Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
162 posty 2338 komentarzy

Tylko prawda jest ciekawa

35stan - mgr inż.inżynier urządzeń sanitarnych, projektant. Obserwuję, analizuję i wyciągam wnioski. Jeśli piszę, to o konkretach i faktach,lanie wody czy bicie piany mnie nie interesuje, choć zjawiska te nie są mi obce.

Deklaracja Terezin 2009 – ciąg dalszy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Być może, ze w rozmowach zakulisowych, sprawa reparacji wojennych od Niemiec jest skoordynowana z roszczeniami żydowskimi,...

 

Styczeń 2014 - sesja wyjazdowa Knesetu w Krakowie

 

25 lis 2017 - W domu Jonny'ego Danielsa w Warszawie odbyła się wczoraj szabasowa kolacja z udziałem izraelskiego ministra telekomunikacji Ajjuba Kary. Na spotkaniu byli obecni także polscy politycy, między innymi Piotr Gliński, Mateusz Morawiecki, Adam Bielan, Jan Dziedziczak i Arkadiusz Mularczyk.

 

Deklaracja Terezińska
30 czerwca 2009
(...)„My, reprezentanci 46 państw, spotykamy się na zaproszenie premiera Republiki Czeskiej dnia 30 czerwca 2009 roku w Terezinie, gdzie tysiące europejskich Żydów i pozostałe ofiary prześladowań nazistowskich zmarły albo zostały zesłane na śmierć w obozach koncentracyjnych w trakcie II wojny światowej.
…………………………………………………………………………………………(…)

https://drive.google.com/file/d/0B99lBolxawSfMGRjY2M1ZGEtNTM4Yi00MmIyLTh... (link is external)

Konferencja poświęcona Holocaustowi zorganizowana przez Republikę Czeską, odbyła się w Pradze w dniach 26-30 czerwca 2009 roku .
Udział w tej konferencji wziął też przedstawiciel IIIRP.
Rok 2009 był rokiem w którym USA rozpoczęły politykę resetu z Rosją, której celem było wciągnięcie Rosji w orbitę Zachodu i tym samym załatwienie żywotnych interesów USA w Afganistanie (zaopatrzenia wojsk USA i NATO w sytuacji gwałtownego zwiększenia liczebności wojsk USA i NATO i nasilających się kłopotów zaopatrzeniowych tradycyjną drogą przez Pakistan) oraz sprawy programu atomowego Iranu, którego kontynuacja zagrażała bezpieczeństwu Izraela i jego statusowi w regionie.
Zachętą dla Rosji miało być podzielenie się USA z Rosją sprawą bezpieczeństwa w Europie, czyli ograniczenie zaangażowania militarnego USA w Europie i powrót Rosji do strefy wpływów z okresu przed upadkiem ZSRR. Polska miała być kondominium rosyjsko niemieckim czyli powrót do stanu z paktu Ribbentrop Mołotow.
UE z Rosją i jej unią celną miały tworzyć unię zwaną projektem Eurazji(od Atlantyku po Pacyfik i od Lizbony po Władywostok), która byłaby sojusznikiem USA w kontrze do rosnących w siłę Chin.
W trakcie tej polityki resetu USA-Rosja sprawa odszkodowań za mienie Żydów, którzy zginęli podczas IIWS była obecna.

Jak wynika z notatki ambasadora Victora Ashe’a w styczniu 2009 r. Amerykanie zaczęli wywierać presję na rząd PO w sprawie reprywatyzacji. Podczas jednego ze spotkań z amerykańskim ambasadorem Komorowski obiecał mu, że sprawa zostanie rychle rozwiązana. A pieniądze na pokrycie kosztów restytucji (mienia żydowskiego) rząd zamierza zdobyć sprzedając „państwowe nieruchomości", w tym LASY.
Jak wiemy sprawy tej rząd koalicyjny PO-PSL nie rozwiązał a w międzyczasie polityka resetu poniosła klęskę.
Rozpoczęło się nowe rozdanie i nowy układ władz w Polsce.
Na miejsce PO-PSL postawiono PIS(koalicję Zjednoczonej Prawicy) z nowym geopolitycznym projektem Trójmorza.

