Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
162 posty 2338 komentarzy

Tylko prawda jest ciekawa

35stan - mgr inż.inżynier urządzeń sanitarnych, projektant. Obserwuję, analizuję i wyciągam wnioski. Jeśli piszę, to o konkretach i faktach,lanie wody czy bicie piany mnie nie interesuje, choć zjawiska te nie są mi obce.

Ile kosztują zamachy i "seryjni samobójcy"?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Światowym standardem zdobywania funduszy na nielegalne operacje są afery finansowo gospodarcze organizowane przez służby i ochraniane przez służby i tajnych współpracowników ulokowanych w kluczowych instytucjach państwa.

Od wielu miesięcy toczy się śledztwo prowadzone przez sejmową komisję w sprawie afery Amber Gold.

Charakterystyczną cechą przesłuchań świadków jest to, że wszyscy oni doznali amnezji i nic nie pamiętają z tego co robili w związku z tą sprawą.

Nasuwa się podejrzenie, że owi świadkowie(ci kluczowi) musieli podjąć takie zobowiązanie do milczenia i "nic nie pamiętania".

Wobec kogo takie zobowiązanie mogli podjąć?

Każdy rozsądny człowiek powie, że wobec kogoś(jakiejś instytucji) kto dużo może w strukturach państwa a takimi instytucjami w IIIRP były i są służby specjalne, które nadzorowały przeprowadzanie tzw. transformacji ustrojowej i które w sposób zakamuflowany przeprowadzały operacje modelowania struktur pełniących zewnętrzne znamiona władzy w IIIRP.

Operacje takie wymagają funduszy i to dużych funduszy i musza to być fundusze nielegalne, nie pochodzące wprost z budżetu państwa, bo te budżetowe musza być dokumentowane i rozliczane.

Głęboko zakonspirowane muszą być też komórki w służbach, które przeprowadzają nielegalne operacje i zdobywają nielegalne pieniądze.

Co jest źródłem nielegalnych pieniędzy przeznaczonych na nielegalne operacje służb specjalnych?

Światowym standardem zdobywania nielegalnych funduszy na nielegalne operacje są afery finansowo gospodarcze organizowane przez służby i ochraniane przez służby i tajnych współpracowników ulokowanych w kluczowych instytucjach państwa takich jak policja, straż graniczna, służba celna, prokuratury, sądy i instytucje polityczne np. partie polityczne oraz instytucje rządowe(np. ministerstwa).

Przykładem takiej afery głośnej na całym świecie była afera służb USA(CIA) zwana Iran-Contras(https://pl.wikipedia.org/wiki/Afera_Iran-Contras (link is external))

W IIIRP te najgłośniejsze to afera transformacyjna zwana aferą FOZZ, afera Art-B(związana z operacją MOST- https://pl.wikipedia.org/wiki/Operacja_Most (link is external))

Afera FOZZ to była afera transformacyjna, dająca kasę na start w nowej rzeczywistości, ludziom służb(np. na telewizję TVN i wiele innych przedsięwzięć).

Afera Art-B była potrzebna by zdobyć kasę na operację MOST czyli przerzut 100000 rosyjskich Żydów do Izraela via Warszawa i do powołania, wyposażenia i wyszkolenia żołnierzy jednostki GROM, która potrzebna była do ochrony tych transportów.

Po drodze było wiele afer opisanych w Raporcie i Aneksie do Raportu z likwidacji WSI, z których wiele miało na celu pozyskiwanie funduszy na nielegalne operacje WSI(np. handel uzbrojeniem, afera paliwowa z wykorzystaniem baz wojskowych)

i .....afera Amber Gold, która badana jest przez sejmową komisję śledczą.

Skąd Plichta mógł wiedzieć, rejestrując 27.01.2009 roku firmę pn.Grupa Inwestycyjna Ex Sp. z o.o., która 27 lipca 2009 zmieniła nazwę na Amber Gold Sp. z o.o., że ceny złota będą rosły gwałtownie z 879.90$ za uncję w dniu rejestracji do poziomu 1855.80 w dniu 8.09.2011roku, by potem podjąć decyzję 13 sierpnia 2012 o likwidacji spółki i zamknięciu jej oddziałów, a także o wypowiedzeniu wszystkim klientom przedsiębiorstwa obowiązujących umów depozytów towarowych, gdy notowania złota spadały?

Notowania cen złota i metali szlachetnych oraz ropy i gazu były w tamtym czasie skorelowane z polityką USA wobec Rosji(polityka resetu).

