Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
215 postów 2746 komentarzy

Tylko prawda jest ciekawa

35stan - mgr inż.inżynier urządzeń sanitarnych, projektant. Obserwuję, analizuję i wyciągam wnioski. Jeśli piszę, to o konkretach i faktach,lanie wody czy bicie piany mnie nie interesuje, choć zjawiska te nie są mi obce.

Mateusz Morawiecki i projekt POLIN

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Uruchomienie przez J.Kaczyńskiego sprawy reparacji wojennych od Niemiec i przygotowanie ustawy reprywatyzacyjne, to działania skoordynowane z polityką USA i organizacji "przemysłu Holocaustu"

 

25 lis 2017 - W domu Jonny'ego Danielsa w Warszawie odbyła się wczoraj szabasowa kolacja z udziałem izraelskiego ministra telekomunikacji Ajjuba Kary. Na spotkaniu byli obecni także polscy politycy, między innymi Piotr Gliński, Mateusz Morawiecki, Adam Bielan, Jan Dziedziczak i Arkadiusz Mularczyk.


Polska pomimo propagandowych zapewnień o suwerenności i "25 latach wolności" Bula-Komorowskiego, jest państwem wasalnym.
Po końcu zimnej wojny w 1989 roku(a tak naprawdę po wyjściu armii sowieckiej z Polski - ostatni żołnierze Armii Czerwonej opuścili Polskę 17 września 1993 roku), Polska przeszła z sowieckiej  strefy wpływów do strefy wpływów USA/Zachodu a nadzór na Polską USA powierzyły Niemcom i niemieckiej UE(Umowa stowarzyszeniowa Polski z UE, znana pod nazwą Układu Europejskiego, została podpisana 16 grudnia 1991 roku, a weszła w życie 1 lutego 1994 roku (część handlowa – 2 lata wcześniej) czyli gdy armii rosyjskiej już w Polsce nie było.
Niemcy podczas zimnej wojny były sojusznikiem USA ale także ich wasalem o wyższym statusie ze zrozumiałych względów niż nowy wasal -Polska.
 
Od początków lat 2000-cznych, gdy prezydentem USA został G.Bush a Rosji W.Putin, po wydarzeniach 9/11, kiedy Putin zadeklarował  przyłączenie się Rosji do ogłoszonej przez Busha wojny z terroryzmem, USA/Zachód rozpoczął politykę "przyciągania Rosji do Zachodu"(w latach 90-tych XX za Jelcyna,  była to polityka kolonizowania Rosji na wzór "demoludów" w tym Polski, którą przerwał Putin - władza resortów siłowych po dojściu do władzy).Szczytowym okresem tej polityki była polityka resetu USA-Rosja.
W czasie polityki resetu miał być realizowany projekt Eurazji czyli unii Rosji i UE jako sojusznika USA i strategicznego partnera w polityce przeciw rosnącym w siłę Chinom.
Projekt Eurazji miał się wiązać z dużymi inwestycjami infrastrukturalnymi na osi wschód -zachód(komunikacyjne np. szybka kolej na poduszce magnetycznej relacji Berlin-Warszawa -Moskwa) czy energetyczne(np. NordStream I i potem NordStream II, most energetyczny z obwodu kaliningradzkiego do Polski i inne).
Wielkie inwestycje wymagają dużego finansowania, a takie zapewnić mogą globalne instytucje finansowe.
W tamtym czasie takie największe instytucje finansowe to były amerykańskie instytucje(teraz w czołówce światowych rankingów są banki chińskie).
Na odcinku polskim Eurazji taką instytucją finansową była hiszpańska  Grupa Santander w której akcjonariat instytucjonalny stanowiły instytucje amerykańskie(około 18% a reszta to akcjonariat rozproszony) i dlatego w   BZ WBK należącym do Grupy Santander(w której akcjonariat instytucjonalny -  ok.18% należy do banków amerykańskich a pozostały to akcjonariat rozproszony) , prezesurę zarządu powierzono w 2007 roku(roku intensywnych przygotowań do polityki resetu USA-Rosja) Mateuszowi Morawieckiemu, a gdy polityka resetu osiągnęła swe apogeum w 2010 roku, D.Tusk powołał w marcu 2010 roku Pana M.Morawieckiego do Rady Gospodarczej przy premierze a BZ WBK pośredniczył w prywatyzacjach tego okresu.
 
