Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
167 postów 2387 komentarzy

Tylko prawda jest ciekawa

35stan - mgr inż.inżynier urządzeń sanitarnych, projektant. Obserwuję, analizuję i wyciągam wnioski. Jeśli piszę, to o konkretach i faktach,lanie wody czy bicie piany mnie nie interesuje, choć zjawiska te nie są mi obce.

Awanse Mateusza Morawieckiego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Morawiecki, związany z międzynarodowym bankierstwem, został podsunięty J.Kaczyńskiemu wtedy, gdy zawalił się porządek pozimnowojenny, spowodowany klęską polityki resetu USA-Rosja, realizowaną przez ekipę prezydenta Obamy od 2009 roku.

 Skad wziął się pomysł by szef banku BZ WBK, Pan Mateusz Morawiecki, zarabiajacy kilka milionów  PLN rocznie, wszedł do polityki czyli do rządu ZP(PIS+) pod kierownictwem B.Szydło i zszedł w zarobkach  z około         300 tys.PLN/m-c do 15 tys.PLN/m-c czyli 20 razy mniej?

Moim zdaniem sytuacja wygląda następująco:
Morawiecki, związany z międzynarodowym bankierstwem, został podsunięty J.Kaczyńskiemu wtedy, gdy zawalił się porządek pozimnowojenny, spowodowany klęską polityki resetu USA-Rosja, realizowaną przez ekipę prezydenta Obamy od 2009 roku.
Podczas polityki resetu USA oddały Polskę strategicznym partnerom Rosji i Niemcom jako kondominium rosyjsko niemieckie, eksploatowane ekonomicznie i utrzymywane w słabości, o czym świadczyła polityka redukcji polskiej armii. To wtedy doszło do wywiezienia z Instytutu Energii Atomowej POLATOM) w Świerku pod Warszawą(reaktory atomowe "Ewa" i "Maria" ) przez Amerykanów do Rosji wysoko wzbogaconego uranu o zawartości ponad 90% U-235 
Wtedy, za rządów zdradzieckiej POlszewii to uczyniono, bo przecież w kondominium nie mogło być takiego materiału, z którego można by było wyprodukować 18 głowic z ładunkiem nuklearnym, gdyby Polaczkom coś się nie spodobało i zapragnęliby suwerenności.    //nnsa.energy.gov/mediaroom/pressreleases/polandheu101210 

Gdy polityka resetu się załamała, wtedy USA powróciły w Europie Śr.Wsch. do polityki z Traktatu Wersalskiego z 1919 i postanowiły wesprzeć powstanie strefy buforowej pomiędzy Niemcami i Rosją(Trójmorze) z Polską jako krajem kluczowym tego projektu.
W związku z tym, polityka bezpieczeństwa USA wobec Polski uległa zmianie o 180% i z kraju słabego militarnie, z armią typu ekspedycyjnego, która miała występować u boku USA w licznych wojnach i misjach, w interesie USA stało się postawienie na silną militarnie i ekonomicznie Polskę jako strażnika amerykańskich interesów w tej bardzo ważnej dla interesów USA części świata.
Wiadomo, że potęgi państwa nie zbuduje się bez pieniędzy i stąd podesłanie J.Kaczyńskiemu Pana Mateusza Morawieckiego związanego ze światem bankierskim, którego zadaniem było prowadzenie polityki nie pozwalającej na okradanie Polski(uszczelnianie systemu podatkowego - co już daje efekty) i stawianie na rozwój gospodarki Polski(stąd ściąganie inwestycji zagranicznych i międzynarodowych banków, które mogłyby finansować wielkie inwestycje (np. Centralny Port Komunikacyjny).
Mateusz Morawiecki został nagrany na taśmach w restauracji w kwietniu 2013 roku(kiedy decydowały się przetasowania sytuacji w Polsce i miała zostać wymieniona władza PO-PSL na PIS) i podczas tej rozmowy padły z jego ust znamienne słowa: 
(...)„To dobrze, jeżeli my, ludzie, „we the people”, prawda, a zwłaszcza „we, the people” w Niemczech, w Hiszpanii i tak dalej, we Francji, zrozumiemy, że musimy obniżyć nasze oczekiwania.
Bo jak obniżymy, to w ślad za tym wszystko pójdzie dobrze, da się zreperować.”(...)