To dowodzi, że Plichtowie to słupy a afera Amber Gold to robota służb i jej cel to zdobywanie funduszy na nielegalne operacje służb, podobnie jak to było z operacją Iran-Contras.

Oczywiście, że funkcjonariusze przeprowadzający i nadzorujący takie operacje oraz słupy, też swoje działki w zyskach mieli.

Afera Amber Gold była po to by służby zdobyły fundusze na nielegalne operacje okresu polityki resetu USA-Rosja, w tym np. zamach smoleński czy opłacenie tzw. "seryjnych samobójców" bo chyba tylko głupi uwierzy, że takie operacje nie wymagają nielegalnych pieniędzy i to bardzo dużych pieniędzy.
 

KOMENTARZE

 • @ Autor
  Zgadza się.

  5*

  Ps.

  A skąd Ty wiesz takie rzeczy? ;-)
 • @Jasiek 11:04:04
  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/andrzej-gasiorowski-przerywa-milczenie-afera-art-b-chciano-przykryc-afere-fozz-wywiad/zdbp2n

  Wielki powrót Art-B jest możliwy?

  Chcemy odzyskać wszystkie udziały, to będzie reaktywacja Art-B. Należy spowodować, żeby zespół ekspertów jednoznacznie ocenił, jaki jest aktualny bilans wzajemnych rozliczeń pomiędzy Art-B, BHK, i NBP. Dziś w wyniku likwidacji Art-B uzyskano prawie 800 milionów złotych. Zobowiązania Art-B do BHK i NBP w dniu wyjazdu wynosiły 400 milionów złotych. Na pewno nie będzie tak, że likwidacja firmy dyskretnie się zakończy, cała sprawa rozmyje się we mgle i rozliczenia rzędu kilku miliardów dolarów oraz uwłaszczania się na majątku Art-B i BHK nie będą ruszane przez nikogo.

  A co później?

  Czas pokaże. Mam jeszcze potencjał zrobić w życiu coś nieprzeciętnego. Tylko już nie traktory, opony czy oscylator. Teraz to będą media, show-biznes, medycyna, technologie. Na bazie partnerstwa z wielkimi funduszami. Może warto coś połączyć?

  (...)

  Czyli szajka art bi, powraca, a pisiory nie będą mieć nic przeciwko, ale aby to było możliwe trzeba było odsunąć szajkę prusaków...jeśli szajka czosnkowa wejdzie w medycynę, to czeka nas powtórka z dr Mengele...zresztą już dziś pisiory uszczelniają tzw wyszczepialność dzieci a i za dorosłych się biorą...jeszcze zapłaczemy nad "dobrą zmianą", to faryzeusze czystej wody...
 • @Jasiek 11:04:04
  "A skąd Ty wiesz takie rzeczy? ;-)"
  Biały wywiad, logiczna analiza faktów i poszlak oraz budowanie logicznego ciągu przyczynowo skutkowego(podobnie jak w procesie poszlakowym).
 • @35stan 11:30:11
  "Biały wywiad, logiczna analiza faktów i poszlak..."

  Też tak pomyślałem! :-)
 • @trybeus 11:22:06
  "odsunąć szajkę prusaków...jeśli szajka czosnkowa wejdzie"

  Same szajki, a Polacy bezbronni :-(

  Właśnie dlatego, żeby szajki się nie bały.
 • @Autor
  "Notowania cen złota i metali szlachetnych oraz ropy i gazu były w tamtym czasie skorelowane z polityką USA wobec Rosji(polityka resetu)."

  A może jednak bardziej były skorelowane ze skupem aktywów dokonywanym przez FED i stopami procentowymi FED.
 • @trybeus 11:22:06
  W tymże wywiadzie Gąsiorowski mówi wprost, że z nową (pisowską) władzą wiąże duże nadzieje.
  Przecież ,,słup" Maciek Zalewski odsiedział kilka lat w więzieniu by przykryć tych-tego co rzeczywiście ostrzegł B+G przed aresztowaniem i dali im ochrone by wywieżli helikopterem do Izraela 400 mln $ w gotówce, które w różnej postaci trafiaja z powrotem do Polski chociażby w transakcjach nieruchomości w W-wie między Fundacja prasową solidarności a Gąsiorowskiego ,,biznesem".
 • @trybeus 11:22:06
  "Czyli szajka art bi, powraca, a pisiory nie będą mieć nic przeciwko,..."