Podczas tej przebudowy władz zadbano, by najważniejsze funkcje decyzyjne powierzyć ludziom, którzy mają związki z narodem wybranym, co w kwestii restytucji mienia żydowskiego ma niebagatelne znaczenie.
W 2014 roku administracja Obamy wymusiła na J.Kaczyńskim, by wyznaczył A.Dudę, wżenionego w żydowską rodzinę Kornhauserów (żona Prezydenta Agata Kornhauser-Duda), którego promował w styczniu 2014 roku Kneset podczas specjalnie zorganizowanej sesji wyjazdowej w Krakowie.
Po wyborach parlamentarnych w październiku 2015 roku premierem została B. Szydło w jej rzadzie bardzo mocną pozycję uzyskał M.Morawiecki, pochodzenia żydowskiego, którego kariera odbywała się w sektorze bankowym. Od 1998 roku pracował w BZ WBK należącym do grupy Santander a od 2007 roku do 2015 roku był prezesem zarządu tego banku.

7 grudnia KP PIS przyjął dymisję B.Szydło i desygnował M.Morawieckiego na premiera.
8 grudnia Prezydent powierzył mu misję sformowania rządu a 11 grudnia 2017 roku powołał cały skład Rady Ministrów(w tym samym składzie tylko z roszadą na miejscu premiera i wicepremiera- Morawiecki zastąpił B.Szydło a ona została wicepremierem bez teki).

Dziwnym trafem dzień po tej uroczystości czyli 12 grudnia 2017 roku, Senat USA uruchomił procedowanie ustawy, która ma za zadanie być wykorzystywaną do realizacji Deklaracji Terezińskiej z 30 czerwca 2009 roku czyli nowy projekt geopolityczny zamiast starego(Trójmorze zamiast Eurazji) ale interesy żydowskie niezmienione.

Ustawa "Justice for Uncompensated Survivors Today" (S.447 - 115. Kongres (2017-2018) dotyczaca tych kwestii została przekazana własnie do Kongresu USA i po uchwaleniu i podpisaniu przez prezydenta D.Trumpa stanie się obowiązującym w USA prawem.
https://www.congress.gov/115/bills/s447/BILLS-115s447rfh.xml (link is external)

Od wyborów w 2015 roku J.Kaczyński przygotowywał się na taki rozwój wydarzeń, bo oprócz decyzji personalnych dotyczących najważniejszych osób w państwie, przygotowywał się też do sytuacji związanej z problemem restytucji mienia żydowskiego.
Do takich decyzji zaliczyć należy przygotowywanie projektu ustawy reprywatyzacyjnej i powołanie komisji ds. reprywatyzacji w Warszawie i działań prokuratorskich w innych miastach np. w Krakowie czy Łodzi.
W listopadzie 2016 roku J.Kaczyński wypowiedział się na temat roszczeń żydowskich i wystąpieniu przez Polskę do Niemiec o reparacje wojenne.
(…)– Ja uważam, że tą sprawę trzeba zamknąć, chyba, że zdecydowalibyśmy się na domaganie się odszkodowań za II wojnę światową od Niemiec. To wtedy oczywiście wszystkie nacje, które Polskę zamieszkiwały musiałyby swoją część w tym mieć. Ale powtarzam, tylko w takiej sytuacji – zakończył.(…)


//www.wykop.pl/ramka/3516137/kaczynski-ostro-o-roszczeniach-zydowsk... (link is external)

Być może, ze w rozmowach zakulisowych, sprawa reparacji wojennych od Niemiec jest skoordynowana z roszczeniami żydowskimi, które miałyby być wypłacane ze środków, które powstaną z niemieckich reparacji wojennych uzyskanych ze wsparciem USA(ustawa S.447) i środowisk żydowskich.