To tajemnicze „we the people” oznacza właśnie bankierów międzynarodowych, którzy jeśli się cofną czyli 
obniżą swoje oczekiwania(czyli niegodziwe zyski z eksploatowanej jako kolonii Polski) to " wszystko pójdzie dobrze, da się zreperować.”
No i posłali go w rządzie B.Szydło na urząd od pieniędzy i gospodarki i "reperuje" czyli realizuje to co po polityce resetu jest w interesie USA i....także Polski.

 

KOMENTARZE

 • A ja mam wrażenie
  że to odpuszczenie to raczej 500+ , a nie przyciśnięcie bankierów bo tego raczej nie widać. Przyciśnięto oszustów krajowych, ale bankom i korporacjom zagranicznym PIS do tej pory szkody raczej nie zrobił.
 • @zadziwiony 21:27:40
  Z tego wynika, że "ludzie " trochę odpuścili bydełku poluzowując nieco pętlę na ich szyi . Zrobili krok wstecz by potem dać dwa do przodu. Tym bardziej to prawdopodobne, że Morawiecki odwołuje się też do innych krajów.
 • Myli się Pan!
  „We the People” jest nawiązaniem do konstytucji amerykańskiej* i oznacza ludzi, naród, a nie kastę bankierów. To naród, według Morawieckiego, o ile obniży swoje oczekiwania i, na przykład, odpowiednio zagłosuje w wyborach, to "wszystko pójdzie dobrze, da się zreperować.” Przesłanie Morawieckiego było zatem odwrotnością tego, co Pan tutaj sugeruje.
  * My, Naród Stanów Zjednoczonych, pragnąc udoskonalić Unię (We the People of the United States, in Order to form a more perfect Union)
 • @AgnieszkaS 21:51:32
  Jak zwykle po owocach poznamy co jego słowa oznaczają. Trzeba trochę poczekać.
 • @AgnieszkaS 21:51:32
  Raczy Pani żartować?
  To ten „We the People” wg opinii Pani, gnębiony i okradany "naród" przez tych , których jednym z przedstawicieli był Pan M.Morawiecki, miałby ograniczać swoje oczekiwania?
  Przecież potem ten M.Morawiecki nie tylko nie ograniczył "oczekiwań" narodu ale je powiększał.

  Kompinuj Paniusiu, kompinuj, może wykompinujesz proch!
 • @35stan 22:35:05
  .
  ma Pan rację, chodzi o złodziejstwo globalne!
 • @35stan 22:35:05
  Raczy Pani żartować?
  /35stan/

  Wprost przeciwnie, stwierdzam to z całą powagą. "We the People" jest jedną z najbardziej znanych fraz w języku angielskim. Jej znaczenie jest chyba oczywiste dla każdego polityka, a szczególnie dla tych którzy mieli kontakty z USA. Wiem, że Morawicki studiował w USA.

  "We the People", czyli pierwsze słowa preambuły amerykańskiej konstytucji, oznaczają naród. W tym wypadku jest to naród, który dokonał rewolucji i przestał być kolonią angielską. Być może dlatego Morawiecki używa to właśnie obce wyrażenie w polskim zdaniu. Chodzi mu o naród, który może dokonać pozytywnej przemiany.
 • @35stan 22:35:05
  A ładnie i za prosto to wygląda, by miało być prawdą, chociaż….
  Trump jednak pokazał, że w tej części Europy są nie tylko Niemcy.
 • @zadziwiony 22:33:42
  Trzeba trochę poczekać./zdziwiony/

  Niektórzy z nas nie chcą czekać i obsmarowują przeciwników politycznych z pewnym wyprzedzeniem.
 • Broszka i pan samochodzik.
  Czy ten czas w którym żyjemy jest ciekawy inaczej, czy burmistrzowa miała za zadanie rozmiękczyć jelektorat zabawkami a teraz pan samochodzik zacznie dociskać śrubę, żeby nam się w głowach nie POprzewracało ?
  Takim lakmusem byłaby kwota wolna, jak długo nic nie zmieni się w tej materii ?
 • @provincjał 08:38:24
  Nie ma obecnie lepszej alternatywy dla Polski, niż Mateusz Morawiecki i próba zbudowania pozycji Polski na idei Trójmorza.

