Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
162 posty 2338 komentarzy

Tylko prawda jest ciekawa

35stan - mgr inż.inżynier urządzeń sanitarnych, projektant. Obserwuję, analizuję i wyciągam wnioski. Jeśli piszę, to o konkretach i faktach,lanie wody czy bicie piany mnie nie interesuje, choć zjawiska te nie są mi obce.

Konflikt : Prezydent A.Duda - szef MON A.Macierewicz

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polska ma formalnie dwa kierunki sojuszniczej współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa narodowego: NATO z dominująca pozycją i interesami USA oraz UE z dominującą pozycją i interesami Niemiec i niemieckiej UE.

 

 

 

 Wszyscy obserwujemy, że istnieje konflikt pomiędzy dwoma ośrodkami władzy, które zgodnie z przepisami Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, odgrywają  kluczową rolę w systemie bezpieczeństwa narodowego. Są to prezydent Rzeczypospolitej Polskiej oraz Rada Ministrów.

Wszyscy zastanawiają się nad przyczynami tego konfliktu i wielu upatruje jego źródło w cechach osobowościowych Prezydenta i szefa MON, czyli traktuje ten konflikt na płaszczyźnie rywalizacji o wpływy i pozycję w stosunku do tego obszaru państwa, które odpowiada za bezpieczeństwo zewnętrzne Polski.
Moim zdaniem to bardzo infantylne spojrzenie na to zagadnienie. W obecnej sytuacji geopolitycznej  Polska ma formalnie dwa kierunki sojuszniczej współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa narodowego: NATO z dominująca pozycją i interesami USA oraz UE z dominującą pozycją i interesami Niemiec i niemieckiej UE.
O tym, który kierunek sojuszniczej współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa narodowego będzie realizowany(będzie najważniejszy) po zmianie sytuacji geopolitycznej powstałej po klęsce polityki resetu USA-Rosja, decydowano przed wyborami parlamentarnymi w 2015 roku.
Wcześniej, bo w 2014 roku, administracja Obamy wymusiła naciskami na J.Kaczyńskiego, by kandydatem PIS na prezydenta w wyborach w 2015 roku był Pan A.Duda. Szefem kampanii prezydenckiej A.Dudy została Pani B.Szydło. Zapewne to wtedy, doszło do uzgodnienia pomiędzy A.Dudą a B.Szydło, że kandydatem na ministra ON będzie Pan Jarosław Gowin. Jak uzgodnili, tak przed wyborami parlamentarnymi ogłosiła Pani B.Szydło, wysunięta przez PIS(J.Kaczyńskiego) jako kandydatka na premiera z ramienia ZP.
(...) O Gowinie jako o "najbardziej prawdopodobnym kandydacie" na ministra obrony narodowej mówiła sama Beta Szydło jeszcze przed wyborami parlamentarnymi. 8 października 2015 roku na konferencji prasowej w Warszawie Szydło zaznaczyła, że chce przeciąć pojawiające się spekulacje pojawiające się wokół osoby Antoniego Macierewicza. 
Tymczasem po wyborach, kiedy zaczęto konstruować gabinet Pani B.Szydło, okazało się, że kandydatem na szefa MON jest Antoni Macierewicz a nie J. Gowin. Co w międzyczasie zaszło, że postanowiono inaczej niż obiecywano przed wyborami?
Moim zdaniem zdecydowały o tym zmienione interesy i polityka USA wobec Niemiec i UE .Pan A.Duda był wskazany, kiedy administracja Obamy kontynuowała poprzednią politykę w Europie, kiedy głównym sojusznikiem USA były Niemcy i niemiecka UE a Obama dogadywał się z Putinem w sprawie Iranu(porozumienie z14 lipca 2015 roku Wiedniu. pomiędzy Iranem, a sześcioma mocarstwami – w tym pięcioma nuklearnymi i równocześnie stałymi członkami Rady Bezpieczeństwa ONZUSARosjąWielką BrytaniąFrancją i Chinami oraz Niemcami) w a po wyborach z 25.10.2015 roku sytuacja geopolityczna i stosunki z Rosją się drastycznie pogorszyły:
(...)Rozpoczęta pod koniec września 2015 roku rosyjska operacja militarna w Syrii zaskoczyła wszystkich obserwatorów i uczestników konfliktu w tym kraju. Chyba nikt nie przewidział, że rosyjski prezydent Władimir Putin posunie się do otwartego udziału w syryjskiej wojnie po stronie tamtejszego rządu. Takie bezpośrednie, otwarte zaangażowanie zbrojne Moskwy po stronie władz w Damaszku sprawiło jednak, że natychmiastowej zmianie uległy zarówno sytuacja operacyjna w samej Syrii, jak też szeroko ujęte strategiczne otoczenie tej trwającej już piąty rok wojny.(...)
To ta zmiana sytuacji geopolitycznej zdecydowała, ze administracja Obamy zrezygnowała z opcji strategicznej współpracy w Europie z Niemiec i niemieckiej UE a postanowiła postawić na Polskę jako państwo kluczowe w strefie pomiędzy Niemcami i Rosją.
Stąd zmiana kandydata na szefa MON z J.Gowina reprezentującego opcję sojusznicza z UE i Niemcami(tak jak Prezydent A.Duda) na A.Macierewicza, zwolennika USA(od lat 70-tych XX wieku miał kontakty z USA) i polityka antyrosyjskiego. Ta zmiana interesów USA była widoczna w 2016 roku, czego dowodem były ustalenia szczytu NATO w Warszawie i przyspieszenia przez Obamę o jeden miesiąc rozlokowania na wschodniej flance NATO i w Polsce ciężkiej brygady USA, by zdążyć ją rozmieścić przed objęciem urzędu przez D.Trumpa(20.01.2017), którego administracja Obamy podejrzewała o związki z Rosją. Przekonaliśmy się tez wtedy, jak ta decyzja nie była na rękę Niemcom:
(...)Najbardziej przerażające są wypowiedzi polityków niemieckich, którym przeszkadza przejazd wojsk amerykańskich do Polski przez ich kraj, bo jak mówią, trzeba szukać rozwiązań pokojowych u Putina. To niech znajdą pokojowe rozwiązanie problemu krymskiego, wtedy przyznam im rację. To pokazuje, że prywata czy lokalne interesy górują nad zbiorowym bezpieczeństwem, bo nie chodzi tylko o bezpieczeństwo Polski, ale i Niemiec.(...)
https://wpolityce.pl/polityka/322297-gen-polko-przerazajace-sa-wypowiedzi-politykow-niemieckich-ktorym-przeszkadza-przejazd-wojsk-amerykanskich-do-polski-nasz-wywiad

