Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
137 postów 2194 komentarze

Tylko prawda jest ciekawa

35stan - mgr inż.inżynier urządzeń sanitarnych, projektant. Obserwuję, analizuję i wyciągam wnioski. Jeśli piszę, to o konkretach i faktach,lanie wody czy bicie piany mnie nie interesuje, choć zjawiska te nie są mi obce.

Prezydent Duda i ultimatum

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ja rządu z Macierewiczem nie powołam

 

(...) - Ja rządu z Macierewiczem nie powołam - według informacji "Polska The Times" takie ultimatum miał postawić prezesowi Kaczyńskiemu Andrzej Duda. - Pozycja Macierewicza jeszcze nigdy nie była tak słaba. Raczej już przegrał - powiedział anonimowy informator z kręgów rządowych.(...)

 

  

KOMENTARZE

 • Prezydent Andrzej Duda
  nie ma prawa tak postępować!
 • NO TO SIĘ DOWIEMY O PIENIĄDZACH WSI TERAZ?
  W roku 2006-tym Bracia Kaczyńscy i Pan Antoni Macierewicz przejęli skarby WSI. Było tego dużo. Transfer tego dobra trwał dwa lata, jak szacuje Stanisław Michalkiewicz - na poczatku lat 90-tych ub. wieku. Później te waluty państw zachodnich ciułane przez Pewex przez pracowitych wojskowych LWP - na mocy decyzji Zwierzchnika Sił Zbrojnych RP zostały przejęte przez pracowitych PiS-owców. No i teraz Zwierzchnik Sił Zbrojnych wywodzący się z PiS-u chce, żeby wróciły na swoje miejsce - do polskich wojskowych. W sumie wszystko w porządku - ale jakiej narodowości są owi wojskowi? No i - czy Prezydent Duda jest PiS-owcem wiernym Naczelnikowi Państwa, czy może większą ma miłość do Unii Wolności i Profesora Geremka?
  Wiele się mówi o walce buldogów pod dywanem, ale teraz - pomówmy o kości o którą się owe buldogi żrą? Czy nam, poboznym dobrym ludziom spoza UW i PiS - też coś skapnie z pańskiego stołu?
 • Największa tajemnica PIS-u. Teraz Duda !
  No nie zupełnie. Walka o władze w PIS-e nabiera tępa. Wielu czołowych liderów PIS-u nie orientuje się w sytuacji i, nie wie gdzie przebiega linia podziału.

  Pozycja Dudy jest mocna na tyle, ze to on dziś rozdaje karty. Wcale tu nie chodzi o podchody wewnętrznych frakcji : Gowina, Ziobry, Macierewicza. Ten ostatni jest już do odstrzału, niezależnie jakie „wspomnienia” łączą go z młodości z Kaczyńskim i co jest w raporcie WSI. Nie ma znaczenia czy będzie stało przy nim SKW, czy stanie na celowniku ABW.

  Duda jako Prezydent miał zrobić czarna robotę (przyklepać zamach na konstytucje i wprowadzić niektóre akty prawne), następnie jako ten zły miał być złożony na ołtarzu historii. Jego miejsce miał zająć Pan Prezes Jarosław Kaczyński. Prezydent dowiedział się, że był przeznaczony do odstrzału. Swojego doradcę, który miał czuwać nad rozwojem sytuacji po myśli prezesa wylał na zbity pysk. Wie też, że nikt tak naprawdę nie może mu zagwarantować kolejnej kadencji na stanowisku Prezydenta. Szczególnie gdy będzie spełniał bezkrytycznie oczekiwania PIS-u. Swój los musiał wziąć w swoje ręce i nie liczyć na lojalność PIS-u.

  Plany zmieniły się niedawno. Prezes Kaczyński jest śmiertelnie chory, jego czas już jest policzony. Wie , że nie może odwołać Prezydenta. Chce się wpisać w Historii Polski, chociaż jako premier w jubileuszowym stuleciu uzyskania Niepodległości przez Polskę.

  Dlatego kilka tygodni temu zapowiedział zmianę rządu. Jego celem priorytetowym było stanowisko Pani Szydło i kilka kosmetycznych zmian, mających poprawić relacje z sojusznikami w Rządzie.

  Tu pojawił się problem. Duda postawił się i tak jak nie podpisuje nominacji generalskich, stwierdził -, że nie podpisze desygnacji dla nowego Rządu. Nie podpisze też nominacji Kaczyńskiemu na premiera.
  Rozmowy bez świadków odbywają się od kilkunastu dni, i tematem wiodącym nie są regulacje ustaw o sadach tylko negocjacje odnośnie utworzenia nowego rządu.

  Podstawowym warunkiem postawionym przez Dudę jest dymisja Macierewicza. Tu jest problem bo istnienie Kaczyńskiego jest uzależnione od milczenia Macierewicza. Jak to mówią chwycił Kozak Tatarzyna, a Tatarzyn za łeb trzyma.

  Ponadto Macierewicz ma swojego, silnego sojusznika, w postaci jezuity Ojca Rydzyka.

  Więc gra będzie toczyć się o wysoka stawkę i pata raczej nie będzie. Duda nie ustąpi , bo nie ma ku temu podstaw.

  Dla Polski ta rozgrywka jest bez znaczenia, każda frakcja PIS-u jest umoczona w wspieranie banderowców, żydów, klerykalizm, rusofobie. Wojna na górze może co najwyżej odsłonić kolejne brudy np. afery spółki Telegraf i Pana Janusza Heathcliffa Iwanowskiego Pineiro.

  Kto w PIS-e będzie rządzić nie ma znaczenia, jest to na dziś lepsza opcja jak by rządzić miało PO, czy SLD. Problemem dla wszystkich stał się Pan Antonii.
 • @Fischer 21:00:23
  "istnienie Kaczyńskiego jest uzależnione od milczenia Macierewicza"
  Czy ktoś wie cokolwiek w tym temacie?
 • @Robik 01:53:10
  A juści. Macierewicz miał dostęp do najbardziej tajnych dokumentów, a z tego jak sobie pogrywa z Kaczyńskim, gołym okiem widać, że haki musi mieć, być może takie, które zważywszy na bogobojność i katolickość Kaczyńskiego, ujawnione byłyby jego smutnym końcem, szczególnie w oczach jego żelaznego elektoratu
  http://www.stonoga-zbigniew.pl/operacja-pod-kryptonimem-bus/
 • @Fischer 21:00:23
  "Problemem dla wszystkich stał się Pan Antonii."

  Taki problem to nie problem; w końcu od czego w państwie teoretycznym jest seryjny samobójca? Pan Antoni, taki wrażliwy i delikatny, może łatwo popaść w depresję widząc, że nikt go ani nie chce, ani nie lubi.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031