  Przemyślałem sprawę i nie jestem pewien czy pisiory w ogóle mogą mieć cokolwiek przeciwko... Bo gdyby tylko, to zaraz byłby koniec "dobrej zmiany", jakieś taśmy itd.
  Tak mi ciągle chodzi po głowie "występ" JK na Majdanie. Za Chiny nie uwierzę, że pojechał tam sam z siebie i że nie wiedział o co chodzi :-(

  Mega pozdro!
 • @programista 11:37:36
  "A może jednak bardziej były skorelowane ze skupem aktywów dokonywanym przez FED i stopami procentowymi FED."
  Oczywiście, że tak.
  Aby jednak skorelować politykę FED i OPEC z polityką USA wobec Rosji, te instytucje nie podejmowały decyzji na zasadzie wolnej gry rynkowej ale pod interesy polityczne Waszyngtonu i każdy kto chciałby to sprawdzić to może to uczynić, dokonując chronologicznej analizy wydarzeń ze sfery polityki i ze sfery finansowej FED czy polityki cen ropy OPEC-u.
 • @35stan 15:35:26
  A może była to tylko reakcja na kryzys wywołany bankructwem Lehman Brothers, a nie na politykę wobec Rosji.
 • @Jasiek 11:55:59
  "Za Chiny nie uwierzę, że pojechał tam sam z siebie i że nie wiedział o co chodzi "

  O bardzo dobrze, bo wiara jest z innego porządku rzeczy niż polityka i geopolityka.
  Po upadku ZSRR USA prowadziły politykę w stosunku do Rosji podobną do tej w stosunku do demoludów, czyli tzw. transformacji ustrojowej a tak naprawdę to politykę kolonizacji przy pomocy szerzenia "demokracji" i rozkradania majątku narodowego tych krajów.
  Na przykładzie IIIRP widzimy, że się to udało znakomicie a w Rosji za Jelcyna szło też nieźle.
  Po przyjściu Putina, sytuacja zaczęła się zmieniać, bo "siłowniki" z nim związane postanowiły odbudowywać pozycję mocarstwową Rosji(Putin upadek ZSRR nazwał największa tragedią XX wieku).
  W takiej sytuacji USA/Zachód zmienił taktykę podejścia do Rosji i nazwano to polityką przyciągania Rosji do Zachodu metodą marchewki i kija.
  Głównym elementem budowania budżetu Rosji były dochody ze sprzedaży surowców energetycznych ropy i gazu.
  W okresach gdy Rosja była "grzeczna" i przejawiała chęć do współpracy z USA/Zachodem, USA podejmowała takie kroki które powodowały wzrosty cen tych surowców, a gdy była "niegrzeczna" i działała nie po myśli USA/Zachodu, USA podejmowała takie kroki, że ceny leciały w dół na łeb, na szyję(np. II poł. 2008 roku jako efekt wojny w Gruzji, wahania cen od 2011 roku, choć na dość wysokim poziomie w okresie od rozpoczęcia wojny w Syrii do ostrego rozejścia się interesów USA i Rosji wobec Syrii, zakończonych w 2014 sankcjami USA/Zachodu na Rosję, w odpowiedzi na zajęcie Krymu i wojnę na wschodzie Ukrainy.)
  Tak ścisła korelacja chronologiczna cen tych surowców z polityką USA/Zachodu wobec Rosji nie mogła być przypadkowa.
  Wracając do zachowania J.Kaczyńskiego na Majdanie, to było to zgodne z interesami USA i Izraela po zakończeniu polityki resetu USA-Rosja a nagrodą miała być władza dla PIS po odsunięciu już niepotrzebnych opcji prusko ruskiej, zainstalowanej w 2007 roku na okres zbliżającego się resetu.
  Musiały mieć miejsce tajne rozmowy J.Kaczyńskiego z administracją amerykańska i środowiskami żydowskimi, bo w styczniu 2017 roku w wywiadzie dla PR w Katowicach mówił:
  https://www.youtube.com/watch?v=ZaWF2QcLFEM&feature=youtu.be
  0d: 11’54”

  PRK - Panie premierze, musimy już niestety kończyć naszą rozmowę, nasze spotkanie, ale pozwoli Pan, ze odniosę się, no do najważniejszego wydarzenia z ostatnich dni a mianowicie mamy nowego prezydenta w Stanach Zjednoczonych. Czy po tych różnych hasłach, bo to na razie jeszcze trudno powiedzieć, że wiemy na czym będzie polegać ta polityka, ale czy po tych różnych hasłach Pan się na przykład obawia o to, że relacje polsko amerykańskie mogą na przykład ulec, nie wiem, pogorszeniu, oziębieniu?