Gdy polityka resetu z Rosją się załamała i rozpoczął się Majdan na Ukrainie, stało się jasnym, że z projektu Eurazji nic już nie będzie, więc pojawił się nowy projekt geopolityczny pod nazwą Trójmorza, którego realizacja będzie związana z dużymi inwestycjami infrastrukturalnymi, wymagającymi dużego finansowania i dużych operacji finansowych.
Dlatego ci co stali za M.Morawieckim(amerykańskie instytucje finansowe) naraili w 2014 roku J.Kaczyńskiemu(tak jak kiedyś D.Tuskowi) tego samego fachowca od pieniędzy czyli M.Morawieckiego, którego potem po wyborach w 2015 roku, wygranych przez PIS z pomocą "kelnerów" wciągnięto do rządu B.Szydło na funkcję wicepremiera i Ministra Rozwoju a potem w 2016 roku został wicepremierem i Ministrem Rozwoju i Finansów a w 2017 roku powierzono mu funkcję premiera.
Tak szybki i znaczący awans M.Morawieckiego oraz ściągnięcie do Polski największego amerykańskiego banku JP Morgan Chase , przedstawiciela największych amerykańskich instytucji finansowych, świadczy o tym, że projekt Trójmorza rokuje pomyślnie i Pan premier ma być koordynatorem tego projektu ze strony rządu Polski(projekt Eurazji za czasów rządu D.Tuska musiał nie być tak mocno zaawansowany, że amerykańskie instytucje finansowe powierzyły swojemu reprezentantowi przy Tusku tylko funkcje doradcze, albo instytucje  finansowe unijne  miały w kontaktach z Rosją większa siłę przebicia).
Z rozwoju sytuacji w Polsce i w USA wynika, że w projekt finansowania Trójmorza chcą się zaangażować środowiska żydowskie a fundusze na te inwestycje chcą wydębić od Niemiec i Polski, łącząc sprawę odszkodowań za mienie  bez spadkowe (tu wchodzi do gry amerykańska ustawa Act S.447, którą 12,12.2017 roku Senat USA skierował do Kongresu i która po uchwaleniu i podpisaniu przez prezydenta D.Trumpa, stanie się obowiązującym w USA prawem, nakazującym instytucjom amerykańskim podejmowanie działań skłaniających byłe  kraje komunistyczne, z których Polska jest na czele, do przekazywania organizacjom żydowskim i ofiarom Holocaustu mienia bez spadkowego po tych ofiarach) z polską ustawą reprywatyzacyjną przygotowywaną przez MS i komisjami reprywatyzacyjnymi w Warszawie i innych miastach..
Uruchomienie przez J.Kaczyńskiego sprawy reparacji wojennych od Niemiec i przygotowanie ustawy reprywatyzacyjne, to działania skoordynowane z polityką USA i organizacji "przemysłu Holocaustu"

 

Pozyskanie przez środowiska żydowskie wielkich środków w wyniku reparacji wojennych i ustawy reprywatyzacyjnej oraz zainwestowanie ich w Polsce, dawało by tym środowiskom "pozycję szlachty" jak to barwnie określa S.Michalkiewicz, w wymarzonym żydowskim państwie nazywanym POLIN.

 

 

 

KOMENTARZE

 • @ Autor
  "Na odcinku polskim Eurazji taką instytucją finansową była hiszpańska Grupa Santander..."

  I tak oto jednym spojrzeniem spenetrowałeś prawdę...

  5*

  Ukłony
 • @Autor
  To, czy będziemy Polską, czy Polin zależy wyłącznie od jednego: czy chcemy tworzyć strukturę hierarchiczną ( na bazie Konstytucji 3 Maja - monarchia konstytucyjna), czy też system egalitarny - Rzeczpospolitą.

  Każdy system hierarchiczny doprowadzi do Polin z Żydami w roli szlachty. Po prostu oni wszystkimi metodami będą obsadzać swymi ludźmi wszystkie szczeble hierarchii. Nawet KK uległ tym wpływom.

  Jedynie transparentność egalitarnego systemu Rzeczypospolitej (Cywilizacja Polska) może być temu przeciwstawiona.

  PS. Najbardziej groźne są w tym dziele ruchy "narodowo - nacjonalistyczne", bo pod szyldem "narodowym" najłatwiej wcisnąć "swoich".
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:13:04
  "PS. Najbardziej groźne są w tym dziele ruchy "narodowo - nacjonalistyczne", bo pod szyldem "narodowym" najłatwiej wcisnąć "swoich"."
  Tak, tym bardziej, że "tresuje" się Polaków, wykorzystując zakorzenioną w nich wiarę katolicką.
  Np. uwiarygadniając L.Wałęsę TW Bolka - wizerunkiem Matki Boskiej w klapie, L.Dorna -chrztem w dorosłym życiu politycznym, D.Tuska - ślubem kościelnym przed wyborami prezydenckimi w 2005 roku po wieloletnim życiu w związku cywilnym, czy też akcenty dotyczące M.Morawieckiego, jak wypowiedź o "rechrystianizacji Europy czy np. propagowanie jego religijności przez I.Janke, który pisze jak przestrzega w piątek postu:
  (....)Pamiętam pewną kolację, na którą przyjechał z daleka. Gospodyni chciała mu zrobić przyjemność i specjalne przygotowała ukraińskie pierogi z wieprzowiną - pielmieni. Zapomniała, że to piątek i nie wiedziała, że gość jako człowiek głęboko religijny - przestrzega cotygodniowego postu. Choć wszedł do domu gospodarzy późno wieczorem, głodny, prosto z podróży, podczas kolacji obgryzał tylko ciasto z pierogów. Uczestnicy kolacji przekonywali go, że w związku z podróżą może mieć dyspensę, ale pozostał przy skrawkach ciasta. Gospodyni była bardzo niepocieszona i zakłopotana…(...)
  https://www.salon24.pl/u/jankepost/828469,mateusz-morawiecki-czego-o-nim-nie-wiecie
 • Napisz coś takiego
  na blogu eski na salon24 a w tri miga zostaniesz zbanowany....
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:13:04
  czy będziemy Polską, czy Polin...
  Nie ma takiej alternatywy
  w świecie którego jestem centrum
  jest nas wielu...
  Pańska "Cywilizacja Polska"...takie machanie błyskotką, może jakieś bliższe szczegóły koncepcji, bez odsyłania gdzie indziej, bo co wartościowe przebija się samo...
 • @zadziwiony 09:45:31
  U Eski, to mam piętrowego bana. Już nawet nie wiem za co u tej wilczycy.
 • @rymark 10:39:48
  Niech Pan wejdzie na poczetRP.pl i znajdzie pdf książki "Systemy filozoficzne a polskość".
  Jak Pan zrozumie - to podyskutujemy.
  Bez obrazy.
 • @35stan 09:40:12
  Kto w ogóle wsadził MM w sektor bankowy?
  Syn opozycjonisty w takim miejscu? Taka kariera?
  Tzn od momentu bycia w BZ WBK wszystko jest już jasne. Ale przed tym faktem?
  Sam nie wiem co myśleć...
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:50:23
  Ja też, za samo zwątpienie w patriotyczne intencje PIS-u. Sądzę, że jest po prostu zadaniowana na określonym odcinku, a poza tym nie toleruje niczego poza oficjalną narracją polityczną. Zresztą z tego co mówi to działała w solidarności, a więc jest z tego samego obozu politycznego. Chyba zna się na swej profesji, czyli gospodarce przestrzennej ale w sprawach politycznych próbuje robić z czytelników idiotów.
 • @ireneusz 12:14:17
  OK, tyle , żeby odnieść pod ich rządami sukces będziesz musiał zaakceptować ich wartości i wg. nich działać. Czyli będziesz musiał zostać żydem - przynajmniej mentalnie.
 • Jeżeli te informacje są prawdziwe to strch się bać.
  Wynika z nich że wszystkie solidaruchy to zdrajcy narodu Polskiego, pachołki żydowskie, żydowska V kolumna w Polsce.
  No za galopowałem się, nie wszystkie solidaruchy...tylko te które robią to świadomie wiedząc dla kogo pracują.. reszta solidaruchów to pożyteczni idioci którzy nie wiedzą dla kogo pracują. anty Polską rolę od zawsze spełnia KK i tego już nie trzeba udowadniać.. to widać słychać i czuć (upowszechnianie kultu żydowskiego Boga).


