Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
127 postów 2110 komentarzy

Tylko prawda jest ciekawa

35stan - mgr inż.inżynier urządzeń sanitarnych, projektant. Obserwuję, analizuję i wyciągam wnioski. Jeśli piszę, to o konkretach i faktach,lanie wody czy bicie piany mnie nie interesuje, choć zjawiska te nie są mi obce.

Moje komentarze

 • @ele 10:53:59
  "Precz z żydo-NATO ! Precz z żydo-UE ! Tylko sojusz państw Słowian !"
  z batiuszką Władimirem Putinem na czele!
  Chorzy na Alzheimera wam tego nie zapomną!
 • @Ziut - Blok Narodowy Polski 18:58:35
  Błądzisz "jak pijane dziecko we mgle".
  "Motyw": Czy teraz Soros wyeliminje Jarosława Kaczyńskiego?
 • @AgnieszkaS 21:28:05
  "Ustawa była przedstawiona 27 lutego, 2017 roku. A została zaakceptowana przez senat 12 listopada, 2017, a więc nie ma tu żadnych powiązań z wyborem Morawieckiego na premiera. Jest to błędna teoria."

  Błędna w rozumieniu Twoim, nie biorącym pod uwagę tego, że takie operacje przygotowuje się sporo wcześniej.
  Przecież nie mogli zgłosić w Senacie 12-tego i uchwalić 12-tego!
  Ze swoim rozumowaniem nadajesz się do pierwszej klasy przedszkola i tam też nie byłabyś orłem.
  Wojna UE z Polską – przyczyny?
 • @AgnieszkaS 20:52:51
  "Twierdzenie, że Barack Obama nie jest amerykańskim obywatelem należy do tzw. teorii konspiracyjnych. "

  Ty jesteś funkcjonalną analfabetką, gdyż nie rozumiesz tekstu pisanego.
  Ja napisałem, ze zgodnie z Konstytucją USA, Artykuł II,
  §1.
  (...)Nikt nie może zostać wybrany na urząd prezydenta nie będąc obywatelem Stanów Zjednoczonych od urodzenia albo w czasie uchwalania niniejszej konstytucji. Wybrana na ten urząd może być tylko osoba, która ma ukończone trzydzieści pięć lat i zamieszkuje w Stanów Zjednoczonych od lat czternastu.(...)

  B.H.Obama urodził się w Kenii podczas pobytu rodziców w kraju ojca, w Kenii, będącej w roku 1961 kolonią brytyjską, czyli ojciec Obamy był obywatelem brytyjskim.
  Gdy matka Obamy rozwiodła się z jego ojcem w 1964 roku, wyszła za Sotero , obywatela Indonezji i razem z synem Barakiem pojechała z nowym mężem do Indonezji a w Indonezji nie można było mieć podwójnego obywatelstwa i obydwoje : matka i syn zrzekli się obywatelstwa amerykańskiego.

  Ważne w tym, czego nie zrozumiałaś jest to, że Obama urodził się nie w USA ale w Kenii i nie był mobywatelem USA "od urodzenia", czego wymaga Konstytucja.
  Jak widzisz, czytać potrafisz, pyskować też, ale rozumieć pisanego już nie potrafisz.
  Historia certyfikatu urodzenia Obamy:
  https://reporters.pl/4258/akt-urodzenia-obamy-sfalszowany-prezydent-usa-rzadzil-8-lat-nielegalnie-wideo/
  Wojna UE z Polską – przyczyny?
 • @Husky 11:00:45
  Nie tylko naiwniak z ciebie ale też clown.
  Wojna UE z Polską – przyczyny?
 • @Husky 09:14:34
  "Barack Obama urodził się 4 sierpnia 1961 w Kapi'olani Medical Center for Women & Children w Honolulu na Hawajach"

  Tak, a...... świstak siedzi i zawija w sreberka- naiwniaku.
  Wojna UE z Polską – przyczyny?
 • @AgnieszkaS 08:11:36
  "Liberalny demokrata nie ma nic wspólnego z komunistą. Wiem, że rozumie Pan różnice, a mimo wszystko celowo to gmatwa."

  Proszę wybaczyć, ale to Pani próbuje zakłamywać rzeczywistość i "odwracać kota ogonem".
  B.H.Obama, urodzony w Kenii, z Ann Dunham – amerykańskiej antropolog i ojca Baracka Husseina Obamy Sr. – kenijskiego ekonomisty,
  dojrzewał na boskiej wyspie, na Hawajach w ideowych (i nie tylko) objęciach czarnego przyjaciela rodziny, członka Komunistycznej Partii USA, wolnomyśliciela, pisarza, poety zakochanego w Stalinie i pornografa nie stroniącego od wyuzdanej fotografii i narkotyków, Franka Marshalla Davisa, którego niektórzy posądzają o ojcostwo Baracka.

  http://theobamafile.com/_associates/FrankMarshallDavis.htm
  http://www.wnd.com/2012/06/was-communist-mentor-intimate-with-obamas-mother/

  Miejsce urodzenia Obamy, zgodnie z zapisami amerykańskiej Konstytucji, eliminowało go z prawa do bycia prezydentem USA.
  W czasie kampanii wyborczej jego sztab opublikował fałszywy, skrócony akt urodzenia a żądania obywateli USA, by opublikował pełny akt, zostały zablokowane prawnie.