 

 
(...)25 lis 2017 - W domu Jonny'ego Danielsa w Warszawie odbyła się wczoraj szabasowa kolacja z udziałem izraelskiego ministra telekomunikacji Ajjuba Kary. Na spotkaniu byli obecni także polscy politycy, między innymi Piotr Gliński, Mateusz Morawiecki, Adam Bielan, Jan Dziedziczak i Arkadiusz Mularczyk.(...)

Po zestawie osób uczestniczących tej listopadowej szabasowej kolacji można stwierdzić, ze były tam osoby zaangażowane w reparacje wojenne od Niemiec(Mularczyk) a także Premier M.Morawiecki i Bielan, bardzo aktywny w sprawach rekonstrukcji rządu.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

KOMENTARZE

 • Przecież żydzi nie mają żadnego prawa!
  Państwo polskie jeszcze za Gomułki zapłacił reparacje USA, a tym samym USA przejęło na siebie wszelkie roszczenia obywateli amerykańskich - z o tych głównie przecież chodzi!

  Natomiast roszczenia Polski w stosunku do Niemiec są jak najbardziej słuszne i nie mają z roszczeniami żydowskimi nic wspólnego. Niemcy nic Polsce nie zapłaciły. Inną sprawą jest, czy akurat teraz jest korzystny moment do ich pozyskania, skoro od koszernych w rządzie aż się roi.

  Ocieplanie wizerunku Kaczyńskiego kupy się nie trzyma, bo sprawę roszczeń żydowskich można zamknąć bardzo szybko przypominając im i syjonistycznemu rządowi USA treść umowy i kwity zapłaty.

  A że żydzi chcą połączyć te dwie sprawy, to zupełnie inna sprawa i tak się zapewne dzieje, choć prawdopodobnie są tam różne frakcje, które mają chrapkę na te pieniądze. Mamy przecież "prezydenta" "hrabiego" Potockiego, który ewentualną zapłatę Niemiec chce natychmiast przekazać Amerykanom - czyli amerykańskim syjonistom, w zamian za jakieś nieokreślone innowacje, w tym inżynierię społeczną.
 • @Autor
  Cóż. Wyłazi genialna zagrywka JK odnośnie reparacji wojennych od Niemiec.

  Żydowskie żądania będą podnoszone w każdej sytuacji. Zatem skanalizowanie ich na Niemcy - jest genialnym posunięciem. Żydzi będą musieli wystąpić przeciwko Niemcom, gdy ich strategią było wykorzystywać Niemcy do likwidacji Polski, co pozwoliłoby na utworzenie Polin.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:47:29
  J.Kaczyński spotkał się z jednym odłamem środowisk żydowskich. Byli to rabini Szalom Dow Ber Stambler i Elizer Guary, a także Artur Hofman i Johny Daniels.
  Inne odłamy oświadczyły, ze ci spotykający się nic nie znaczą i nie reprezentują całego środowiska żydowskiego i wydali oświadczenie:

  OŚWIADCZENIE ORGANIZACJI ŻYDOWSKICH
  do opinii publicznej

  W minioną środę (16 sierpnia 2017- przyp. mój) rabini Szalom Dow Ber Stambler i Eliezer Gurary oraz panowie Artur Hofman i Jonny Daniels spotkali się z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim jako zaproszeni przez niego „przedstawiciele środowisk żydowskich w Polsce". W ocenie Jonny'ego Danielsa, „to było nieprawdopodobnie miłe spotkanie, pełne wzajemnego zrozumienia, w trakcie którego rozmawialiśmy o historii Żydów, ale także o przyszłości Żydów w Polsce”.

  Nie odmawiamy żadnej organizacji żydowskiej ani poszczególnym osobom prawa do spotykania się z politykami i dyskutowania o sprawach Żydów. Apelujemy jednak o niewystępowanie „w imieniu środowisk żydowskich” bez stosownego upoważnienia.