  Moja opinia o solidaruchach jest bardzo uprawdopodobniona tym co się o solidaruchach pisze w globalnych żydowskich mediach w tym w Polsce.
  Te żydowskie media oczywiście wychwalają swoją agenturę i pracujących dla niej pożytecznych idiotów.

  Pryskają złudzenia że PIS może zmądrzał ... nie PIS okłamuje Polaków jak przedtem gdy razem z PO rozkradali Polskę na rzecz globalnego żydostwa.

  Teraz widać że socjal dla Polaków to taktyczne zagranie... cele są jak zawsze .. Pollin i żydowska dominacja.

  Jak się skończy ta gra w międzymorze ?
  Rosja dopnie swego w Europie wschodniej...czego od czasów I Wojny światowej się dopominała. Rosja wtedy wynegocjowała granicę na Linii Kersona (,miej więcej wschodnie granice Polski.
  Tę linie najpierw pogwałcił Piłsudski wykorzystując słabość Rosji (rewolucja) , Rosja odtworzyła tę linie w pakcie Rbbentrop - Mołotow o wprowadziła w życie w 1939r.
  Linię Kersona następnie pogwałcił Hitler w 1941... Rosją ponownie ją odtworzyła w 1944 tworząc nowe granice PRLu...
  Poraz kolejny linię tę zgwałciło NATO znowu wykorzystując słabość Rosji
  i NATO weszło do krajów Bałtyckich oraz dokonało przewrotu na Ukrainie.
  NATO próbowało też nieustannie dokonać przejęcia Białorusi.
  NATO w kontekście polityki wschodniej oznacza głównie Polskę oraz jej globalnych mocodawców.

  Z tego co napisałem już widać jak się skończy ta zadyma z Międzymorzem.
  Rosja teraz jest silna a globalni żydowscy właściciele Polski coraz słabsi.
  Rosja odtworzy linię Kersona.. i pewnie bez wojny w trybie referendum na Ukrainie..i w kraja Bałtyckich.

  I dopóki Rosja nie wylezie poza linię Kersona to nie można uznać jej za agresora. Agresorami są ci którzy lezą na wschód od tej linii.
  (Napoleon, Piłsudski, Hitler, NATO...).
 • @Jasiek 12:12:14
  Pracowali razem z tatusiem podczas obalania PRLu dla globalnego żyda czyli dla swoich w Solidarności.. to ich teraz "swoi" czyli globalni żydzi zainstalowali przy władzy w Polsce a raczej w Polin.
  Dla kogo teraz pracuje Morawiecki .. to chyba oczywiste.
  .
 • @Oscar 12:24:57
  Ha! Ha! Znowu zrobili z nas baranów! Niektórzy z nas na ostatnich wyborach głosowali na mniejsze zło mając złudną niczym nie popartą nadzieję na dobrą zmianę. Szczerze mówiąc ja miałem nadzieję, że JK zmienił się po katastrofie i ma coś do załatwienia. Nic z tego , dobry i zły policjant zamieniają się jedynie miejscami.
  Co do Morawieckiego , to te 500+ i trochę innego socjalu to nic innego , jak krok do tyłu z taśm u Sowy. Potem już pójdzie gładko bo goje mają krótką i wybiórczą pamięć , a do tego wciąż wierzą w jakieś złudne dobro. Okazało się , że dobro będzie , ale znowu obłowią się nim ci co zawsze.
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:51:51
  Zajrzałem, już pierwsze zdanie z "najnowszych" - "Przede wszystkim - nie ma żadnych powodów uzasadniających dymisję Pani Szydło" ...to ja już dalej dziękuję.
  jak zrozumiem to podyskutujemy...dosyć pyszałkowate, za klasykiem - daj Pan spokój.
 • @rymark 13:08:01
  To o czym z Panem rozmawiać?
  O babach w piaskownicy?
 • @ireneusz 12:51:10
  Mnie Żydzi (a nawet żydzi) nie przeszkadzają, pod warunkiem, że nie udają Polaków (także polaków).
 • @zadziwiony 09:45:31
  Wiem o tym.
 • @Jasiek 12:12:14
  W tamtych czasach opozycjonistów się niszczyło albo po "griilowaniu" "przekonywało" do współpracy.
  Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że tzw. transformację ustrojową przygotowywały służby wojskowe Jaruzelskiego-Kiszczaka, późniejsze WSI , które współpracowały z CIA, BND, Mossad, KGB.
  Reprezentantów do Okrągłego Stołu wskazywały te służby czyli funkcjonariusze przewerbowani "na nowy układ" jak to wyjaśniał szef CIA M.Zalewskiemu, sekretarzowi BBN przy L.Wałęsie.
  Z.Kękuś pisał:

  (...)Pan A. M. Czyżewski (prokurator znany z tego, że był pełnomocnikiem pierwszej Solidarności i Lecha Wałęsy a potem współpracował z sejmową komisją d/s Orlenu) przekazał e-mail’em z dnia 6 listopada 2015 r. wysłanym na adres: „redakcja@wpolityce.pl”, że „Cała kariera, nie tylko zawodowa, p. M. Morawieckiego (…) związana jest z WSI – ZWOP (Zwiad Wojsk Ochrony Pogranicza) Oddział we Wrocławiu.”
  Skoro tak, to M.Morawiecki był "grillowany" i potem skaptowany przez funkcjonariuszy WSI, którzy przewerbowali się na współpracę albo z CIA, albo Mossadem, albo i z jednymi i z drugimi.
  Skoro był podstawiany Tuskowi a teraz Kaczyńskiemu, to może być to wersja ostatnia.
 • @ireneusz 14:31:10
  Nie podejrzewam, ale znakomita większość udaje Polaków. A już przyznanie się do bycia polakiem - stanowi dla nich aberrację.
  Jak pisałem Może być Żyd polakiem, ale już nie Polakiem; Polak może być żydem jak przejdzie na judaizm.
  Ale nie ma opcji wymiennej polak - żyd.
  Nie zuważył Pan tego?
 • @ireneusz 14:36:23
  No nie Polska Racja Stanu; Jeśli już to racja PRL w którym "przybysze ze wschodu" mieli decydujący wpływ.
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:42:10
  //Jeśli już to racja PRL w którym "przybysze ze wschodu" mieli decydujący wpływ//

  Tia....Myślę że nie będzie dla pana zaskoczeniem (ostatecznie jest pan znawcą cywilizacji )że my, czyli rdzenni mieszkańcy Polski (tej z przed unii lubelskiej),"przybyszami ze wschodu" zwykliśmy nazywać cała populację jaka zwaliła nam się na łeb w i po 1945 r.I tak zwanych repatriantów i komisarzy ludowych,nam bez różnicy.Całe to "towarzystwo" zdominowało wszystkie przestrzenie życia społecznego.Po prostu zwalili się na łeb i zaczęli rządzić.A mało że rządzić to jeszcze definiować kto jest a kto nie jest Polakiem.
  Prawda jest taka że w Polsce żyją dwa różne i to diametralnie,narody Polskie.To dwie różne historie,tradycje,ambicje i oczekiwania.
  Lepiej zdać sobie z tego sprawę bo problem jest i oby nie zamanifestował swej obecności w sposób nieprzyjemny.

  " Nie lubię polskiej tradycji romantyczno-powstańczej, nie tylko dlatego, że nie jestem Polakiem. Również w polskiej tradycji myśli społecznej i politycznej tradycja powstańcza ma wielu wrogów, zaś spór o sensowność kolejnych powstań był zawsze osią, wokół której polskość na różne sposoby wymyślano, romantycznie czy realistycznie, chociaż ostatnimi czasy, w dobie komiksowej popularyzacji historii, ten drugi, realistyczny głos jest coraz mniej słyszalny "
  https://kultura.onet.pl/ksiazki/pamieci-nieuzgadnialne-felieton/9fmmddf
 • Autor
  bardzo trafny tekst - 5*

  polecam również mój materiał na ten temat sprzed kilku dni:

  http://att.neon24.pl/post/141389,dosc-marchewki-ciezszy-kij-podajcie
 • @ireneusz 14:36:23
  Zgoda, takie są brutalne realia geopolityki.
 • @ireneusz 17:40:11
  Ale ciebie najwidoczniej ten PRL czytać nie nauczył a przynajmniej czytać ze zrozumieniem.Przeto proszę jeszcze raz UWAŻNIE przeczytać mój komentarz i wskazać miejsce gdzie piszę cokolwiek o PRL.
  Ja drogi panie piszę o czymś zupełnie innym,można powiedzieć o czyś znacznie bardziej pryncypialnym.
 • O głębokich korzeniach "wolności" Solidaruchów
  Trzeba sobie poukładać fakty samemu bo mi się nie chce.
  Poniżej artykuł o "bochaterach" solidaruchów... i IPNu
  http://ja-ruskiagent.blogspot.com/2014/10/trzecia-lista-andersa-jak-polski-genera.html

  W komentarzu poniżej artykułu jest ciekawe wyjaśnienie z kim to kolaborowało AK podczas wojny ...

  Wyłania się klarowny obraz głębokich korzeni solidaruchów poprzez pryzmat ich "bohaterów" (Anders, AK, bandyci wyklęci...Ukraina...UPA,, Banderowcy..SS Galitzien....Watykan (organizacja ucieczki nazistów do Argęntyny..) to wszystko jedno towarzystwo wzajemnej adoracji...
  a tym całym towarzystwem zarządzą globalna mafia żydowska
  tak żydowska .. tle krzycząca to tragedii żydowskiego holocaustu...

  Jak widać głębokie korzenie Pollin są żydowsko nazistowskie watykańskie.
  I tak konstatacja właściwie wyjaśnia wszystko co się dzieje w Polsce od 89r.