KOMENTARZE

 • Autor
  //To niech znajdą pokojowe rozwiązanie problemu krymskiego, wtedy przyznam im rację.//

  A co jest z Krymem nie tak?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:53:54
  Cytat ,,Wcześniej, bo w 2014 roku, administracja Obamy wymusiła naciskami na J.Kaczyńskiego, by kandydatem PIS na prezydenta w wyborach w 2015 roku był Pan A.Duda. Szefem kampanii prezydenckiej A.Dudy została Pani B.Szydło. Zapewne to wtedy, doszło do uzgodnienia pomiędzy A.Dudą a B.Szydło, że kandydatem na ministra ON będzie Pan Jarosław Gowin. Jak uzgodnili, tak przed wyborami parlamentarnymi ogłosiła Pani B.Szydło, wysunięta przez PIS(J.Kaczyńskiego) jako kandydatka na premiera z ramienia ZP".

  Ten ,,ważny" bloger informuje nas, że CIA nakazała JK wysunięcie AD na rezydenta, a BSZ na jego szefa kampanii wyborczej a co za tym idzie, że i premiera.
  Otwarcie stan informuje nas, że w Polsce mamy na szczytach władzy szpiegów, którzy realizują interesy usraelskie w Polsce.
  Interesem strategicznym mafii usraelskiej jest szczucie na Rosję, a może i zdradzieckimi łapami w/w szpiegów jest rozpoczęcie wojny z Rosja, nawet licząc się z tym, że nastąpi eksterminacja narodu polaków jako takiego, a szpiedzy uciekną do ,,Rumunii".
  Ot to cały syjonistyczny pisior, dać okruchy z stołu, ale w imię obcej agentury podpalić Polskę.
  Tylko dzieci stalinowców mają tak zepsuty rozum, jak czołówka pisiorów syjonistów.
 • @Wrzodak Z. 09:38:28
  O tym, kto będzie prezydentem Polski zadecydowano w czasie wyjazdowego spotkania Knesetu w Krakowie. Za to Macierewicz to człowiek powiązany zarówno z Rosyjanami jak i przemysłem zbrojeniowym USA.
  Jego działania są niszczące dla wojska polskiego, z jednej strony targowica, czyli sprowadzenie obcych wojsk do Polski, z drugiej strony nacisk na rozbudowę formacji bez użyteczności bojowej za to ukierunkowanej na tłumienie ewentualnych wybuchów niezadowolenia społecznego, czyli ORMO=OT.

  Pozbawił Polskę kadry dowodzącej, w to miejsce powprowadzał miernych ale wiernych, często awansujących po dwa szczeble w karierze. Dopuszczanie do tajemnicy państwowej obcych agentów lub lobbystów. Myślę, że w historii naszego kraju żaden szpieg nie narobił tylu szkód co narobił Macierewicz.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:53:54
  Trzeba by o to zapytać gen. Polko a nie mnie.
  Ja przytoczyłem jego wypowiedź, by pokazać, że sprawa rozlokowania amerykańskiej ciężkiej brygady w Polsce, była bardzo nie na ręke Niemcom.
 • @Zawisza Niebieski 10:11:38
  Napisałem w tekście wyraźnie, że Polska ma dwa podstawowe kierunki na których może opierać politykę bezpieczeństwa:
  1. Niemcy i niemiecka UE, która chce współpracy i panowania z Rosją na obszarze Eurazji od Pacyfiku po Atlantyk. W tym projekcie nie ma miejsca na suwerenną Polskę(przećwiczyliśmy to począwszy od XVIII wieku)
  Już w 1998 roku ideolog rosyjski Dugin pisał, że nasza sytuacja jest tragiczna. Stojąc na styku dwóch cywilizacji musimy wybierać między zachodnim globalizmem i wschodnim barbarzyństwem.
  Opcje rządzące do 2015 roku (szczególnie koalicja PO-PSL) prowadziły politykę podporządkowania Polski interesom niemiecko rosyjskim.

  2. USA i NATO w ramach instytucjonalnych określonych jeszcze w Traktacie Wersalskim z 1919 roku, który zakładał istnienie strefy buforowej pomiędzy Niemcami i Rosją, z państwami nie podlegającymi pod zwierzchnictwo niemiecko rosyjskie a orientującymi się na związki transatlantyckie.
  Różnica w sytuacji obecnej od tej z 1919 roku jest taka, ze teraz USA i NATO postanowiło być obecne militarnie w tej strefie buforowej - Trójmorza w postaci stacjonowania jednostek wojskowych(ciężka brygada USA, brygady NATO, instalacje militarne postaci tarczy antyrakietowej w Rumunii i w Polsce.
  Po 2015 roku Polska wybrała opcję drugą a w ramach koncesji otrzymała wsparcie USA w procesie likwidacji mafii związanych z Niemcami i niemiecką UE zajmujących się okradaniem Polski i Polaków na dziesiątki miliardów PLN rocznie.
 • @Zawisza Niebieski 10:11:38
  Zgoda co do Singera - Mcierenko. Ja go znam od przynajmniej 87 roku, on ciągle mnie nachodził, nawet w domu. Tak myślę, teraz, że on był moim ,,aniołem stróżem" w imieniu obcej agentury.
  Przypisywanie mu obecnie agentury pro-rosyjskiej, jest moim zdaniem odwracanie uwagi od prawdziwych jego mocodawców, ci mocodawcy sa jedni i ci sami, czy oni są tymczasowo w Moskwie czy Waszyngtonie, Tel Avivie, jest bez znaczenia, oni razem pracują na rzecz NWO.
  Oni mają w ręku instrumenty lichwy, prywatyzują wojny, prywatyzują informację, terroryzują wolny świat.
  Obecnie tu na Neonie, pisiory syjonistyczne wylewają krokodyle łzy, że ich Adrian zdradził, nie rozumieją ci trolle pisowskie, że zdrajcy to jedni i drudzy, ponieważ w sprawach wiodących dla przyszłości Polski sa jak jedna pięść, czy to PO, czy Duda - Macierenko - Adrian - Szydło to bez znaczenia, wszyscy służą temu samemu panu.
 • @35stan 10:36:55
  No właśnie czy ktoś rozumie dlaczego wojska amerykańskie nie przypłynęły do polskiego portu? Chyba plan się Niemcom posypał...Niemcy tak smrodzą również z tego powodu, że dla USA przesuwa się na wschód środek ciężkości strategii globalnej, przy jednoczesnej destabilizacji Europy Zach. z wiadomych powodów...W 2008r Niemcy i Rosja podpisały pakt o nie przekraczaniu wojsk rosyjskich granicy Wisły. Dodajcie do tego fakty jakie działy się później w kolejnych latach w Polsce.
  Niemcy to spółka GmbH pod nadzorem aliantów -


