Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
141 postów 2217 komentarzy

Tylko prawda jest ciekawa

35stan - mgr inż.inżynier urządzeń sanitarnych, projektant. Obserwuję, analizuję i wyciągam wnioski. Jeśli piszę, to o konkretach i faktach,lanie wody czy bicie piany mnie nie interesuje, choć zjawiska te nie są mi obce.

Ustawa o IPN na tle geopolityki

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Taki bum w połączeniach lotniczych z Izraelem, nie mógł być spowodowany nagłym wzrostem turystyczno wypoczynkowych upodobań Polaków, tylko potrzebami podróży Żydów z Izraela do Polski.

 Jak wiadomo, po zwycięskiej dla USA/Zachodu tzw. zimnej wojnie, dokonano ustanowienia nowego porządku w Europie, zmieniającego porządek jałtański z 1945 roku na korzyść USA/Zachodu.

Tzw. „Demoludy” czyli kraje z Europy Środkowo Wschodniej(w tym Polska) należące  po umowie jałtańskiej do sowieckiej strefy wpływów, przeszły do strefy wpływów  USA/Zachodu a od 1994 roku, po wejściu w życie umowy stowarzyszeniowej Polski z UE, Polska została poddana pod bezpośrednią kuratelę Niemiec/niemieckiej UE(USA traktowało wtedy Niemcy jako najważniejszego sojusznika w Europie).

Dalszym, wyższym etapem tej kurateli było formalne wstąpienie Polski w struktury UE 1.05.2004 roku.

W tym czasie polityka USA wobec Rosji nazywana była „polityką przyciągania Rosji do Zachodu” a zaczęła się po 9/11, gdy Putin zaoferował prezydentowi współpracę w  ogłoszonej przez niego tzw. „wojnie z terroryzmem”.

Polityka Zachodu wobec Rosji w tym czasie była „polityką marchewki i kija”; „marchewką” była polityka Zachodu i OPEC wysokich i ciągle rosnących cen ropy naftowej i powiązanych z nimi cenami gazu, z których zyski były głównymi elementami rosyjskiego budżetu, w dużej części przeznaczanego na zbrojenia i budowanie rezerw a „kijem” gwałtowne obniżenie tych cen, gdy Rosja zachowywała się wbrew interesom i polityce USA/Zachodu.

„Kija” wobec Rosji  użyto po rosyjskiej agresji na Gruzję w 2008 roku i wtedy w ciągu kilku miesięcy ceny ropy spadły ze 144.42 $ za baryłkę w dniu 4.07.2008 do 36.61 $ za baryłkę w dniu 24.12.2008 roku. Polityka resetu ogłoszona przez Obamę po objęciu urzedu w dniu 20.01.2009 spowodowała znowu zadziałanie „marchewki” i ceny ropy poszybowały w górę do 125.14 $ za baryłkę w dniu 27 kwietnia 2011 roku i z powodu „dotarcia” tzw. „Arabskiej Wiosny” w marcu 2011 roku, Rosja jako sojusznik Syrii, zaczyna się przeciwstawiać polityce USA podpalania Syrii i od tego czasu ceny ropy podlegają wahaniom z tendencją malejąca, by od czerwca 2014 roku(sankcje nałożone na Rosję) gwałtownie spadać

Ze 112.61 $ za baryłkę w dniu 12.06.2014 roku,  do 32.51$ za baryłkę w dniu 2.02.2016 roku, gdy zaczęła się już kampania wyborcza w USA i pojawiła się nadzieja na poprawę wzajemnych stosunków USA-Rosja w związku z kandydaturą D.Trumpa i od tej pory ceny mają tendencję wzrostową ale tylko do poziomu opłacalności wydobycia ropy w Rosji(dziś 12.02.2018 – 63.05$ za baryłkę).

Po zaangażowaniu się militarnym Rosji w Syrii po stronie Assada pod koniec września 2015 roku, dla Izraela  jest coraz mniej czasu by załatwić podstawowy problem dla którego USA zaczęło politykę resetu z Rosją czyli zlikwidowanie irańskiego programu nuklearnego, który jest możliwy do realizacji tylko drogą wojny z Iranem.