  Wszystkie działania "polskich patriotów" z KK z solidarności warto widzieć w powyższym kontekście.
  Jest tam pewnie też wielu uczciwych i szczerych nieświadomych temu komu służą pożytecznych idiotów..niemniej służąc siłom o opisanych wyżej korzeniach nie służą narodowi Polskiemu jak im się wydaje.
  Mało, nie służą Narodowi Polskiemu, ale wręcz szkodzą słurząc wrogom Narodu Polskiego.

  Naprawdę warto przeczytać załączony artykuł a wręcz go upublicznić, rozpropagować.

  Naród Polski powinien mieć świadomość w czyje łapy wpadł po 89r.
 • @ikulalibal 17:50:03
  O ile z Panem mogę się w znacznym stopniu zgodzić, to ireneusz jest przykładem sfrustrowanego przedstawiciela nacji, której jest zawsze źle. Dla niego białe - jeśli inni to potwierdzają, staje się czarne. I odwrotne. Wszystko po to, aby wykazać swoje niezadowolenie.
 • @ireneusz 17:59:53
  Po pierwsze proszę abyś jak najrzadziej można używał określenie "prawdziwy polak" bo mnie już od samego jego brzmienia bolą plomby w zębach.Tak bardzo jest zszargane,wyświechtane i zohydzone.
  Jak większość rdzennych mieszkańców polskiej Polski do PRL mam stosunek spokojny i daleki od histerii.Coś było fajne coś mniej fajne-jak to w życiu.
  Zajrzyj pan do życiorysów głownych dekomunizatorów a przekonasz się pan skąd wyrastają korzenie tego stworzenia.
  80% jeśli nie więcej, "naszej" politycznej elity wywodzi się zza Buga.To agresywni i cywilizacyjnie niestabilni ludzie.Nie wiem dlaczego tak jest ale tak właśnie jest.Zasiedlili przecież niekiepskie terytoria,mam na myśli Ziemie Odzyskane,Pomorze,Dolny Śląsk,ale tak naprawdę mentalnie nigdy nie opuścili tych swoich zapyziałych miasteczek kresowych.Oni są powodem naszych klęsk (wliczając w to wrzesień 39 ).Jak na ironie to oni wciąż i wciąż "organizują" nam państwo i co najgorsze decydują kto jest a kto nie jest "prawdziwym Polakiem.
 • @Oscar 18:22:22
  muszą dopisać bardziej ostrą konkluzję do mojej wypowiedzi.

  w kontekście tego co napisałem i o czym wiemy gdy tylko nie zamykamy na prawdę oczu bardzo ostro widać powiązania rządzących Polską od 89r solidaruchów... i widać że ich optyka w zakresie polityki wschodniej jest niemal identyczna jak optyka Hitlera jego nazistów oraz ich sojuszników.

  Dzisiejsi przyjaciele obozu solidaruchów to wprost byli sojusznicy Hitlera i nazistów (Ukraińcy, Chorwaci, Watykan, Czeczeńcy, Islamiści z Kosowa, Rumunii....
  no i oczywiście UE o nazistowskich fundamentach zbudowana przecież przez byłych wysoko postawionych nazistów.....)

  Po wojnie USA wlazło w buty nazistów dając im bezkarność za współpracę...
  Dzisiaj ci naziści razem z żydami przejęli władzę w USA (głębokie państwo nie marionetki), w EU (też głębokie państwo a nie marionetki)

  Oto dla kogo dzisiaj (i od chwili powstania) pracują Solidaruchy ...
  Czy oni poprawią los Polaków ? Nawet gdyby chcieli to ich "przyjaciele" czyli animatorzy czyli wrogowie Narodu Polskiego na to nie pozwolą.
  Polska po 89r jest rządzona przez Solidaruchów czyli przez marionetki wrogów narodu Polskiego (nie dotyczy SLD Oleksego Millera i pewnie rządów Olszewskiego).

  Ktoś ma jakieś wątpliwości ?
 • @ireneusz 18:31:24
  Polska nie potrzebuje zarządzania; potrafimy rządzić się sami.
  To tak trudno zrozumieć?
 • @Oscar 18:59:22
  Mam wątpliwości, bo nie rozumiem, co Pan ma na myśli pisząc "los Polaków"?
  Ma być "Polska od morza do morza, co drugi dzień święto"?
  Czy ciepła woda w kranie?

  Warto zacząć od określenia, do czego (chcemy, mamy) dążyć.
 • @ireneusz 18:31:24
  O to, czy faktycznie Wielka Brytania jest lepiej zarządzana niż Polska, należałoby zapytać przeciętnego Brytyjczyka, nie Ireneusza.

  Co jest absolutnie pewne natomiast, to fakt, że Wielka Brytania przez stulecia pasożytowała na niemal połowie świata i pasożytuje do dzisiaj, choć na mniejszą skalę, podczas gdy Polska była okupowana, grabiona i łupiona przez stulecia, z małymi przerwami do dnia dzisiejszego, między innymi, przez Wielką Brytanię właśnie.

  Poza tym Ireneusz jest naprzykrzonym, w najlepszym wypadku, trollem, który jest niezmordowany w dorabianiu gęby Polsce i Polakom.
 • Autor 5*
  Cóż za metamorfoza.:) Z niepoprawnych Cię jeszcze nie wysadzili, bo to już drugi taki wpis, który im zasoliłeś?

  Chciałoby się rzec: a nie mówiłam, że oni wszyscy po jednym i tym samym złym szelągu.
  http://lotna.neon24.pl/post/135738,szpak-i-bocian-czyli-postmagdalenkowa-kolej-rzeczy
  http://lotna.neon24.pl/post/134709,ceta-podpisana-polska-sprzedana

  Jakiekolwiek roszczenia żydów są bezpodstawne, bo Polska załaciła już dawno i bezprawne, bo nie dziedziczy się z racji przynależności do tego samego narodu. Podczas gdy roszczenia Polski w stosunku do Niemiec sa jak najbardziej prawe i zasadne.