  Biuro Badań Kongresu, legislacyjna gałąź Biblioteki Kongresu, jest organem badawczym i doradczym pracującym na rzecz jego członków, komitetów i pracowników administracyjnych.

  3 kwietnia 2009 na potrzeby biur kongresmenów opracowano specjalne memorandum, dotyczące prawnych kwalifikacji do pełnienia urzędu prezydenta USA. Dokumentu tego nie opublikowano jednak w publicznych witrynach internetowych, lecz na stronie www.scribd.com. Jego autor Jack Maskell stwierdził, że dokument miał na celu udzielenie wskazówek kongresmenom, jak mają odpowiadać na pytanie wyborców dotyczące prawnych wymogów do sprawowania urzędu prezydenta.

  "Jeśli chodzi o zaprezentowanie oryginalnego aktu urodzenia, to należy podkreślić, iż nie ma żadnego prawa federalnego, regulacji, przepisu, wytycznych czy wymagań, by kandydat na urząd federalny zaprezentował swój oryginalny akt urodzenia lub jego oryginalną kopię urzędnikom Stanów Zjednoczonych. Nie ma także żadnego obowiązku by ujawniali takie dokumenty publicznie. Co więcej, nie istnieje żaden konkretny federalny urząd, który miałby obowiązek takie dokumenty kontrolować" - czytamy w piśmie.
  W dalszej części dokumentu podkreślono, że wybory prezydenta są częściowo regulowane przez prawo poszczególnych stanów. Jak podkreślono, również prawo stanowe nie przewiduje obowiązku prezentowania aktu urodzenia "w długiej formie" od kandydatów na urząd prezydenta. Stany mają uprawnienia do sprawdzenia zdolności prawnej takich kandydatów, ale nie jest to ich obowiązek. Według analizy Biura, oznacza to, iż Obama nie miał obowiązku zaprezentowania swojego "pełnego" aktu urodzenia. Obama mógł jednak wybrać, jakie dane, i w jakiej formie, dotyczące aktu urodzenia, mógł ujawnić. W związku tym obecny prezydent zaprezentował akt urodzenia w "skróconej formie"."

  Dla pełnego zabetonowania dostępu do danych na temat aktu urodzenia Obamy, parlament stanu Hawaje uchwalił ustawę, która pozwala agendom rządu USA, na ignorowanie wniosków obywateli dotyczących państwowych dokumentów. Oznacza to, że hawajski departament zdrowia, nie będzie musiał, pomimo próśb, zaprezentować amerykańskiej opinii publicznej aktu urodzenia Baracka Obamy.
  Historia ciągu dalszego certyfikatu urodzenia Obamy:
  https://reporters.pl/4258/akt-urodzenia-obamy-sfalszowany-prezydent-usa-rzadzil-8-lat-nielegalnie-wideo/

  Tu nasuwa się porównanie do sytuacji w Polsce pod rządami PO. Ta sama arogancja władzy, to samo ignorowanie postulatów obywateli. I tu nad Wisłą i tam nad Potomakiem obowiązywała zasada szatniarza z dowcipu: "nie mamy waszego płaszcza i co nam zrobicie?"
  Wojna UE z Polską – przyczyny?
 • @adevo 00:29:21
  "Przy tak poważnym temacie, chętnie sprawdzam. Mam wątpliwości - NIE CZYTAM dalej. Zauważyłem od razu, że dalej podajesz chętnie źródła, ale do decydującego cytatu nie podajesz. Dlaczego?"

  Zainteresowany czytelnik, potrafi sobie wyszukać link do tekstu "Practical Idealism" Richarda Nicolausa Coudenhove Kalergi, ale Pan widocznie z umysłowego lenistwa woli przyjść na gotowe.