  Kondominium to była fake-idea. Polacy są zbyt dumni, by być przystawką dla Moskwy i Berlina. Już nam samym odbijało się to czkawką i co drugi Polak miał zgagę.

  Kaszub Tusk - symbol i produkt tej idei kondominium - gdzieś tam lewituje na obrzeżach kosmosu, z Polski niewidoczny, w Europie nieistotny. Co po nim pozostało? Autostrady, które za czasów jego rządów powstały, i "krajobraz po bitwie" w Platformie. Rok rządów Ewy Kopacz to było spowalnianie zjazdu po równi pochyłej.... nic więcej.
 • @maharaja 09:03:16
  "Nie ma obecnie lepszej alternatywy dla Polski, niż Mateusz Morawiecki i próba zbudowania pozycji Polski na idei Trójmorza."

  i ......o czym wielu zapomina albo nie wie, liczy się interes globalnego mocarstwa w nowej poresetowej epoce, póki co próbującego utrzymać swoją hegemonię w rodzącym się wielobiegunowym świecie.
  Polską szansą jest wykorzystać tą korzystną sytuację geopolityczną, która przecież nie zdarza się często(ostatnio około 100 lat temu).
 • @AgnieszkaS 23:29:44 Pan Kękuś wyjawił w swoich filmikach ...
  ...We the people to nie to co Pani ma na myśli.
  Prosze sobie odszukać w filmach Pana Kękusia o Morawieckim
  To organizacja ....
 • We the people
  Czy nie sądzicie, że ów pan po prostu w knajpie wypił jednego za dużo i stąd taki jego dziwny język i próba szpanowania angielskim?
 • @AgnieszkaS 23:29:44
  Ty strugasz pierwszą naiwną czy jesteś taka naprawdę?
 • @35stan 09:47:30
  Dobra analiza, tylko to ostatnie zdanie wyklucza jedno z drugim, tzn., że jak jest w interesie USA - (banksterii żydowskiej okupującej USA), to nie może byc to w interesie Polski.
 • @AgnieszkaS 23:32:38
  ha ha ha..... kreatywność tych, którzy twierdzą, że "we the people" oznacza światowe banksterstwo, jest lepsza od tych, którzy wymyślili goleń Kwaśniewskiego, zsumowanej z kreatywnością tych od pomroczności jasnej.

  Już prędzej uwierzę w to, że Platforma pozwoli Radkowi Sikorskiemu wyburzyć PeKiN.
 • @maharaja 11:38:48
  "kreatywność tych, którzy twierdzą, że "we the people" oznacza światowe banksterstwo, jest lepsza od tych, którzy wymyślili goleń Kwaśniewskiego(...)"

  Nie chcą przyjąć do wiadomości, że się mylą. Wolą opierać swoje wywody na fałszywych założeniach.
 • @andrzejw 10:02:36
  "..We the people to nie to co Pani ma na myśli." /andrzejw/

  Pani Andrzeju:

  Mieszkam w USA od bardzo długiego czasu i tutaj studiowałam. O ile w filmach pana Kękusia "we the people" nie oznacza "naród", to się pan Kękuś myli. Wszyscy politycy posługujący się swobodnie językiem angielskim, którzy studiowali politologię, używają tej frazy tylko i wyłącznie w znaczeniu narodu.
 • @AgnieszkaS 18:34:31
  "O ile w filmach pana Kękusia "we the people" nie oznacza "naród"..."

  Jesteś naiwna i odbierasz świat jak dziecko.
  W filmach Kękusia i w wypowiedzi M.Morawieckiego zwrot "we the people" oznacza własnie "naród", którym są żydowcy bankierzy, uwazajacy się za przedstawicieli "narodu wybranego".
  Ty może nie kapujesz, że Morawiecki jest Żydem?
 • @35stan 21:47:12
  Co "we the people" oznacza już kilkakrotnie wyjaśniałam. Nie ma to nic wspólnego z bankierami i narodem wybranym. Oznacza natomiast ludzi danego kraju, czyli naród, a w tym przypadku naród jako przyszłych wyborców.