  Natomiast teraz zanosi się na to, że podatnicy niemieccy zapłacą amerykańskim żydom za niemieckie zbrodnie popełniane na Polakach.

  W ten sposób Niemcy zapłacą raz, Polacy dwa razy, żyd się po raz drugi wzbogaci, a naród polski zostanie z gębami rozdziawionymi ze zdziwienia
  jak to się stało.
 • @AgnieszkaS 19:44:58
  Nie ma porównania,małe może opisać, a wtedy my tego porównania dokonamy. :)

  Gdzie, w Gambii i w Tobago?
 • @Lotna 19:48:19
  //Jakiekolwiek roszczenia żydów są bezpodstawne, bo Polska załaciła już dawno//

  Że niby PRL zapłacił ? tak więc okazuje się że trwająca nieprzerwanie od 1989 r akcja dezawuowania PRL-u załatwiała nie tylko problemy psychologiczne ale również te bardziej wymierne.Oczywiście jak zwykle śmietankę zbiorą Żydzi.
  Lotna;po 27 latach trąbienia na świat cały że PRL był państwem "bandyckim",łamiącym wszelkie boskie i ludzkie prawa "totalitaryzmem" ,trudno będzie przekonać opinie że PRL coś uregulował zgodnie z zasadami prawa.
  (toż w ferworze walki z PRL-em rehabilitowano nawet ewidentnych kryminalistów https://pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_Wawrzecki )
  Dobrze się polska publisia bawiła na tym zorganizowanym przez polskie elity igrzysku? no to teraz pora płacić rachunki.
 • @Lotna 19:48:19
  //Cóż za metamorfoza.:) //

  też jestem pod wrażeniem...pozytywnym rzecz jasna...

  pisałem nie tak dawno...prorok jestem :))

  "I teraz tak... jeśliby jakimś cudem udało się Polsce uzyskać całą kwotę, lub cześć reparacji wojennych od Niemców, to jestem przekonany, że zostanie ona spakowana do worków i wysłana nowojorskim żydom...przecież ogólnie wiadomo, że najbardziej na II Wojnie Światowej ucierpieli nowojorscy żydzi...dziękuję za uwagę..."

  http://trybeus.neon24.pl/post/139688,czy-na-dzien-dzisiejszy-wystepowanie-o-reparacje-ma-sens
 • @ireneusz 21:49:35
  "...gdzie wiekszosc z łyków pochodzi..."

  Waszmości też? ;-)))
 • @AgnieszkaS 20:10:11, ireneusz
  mam wrażenie, że gracie w jednej drużynie, której celem jest wykazanie, że Polska i polskość to wszystko, co złe.

  Tak trudno wam zrozumieć, że Polska to nie szlachta i nie łyki , i nie chamstwo.
  To wszystko razem, a celem tej wspólnoty było tworzenie warunków dobrego życia i rozwoju, co owocowało tym, że w XVI wieku Rzeczpospolita była najpotężniejszym i najbogatszym państwem Europy, a może i świata tamtego czasu, a ludzie żyli na wysokim poziomie - w dobrobycie.
  Dopiero odejście od tych zasad - przyznanie nadmiernych praw szlachcie, stworzyło warunki do degeneracji.

  A Ukraina?
  To nie była polska kolonia. Za stan relacji jakie tam powstały należy raczej winić miejscowych kniaziów ruskich, którym turańszczyzna była wzorem. Zaś konflikt między Rusią a Polską (Koroną) wynikał właśnie z próby narzucenia katolickiego modelu i potraktowania Rusinów jako poddanych.
  Ukraina bez Polski - nie ma szans na samodzielne istnienie; ta prawda jeszcze nie przebija się do świadomości ogółu (a już zwłaszcza motłochu).

  PS. Gdyby próbować zaimplementować prostackie metody zarządzania motłochem jakie są stosowane w Wielkiej Brytanii, czy USA, to szybko doprowadzono by do sytuacji podobnej Jugosławii.
  Te niby rozwinięte kraje są już na poziomie załamania społecznego mimo braku zewnętrznych zagrożeń. To z racji prostactwa swych elit.

  I dobrze by było, gdybyście zdali sobie z tego sprawę. Zachód - kwalifikuje się co najwyżej do tego, aby nam buty czyścić.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:31:08
  "Ukraina bez Polski - nie ma szans na samodzielne istnienie; ta prawda jeszcze nie przebija się do świadomości ogółu"

  Z technicznego punktu widzenia z tym się zupełnie nie zgadzam. Mają spore terytorium, surowce, populację i dostęp do morza. Białoruś ma mniej korzystną sytuację pod wieloma względami, a jednak istnieje i nikt nie pisze, że bez Polski nie ma szans.
  Czytałem, że czynnikiem narodowotwórczym jest dla Białorusi bitwa pod Orszą. Dla Ukrainy byłyby to banderyzm, Wielki Głód, wydarzenia związane z rokoszem Chmielnickiego (odpowiednio urobione oczywiście) itp. Oczywiście "dzięki" wpływom szkopów wybrali banderyzm. Skończyć się może to tym, że Ruscy wytłuką ich co do nogi... My oberwiemy rykoszetem dzięki debilnej polityce wobec Ukrainy i wschodniej w ogóle.

  Jak to zatem jest?
 • @Jasiek 09:50:12
  Sam pan napisał to, czego Pan nie rozumie.
  Niech Pan przeczyta swoja uwagę. Ze zrozumieniem.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:26:18
  "Sam pan napisał to, czego Pan nie rozumie."