  http://balder.org/judea/Richard-Coudenhove-Kalergi-Practical-Idealism-Vienna-1925.php
  Przytoczony przeze mnie tekst nie jest cytatem, ale krótkim streszczeniem utworu czyli jego esencją w kontekście do treści notki.
  Wojna UE z Polską – przyczyny?
 • @Ziut - Blok Narodowy Polski 11:52:43
  Pan S.Michalkiewicz bardzo ciekawie konstruuje wykład na temat historii Europy i na tym tle historii Polski w okresie od Rewolucji Francuskiej i wojen napoleońskich do czasów obecnych XXI wieku.
  Jest konsekwentny w przedstawianiu historii jako rywalizacji mocarstw, z których jedne upadają a na ich miejsce wchodzą nowe, co jest opisywane przez naukę zwaną poliarchią(w skrócie: zachowanie się potęg na dużym obszarze i w długim odcinku czasowym sięgającym kilku tysięcy lat) i geopolitykę, badającą wpływ czynników geograficznych na zjawiska i procesy społeczno-polityczne.
  O ile opis tych procesów w wiekach XIX i XX- tym jest już dość dobrze opisany i zbadany, to okres najnowszy ciągle jeszcze kryje w sobie wiele niewiadomych i odbija się to na wykładzie Pana Stanisława Michalkiewicza.
  Szczególnie ostatni okres geopolityki nazwany okresem polityki resetu USA-Rosja jest przedstawiany przez SM niezbyt precyzyjnie, gdyż nie podaje szczegółowych przyczyn tej polityki i jej chronologii.
  Okres poprzedzający tę politykę od czasu upadku ZSRR, to okres podczas którego podejmowano próby podporządkowania sobie Rosji przez USA a tak naprawdę przez GTW w USA czyli lewicowo liberalne środowiska , głównie żydowskie, których celem jest NWO.
  Środowiska te realizowały po IIWS projekt Paneuropy, czyli budowy zalążka NWO w postaci organizmu wg projektu Richard Coudenhove-Kalergi, który w 1923 wydał książkę Pan-Europa, będącą manifestem ruchu paneuropejskiego. Tezy te rozwinął w głównym dziele swojego życia, trzytomowej Walce o Paneuropę (1925-1928).
  W 1922 założył w Wiedniu ruch „pan-europejski”, którego celem było ustanowienie Nowego Porządku Świata, opartego na federacji krajów, pod kierownictwem Stanów Zjednoczonych. Do pierwszych zwolenników należeli czescy politycy Tomáš Masaryk i Edvard Beneš, oraz bankier Max Warburg, który zainwestował pierwsze 60.000 marek. Austriacki kanclerz Ignaz Seipel i następny prezydent Austrii, Karl Renner, wzięli na siebie odpowiedzialność kierowania ruchem „pan-europejskim”. Później swoją pomoc zaoferowali francuscy politycy tacy jak Léon Bloum, Aristide Briand, Alcide De Gasperi i inni.

  Istota planu Kalergi:

  W książce Praktyczny idealizm [Practical Idealism], Kalergi pisze, że mieszkańcami przyszłych „Stanów Zjednoczonych Europy” nie będą narody starego kontynentu, a rodzaj podludzi, produkty mieszania ras. Wyraźnie oświadcza, że narody Europy powinny krzyżować się z azjatycką i kolorowymi rasami, tworząc wielonarodowe stado, bez żadnej jakości i łatwo kontrolowane przez elitę rządzącą.

  Kalergi głosi zniesienie prawa do samostanowienia, a następnie eliminację narodów przy wykorzystaniu etnicznych ruchów separatystycznych i masowej migracji. Żeby Europę kontrolowała elita, chce zamienić ludzi w jedną jednorodną mieszankę czarnych, białych i Azjatów. Ale kto tworzy tę elitę? Kalergi dokładnie to opisuje:

  Człowiek przyszłości będzie rasy mieszanej. Dzisiejsze rasy i klasy będą stopniowo znikać ze względu na eliminację przestrzeni, czasu i uprzedzeń. Eurazjatycko-negroidalna rasa przyszłości, podobna z wyglądu do starożytnych Egipcjan, zastąpi różnorodność narodów i różnorodność jednostek. Zamiast niszczyć europejski judaizm, Europa, wbrew jej woli, uszlachetniła i wykształciła tych ludzi, popędzając ich do przyszłego statusu wiodącego narodu poprzez ten sztuczny proces ewolucyjny. Nic dziwnego w tym, że naród który uciekł z getta-więzienia, stał się duchową szlachtą Europy. Tym sposobem litościwa troskliwa Europa stworzyła nową rasę arystokratów. To się wydarzyło, gdy upadła europejska arystokracja feudalna z powodu emancypacji Żydów [z powodu działań podjętych przez rewolucję francuską].

  Chociaż żaden podręcznik nie wymienia nazwiska Kalergi, jego pomysły stanowią główne zasady Unii Europejskiej. Pogląd, że narody Europy powinny być wymieszane z Afrykańczykami i Azjatami, żeby zniszczyć naszą tożsamość i stworzyć jedną rasę Metysów, stanowi podstawę całej polityki wspólnoty, której celem jest ochrona mniejszości. Nie z powodów humanitarnych, a z powodu dyrektyw wydawanych przez bezwzględny reżim który spiskuje największe ludobójstwo w dziejach. Europejską Nagrodę Coudenhove-Kalergi przyznaje się co 2 lata Europejczykom, którzy wyróżnili się w promowaniu tego zbrodniczego planu. Do laureatów tej nagrody należą Angela Merkel i Herman Van Rompuy.

