Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
162 posty 2335 komentarzy

Tylko prawda jest ciekawa

35stan - mgr inż.inżynier urządzeń sanitarnych, projektant. Obserwuję, analizuję i wyciągam wnioski. Jeśli piszę, to o konkretach i faktach,lanie wody czy bicie piany mnie nie interesuje, choć zjawiska te nie są mi obce.

TVP Info- Bartosz Kownacki odwołany z MON

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Bartosz Kownacki został – według nieoficjalnych informacji – odwołany z funkcji wiceministra obrony narodowej.

 

 

 
Bartosz Kownacki (fot. arch.PAP/Paweł Supernak)


Bartosz Kownacki został – według nieoficjalnych informacji – odwołany z funkcji wiceministra obrony na rodowej.O jego dymisji mówiło się od kilku dni.
 
Czy to jest szykowanie miejsca dla R.Szeremietiewa, który przed wyborami parlamentarnymi w 2015 roku zapisał się do "Polski Razem" J.Gowina.
Wtedy to B.Szydło jako kandydatka PIS/ZP na premiera, wymieniała J.Gowina jako kandydata na Ministra Obrony.
Po wyborach ministrem ON został A.Macierewicz.
Co się takiego stało, że kandydat kojarzony z Prezydentem A.Dudą(J.Gowin) nie został szefem MON a R.Szeremietiew jego zastępcą?
 
Moim zdaniem zdecydowały o tym zmienione interesy i polityka USA wobec Niemiec i UE . Pan A.Duda był wskazany, kiedy administracja Obamy kontynuowała poprzednią politykę w Europie, kiedy głównym sojusznikiem USA były Niemcy i niemiecka UE a Obama dogadywał się z Putinem w sprawie Iranu(porozumienie z 14 lipca 2015 roku w Wiedniu. pomiędzy Iranem, a sześcioma mocarstwami – w tym pięcioma nuklearnymi i równocześnie stałymi członkami Rady Bezpieczeństwa ONZ: USA, Rosją, Wielką Brytanią, Francją i Chinami oraz Niemcami) a po wyborach z 25.10.2015 roku sytuacja geopolityczna i stosunki z Rosją się drastycznie pogorszyły:
(...)Rozpoczęta pod koniec września 2015 roku rosyjska operacja militarna w Syrii zaskoczyła wszystkich obserwatorów i uczestników konfliktu w tym kraju. Chyba nikt nie przewidział, że rosyjski prezydent Władimir Putin posunie się do otwartego udziału w syryjskiej wojnie po stronie tamtejszego rządu. Takie bezpośrednie, otwarte zaangażowanie zbrojne Moskwy po stronie władz w Damaszku sprawiło jednak, że natychmiastowej zmianie uległy zarówno sytuacja operacyjna w samej Syrii, jak też szeroko ujęte strategiczne otoczenie tej trwającej już piąty rok wojny.(...)
To ta zmiana sytuacji geopolitycznej zdecydowała, ze administracja Obamy zrezygnowała z opcji strategicznej współpracy w Europie z Niemiec i niemieckiej UE a postanowiła postawić na Polskę jako państwo kluczowe w strefie pomiędzy Niemcami i Rosją.
Stąd zmiana kandydata na szefa MON z J.Gowina reprezentującego opcję sojusznicza z UE i Niemcami(tak jak Prezydent A.Duda) na A.Macierewicza, zwolennika USA(od lat 70-tych XX wieku miał kontakty z USA) i polityka antyrosyjskiego. Ta zmiana interesów USA była widoczna w 2016 roku, czego dowodem były ustalenia szczytu NATO w Warszawie i przyspieszenia przez Obamę o jeden miesiąc rozlokowania na wschodniej flance NATO i w Polsce ciężkiej brygady USA, by zdążyć ją rozmieścić przed objęciem urzędu przez D.Trumpa(20.01.2017), którego administracja Obamy podejrzewała o związki z Rosją. Przekonaliśmy się tez wtedy, jak ta decyzja nie była na rękę Niemcom:
(...)Najbardziej przerażające są wypowiedzi polityków niemieckich, którym przeszkadza przejazd wojsk amerykańskich do Polski przez ich kraj, bo jak mówią, trzeba szukać rozwiązań pokojowych u Putina. To niech znajdą pokojowe rozwiązanie problemu krymskiego, wtedy przyznam im rację. To pokazuje, że prywata czy lokalne interesy górują nad zbiorowym bezpieczeństwem, bo nie chodzi tylko o bezpieczeństwo Polski, ale i Niemiec.(...)
Potem rozpoczęła się wojna A.Macierewicza z Prezydentem.
W listopadzie 2017 roku, gdy decydowała się sprawa rekonstrukcji rządu i podpisania przez Prezydenta ustaw sądowych, A.Duda postawił PIS-owi ultimatum:

(...) - Ja rządu z Macierewiczem nie powołam - według informacji "Polska The Times" takie ultimatum miał postawić prezesowi Kaczyńskiemu Andrzej Duda. - Pozycja Macierewicza jeszcze nigdy nie była tak słaba. Raczej już przegrał - powiedział anonimowy informator z kręgów rządowych.(...)

Rekonstrukcja rządu i odwołanie A.Macierewicza a teraz odwołanie B.Kownackiego świadczy o tym że Prezydent postawił na swoim a J.Kaczyński mu uległ.
Teraz czekamy na decyzję kto zastąpi B.Kownackiego.
Zapewne będzie to R.Szeremietiew, który z okazji Święta 10 listopada 2017 roku został odznaczony przez Prezydenta A.Dudę  Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski "w uznaniu wybitnych zasług dla transformacji ustrojowej Polski, za osiągnięcia w działalności państwowej i publicznej".
 
 
 

KOMENTARZE

 • W złym kierunku to zmierza.
  Niepokojąca jest ta wymiana ludzi Macierewicza.
  Jeśli to nie jest czystka to jak to nazwać?
  Panowie Kownacki, Smyrgała, Grabski, aż tylu?
  Projekty, programy rozpoczęte i co dalej?
 • @Husky 22:19:18
  Oj, tęskni się za szpiegami usraelskimi, czyżby autor szedł tą samą drogą, co szpieg i świr? Przeszkadzają szpiedzy pro-zachodni? A mi przeszkadzają jedni i drudzy.
 • @Husky 22:19:18
  Pewnie rację mają CI którzy sądzą, że na górce rozrządowej Kaczyńskiemu przestawili zwrotnicę na boczny tor.
 • @Wrzodak Z. 08:56:07
  Gdyby Rosja z Niemcami realnie zagwarantowała Polsce nienaruszalność jej interesów, to był bym za ścisłym sojuszem Polski z Europą i Rosją. Wtedy Ameryka przyspieszyła by zejście na psy, Eurazja została by potęgą. A tak? Nie wiadomo jakie wyjście jest lepsze.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31