W latach 2010-2012 Izrael trzy razy chciał rozpocząć wojnę z Iranem, ale Obama ich powstrzymywał, bo ciągle nie był dogadany z Rosją.

 

W roku 2014, kiedy po Majdanie na Ukrainie USA i Izrael straciły nadzieję na rozwiązanie problemu irańskiego programu nuklearnego przy pomocy działań wojennych za zgodą Rosji, postanowiono realizować nowy plan, w którym centralną rolę miała odegrać Polska.

Do realizacji tego celu trzeba było zastąpić rządzącą w Polsce proniemiecką i prorosyjską koalicję PO-PSL, proamerykańskim i proizraelskim PIS-em.

W styczniu 2014 roku izraelski Kneset na wyjazdowym posiedzeniu w Krakowie, namaścił A.Dudę jako kandydata PIS-u na prezydenta a Obama naciskami na J.Kaczyńskiego, wymusił jego zgłoszenie, co się stało w listopadzie 2014 roku., o czym J.Kaczyński mówił ogólnie w wywiadzie dla PR w Katowicach w styczniu 2017 roku.

Już w 2014 roku podsunięto J.Kaczyńskiemu Pana Mateusza Morawieckiego z którym prowadził rozmowy(wg słów J.K., bardzo dobrze mu się z nim rozmawiało), by po wyborach w 2015 roku powierzyć mu w rządzie B.Szydło funkcję superministra a grudniu 2017 roku premiera.

To w 2014 roku Jonny Daniels, były żołnierz armii Izraela, zarejestrował w KRS 12 maja 2014 r. pod numerem 0000508351 fundację From The Depth, której jest prezesem.

Aby stworzyć warunki dla wojny USA i Izraela z Iranem, wbrew stanowisku Rosji, potrzeba było przygotować  dla Żydów z Izraela, którzy podczas takiej wojny narażeni byliby na wielkie niebezpieczeństwo i być może w dużej części zagładę, bezpieczne miejsce schronienia i tym miejscem ma być m.inn. Polska.

Przejęcie władzy przez PIS umożliwiła afera podsłuchowa przygotowana przez służby związane z CIA i Mossadem a potem po zwycięstwie D.Trumpa w 2016 roku, ogłoszono projekt Trójmorza z Polską jako POLIN(„Republika Przyjaciół”)

Obecny operacja izraelskiego lotnictwa w sobotę(10.02.2018) , czyli zakrojony na szeroką skalę atak z powietrza wymierzony w syryjski system obrony przeciwlotniczej oraz irańskie cele w Syrii, podczas którego  trafiono 12 obiektów, może być prowokacją dla skłonienia Iranu do zaatakowania celów w Izraelu, co z kolei mogłoby być pretekstem do ataku Izraela i USA(jako sojusznika Izraela)  na instalacje nuklearne Iranu.

Dla zapewnienia bezpieczeństwa obywatelom Izraela, którzy nie byliby potrzebni w Izraelu w sytuacji kryzysowej, przygotowano plany ich ewakuacji np. do Polski.

W tym celi PLL LOT  na początku 2017 roku zapowiedział uruchomienie od czerwca 2017 roku pięć połączeń z polskich miast takich jak: Warszawa, Poznań, Gdańsk, Wrocław, Kraków a od grudnia 2017 roku jeszcze dodatkowo z Rzeszowa.

Taki bum w połączeniach lotniczych z Izraelem, nie mógł być spowodowany nagłym wzrostem turystyczno wypoczynkowych upodobań Polaków, tylko potrzebami podróży Żydów z Izraela do Polski.

Aby nie było w Polsce w takiej sytuacji, antysemickich reakcji na dużą skalę, urządzono Polakom pranie mózgów, wykorzystując pedagogikę wstydu(oskarżeniami Polaków o współsprawstwo w realizacji holocaustu) w postaci awantury o nowelizację ustawy o IPN.

Sprawy ustawy reprywatyzacyjnej i reparacji wojennych od Niemiec, też wpisują się w ten przedstawiony scenariusz.