  J.K. - Nie sądzę, natomiast cieszę się z tego, że jest w najwyższym stopniu prawdopodobne, że ustaną te niebywałe po prostu , ingerencje w wewnętrzne sprawy polskie, które miały miejsce i których sam można powiedzieć byłem świadkiem, może to jest złe słowo, może użyję ofiarą, bo na mnie naciskano tutaj bardzo w sprawach, które nie powinny rządu amerykańskiego w najmniejszym stopniu interesować.(…)

  Efektem tych nacisków, których był ofiarą, była kandydatura A.Dudy na kandydata PIS- u w wyborach w 2015 roku i z którym teraz tyle ma problemów.
  Naciskający znali J.Kaczyńskiego i dlatego postanowili w system władzy PIS-u wmontować "hamulcowego" gdyby J.Kaczyński stał się "niesterowalny"(jak w amerykańskich analizach nazywano też śp. L.Kaczyńskiego) i chciał iść za daleko.
  I taki moment wciśnięcia hamulca nadszedł przy próbie podważenia fundamentów IIIRP jako kolonii Zachodu i żydostwa.
 • @35stan 11:30:11
  Bardzo celnie.
  Dobra analiza znanych faktów.
  Wnioski wynikające z logiki znanych faktów bardzo pasują do naszej rzeczywistości.
  Wnioski można interpolować na inne duże afery ale "niezauważane" przez media w Najjaśniejszej".
 • @programista 15:45:22
  Czego Pan jest programistą, bo jak widzę, to patrzy Pan na rzeczywistość poprzez oficjalne narracje sączone z medialnego mainstreamu nie używając swojego intelektu.
  Podam Panu link do postu, w którym starałem się te ww zależnośc
  i pokazać:
  https://www.salon24.pl/u/stan35/619274,cena-ropy-naftowej-a-geopolityka-okresu-po-zimnej-wojnie
 • Globalne pranie brudnych wręcz krwawych pieniędzy.
  Ten globalny "geszeft" jest dużo większy od naszej aferki Amber Gold.

  "
  Ciekawostka. Od tzw. 9/11 USA wydały na prowadzenie wojen 5,6 biliona USD (angielski trylion = polski bilion)

  https://www.rt.com/usa/409246-us-war-costs-study/

  http://watson.brown.edu/costsofwar/files/cow/imce/papers/2017/Costs%20of%20U.S.%20Post-9_11%20NC%20Crawford%20FINAL%20.pdf

  Polubione przez 1 osoba
  azazel44 , 8 listopada 2017 at 17:48
  "
  Geszeft wręcz genialny i zbrodniczy.

  Wojnę prowadzi Państwo (USA i pachołki) ale gdzie trafiają pieniądze wydane przez państwo czyli podatników na tę wojnę ?

  Pieniądze trafiają do prywatnych firm zaopatrujących wojska w sprzęt, żywność, medykamenty...miliardy dolarów w sumie ok biliona dolarów.
  A czyje są te giga wypasione na rządowej kasie z podatków, firmy ?
  Łatwo zgadnąć...to Globalne towarzystwo wzajemnej adoracji ...

  Ale to nie koniec konfitur...
  Podbijane kraje rządzone przez lokalnych zdrajców ..czyli marionetki "zwycięzców" oddają w ręce "zwycięzców całe swoje zasoby gospodarcze i naturalne...
  I znowu te konfitury konsumują firmy Globalnego towarzystwa wzajemnej adoracji. To kolejne gigantyczne miliardy dolarów.

  A do tego beneficjenci tego "globalnego geszeftu" mają absolutnie czyste ręce , oni tylko zajmowali się "biznesem" zaopatrywali patriotycznie armię w sprzęt, wspierali gospodarczo "odbudowę " podbitych krajów...
  No i może po cichu poprzez swoje marionetki lobbowali za wojną..za kolejną wojną... bo biedacy uschli by bez kolejnej krwawej wojny...

  Tak się robi globalną demokrację.
  Nawet jak wojny nie są wygrane to zawsze są kosztowne a te koszty odkładają się w postaci "konfitur" u sympatycznych członków Globalnego towarzystwa wzajemnej adoracji".