  Uważałam, że skorygowanie oczywistego błędu było konieczne, ponieważ nie chciałam aby ktokolwiek z czytających uwierzył w zasugerowane przez Pana tłumaczenie. Zwracanie się do mnie "naiwna" i "dziecko" nie zmienia faktu, że mam rację.

  P.S.
  Skoro w filmach Kękusia powielana jest podobna do pańskiej teoria, to niewarte są one oglądania.
 • @Bogdan Goczyński 10:34:28
  Żadne szpanowanie angielskim, proszę Pana.
  Nawet jeśli wypite było nie jeden kieliszek za dużo tylko kilka (butelek), to język mógł się co najwyżej rozwiązać - in vino veritas....

  "we the people" to banda skór...nów, którzy używając tego określenia kpią już nie tylko z ludzi ale i z całych narodów.

  Podobnie rzecz się ma z "herrenvolk" używanym przez Wrońskiego - tyle, że to w Polsce raczej kompradorzy, najmici "we the people" wspomnianych przez Kornelowicza.

  Używanie zwrotu "we the people" to zwykłe sk...skie łgarstwo i kpiarstwo ze strony grandziarzy i przekrętasów.

  Ukłony

  Pozdrawiam
 • @AgnieszkaS 03:29:27
  "Co "we the people" oznacza już kilkakrotnie wyjaśniałam. Nie ma to nic wspólnego z bankierami i narodem wybranym. Oznacza natomiast ludzi danego kraju, czyli naród, a w tym przypadku naród jako przyszłych wyborców."

  To w takim znaczeniu używa się słowa "people", "Polish people", "nation"
  Jak się mówi o sobie i innych to się używa słowa "we"

  Kto w normalnym języku używa zwrotu "my naród"?

  Pseudoegzaltki od niemieckiego buciora.
  Ludzie zacietrzewieni politycznie.
  Kpiarze.
 • @zadziwiony 21:27:40
  "Przyciśnięto oszustów krajowych, ale bankom i korporacjom zagranicznym PIS do tej pory szkody raczej nie zrobił."

  Krajowi "kelnerzy" nie mają wystarczająco mocnych haków na PiS ;-)
  Zagraniczni już owszem. Tak myślę.

  Ciekawe kto kieruje Morawieckim w takim razie. USA czy banksterzy? I czy banksterzy do końca kontrolują USA. Czy może "forces" mogą jeszcze działać.

  Pozdro!
 • @35stan 21:47:12
  "Ty może nie kapujesz, że Morawiecki jest Żydem?"

  Agnieszkasek najwidoczniej chce, żebyśmy dyskutowali o oczywistym znaczeniu zwrotu, a nie banksterach i Kornelowiczu ;-))))

  Pozdro!
 • @ Autor
  "Bo jak obniżymy, to w ślad za tym wszystko pójdzie dobrze, da się zreperować."

  Ciekawe co w ustach przedstawiciela "we, the people" oznacza w tym kontekście słowo "zreperować"?

  Reperuje "mechanik".... no ale "jak wiadomo" to tylko oznaczenie tego co naprawia np samochody ;-DDD

  5*

  http://www.filmofilia.com/wp-content/uploads/2010/12/mechanic_poster.jpg

  Jak nic ktoś musi naprawić problemy....
 • @Jasiek 10:20:57
  "Ciekawe kto kieruje Morawieckim w takim razie ?"
  >> Może "my naród" ? ;)
  http://nowy.dzienniknarodowy.pl/wp-content/uploads/2017/11/23847129_2051820804833091_3335992151733025626_o-770x470.jpg

  Foto: Warszawa: Liderzy PiS gościli na szabasowej kolacji w domu Jonny’ego Danielsa http://nowy.dzienniknarodowy.pl/warszawa-liderzy-pis-goscili-szabasowej-kolacji-domu-jonnyego-danielsa-honorowym-gosciem-byl-izraelski-minister/
 • @ekoludek 10:41:55
  Pewnie tak.

  Ale czy Morawiecki nie jest przypadkiem chrześcijaninem?
  Czy chrześcijanin może brać udział w takich "incydentach" ?
  Jak to ustrojstwo trzyma się na głowie? Klej?

  Pozdro!
 • @Jasiek 10:53:33
  "Ale czy Morawiecki nie jest przypadkiem chrześcijaninem?"