  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/01/bundesrepublik-deutschland-czyli-przekret-stulecia-o-tym-jak-zamieniono-cale-panstwo-w-firme/
 • @35stan 10:36:55
  Co za bzdety piszesz do Zawiszy.
  Okradają nas jedni i drudzy z przewagą usraelskiej mafii bankstersko - wojenno - energetycznej.
  GM to jaki bank???. Którego przywlókł nad Wisłę lobbysta bankierów Morawiecki!!! GM to nie przypadkiem mafia lichwiarska, żerujaca na biednych podbitych narodach??? A komu Polska jest winna około 500 mld $ długu zagranicznego (nie mylić z długiem publicznym) Na czyje polecenie szpiedzy usraelscy rozkazali polskim żołnierzom mordować inne narody??? Kosztem około 100 własnych ofiar oraz około 500 rannych, koszty z naszej strony to około 10 mld zł!!! W czyim interesie płaciłes z swoich podatków ludobójstwo na dzieciach, starcach, kobietach np; w Syrii, Libii, Serbii, Iraku, Afganistanie, Jemenie, Egipcie itd.
  A kto wydał 5 mld $ dla zbrodniarzy z banderowskiej Upadłęj - Rosja???
  A kto nam wcisnął 40 zdezelowanych, bez offsetu samolotów bez uzbrojenia, a kto nam wciska szprzęt wojskowy z lat 50 - tych i 60 -tych, w związku z tym magazyny cześci zamiennych pustoszeją w usraelu.
  A kto chce nam teraz wcisnąc tzw. patrioty - atrapy bez decydowania kiedy możemy je uzyc, sprzęt, który jest przestarzały i 1 minutę strącony przez system antyrakietowy z Rosjii i za te atrapy wybulimy 40 mld zł a serwis i cześci zamienne do tych atrap będą w usraelu!!!! itd.
  A od kogo będziemy zależni energetycznie - gazowo nie przypadkiem od usraela i za 1000 m3 gazu płacimy 870 $ czyli 2 -krotnie drożej niż swój i z Rosji i nagle w Polsce trzeba wymienić 2,5 mln pieców spalających węgiel i drzewo, a kupować trzeba drogi gaz katarski, który fakturuje tylko spóła Sorosa. Itd. T.j biznes szpiegów rządzonych upadłą Polską.
  Polska troche swojej niepodległości miała za Gomułki i Gierka reszta to podporządkowanie tym samym środowiskom, które raz mieści się w Berlinie, raz w Moskwie raz w Waszyngtonie.
  Pisanie o tzw. trójmorzu, wolna strefa to pic na wodę. Szpiedzy rzadzili i rządzą po-rozbiorową Polską, ponieważ świadomosć polaków jest strasznie niska.
  To co pisał i ostrzegał nas w swoich genialnych przemyśleniach Roman Dmowski jest wciąż aktualne.
  Polskę można wygrać tylko ,,rozbudzoną swiadomością narodową".
 • @Wrzodak Z. 13:05:03
  Nie bądź taki napięty, bo bździny wypuszczasz i to nie z tego otworu, z którego powinny wychodzić.
  Jak ci tak spieszno do baćki Wołodii , to w drogę.
 • @Wrzodak Z. 13:05:03
  "A kto chce nam teraz wcisnąc tzw. patrioty - atrapy bez decydowania kiedy możemy je uzyc, sprzęt, który jest przestarzały i 1 minutę strącony przez system antyrakietowy z Rosjii i za te atrapy wybulimy 40 mld zł a serwis i cześci zamienne do tych atrap będą w usraelu!!!! itd."
  ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
  Oj, panie Wrzodak, coraz trudniej przychodzi panu ukryć spustoszenie jakie nienawiść i zacietrzewienie uczyniły w pańskim umyśle.