 

KOMENTARZE

 • Proszę Pana
  Nikt nigdy nie jest w stanie ruszyć Persję.
 • z tego co obserwuję...
  //Aby nie było w Polsce w takiej sytuacji, antysemickich reakcji na dużą skalę, urządzono Polakom pranie mózgów, wykorzystując pedagogikę wstydu(oskarżeniami Polaków o współsprawstwo w realizacji holocaustu) w postaci awantury o nowelizację ustawy o IPN//

  z tego co obserwuję, akurat Polacy mają w dupie "pedagogikę wstydu"...generalnie zauważam dumę, otwarcie na prawdę, wstręt do żydowskich insynuacji...raczej "pedagogikę wstydu" zauważyłem u politycznych włazodupców z PiS...raczej mieszkańcy kibucu Izrael nie odnajdą się w Polsce ...spokojnie, czekamy dalej, obserwujmy... sami się samozaorają...
 • @trybeus 20:59:19
  Dobrze prawisz Kogucie Dyrektorze.
 • jak twierdzą moi znajomi ,pół Krakowa już mają!!Centrum miasta, najlepsze lokalizacje!!
  tak że mieszkanka przygotowane!!
  http://pl.angelpolandgroup.com/the-leaders

  http://pl.angelpolandgroup.com/our-projects

  http://pl.angelpolandgroup.com/company-news

  plus setki kamienic!
 • Teraz przyszedł czas na Białoruś!!Zaczęło się "obrabianie"......
  I ta mityczna 5 mld dolców na Ukrainę, 5 mln funtów na Białoruś/ na razie/

  http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tv-bielsat-dofinansowanie-od-wielkiej-brytanii-na-walke-z-rosyjska-dezinformacja
 • Gruzja 2008
  „Kija” wobec Rosji użyto po rosyjskiej agresji na Gruzję w 2008 roku"
  To jest kłamstwo, nie było "rosyjskiej agresji" a prowokacja gruzińska.
 • @trybeus 20:59:19
  Oby tylko w Iranie nie wybuchła wojna, bo wtedy Polin pewnie także byłby celem działań odwetowych. Tym bardziej że pewnie "nasze" F16 także brałyby udział w działaniach wojennych w Iranie
 • @trojanka 21:22:37
  a te, do tej pory puste osiedla apartamentowców i rezydencji, budowane po różnych miastach Polski, to dla spauperyzowanych, wybiedzonych do granic Polaczków?
 • @Jan Paweł 08:39:18
  Zachęcam wszystkich Polaków do codziennej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny. Najlepiej na Różańcu, jak prosi nas w Swoich Orędziach Matka Boska.
  A najlepiej to wstępujmy do Zakonu Reguły Mariańskiej świeckich.
  Czyli, nie trzeba niczego zmieniać w swoim życiu, nie trzeba niczego oddawać z tego co mamy (oddamy to w swoim czasie) ale przyjmujemy na siebie pewien rygor (bardzo mało uciążliwy) modlitewny i rygor prawego zgodnego z Prawem Bożym postępowania.

  Zapisać się do tego zakonu (a raczej złożyć śluby) można u Ks Natanka, do którego od 8 -miu lat przychodzi z Orędziami... Pan Jezus Chrystus, Matka Boska, święci i przede wszystkim... BÓG OJCIEC.

  NIKT w ciągu tych 8-miu lat, żaden z teologów, poza pojedyńczymi posądzeniami o wybujałą fantazję, NIE PODWAŻYŁ PRAWDZIWOŚCI TYCH ORĘDZI...

  MATKA BOSKA W TYCH ORĘDZIACH, NAPRAWDĘ BARDZO, BARDZO NAS PROSI O POMOC W RATOWANIU ŚWIATA... PRZED NAMI SAMYMI...