  Oświadczamy, że żadna z wymienionych osób nie reprezentuje „środowisk żydowskich”, co najwyżej siebie lub własne organizacje – te, które, jak skądinąd zasłużone, świeckie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów i chasydzki ruch Chabad-Lubawicz, pozwoliły, z różnych powodów, mianować się reprezentantami polskiego środowiska żydowskiego w kontaktach ze światem polityki.

  Czynią to bez naszej zgody.

  Sergiusz Kowalski, przewodniczący Żydowskiego Stowarzyszenia B'nai B'rith w RP,

  Michael Schudrich, naczelny rabin RP,

  Lesław Piszewski, przewodniczący Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP,

  Anna Chipczyńska, przewodnicząca Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie,

  Joanna Sobolewska-Pyz, przewodnicząca Stowarzyszenia Dzieci Holocaustu,

  Tomasz Miedziński, przewodniczący Stowarzyszenia Żydów Kombatantów i Poszkodowanych w II Wojnie Światowej,

  Piotr Wiślicki, przewodniczący Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny w Polsce,

  Jonathan Ornstein, przewodniczący Centrum Społeczności Żydowskiej JCC Kraków,

  Agata Rakowiecka, przewodnicząca Centrum Społeczności Żydowskiej JCC Warszawa,

  Krzysztof Urbański, przewodniczący Stowarzyszenia Drugie Pokolenie – Potomkowie Ocalałych z Holokaustu,

  Gołda Tencer, dyrektorka Fundacji Szalom,

  Grażyna Pawlak, dyrektorka Fundacji im. prof. Mojżesza Schorra.


  "Czynią to bez naszej zgody." czyli ci żydzi się nie zgadzają na politykę prowadzoną przez inne środowiska(te od zięcia D.Trumpa ) bo oni reprezentują srodowiska związane z Demokratami, Obamą, H.Clinton, Sorosem i lewackimi środowiskami żydowskimi UE w tym Niemiec.
 • @35stan 09:53:43
  Jaki jest powód ataków na Polskę? Złamanie oporu przed zamianą UE w eurokołchoz lub niemieckie dominium.


  https://wpolityce.pl/polityka/372199-jaki-jest-powod-atakow-na-polske-zlamanie-oporu-przed-zamiana-ue-w-eurokolchoz-lub-niemieckie-dominium