  Niby to, że mają warunki a nie wiedzą jak? I to my Polacy mamy im powiedzieć? Z usraelem, banksterami, zuśnikami, mafią magdalenkową itd na głowie? Przecież my sami musimy się ogarnąć...

  Kłaniam się pogrążony w smutku
 • @AgnieszkaS 15:51:51
  Nie rozumiem Twoich żalów nad Ukrainą, która w swojej "przedmajdanowej" formie nigdy nie powinna była zaistnieć jako samodzielny twór państwowy, bo większa jej część jest położona na obszarach zagrabionych od sąsiadów. To jest sztuczny twór, rozbity wewnętrznie i rządzony przez zdrajców i grabieżców, który marzy o potędze.

  Jak chodzi o majdan, nie wiem, o której wersji mówisz, oficjalnej, czy rzeczywistej?
 • @AgnieszkaS 15:51:51
  "Proszę dokładnie określić, kiedy rozpoczęło się przyznawanie praw szlachcie, aby nie było żadnych wątpliwości z ustaleniem początku degeneracji. Losy Ukrainy są wplecione w ten polski degeneracyjny proces."

  A nie wypadałoby się zapoznać z moimi opracowaniami?
  Czy ja muszę każdemu, na życzenie, wszystko "ab ovo" tłumaczyć?

  Co do Ukrainy - nie chodzi o Majdan, ale o sens istnienia jako odrębnej państwowości i to od czasu pierwszych prób kształtowania tej odrębności - chodzi o XVI wiek.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:13:04
  Ależ oni mają tupet! Nadzwyczajna kasta wściekle zaatakowała premiera Morawieckiego! Sąd Najwyższy na czele którego stoi Małgorzat Gersdorf znana z wystawania ze świeczką w dłoni oraz zgromadzenie sędziów apelacji krakowskiej ostro zaatakowali premiera Mateusza Morawieckiego. Ci drudzy wezwali nawet „Prokuratora Generalnego i Prokuratora Krajowego do podjęcia stosownych, wymaganych prawem działań” wobec szefa rządu! Wobec licznych wypowiedzi Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego dotyczących sądów, w tym Sądu Najwyższego (m. in. w exposé, a zwłaszcza w artykule opublikowanym w „Washington Examiner” z 13 grudnia 2017 r.), stanowczo stwierdzić należy, że teza o dominacji w SN sędziów okresu komunizmu jest chybiona i nie może stanowić obiektywnej podstawy do grupowego przenoszenia w stan spoczynku 40 proc. sędziów. Sam fakt orzekania w czasach PRL nie świadczy o tym, że dany sędzia sprzeniewierzył się niezawisłości i postępował niegodnie. Jeśli Pan Premier dysponuje wiadomościami na temat konkretnych spraw i konkretnych sędziów powinien przedstawić je publicznie, a nie posługiwać się krzywdzącymi uogólnieniami czytamy w oświadczeniu rzecznika prasowego SN. Podobnie postąpić powinien wtedy, gdy stwierdza w odniesieniu do spraw sądowych, że „gdy sprawa wygląda na najbardziej dochodową, wymagane są łapówki”. Wiedza o takich sprawach powinna być udostępniona przez Pana Premiera organom ścigania. Środowisko SN popiera bezwzględne ściganie i surowe karanie sprzedajnych sędziów. Sprzeciwiamy się natomiast odwoływaniu się do niepotwierdzonych, obiegowych opinii i stereotypów i to w wypowiedziach Premiera polskiego rządu, publikowanych także za granicą dodał rzecznik.

  Najwyraźniej zabolały też sędziów słowa szefa rządu na temat Stanisława Kociołka. CZYTAJ WIĘCEJ: Te słowa premiera Morawieckiego będą szeroko komentowane. Szczególnie przez nadzwyczajną kastę http://niezalezna.pl/211714-te-slowa-premiera-morawieckiego-beda-szeroko-komentowane-szczegolnie-przez-nadzwyczajna-kaste

  Nie możemy pogodzić się również z kierowanym wprost do Sądu Najwyższego zarzutem rzekomego sprzyjania przestępcom wyłudzającym VAT. W sprawie tej składaliśmy już obszerne wyjaśnienia. Zaznaczyć trzeba także, że Sąd Najwyższy (będący częścią wymiaru sprawiedliwości III Rzeczypospolitej Polskiej) nie współuczestniczył w uwolnieniu od odpowiedzialności karnej S. Kociołka (przemówienie Premiera w Szczecinie 17 grudnia 2017 r.). SN w 2015 r. uwzględnił w tej sprawie kasację prokuratora i uchylił wyroki uniewinniające (sygn. II KK 340/14) napisano w oświadczeniu. Na zakończenie zaś pozwolono sobie na pouczanie premiera Morawieckiego. Od Prezesa Rady Ministrów, którego wypowiedzi mają niewątpliwy wpływ na kształtowanie się opinii publicznej, oczekujemy rzeczowości i posługiwania się sprawdzonymi i potwierdzonymi informacjami napisał rzecznik SN. Kolegium Sądu Najwyższego podjęło też w tej sprawie uchwałę. Już nie tylko komunikat rzecznika Sądu Najwyższego, ale uchwała Kolegium SN:

  Obraz w treści 1 https://pbs.twimg.com/media/DRaVM--X4AAGsPu.jpg  Z kolei zgromadzenie sędziów apelacji krakowskiej zwróciło się do prezydenta Andrzeja Dudy o zawetowanie ustaw o SN oraz KRS, ale nie tylko. Sędziowie przekazali wyrazy wsparcia prezesom odwołanym przez ministra sprawiedliwości i dezaprobatę ich następcom oraz niezwykle ostro zaatakowali premiera Mateusza Morawieckiego. Sędziowie apelacji krakowskiej wyrażają stanowczy sprzeciw w związku z pomówieniami przedstawicieli władzy wykonawczej kierowanymi pod adresem sądów i sędziów. W szczególności protestujemy przeciwko kłamliwym i haniebnym stwierdzeniom zawartym w artykule autorstwa Pana Premiera RP Mateusza Morawieckiego, zamieszczonym w dniu 13 grudnia 2017 r. w gazecie „Washington Examiner”. W tym artykule zostały zawarte m.in. sformułowania wskazujące, że system sądowniczy „(…) sam w sobie sprzyja nepotyzmowi i korupcji (…), „ponadto sędziowie przydzielani są do spraw przez swoich popleczników, bez publicznego nadzoru”, „korzyści dla przyjaciół; zemsta przeznaczona dla rywali. W przypadkach, gdy sprawa wygląda na bardziej dochodową, wymagane są łapówki”. Takie wypowiedzi, nie znajdujące oparcia w rzeczywistości, a motywowane osiągnięciem doraźnych celów politycznych podważają autorytet wymiaru sprawiedliwości, niszczą instytucje państwowe i jako takie prowadzą do dewastacji oraz anarchizacji życia publicznego w kraju. Wobec jawnego pomówienia wszystkich sędziów wzywamy Prokuratora Generalnego i Prokuratora Krajowego do podjęcia stosownych, wymaganych prawem działań napisali sędziowie w uchwale, zamieszczonej na stronie Sądu Apelacyjnego w Krakowie.

  Chodzi o ten sam sąd, który stał się znany w całej Polsce z powodu głośnej afery. Prokurator oskarżył byłego prezesa tej placówki o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz niedopełnienie obowiązków prezesa Sądu Apelacyjnego w Krakowie i przyjęcia łapówek o wartości około 376 tysięcy złotych. Otrzymywał je w zamian za przychylność dla pozostałych członków grupy, także brak realizacji obowiązków prezesa sądu i w ten sposób umożliwienie pozostałym podejrzanym przywłaszczenia co najmniej 21 milionów złotych na szkodę Sądu Apelacyjnego w Krakowie.
 • @AgnieszkaS 18:29:26
  Cywilizacja Polska - to idea.
  Rzeczpospolita - jako bazująca na CP, miała swój najlepszy czas w XV wieku. Chociaż wydaje się wielu, że w XVI.
 • @AgnieszkaS 19:04:29
  Niektórzy historycy twierdzą, że powstanie Chmielnickiego było finansowane przez Angoli by przerwać lądowy jedwabny szlak, psujący interesy będącej w rozkwicie flocie angielskiej. Tak więc nic nie jest takie jak wygląda.
 • @
  Kilka ciekawostek dot. Mateusza Morawieckiego, o których zapewne on sam nie wie:

  1.

  Tego samego dnia, co MM, urodził się król Zygmunt III Waza. 402 lata wcześniej.

  Przeliczając ten okres 402 lat na miesiące otrzymujemy 4824 miesiące.

  Czytając od lewej do prawej mamy najpierw 48, a potem połowę tej kwoty, czyli 24. Co ciekawe, czytając po arabsku, tj. od prawej do lewej, mamy najpierw 42, a potem dwukrotność tej kwoty, czyli 84.

  Czyli niezależnie, jakbyśmy nie czytali, zawsze po lewej jest dwa razy więcej.

  2.

  Tego samego dnia urodził się także Jean Marie Le Pen. 40 lat wcześniej. I tutaj także ilość miesięcy (480) ma te same właściwości, co w przypadku rocznicy dot. Zygmunta III Wazy, tylko że tutaj PO PRAWEJ jest 2 razy więcej, niż po lewej. (zero pomijamy).

  3. Inicjały Mateusza Jakuba Morawieckiego odpowiadają inicjałom najdłuższego polskiego serialu: MJM.

  4. Pierwsze litery imion trzech pierwszych "nowych ministrów": (Marek, Joanna, Michał) odpowiadają inicjałom premiera.

  Przypadek? Nie sądzę...
 • @maharaja 13:28:46
  //czytając po arabsku, tj. od prawej do lewej, mamy najpierw 42, a potem dwukrotność tej kwoty, czyli 84.//

  Zapis cyfrowy po arabsku (cyframi arabskimi, czyli innymi od naszych) podaje sie i odczytuje się tak jak u nas tj. od lewej do prawej. Pozdrawiam. BJ
 • @maharaja 13:28:46
  No przecież, że nie przypadek, przecież nasz Wieszcz o tym mówi:


  "Ach, Panie! to nasze dzieci,

  Tam na północ - Panie, Panie!

  Takiż to los ich - wygnanie!

  I dasz ich wszystkich wygubić za młodu,

  I pokolenie nasze zatracisz do końca? -

  Patrz! - ha! - to dziecię uszło - rośnie - to obrońca!

  Wskrzesiciel narodu,

  Z matki obcej; krew jego dawne bohatery,

  A imię jego będzie czterdzieści i cztery."  O choroba, pomyliłam się! Czterdzieści cztery, a nie czterdzieści dwa.
 • @Lotna 18:43:25
  Pomiędzy datą wyboru Roncallego na papieża a SWII trochę czasu upłynęło... nie zawsze wiadomo... bo my nie zawsze wiemy, od czego liczyć... dlatego taką wagę przywiązujemy do dat orientacyjnych (data urodzenia), datę poczęcia jedynie mogąc domniemywać. I dobrze tak.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930