  Zachęcam do obejrzenia kazania (w 3 częściach) o początkach tych Objawień. Jak do nich doszło:
  https://www.youtube.com/watch?v=fe12PODoSs0&t=9s
  https://www.youtube.com/watch?v=fLSj6_crbWE&t=58s
  https://www.youtube.com/watch?v=VONfPY4Osoc&t=486s

  Zachęcam także do obejrzenia całego cyklu kazań Ks Natanka o Regułach Mariańskich. Tutaj jest pierwsze kazanie:
  https://www.youtube.com/watch?v=F1XcEsmia5I&t=1s
 • @Robik 23:55:48
  Ponieważ znałam tylko retorykę oficjalną, postanowiłam przeglądnąć z ciekawości filmy na ten temat w internecie.Oryginalne , ponieważ przy zabitych Gruzinach ,były całe godziny nagranych przez nich filmów jak ze śmiechem walą z czołgów do bloków mieszkalnych w Cchinwalii.
  Był osobiście przez mnie ,jak umiałam ,tłumaczony film w III odcinkach//oryginalny/o ataku Gruzji pod przywództwem Saakaszwilego na Osetię Płd. Wytłukł w ciągu nocy w operacji "Czyste Pole" 3000 Osetyńców, dzieci, kobiet i starców. Walili do uciekających rodzin osetyńskich pociskami.Do dziś dnia stoją pod Chinwalii dla pamięci spalone dziesiątki samochodów z zaschnięta krwią matek i dzieci które uciekały z zaatakowanego miasta.Plus cały kontyngent pokojowy stacjonujący w Osetii Płd.Zanim Rosjanie przez 1 tunel prowadzący do Cchinwalii zdołali ich przepędzić.Inaczej ofiary osetyńskie szłyby w dziesiątki tysięcy!
  Ale jak widać retoryka ameryckożydowska ma pierwszeństwo i będzie powielana do zarzygania...Osetia Płd nie chce słyszeć o Gruzji a szczególnie o bohaterze Saakaszwilim.
 • @Jan Paweł 08:41:21
  No dla Polaków zostało tylko płacenie podatków wszelkiej maści, najniższa w Europie kwota wolna od podatków, najwyższa cena za prąd, podatek Belki,płacenie za utrzymywanie Ukrainy i 60 organizacji ukraińskich w Polsce,z których niektóre ośmielają się pyskować na Polaków.Oraz wypłacanie wszystkim za wszystko.Niebawem dostaniemy rachunek za podpalenie Rzymu!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:43:55
  "Nikt nigdy nie jest w stanie ruszyć Persję." -dodaj: "bez uprzedniego obrócenia Syrii w perzynę, przed czym uratował Syrię Putin - jak słusznie zauważa Autor

  niestety już teraz obserwujemy wrogie przejęcie Polski
 • @trojanka 09:03:34
  Dotarłam do filmów o napaści Gruzji na Osetię, zostały usunięte!Jak wiele innych.
 • @Robik 23:55:48
  Jest jeden film, np. staruszek opowiada jak mu zabito gruzińskiim pociskiem/prod. ukraińskiej/ całą Rodzinę, syna z rodzina , z dziećmi!
  Godzinę przed atakiem Sakaaszwili powiedział że bardzo kocha Osetię i będą współpracować.
  https://youtu.be/PaGBd4O9YdM
 • @trojanka 09:30:58
  Bardzo interesująco na ten temat pisze Tatiana Graczowa w książce "Święta Ruś przeciwko Chazarii".
  Gruzja dobrowolnie weszła w skład Imperium Rosyjskiego 18 stycznia 1801 roku. Wówczas w jej składzie nie istniała Abchazja ani Osetia Płd. Osetia weszła w skład Imperium Rosyjskiego w 1774 r a Abchazja jeszcze wcześniej.
 • Witam
  Jak zwykle dobry tekst... choć krótki i dla wielu może być niezrozumiały.

  Napisałbym więcej o tej reprywatyzacji, bo to tez jest posrednio związane z ewentualnym boomem migracji Żydów do Polski... Przecież musza mieć jakąś własność.... ? No nie... No własnosć w tym Polin "tu spoczniesz", w tej ich Judeopolonii...

  Pozdrawiam
 • C.D. następuje
  http://culture.pl/pl/artykul/manifest-ruchu-odrodzenia-zydowskiego-w-polsce
  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/haarec-netanjahu-chce-by-szczyt-v4-odbyl-sie-w-izraelu/nwb7k28

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930