  Ps. Niemcy budują po prostu IV Rzeszę Niemiecką a Polska stoi im na przeszkodzie stąd ten furiacki atak! Red. Janecki jest gorzej. Schulz dąży do nowego Monachium. Nie Heidelberg z 1925. Monachium z 1938. Uległość, podporządkowanie Niemcom bez środków wojennych. Traktaty i gospodarka jako nacisk na niepokornych. Może w końcu warto byłoby polskich polityków oświecić co do manifestu z Ventotene żydokomunisty Spinellego, którego zapisy konsekwentnie realizuje Merkel. To jakaś farsa! Merkel zafundowała bezprawnie UE islamskie tsunami, bezczelnie chce wcisnąć nam imigrantów, bo sobie z nimi nie radzi i ona chce nas karać. Unia Schumanna, to Unia do której Polsce blisko. Unia żydolewackich wartości, załganych mediów, multikulti i kalifatu, to nie jest droga dla mieszkańców Europy. Nie ulegniemy naciskom, rządów Francji i Niemiec. Obawiam się, że ten scenariusz już się realizuje, a Polska będzie potraktowana jako przykład dla innych "buntowników", zaś wszyscy złotouści wielbiciele rzekomego łamania prawa przez demokratycznie wybraną większość w Polsce w naszym kraju obudzą się za jakiś czas z ręką w nocniku, podobnie jak wielbiciele Caracali po wyjściu na jaw francuskich kłopotów z ceną ich serwisowania, ale jak to u bolszewików na pewno nie przyznają się do błędu. Przy czym, nie należy z UE występować, a dać się z niej drogo wyrzucić. Niech nam jeszcze zapłacą, byśmy ich formalnie opuścili. Wyroków ich sądów nie ma co honorować, bo to gestapowskie nasienie. Nie ma co liczyć na to, że zachodnie kraje wyzbędą się mentalności okupanta i kolonizatora. Oni kosztem innych zbudowali swój dobrobyt i tak sobie nas wyobrażają w UE. To chyba pora ewakuować się z tego lewackiego folwarku. Tzn. doprowadzić do tego aby lewactwo Polskę wyrzuciło. Trzeba zrobić (mam nadzieję, że to się dzieje) bilans strat i zysków. Cały proces opuszczania tego lewackiego cyrku zwanego Unią potrwa kilka lat. Pilnie obserwować Brexit - wszak Angole są pionierami wyjścia z eurokołchozu. I analizować jak im idzie. Proszę zauważyć jak byli przewidujący - nawet im przez myśl nie przeszło wejść do euro strefy. To wszystko należy dogłębnie zanalizować. I przez te kilka lat wejść w bliskie (bilateralne) stosunki gospodarcze z USA. Tudzież w sojusz strategiczny (militarny) z USA. To gwarancja, że po opuszczeniu europejskiego kołchozu nie zostaniemy bez sprzymierzeńców. Jeszcze jedno - zadbać aby Polska była liderem państw środkowo-europejskich. Najlepiej w formie Trójmorza. To wielkie zadanie dla polskiej dyplomacji i Polonii (głównie amerykańskiej). To co Pan opisuje, to tylko jeden z elementów rozgrywki niemieckiej. Oni bardzo poważnie obawiają się przegranej batalii o reparacje wojenne i wzmożony atak już teraz, to szukanie czegoś na ich szali do targów o rezygnację przez Polskę z odszkodowań. A jest to straszak ogromny, bo gdyby zgodnie z standardami odszkodowań za zabójstwa z premedytacją za każdego zamordowanego obywatela Polski zapłacili milion dolarów i gdyby przypisać im tylko 3 miliony ofiar, to byłaby trójka z dwunastoma zerami dolarów. Przy obecnym budżecie Niemiec płacąc po 10% rocznego dochodu państwa spłaty potrwałyby 100 lat i Niemcy nie mieliby żadnych szans na budowanie IV Rzeszy przy pomocy euro i terroru politycznego. Dlatego tak przyspieszają, bo PMM oznajmił o powołaniu pełnomocnika Rządu do spraw reparacji. Jest oczywistością, że europejski trybunał jest pod niemiecką kontrolą, ale zwycięzcą Niemiec i całej Osi były Stany Zjednoczone a wojsko amerykańskie nadal tu stacjonuje. Teraz za Trumpa trzeba jak najszybciej postawić proces przez sądem amerykańskim, bo dla USA zdominowana przez Niemców Europa jest wielkim obciążeniem konkurencyjnym. Z wielu względów nam to umożliwią, szczególnie jak dogadamy się na deal ze środowiskiem organizacji żydowskich w USA. Absolutnie nie ma czasu do stracenia, bo wiele państw w UE jest tak ogłupionych, że ulegną presji niemieckiej, mimo, że to oznacza ich ekonomiczne drenowanie bez umiaru.
 • @35stan 09:53:43
  Im więcej takich spotkań - tym lepiej dla nas.
  Bo znaczy to, że się nie dogadali. Kaczyński z Dudą spotkali się 4 razy - i nic - proces opóźniony o pół roku.
  A Żydom zaczyna się ziemia palić pod stopami i on dobrze o tym wiedzą.
 • Czy taki sam czeka nas los jak Palestynę?
  Teraz wybrańcy zwalają się do Polski z krzykiem o Polskim antysemityzmie.

  Już teraz powinno się zabronić sprzedaży im polskiej ziemi.

  https://pbs.twimg.com/media/DRGQLvQXUAAI4dK.jpg
 • AKTUALNE...
  https://pbs.twimg.com/media/DRMHrv8XcAATe_X.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31