  >>> Jest Żydem - sam to przyznał we wrześniu 2017 roku:

  "Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki podkreślił, że członkowie jego rodziny, dzięki pomocy polskich rodzin, byli w stanie przeżyć niemiecką okupację (...) "

  link: http://www.rp.pl/Historia/170919046-Odznaczenia-dla-Polakow-ratujacych-Zydow-podczas-II-wojny.html
 • @ekoludek 11:04:41
  "że członkowie jego rodziny,"

  No tak, ale jak z wielkiej litery Ż to chodzi o narodowość, a nie wyznanie. Kto wie jakich przodków i ja miałem w rodzinie, bo dziadków to ja na oczy nie widziałem, a podobno na jakiejś bocznej gałęzi to klimaty były wasilewskie... brrrrrr.... aż sam wolę nie sprawdzać. Była jeszcze domniemana gałąź ukraińsko - czerwonoarmiejna, ale to już u mnie stan przedzawałowy. A że w drugą stronę front przechodził wcześniej, to od strony mamy przodkowie... wolę o tym nie myśleć.
  Muszę być dzielny.
  Pod tym względem podobnie może być i z rodem kornelowym. Kto wie, kto kiedy i z kim w tej całej zawierusze "został przodkiem" i czyim...
 • @Jasiek 10:14:51
  Jak się mówi o sobie i innych to się używa słowa "we"
  /Jasiek/

  Thomas Jefferson użył zaimka osobowego "we" mając na myśli siebie i innych członków narodu. "We the People" oznacza naród, naród suwerenny, który ustanawia rząd i decyduje o zmianach. Legalne prawo rządu do rządzenia odbywa się zatem z nadania narodu poprzez konstytucję.


  "We the People" jest używane przez polityków, i nie tylko, w takim właśnie znaczeniu.  "Agnieszkasek najwidoczniej chce, żebyśmy dyskutowali o oczywistym znaczeniu zwrotu, a nie banksterach i Kornelowiczu ;-)))) /Jasiek/

  Hipoteza oparta na błędnych założeniach jest fałszywa. Oczywistość nie jest taka oczywista dla biorących udział w dyskusji.
 • @AgnieszkaS 19:51:04
  "Thomas Jefferson użył zaimka osobowego "we" mając na myśli siebie i innych członków narodu. "We the People" oznacza naród, naród suwerenny..."

  O! Thomas Jefferson! Ajajaajajaj!
  Tak, też wiem co znaczy to określenie.

  Oprócz tłumaczenia jest też kontekst - ale w tej dziedzinie coś rzekome studia w USA (jak radsika w Oxfordzie? ;-) ) się nie przyjęły ;-DDDD

  Niech Pani już skończy się błaźnić.
 • @Jasiek 02:51:41
  "Oprócz tłumaczenia jest też kontekst "/Jasiek/

  Kontekst został już dokładnie wyjaśniony przez prawo konstytucyjne.
  ***

  "O! Thomas Jefferson! Ajajaajajaj! " ??? /Jasiek/

  "Kto wie jakich przodków i ja miałem w rodzinie(...)??? /Jasiek/

  "Ciekawe co w ustach przedstawiciela "we, the people" oznacza w tym kontekście słowo "zreperować"? Reperuje "mechanik".... no ale "jak wiadomo" to tylko oznaczenie tego co naprawia np samochody"???
  /Jasiek/
  ***

  "Chicolini here may talk like an idiot, and look like an idiot. But don't let that fool you. He really is an idiot."/Groucho Marx/
 • @AgnieszkaS 08:01:50
  Jednak jesteś "idiot", skoro kontekstu sytuacyjnego dotyczącego wypowiedzi M.M. nie kojarzysz.
 • @35stan 11:25:34
  "Jednak jesteś "idiot", skoro kontekstu sytuacyjnego dotyczącego wypowiedzi M.M. nie kojarzysz." /35stan/
  Proszę aby kierował Pan swoje "frustracje" do mnie nie w drugiej tylko w trzeciej osobie.

  P.S.

  Znaczenie "Ojcze nasz, któryś jest niebie" też się pewnie zmienia w zależności od tego, kto i w jakiej sytuacji "inwokację do Boga" wypowie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031