Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
162 posty 2338 komentarzy

Tylko prawda jest ciekawa

35stan - mgr inż.inżynier urządzeń sanitarnych, projektant. Obserwuję, analizuję i wyciągam wnioski. Jeśli piszę, to o konkretach i faktach,lanie wody czy bicie piany mnie nie interesuje, choć zjawiska te nie są mi obce.

Czy Janusz Majewski z RMP to Murzyn?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Janusz Majewski, czołowy działacz Ruchu Młodej Polski w Słupsku, w latach osiemdziesiątych był tajnym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa.

 "Przegląd" podaje takie dane o tym Januszu Majewskim(polskim Murzynie):
(...)– Jeszcze podczas służby wojskowej, w 1978 roku, zetknąłem się z członkami opozycji demokratycznej. W 1979 roku spotkałem się po raz pierwszy z Aleksandrem Hallem. Powiedziałem, że jestem żołnierzem zawodowym, ale podzielam jego poglądy. Zadeklarowałem chęć współpracy. On oświadczył, że ruch jest otwarty i nie widzi przeszkód, abym mógł w nim uczestniczyć. Po odejściu do cywila w 1979 roku współpracowałem już z Ruchem Młodej Polski oficjalnie.(...) 

https://www.tygodnikprzeglad.pl/murzyn-orlem-piersi/

Natomiast Głos Pomorza - Słupsk podaje o Januszu Majewskim takie dane:

(....)Janusz Majewski, czołowy działacz Ruchu Młodej Polski w Słupsku, w latach osiemdziesiątych był tajnym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa. Dzisiaj, po ponad dwudziestu latach, nie chce rozmawiać o sprawie.(...)
(...)14 maja 1982 roku Majewski został aresztowany razem z Edwardem Bąciaszkiem pod zarzutem rozpowszechniania biuletynów "Solidarności". 20 lipca 1982 roku został skazany na rok i trzy miesiące więzienia. Sąd Najwyższy utrzymał wyrok w mocy. Edward Bąciaszek został uniewinniony. Wkrótce po odsiedzeniu wyroku Majewski wyjechał z kraju. (...)

(....)Po 1989 roku wielokrotnie bywał w Polsce i uczestniczył w spotkaniach "Solidarności". Został odznaczony lokalnym medalem tej organizacji.(...)

i zamieszcza takie zdjęcie, na którym znajduje się "biały" Janusz Majewski:


Pierwszy z lewej Janusz Majewski  ©Fot. archiwum Jadwigi Stec

//www.gp24.pl/wiadomosci/slupsk/art/4418461,historia-opozycji-antykomunistycznej-w-slupsku-solidarnosciowiec-ktory-dla-sb-byl-nadzwyczajnym-agentem,id,t.html


 

 

 

 

 

KOMENTARZE

  • @Autor
    Pytania o murzyńskość i agenturalność zawsze aktualne. Pozdrawiam. http://prawy.pl/7495-bez-precedensu-red-sakiewicz-nagrodzony-przez-ukrainska-bezpieke/
  • Poważne pytanie
    Czy J. Majewski jest mulatem, synem polskiego oficera z Anglii?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31