  Wojny muszą trwać... były kolonialne, potem światowe, potem antykolonialne, teraz są wojny z terroryzmem...

  Tak się idzie po władzę nad światem...

  Może ktoś by tak rozwiązał to Globalne towarzystwo wzajemnej adoracji ?
  Wojny by natychmiast ustały.
 • @35stan 11:30:11
  W tym momencie cena złota to ~4650PLN/oz (oz międzynarodowa = ~28.35g) czyli ~164PLN/g. Od końca 2011 do początku 2013 był światowy pik w cenie, która dochodziła do 5900PLN/oz. Przyjmijmy średnio 5500PLN/oz czyli 194PLN/g. Na początku do Ambera wpłacali po kilka melonów poważni ale nieznani klienci. Marcin Plichta to mały cwaniaczek. Jego rola polega na tym żeby przesiedzieć swoje i nie pisnąć słówka. Ma nadzieję, że potem odpalą mu to, co mu obiecali. Jak piśnie coś sensownego to rozsmarują go na ścianie od pierdla, dlatego na wszelki wypadek pierdoli bez sensu. Może się jednak okazać, że Marcin się przeliczył i niezależnie od jego wiernej postawy, duzi wpłacający odwdzięczą mu się buziakiem na dobranoc. To czy komisja, sądownictwo i penitencja spełnią minimum swojego zadania okaże się gdy wskażą choć 1 podmiot, który na tym zarobił i uchronią głównych światków przed nieuchronnym. Obecne tajne służby bezwzględnie powinny mieć wewnętrzną licencję na likwidowanie wszystkich, potencjalnych sprzątaczy. Dodatkowo, zwróćcie uwagę na kwestię likwidacji lokat z dzienną kapitalizacją

  [https://www.bankier.pl/forum/temat_podatek-belki-od-lokat-pomogl-amber-gold,11651803.html ]

  i przykładową reklamę Ambera tu:

  [http://polakcan.blogspot.com/2012/03/amber-gold-zota-inwestycja.html ],
  a potem kliknijcie w opis Gold Trackera, zobaczcie kurs złota 2012-2014

  [https://www.mennica.com.pl/produkty-inwestycyjne/analiza-rynku-zlota?dateFrom=03.01.2012&dateTo=31.12.2014 ]
  i odpowiedzcie sobie na pytanie ile można było zarobić na tej inwestycji i kto tam nam oferuje "bezpieczną przystań"? ...a z innej beczki - kliknijcie na stronie z kursem złota w MAX i zadajcie sobie pytanie: gdzie do ciężkiej cholery jest złoto i od czego/kogo zależy jego kurs? Podpowiedź:
  [http://wolna-polska.pl/wiadomosci/gdzie-jest-zloto-swiata-2013-05]
 • @35stan 11:30:11
  Zachował się w tej sprawie niezwykle ciekawy dokument w postaci listu, jaki Pliniusz Młodszy, będący w roku 111 gubernatorem Brytanii wysłał do cesarza Trajana z zapytaniem, jak powinien postępować z chrześcijanami. Dotychczas zwalniał tych, którzy zaprzeczali swojej przynależności do zabronionej sekty – bo prawdziwych chrześcijan – zauważa – żadna siła do tego zmusić nie zdoła. Zbadawszy dokładnie te sprawy Pliniusz informuje cesarza, że chrześcijanie właściwie nic złego nie robią; nie kradną, nie oszukują, nie przywłaszczają sobie depozytów, tylko od czasu do czasu schodzą się celem spożycia wspólnego posiłku, całkiem zresztą skromnego. Cesarz w odpowiedzi chwali postępowanie Pliniusza i sugeruje, by specjalnie chrześcijan nie wyszukiwał, ale już ujawnionych – jednak karał, gwoli utrzymania powagi rzymskiego państwa – dając im wszelako szansę skruchy. Na uwagę zasługuje też zalecenie, by w takich sprawach nie uwzględniać anonimowych donosów, „jest to bowiem rzeczą zawierającą w sobie bardzo zły przykład i niegodną naszego wieku” - pisze cesarz Trajan. W świetle tej ostatniej rady, a zwłaszcza jej uzasadnienia, niepodobna już podtrzymywać opinii, jakoby XXI wiek, w którym gestapo wszystkich bogatych krajów podgląda, podsłuchuje i prowokuje obywateli, charakteryzował się jakimiś wysokimi standardami moralnymi, przynajmniej w porównaniu z wiekiem II.
 • @35stan 11:30:11
  Za czasów Osmiornicolecia zlikwidowano prawo rękojmi, które pozostało tylko w zakupach na telefon i internet. Dwa. Za czasów ośmiornicolecia przedefiniowano wyrażenie "Umowa" Tu sam Tusek bodajże na UW mówił, że nikt nikomu nie broni zawierania ryzykownych czasem niekorzystnych umów. I otworzyły się wrota piekieł, spready, franki, polisolokaty. Później dopiero zaczęto mówić, o niedozwolonych klauzulach, które w istocie były jednostronnymi aktami narzucania woli. Logo firmy wyraźnie mówiło nie wchodź tam. Nie chce się czytać umów. bo zawile nie rozumie. Nie rozumie się symboli bo po co? Jak analfabeci, ale chciwcy więcej, więcej mamony, jeszcze więcej mamony. Później lament poszło nie tak jak się balansowało zwykłe chciejstwo. Firma jak to teraz się pięknie mówi dawała produkt. Słówka, znaczenia a na końcu pustka w kieszeni. Szekle nie dla owiec. Kilka linków. Logo Amber Gold