  Właśnie rząd Szwecji - kraju, którego raczej nie należy podejrzewać o wszystkie grzechy i zaniechania, o jakie pan oskarża swoich przeciwników politycznych - ogłosił decyzję o zakupie rakiet Patriot.

  http://www.defence24.pl/694108,szwecja-kupi-patrioty-decyzja-rzadu
 • @35stan 16:11:49
  Chłopie i z tobą jest taka dyskusja. Jak nie w UE to w Moskwie - tak gazeta koszerna mnie oczerniała i tych co byli przeciw wstąpieniu do kołchozu UE lub do niekontrolowanej - ludobójczej organizacji nato.
  Właśnie myśląc w taki sposób to jest się albo agentem cia - mossad, albo niedouczonym myślicielem lub siedzi w twojej głowie komuna.
  Bądż za Polską a nie za Moskwa, Berlinem, Tel Avivem, Waszyngtonem. Tylko narody oparte o wiedzę i własnym kręgosłupem moralnym będą niepodległe.
 • @Docent zza morza 16:36:14
  Docencie, czyżbyś pracował w magazynie pełnym części zamiennych do 50- letnich systemów patriot???
  Każdy wolny człowiek, zastanowi się dlaczego wydajemy mld$ na stary sprzęt obronny, zamiast za te pieniądze można wybudować piękne własne zaklady zbrojeniowe, dać młodym polakom możliwosć wykazania się w biurach projektowych, zakładach doświadczalnych, dobre pomysły dobrze wynagradzać, zatrzymać zdolnych młodych inżynierów w Polsce.
  Tak powstawał polski przemysł za czasów premiera Kwiatkowskiego. Swoje najlepiej nas obroni.
  Obcy sprzęt, serwis za oceanem części też, guzik u nich to nic innego tylko narażanie nas na katastrofe wojenną, którą rozpętają tacy szpiedzy jak Macierewicz, Kaczynski, Komorowski, Duda itp.
  To co obecni syjoniści wyprawiają z Polską, to czyn zdrady na wielką skalę, to dopiero będzie widać za kilka lat.
 • Panie Wrzodak
  Ma Pan 100% racji w każdej z powyższych wypowiedzi, za które dziękuję, bo wracają one promyczek nadziei, że nie wszystko stracone, albowiem ręce opadają, kiedy się czyta tych wszystkich Polaków którzy w pozycji kolankowe-łokciowej chcą budować Wielkie Międzymorze.

  "Bądż za Polską a nie za Moskwa, Berlinem, Tel Avivem, Waszyngtonem. Tylko narody oparte o wiedzę i własnym kręgosłupem moralnym będą niepodległe."
 • @Lotna 04:55:44
  T.j coś niebywałego, że są tutaj blogerzy, którzy głosowali na pisiorów, byli ich nawet mężami zaufania jak Kula Lis a teraz wyją, że za nimi stoi żydo - bolszewia!!!!!!!! Przecież sa to albo głupcy, albo agenci, albo zwykłe świry, którzy szkodzą nam i Polsce. Takich trzeba mocno potraktować, poniewaz podszywają się pod pana Boga, Patriotyzm, Nacjonalizm, Kościół, Wiare a na żyda głosuje, ba pomaga zydowi albo banderowcowi, chomosiom zdobyć władzę w Polsce.
  Proszę wygoglować hasło operację pt; ,,Paczka" lub ,,Buś", jest to na stronie Stonogi.
  Pozdrawiam
 • @Wrzodak Z. 11:53:47
  W wyborach parlamentarnych miałem wybór, głosowałem na Justynę Sochę z Kukiz15.. W wyborach prezydenckich głosowałem przeciw Komoruskiemu. Niestety mój głos przeciw, jest zaliczany do głosów "za" :(

  To nie mąż Estery wygrał wybory pokonując męża innej Estery, to Komor przegrał, a że Koshernostra ma środki aby "wystawiać wszystkie konie do gonitwy" to uny wygrały :(( Polacy mają tylko prawo wrzucić kartkę do urny, ale co się z nią dzieje dalej, to już nie mają prawa wiedzieć..