  Aby zrealizować plan NWO, potrzeba do jego realizacji wciągnąć Rosję.
  Po upadku ZSRR chciano podporządkować sobie Rosję tak jak byłe demoludy i za czasów pijaka Jelcyna szło to w dobrym dla nich kierunku, ale gdy do władzy doszedł Putin, trzeba było zmienić taktykę, by uhonorować ambicje Rosji Putina bycia mocarstwem światowym.
  Po 9/11 w USA USA podjęły politykę przyciągania Rosji do Zachodu a Putin obiecał stać po stronie USA w ogłoszonej przez G.Busha wojnie z terroryzmem. Na tym etapie USA/Zachód stosował wobec Rosji metodę marchewki i kija(polityka cen ropy i gazu- głównego czynnika budowania budżetu Rosji).
  Do lipca 2008(wojna z Gruzją) roku stosowano marchewkę i ceny ropy sięgnęły 1.07.2008 pułapu 140.67$ za baryłkę, by potem wyjąć kija i do 11.12.2008 roku ceny spadły do poziomu 47.39$ za baryłkę.
  USA już w 2007 roku zrozumiały, że Putin gra ostro i trzeba będzie znaleźć sposób na dogadanie się z nim i dlatego zaczęły przygotowania do nowej gry z Rosją wyznaczając do roli negocjatora komunistę B.H.Obamę, agenta CIA od czasów studenckich, którego Demokraci(stojący za nimi lewacy dążący do NWO i żydowska finansjera) wystawili jako swego kandydata na prezydenta w wyborach w 2008 roku.
  Gdy Obama wybory wygrał i zapowiedział politykę resetu z Rosją, znowu wyciągnięto marchewkę i ceny ropy poszybowały w górę do poziomu 121.33 w dniu 19.04.2011 roku id tego momentu zaczęły oscylować z trendem opadającym.
  Przyczyną tego była polityka USA i Zachodu w Półn.Afryce (Arabska Wiosna) i przejęcie przez NATO akcji przeciw Libii po Rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ nr 1973, która została uchwalona 17 marca 2011 w celu ustanowienia strefy zakazu lotów nad Libią w czasie tamtejszej wojny domowej i nad której głosowaniem w RB ONZ Rosja się wstrzymała a prezydent Rosji Miedwiediew skrytykował za to premiera Putina(za to, że nie zablokował tej rezolucji).
  Od tego czasu zaczęły się kłopoty w stosunkach USA-Rosja, które ostatecznie doprowadziły do początku końca polityki resetu USA-Rosja i nałożeniem przez USA/Zachód sankcji na Rosję, które poskutkowały wyciągnięciem kija i od czerwca 2014 roku ceny ropy poszybowały w dół do poziomu 28.76$ za baryłkę 19.01.2016 roku(roku wyborów prezydenckich w USA, gdy jednym z kandydatów był D.Trump, który ostatecznie wybory wygrał i z którym wiązano nadzieję na dogadanie się z Rosją.
  Po 19.01.2016 ceny ropy mają tendencję wzrostową ale cena oscyluje wokół 50-60$ za baryłkę czyli wokół cen opłacalności cen ropy rosyjskiej czyli na normalnym poziomie(ceny na poziomie ponad 100$ za baryłkę były cenami korupcyjnymi, którymi chciano kupić przychylność Rosji dla interesów USA i Izraela).
  Koniec polityki resetu USA-Rosja był końcem porządku lizbońskiego z 2010 roku(szczytowy okres polityki resetu, skutkujący dla Polski tragedią z 10.04.2010 roku) i wyznaczył początek budowy nowego porządku politycznego w Europie, którego objawem jest projekt budowy Trójmorza z USA jako jego protektorem i parasolem ochronnym w postaci wzmocnienia wschodniej flanki NATO i stacjonowania w Polsce amerykańskich wojsk.
  Jest w tym jeszcze inny cel; USA musi pilnować swojego interesu w miejscu, gdzie projektowany jest swoisty hub na przecięciu się interesów Trómorza czyli północ południe z interesami NJS czyli wschód zachód.
  Kaczyński wypowiedział Putinowi wojnę
 • @Ziut - Blok Narodowy Polski 14:36:34
  https://www.youtube.com/watch?v=2YSrNIXIQV0
  Kaczyński wypowiedział Putinowi wojnę
 • @Ziut - Blok Narodowy Polski 08:40:12
  Rozróżniaj lewackie izraelskie i żydowskie mendia oraz lewacką ADL od interesów Izraela jako państwa.
  Kaczyński wypowiedział Putinowi wojnę
 • @Romuald Kałwa 09:50:54
  W historii Europy XIX ,XX i XXI wieku możemy wyróżnić istnienie następujących polityczno terytorialnych porzadków:

  - w wyniku trwających w Europie w latach 1798-1815 wojen napoleońskich nastąpiły bardzo znaczące zmiany terytorialne na niemal całym obszarze kontynentu i na Kongresie Wiedeńskim trwającym od września 1814 do 9 czerwca 1815 roku w Wiedniu, wypracowano nowe zasady ładu kontynentalnego.
  -porządek ten został poddany ruchom rewolucyjnym, które przetaczały się przez Europę.
  Traktat paryski 1856 r. kończący wojnę krymką oznaczał ostateczny kres Świętego Przymierza, a ład wiedeński runął ostatecznie po zjednoczeniu Włoch i Niemiec.
  - nowy porządek w Europie został ustanowiony po ponad 100 latach po Kongresie Wiedeńskim, kiedy to po I WS zawarto w 1919 roku Traktat Wersalski i kiedy to do gry w Europie weszło zaoceaniczne mocarstwo czyli USA.
  Wtedy to za sprawą USA i w interesie USA powstała w Europie Środkowo Wschodniej strefa buforowa i Polska odzyskała niepodległość po 123 latach zaborów.
  - następny porządek w Europie ustanowiono w wyniku II WS i nazywa się go porządkiem jałtańskim z 1945 roku, kiedy to w celu pozyskania ZSRR jako głównego mięsa armatniego służącego pokonaniu Niemiec, oddano(USA i UK) Europę Środkowo Wschodnią jako strefę wpływów ZSRR
  - następny porządek ustanowiono po tzw. zimnej wojnie przegranej przez ZSRR kiedy to strefa wpływów ZSRR/Rosji przeszła pod kontrolę USA/Zachodu a zarządzanie nią USA powierzyły Niemcom/niemieckiej UE(w 1994 roku, po ostatecznym opuszczeniu Polski przez wojska rosyjskie, IIIRP rozpoczęła procedurę przedakcesyjną do UE
  - okres po upadku ZSRR w 1991 roku politolodzy nazywają okresem polityki przyciągania Rosji do Zachodu, dzielący się na okresy:
  * 1991-2002 czyli głównie okres jelcynowski, to okres "szerzenia demokracji w Rosji i podporządkowywanie gospodarki Rosji zachodnim koncernom
  * 2002 - 2009 to okres wciągania Rosji w struktury Zachodu w wielu obszarach
  * 2009 -2013 to apogeum polityki USA/Zachodu wobec Rosji czyli polityka resetu USA - Rosja i próba budowy projektu Eurazji czyli unii UE i Rosji, w którym to projekcie Polsce przyznano status kondominium rosyjsko niemieckiego.
  Eurazja to miał być wierzchołek geopolityczny pod politycznym patronatem USA i razem z wierzchołkiem amerykańskim, stanowić skuteczną przeciwwagę dla rosnącego w siłę wierzchołka chińskiego.
  Dlatego podjęto próbę utworzenia państwa z UE z ludnością multikulti i stąd uruchomienie narzędzia ku temu w postaci najeźdźców na Europę z Azji i Afryki(plan Kalergi z 1922 roku).

  - po klęsce polityki resetu w 2013 roku do chwili obecnej budowany jest nowy porządek w Europie czyli powrót polityki USA do polityki z Traktatu Wersalskiego z 1919 roku(po prawie 100 latach, tak jak po około 100 latach nastąpiła gruntowna zmiana porzadku po Kongresie Wiedeńskim), w postaci budowy strefy buforowej w Europie Środkowo Wschodniej nazwanej projektem Trójmorza.
  W sytuacji imperialnych ambicji Moskwy, USA nie może w swoim żywotnym interesie dopuścić do bliskiego sojuszu Niemiec i Rosji czyli realizacji projektu Eurazji, bo ten projekt pozbawiłby USA statusu mocarstwa globalnego i sprowadziłby USA do roli mocarstwa zaoceanicznego a w konsekwencji do jego całkowitego upadku.
  Polska na celowniku
 • Dlaczego wtedy?
  " Czy Benedykt XVI wiedział coś, o czym nie mógł powiedzieć światu, a pomimo tego, podjął stosowne działania? Czy został odsunięty za walkę z Islamem? Wszystko na to wskazuje."

  Abdykacja Benedykta XVI została dokonana 11 lutego a wybór Franciszka 13 marca 2013 roku czyli po upływie roku od doniesień "Il Fatto Cuotidiano".
  Aby zrozumieć o co mogło chodzić w tej sprawie, trzeba wpierw uświadomić sobie czym jest UE i jakie są jej korzenie i cele.