  https://www.google.pl/search?q=logo+amber+gold&client=firefox-b&dcr=0&tbm=isch&source=iu&pf=m&ictx=1&fir=Pux1gS6NJKhASM%253A%252CgiupA9-vX7qqPM%252C_&usg=__T9rbLv-4d2dsZhg6SUDx-a5D7l8%3D&sa=X&ved=0ahUKEwjR3O_42onXAhWDJFAKHa6SA8IQ9QEIKDAA#imgrc=Pux1gS6NJKhASM:


  Karawaka

  https://pl.wikipedia.org/wiki/


  Karawaka Krzyż patriarchalny


  https://pl.wikipedia.org/wiki/Krzy%C5%BC_patriarchalny


  Pozdrawiam samodzielnie myślących i analizujących wiadomości.
 • @kula Lis 67 20:06:36
  " gdzie do ciężkiej cholery jest złoto

  (...)Już w podziemiach synagog wszystko złoto leży....(...) pisał przed IIWS Julian Tuwim

  a w skarbcu Fort Knox leżą pozłocone podróby z wolframu.

  http://strefatajemnic.onet.pl/teorie-spiskowe/gdzie-jest-zloto-z-fort-knox/q4fzk


  http://www.youtube.com/watch?v=ZKczs-7BFRI
  To jest film z niemieckiej TV gdzie pokazano czarno na bialym że w obiegu sa sztabki zlota z wolframowymi wkladkami.
  W jednej z firm odlewajacych zloto jeden z pracownikow podczas rutynowej kontroli zlotych sztabek odkryl ze jest ona jakas dziwna.
  Po naradzie postanowili ja rozciac. Mieli racje.
  W sztabce znajdowala sie wkladka z wolframu. Sztabka pochodzila z banku.
 • @35stan 21:44:20
  Bez przesady, robi się bardzo dużo, by zniechęcić do złota. Faktem jest, że fałszywe złoto łatwiej jest rozpoznać od fałszywych banknotów.

  Praktycznie połowa złota (wydobytego, przetworzonego) to są wyroby jubilerskie.

  Ile złota mają Chiny, Rosja? Też fake'i kupują?

  http://www.lbma.org.uk/ tu najważniejsza organizacja ściśle i w sposób stały kontrolująca mennice złota, skarbce, cały obieg do momentu fizycznego kupna od licencjonowanego dystrybutora/sklepu samej mennicy. Sklep w banku to nie jest żadna gwarancja. Banki są od papieru. W istocie bankom złoto jest nie na rękę.

  Co do sztabek - lepsze są monety złote. A jak ktoś nie ma milionów, jak ja, jeszcze lepsze są monety srebrne.

  Jeżeli kogoś stać na kupno złotych monet to stać go i na wagę, czy fałszywki, czy sprzęt badający za pomocą dźwięku. Żadne prymitywne fałszywki z wkładką z wolframu nie przejdą takiego testu.

  Złoto to jest jedyny pieniądz, dopóki człowiek je i pije. Jeżeli całe złoto jest sfałszowane, to w istocie nie ma schronienia dla oszczędności. Radzę konkretnie sprawdzać wszystkie historie o wolframowym złocie. Często prowadzą wprost do ludzi zainteresowanych osłabianiem wizerunku złota.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31