  Nie wiem jak to rozwiązać?.. może ten Madagaskar czy też Birobidżan dla całej familii spokrewnionej z Kornhauserami, Kalksteinami itd.. jakieś 6mln wypierdolić z Polski.. a jak tam trafi się jakiś Tuwim, no cóż, to jest wojna o Polskę, ofiary muszą być, nawet niewinne.. a "Tuwim" będzie jednym z nich, albo go zabiją, bo niszczyć i zabijać, tylko to potrafią..

  PasoŻyda należy odseparować od żywiciela, zje się nawzajem aż zginie, czego mu, sobie, oraz Polakom życzę!
 • @35stan
  Prezydent Duda: Jeżeli idee, które przedstawiłem w projektach o SN i KRS zostaną wypaczone, zawetuję i te przepisy. https://wpolityce.pl/polityka/367816-prezydent-duda-jezeli-idee-ktore-przedstawilem-w-projektach-o-sn-i-krs-zostana-wypaczone-zawetuje-i-te-przepisy


  Ps...Panie Prezydencie. Oczywiście nie znam całości sprawy, tych gierek zakulisowych, ale coraz mocniej zaciskam pięści. Czyżbym kolejny raz został oszukany ? Sądy w Polsce należy głęboko przebudować. Żyję długo i widzę tę patologię od zawsze. Chciałbym na stare lata żyć w Polsce, a nie " w tenkraju ". Zna pan motto Polaka. Bóg, Honor, Ojczyzna. Jeśli jest tak, że Honor i Ojczyzna już się nie liczy, to przynajmniej bój się pan Boga. Agent totalnej targowicy "Andrzej" wpadł na nowy pomysł. Szantażuje PiS, że nie podpisze ustaw jak nie nastąpią zmiany na stanowisku premiera i ministra obrony. Nie zgadzam się, żeby urzędnik wybrany zwykłą większością głosów grał dyktatorka i narzucał swoje widzimisię Parlamentowi ! Widać, że prezydent najmocniej ceni idee nadzwyczajnej kasty. Dlatego szybciej niż mu się wydaje dostanie takie weto od społeczeństwa, że zapamięta je na długo. Pan prezydent za namową niedorzecznika Łapińskiego stał się funkcjonariuszem mediów polsko-języcznych sprzedającym jak Ringier AXEL Springer w co tygodniowych instrukcjach, HUCPIARZEM od budowy i sprzedaży narracyjnego negatywnego wizerunku DOBREJ ZMIANY. Dobra Zmiana dla prezydenta to peerleowski prokurator generalny, służby państwowe to służby ubeckie, Macierewicz to ubeckie metody stosuje . Przeciw temu protestował, czyli DOBRA ZMIANA TO UBECJA taki narracyjny negatywny wizerunek sprzedaje DOBREJ ZMIANY. W 2018 PAD zaliczy 2 bolesne porażki - wyborcy PiS nie poprą w referendum systemu prezydenckiego i zbojkotują obchody 100-lecia Niepodległej - na własne życzenie PAD spędzi je z Tuskiem i podobnymi. PiS musi za 2 lata osiągnąć w wyborach większość konstytucyjną i wtedy zrobi reformy. Dziś powiedzieć otwarcie, że z PAD żadnych reform nie da się przeprowadzić. Za 3 lata kandydat na prezydenta Beata Szydło. Ten człowiek przeraża. Gubi Polskę bo zaciął się jak chłop. A Ruski czekają na łowy. Rozbraja Państwo. Niszczy frankowiczów. Utrzymuje Kruki i powielanie nieważnych długów. Wyrzuca na bruk. Z dotychczasowych działań i zachowań Prezydenta można wnioskować, że nie dorósł jeszcze do roli jaką przyszło mu pełnić. Jak widać Dudzie chodzi o grę na czas. Negocjuje, NIBY negocjuje a na koniec zablokuje reformę - aby KRS sama się wybrała na nową kadencję na starych zasadach. A to