  Jej korzenie sięgają czasów tuż po I WS i związane są z projektami paneuropeizmu głoszonymi przez Richard’a Coudenhove-Kalergi.
  Jego ojciec był austriackim dyplomatą o nazwisku Heinrich von Coudenhove-Kalergi (z koneksjami z bizantyjską rodziną Kallergis), matka Japonką – Mitsu Aoyama. Dzięki bliskim kontaktom ze wszystkimi europejskimi arystokratami i politykami, dzięki relacjom arystokraty-dyplomaty ojca, i poruszaniu się za kulisami, z dala od świateł i rozgłosu, udało mu się zwrócić uwagę najważniejszych głów państw na jego plan, czyniąc ich zwolennikami i kolaborantami „projektu integracji europejskiej”.
  W 1922 założył w Wiedniu ruch „pan-europejski”, którego celem było ustanowienie Nowego Porządku Świata, opartego na federacji krajów, pod kierownictwem Stanów Zjednoczonych. Do pierwszych zwolenników należeli czescy politycy Tomáš Masaryk i Edvard Beneš, oraz bankier Max Warburg, który zainwestował pierwsze 60.000 marek. Austriacki kanclerz Ignaz Seipel i następny prezydent Austrii, Karl Renner, wzięli na siebie odpowiedzialność kierowania ruchem „pan-europejskim”. Później swoją pomoc zaoferowali francuscy politycy tacy jak Léon Bloum, Aristide Briand, Alcide De Gasperi i inni.

  Istota planu Kalergi:

  W książce Praktyczny idealizm [Practical Idealism], Kalergi pisze, że mieszkańcami przyszłych „Stanów Zjednoczonych Europy” nie będą narody starego kontynentu, a rodzaj podludzi, produkty mieszania ras. Wyraźnie oświadcza, że narody Europy powinny krzyżować się z azjatycką i kolorowymi rasami, tworząc wielonarodowe stado, bez żadnej jakości i łatwo kontrolowane przez elitę rządzącą.

  Kalergi głosi zniesienie prawa do samostanowienia, a następnie eliminację narodów przy wykorzystaniu etnicznych ruchów separatystycznych i masowej migracji. Żeby Europę kontrolowała elita, chce zamienić ludzi w jedną jednorodną mieszankę czarnych, białych i Azjatów. Ale kto tworzy tę elitę? Kalergi dokładnie to opisuje:

  (…)Człowiek przyszłości będzie rasy mieszanej. Dzisiejsze rasy i klasy będą stopniowo znikać ze względu na eliminację przestrzeni, czasu i uprzedzeń. Eurazjatycko-negroidalna rasa przyszłości, podobna z wyglądu do starożytnych Egipcjan, zastąpi różnorodność narodów i różnorodność jednostek. Zamiast niszczyć europejski judaizm, Europa, wbrew jej woli, uszlachetniła i wykształciła tych ludzi, popędzając ich do przyszłego statusu wiodącego narodu poprzez ten sztuczny proces ewolucyjny. Nic dziwnego w tym, że naród który uciekł z getta-więzienia, stał się duchową szlachtą Europy. Tym sposobem litościwa troskliwa Europa stworzyła nową rasę arystokratów. To się wydarzyło, gdy upadła europejska arystokracja feudalna z powodu emancypacji Żydów [z powodu działań podjętych przez rewolucję francuską].(…)

  Richard Coudenhove-Kalergi był pierwszym laureatem nagrody Karola Wielkiego, utworzonej w 1949 r. w Akwizgranie.

  Otrzymali ją również Winston Churchill, Jean Monnet, Robert Schuman, Helmut Kohl, Bronisław Geremek, Jan Paweł II, Donald Tusk, Tony Blair, Jacques Delors oraz Bill Clinton a ostatnio 6 maja 2016 roku odebrał ją papież Franciszek, chociaż papieże z zasady nie przyjmują żadnych nagród, ale do uczynienia teraz wyjątku miał go nakłonić kardynał Walter Kasper, argumentując, że będzie to wyraz wsparcia dla targanej kryzysami Europy. Swój wyjątek uczyniła też kapituła Nagrody Karola Wielkiego – laureat nie pojechał po nią do Akwizgranu, a na uroczystość wręczenia zaprosił do Watykanu m.in. kanclerz Angelę Merkel oraz szefa europarlamentu Martina Schulza, szefa Komisji Europejskiej Jeana-Claude’a Junckera i kierującego Radą Europejską Donalda Tuska. Ci trzej ostatni wygłosili przemówienia w Pałacu Apostolskim.(papież JPII też dla tej nagrody uczynił wyjątek).

  http://bi.gazeta.pl/im/82/1a/13/z20031618V,Szef-Komisji-Europejskiej-Jean-Claude-Juncker--prz.jpg

  Teraz naszkicujmy sytuację w UE i Europie w ostatnim roku pierwszej kadencji prezydenta Obamy czyli w 2012 roku, którego polityka resetu z Rosją miała na celu związanie Rosji z Zachodem i budowę unii Rosji z UE czyli tzw. Eurazji od Atlantyku po Pacyfik.
  W tym celu była przygotowywana akcja zalewu UE przez tzw. uchodźców, do której USA i UE się przygotowywała poprzez destabilizację Płn.Afryki(Arabska Wiosna) i Bliskiego Wschodu czyli była to realizacja planow proponowanych przez Heinricha von Coudenhove-Kalergi w "Practical Idealism".
  By zachęcić Rosję do mocniejszego współdziałania z USA i UE, Obama na spotkaniu z Miedwiediewem podczas szczytu nuklearnego w Seulu 26 marca 2012 roku obiecywał "być bardziej elastycznym podczas swojej II-giej kadencji zaczynajacej się 20.01.2013 roku.

  Data abdygacji Benedykta XVI nastąpiła krótko po objęciu urzędu na II-gą kadencję przez Obamę(11 lutego 2013 roku) czyli Benedykt XVI zwlekał do ostatniej chwili, licząc może, że Obama nie zwycięży w wyborach z 2012 roku.
  Administracja Obamy, agenta CIA od czasów studenckich, z Sekretarzem Stanu H.Clinton była administracją niesłychanych ludobójczych wojen i zniszczeń o czym mówił podczas kampanii wyborczej D.Trump w Karolinie Półn. w sierpniu 2016 roku.

  Oto istotne fragmenty tego przemówienia, dotyczące tych kwestii:

  "Has she apologized for Iraq? For Libya? For Syria? Has she apologized for unleashing ISIS across the world?

  Has Hillary Clinton apologized for the decisions she made that have led to so much death, destruction and terrorism?”

  http://thehill.com/blogs/pundits-blog/presidential-campaign/291931-full-speech-donald-trump-in-battleground-north

  Tłumaczenie(Tłumacz Google):

  „Czy ona przeprosiła za Irak? Za Libię? Za Syrię? Czy ona przeprosiła za rozpętanie terroryzmu przez ISIS na całym świecie?

  Czy Hillary Clinton przeprosiła za decyzje które podjęła a które doprowadziły do ​​tak wielu śmierci, zniszczenia i terroryzmu?"

  Realizacja projektu Eurazji i Paneuropy Richard’a Coudenhove-Kalergi
  była realizowana poprzez pasmo wojen w Płn.Afryce i na Bliskim Wschodzie(destabilizacja skutkująca zalewem tzw. uchodźców(sponsorowanych przez żydowskiego grandziarza G.Sorosa)
  oraz poprzez zlikwidowanie śp. Prezydenta L.Kaczyńskiego, który organizował kraje Europy Środkowo Wschodniej przeciw planom parcia Rosji na Zachód czyli przeszkadzał planom globalistów dążących do budowy Eurazji czyli pierwszego ogniwa do budowy NWO w skali globu.

  Te plany(Stanów Zjednoczonych Europy jako jeden z elementów NWO) realizowane od początku po IIWS, zostały zakwestionowane po wyborze prezydenta D.Trumpa, który postawił na osłabianie Niemiec(lokomotywy tych paneuropejskich projektów) i UE w tym roli Niemiec w UE, czego widomym znakiem był wspierany przez niego projekt Trójmorza, który jest projektem sprzecznym z projektem Paneuropy, interesami Niemiec i ……Rosji.
  Po wyborach w 2015 roku wygranych przez PIS(z pomocą CIA- afera podsłuchowa), które wybrało(a jaki miało wybór?) Niemcy i niemiecka UE rozpoczęła wojnę z rządem PIS, czego jesteśmy świadkami a postawienie na czele rzadu M.Morawieckiego, przedstawiciela amerykańskich(żydowskich instytucji finansowych), świadczy o woli realizacji projektu Trójmorza ze wsparciem aktualnej administracji USA.
  Dobrze by było, by trwała ona(ta administracja) przez dwie kadencje, bo tylko wtedy jest szansa na realizację tego projektu.
  Kto chciał zgładzić Papieża Benedykta XVI?
 • @Oscar 14:46:16
  "Tramp podpisał na siebie wyrok śmierci."

  Rzeczywiście żartujesz z tym "wyrokiem".
  Jak ten dekret D. Trumpa:
  "Executive Order Blocking the Property of Persons Involved in Serious Human Rights Abuse or Corruption"

  ma się do tego, który wydał JFK 4 czerwca 1963 roku:
  „Executive Order 11110”
  i który okazał się wyrokiem śmierci dla niego?
  Tamten dekret JFK skierowany był przeciw oligarchii finansowej czyli grupie trzymającej władzę.
  Dekrety prezydenckie są poleceniami prezydenta które nie wymagają autoryzacji przez kongres i które muszą być wykonane.
  Okazuje się mianowicie że numer 11110 był jedynym dekretem który został całkowicie zignorowany. Prezydent Kennedy orientował się czym grozi taka sytuacja ale zdecydował się na konfrontację.Chcąc ratować resztki wpływu prezydenta na gospodarkę i przeciwdziałać wykupywanej własności Stanów Zjednoczonych, wydał właśnie ów feralny dekret 11110 i zapłacił za to życiem.
  Donald Trump wprowadził narodowy stan wyjątkowy.
 • Nadzieja
  Wigilia Świąt Bożego Narodzenia 2017 , niech będzie też wigilią polskiego Nowego 2018 Roku, roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości.
  Wejście Polski w ten nowy 2018 rok niech będzie nowym rokiem Odrodzonej Polski, po niemieckiej okupacji, PRL-u i III RP jako części niemieckiej Mitteleuropy.

  Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, życzę Panu Ryszardowi i wszystkim użytkownikom tego portalu(jedynego jaki się ostał bez cenzury), wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności.
  Niech nadzieja jaką niesie przychodzące na świat Dzieciątko, da nam nadzieję na pomyślną przyszłość naszą i naszej Ojczyzny Polski.
  Wigilia 2017. Wspomnienia i Życzenia.
 • @ireneusz 14:36:23
  Zgoda, takie są brutalne realia geopolityki.
  Mateusz Morawiecki i projekt POLIN
 • @Jasiek 12:12:14
  W tamtych czasach opozycjonistów się niszczyło albo po "griilowaniu" "przekonywało" do współpracy.
  Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że tzw. transformację ustrojową przygotowywały służby wojskowe Jaruzelskiego-Kiszczaka, późniejsze WSI , które współpracowały z CIA, BND, Mossad, KGB.
  Reprezentantów do Okrągłego Stołu wskazywały te służby czyli funkcjonariusze przewerbowani "na nowy układ" jak to wyjaśniał szef CIA M.Zalewskiemu, sekretarzowi BBN przy L.Wałęsie.
  Z.Kękuś pisał:

  (...)Pan A. M. Czyżewski (prokurator znany z tego, że był pełnomocnikiem pierwszej Solidarności i Lecha Wałęsy a potem współpracował z sejmową komisją d/s Orlenu) przekazał e-mail’em z dnia 6 listopada 2015 r. wysłanym na adres: „redakcja@wpolityce.pl”, że „Cała kariera, nie tylko zawodowa, p. M. Morawieckiego (…) związana jest z WSI – ZWOP (Zwiad Wojsk Ochrony Pogranicza) Oddział we Wrocławiu.”
  Skoro tak, to M.Morawiecki był "grillowany" i potem skaptowany przez funkcjonariuszy WSI, którzy przewerbowali się na współpracę albo z CIA, albo Mossadem, albo i z jednymi i z drugimi.
  Skoro był podstawiany Tuskowi a teraz Kaczyńskiemu, to może być to wersja ostatnia.
  Mateusz Morawiecki i projekt POLIN
 • @zadziwiony 09:45:31
  Wiem o tym.
  Mateusz Morawiecki i projekt POLIN
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:13:04
  "PS. Najbardziej groźne są w tym dziele ruchy "narodowo - nacjonalistyczne", bo pod szyldem "narodowym" najłatwiej wcisnąć "swoich"."
  Tak, tym bardziej, że "tresuje" się Polaków, wykorzystując zakorzenioną w nich wiarę katolicką.
  Np. uwiarygadniając L.Wałęsę TW Bolka - wizerunkiem Matki Boskiej w klapie, L.Dorna -chrztem w dorosłym życiu politycznym, D.Tuska - ślubem kościelnym przed wyborami prezydenckimi w 2005 roku po wieloletnim życiu w związku cywilnym, czy też akcenty dotyczące M.Morawieckiego, jak wypowiedź o "rechrystianizacji Europy czy np. propagowanie jego religijności przez I.Janke, który pisze jak przestrzega w piątek postu:
  (....)Pamiętam pewną kolację, na którą przyjechał z daleka. Gospodyni chciała mu zrobić przyjemność i specjalne przygotowała ukraińskie pierogi z wieprzowiną - pielmieni. Zapomniała, że to piątek i nie wiedziała, że gość jako człowiek głęboko religijny - przestrzega cotygodniowego postu. Choć wszedł do domu gospodarzy późno wieczorem, głodny, prosto z podróży, podczas kolacji obgryzał tylko ciasto z pierogów. Uczestnicy kolacji przekonywali go, że w związku z podróżą może mieć dyspensę, ale pozostał przy skrawkach ciasta. Gospodyni była bardzo niepocieszona i zakłopotana…(...)
  https://www.salon24.pl/u/jankepost/828469,mateusz-morawiecki-czego-o-nim-nie-wiecie
  Mateusz Morawiecki i projekt POLIN
 • Autor
  Mój pogląd na to co się dzieje w Polsce przedstawiłem tu:

  http://stan35.neon24.pl/post/141486,deklaracja-terezin-2009-ciag-dalszy
  i jest to spojrzenie z poziomu geopolitycznego i widać z niego więcej niż z poziomu Wiejskiej.
  Na partyjnym pustkowiu

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031