już w styczniu chyba. Piotrowicz i Mucha ponoć wynegocjowali kompromis ......ale nie został on potwierdzony końcowym spotkaniem Dudy i Kaczyńskiego. Czyli de facto nie ma nic! Pokazuje nam jak wyglądał by system prezydencki - żadnego referendum-szkoda pieniędzy! Największa pomyłka wszystkich "nieumoczonych" Polaków to Adrianek kiedyś zwany Dudą. Jak on i jego podobno bogobojni rodzice mogą spojrzeć nam w oczy? Wszyscy wiedzą kto w latach osiemdziesiątych mógł być prezesem ZUS tylko swój, a w Opolu był nim stryj A.Dudy obecnie poseł, to klika z układów WSI. "Ja jako prezydent" Andrzej weto Duda mówię, że będę wetował wszystkie ustawy , które wyjdą z sejmu! Wtedy Duduś ja cię też zawetuję i II kadencję masz z głowy, bo zrobią to ci wszyscy którzy na ciebie głosowali. Ciekawe ile znajdziesz nowego elektoratu, może 2% jak UBolek. PiS nie godzić się by zdrajca dyktował warunki. Reformę SN i KRS trzeba odłożyć do 2020 roku. Dudzie żaden minister już nie odpowiada może mu i Polska niepodległa przeszkadza. PAD zaczął działać na szkodę Polski i Polaków to działanie jego ludzi takich jak Soloch i jego niedorzecznik czerepach Łapiński i wielu innych z dawnej komórki WSI, to też ich sprawka by nie ujawniać aneksu. Jak to jest, że prezydent Duda kolejny raz szantażuje Sejm, przed 24 lipca zaszantażował, że jeżeli nie będzie 3/5 to zawetuje ustawę. Sejm zgodził się na 3/5 , a prezydent Duda zawetował. Teraz szantażował czasem i co spotkanie to nowe wymagania. W końcu coś zostało ustalone, ale i teraz znowu stawia warunki przed dyskusją w Sejmie. Chyba metoda szantażu to wizerunek PADa w kadencji. Szantażuje nie tylko Sejm, ale również w wielu innych przypadkach. Prezydent "Ja chcę" szantażuje generałów czekających na awans, wyborców, że chce zmiany Konstytucji i bo chce być prezydentem, który rządzi. Już teraz wtrąca się w zakres pani premier Beaty Szydło. Chce być ministrem SZ , ON, SW i Sprawiedliwości. Plagiatuje myśl i treści ustawy o KRS i SN i tworzy gnioty. I stawia warunki przed organem ustawodawczym, a nie biurem pisania ustaw Dudy. Jeśli w obu izbach parlamentu są Polacy, to już dawno powinni podjąć kroki w celu przeprowadzenia impeachmentu (Konstytucja pozwala usunąć prezydenta z urzędu). Przecież ten facet ewidentnie walczy z Polską i Polakami. To zdrajca i oszust! Czyżby to co mówił o PAD pan Stonoga to prawda?. Mają trzymanie na niego WSIoki i realizuje ich scenariusz.Trzeba doprowadzić do jego dymisji bo ta kreatura szkodzi nam Polakom.


  Jaka będzie prezydentura Andrzeja Dudy? Przepowiednia tarota Cytat z tarota: Karty określające przyszłość to odwrócony Mag (symbolizujący oszusta, kuglarza, manipulanta, kłamca i intryganta, wykorzystującego innych) (Z żalem więc muszę stwierdzić, że nadchodząca prezydentura, pomimo pewnych interesujących i zapewne dobrze przyjętych przez społeczeństwo posunięć, udana nie będzie…)


  http://tarocistajustas.blog.onet.pl/2015/07/10/jaka-bedzie-prezydentura-andrzeja-dudy-przepowiednia-tarota/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31