Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
215 postów 2746 komentarzy

Tylko prawda jest ciekawa

35stan - mgr inż.inżynier urządzeń sanitarnych, projektant. Obserwuję, analizuję i wyciągam wnioski. Jeśli piszę, to o konkretach i faktach,lanie wody czy bicie piany mnie nie interesuje, choć zjawiska te nie są mi obce.

10.04.2010 – Harmider czasów zdarzeń

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Podsumowując i puentując te wywody, widzimy, że czasy wydarzeń podawane w mediach w dniu 10.04.2010 roku musiały się znaleźć w swoistym „czasowym trójkącie bermudzkim”

 

 

Mija 8 lat od tragedii z 10.04.2010 roku czyli od „Katastrofy smoleńskiej” jako  największej tragedii Polski od II wojny światowej''- jak oficjalnie ją nazwano a prawda o jej przyczynach ciągle jest nieznana oficjalnie i co gorsza ukrywana za zasłoną oficjalnych Raportów z epoki rządów PO-PSL czyli trawestując znane powiedzenie,  rządów z epoki „słusznie minionej” oraz za zasłoną półprawd i jawnych fałszerstw Zespołu Parlamentarnego  i obecnej podkomisji MON.
Wielkie nadzieje Polaków na poznanie prawdy o tej tragedii związane z rządami PIS-u czyli propagandowej „dobrej zmiany”, zamieniają się w teatr absurdów i pseudo patriotycznej narracji.
W istniejącej sytuacji geopolitycznej, która jest realnym powodem uniemożliwiającym odkrycie całej prawdy o przyczynach i przebiegu tego tragicznego wydarzenia, uczciwym działaniem wobec rodzin ofiar i ogółu Polaków, byłoby ogłoszenie, że oficjalnie prawdy ujawnić nie można i że  trzeba poczekać na lepsze czasy a nie utrwalać w świadomości
Polaków i całego świata  kłamstwa smoleńskiego.
 
Czynniki oficjalne nie mogą ogłaszać prawdy o tym jak było, ale blogerzy mogą próbować to czynić i niniejszy tekst, poświęcony będzie ujawnieniu manipulacji czasem lokalnym, jakich w tym dniu i w sprawie tragedii dopuszczały się media, w tym wiodące medium, mające wyłączność na transmisję z uroczystości 70-tej Rocznicy Zbrodni Katyńskiej czyli TVP.
 
Jak zapewne niektórzy pamiętają, w dniu 10.04.2010 roku, premier RP Pan D.Tusk, po otrzymaniu informacji o katastrofie, zwołał nadzwyczajne posiedzenie rządu na godzinę 13-tą.
 
W TVP Info o godzinie 13:13 na żywo  Magdalena Gałczyńska sprzed Kancelarii PRM relacjonuje, że Pan Premier D.Tusk  „przed kilkunastoma minutami” pojawił się w Kancelarii i „czekamy na rozpoczęcie posiedzenia oraz , że „wiemy że potrwa ono kilka godzin”.
 
To zapowiadane czekanie na rozpoczęcie nadzwyczajnego posiedzenia rządu dobiegło końca o godzinie 14:02, kiedy to na ekranie pojawia się relacja z sali posiedzeń rządu(pełno kamer i reporterów) a o 14:03 na salę wchodzi premier Donald Tusk i rozpoczyna posiedzenie.

Jakież zdziwienie budzić musi u widza oglądającego archiwalne nagranie z audycji „na żywo” TVP Info, gdy o godzinie na ekranie jako 14:18 czyli po 15 minutach od rozpoczęcia nadzwyczajnego posiedzenia rządu, mającego trwać nawet „kilka godzin” jak to zapowiadała  reporterka TVP Info M.Gałczyńską, pokazywane jest „na żywo” rozpoczęcie konferencji prasowej premiera D.Tuska po zakończeniu nadzwyczajnego posiedzenia rządu.Proszę zauważyć, że w materiale z godzinami rozpoczęcia posiedzenia rządu, nie ma napisu „na żywo”, takiego jak jest w materiale z 14:18 czyli z rozpoczęcia konferencji prasowej.
 
Sięgnijmy zatem do innych źródeł, wszak posiedzenie rządu i konferencję prasową rejestrowało wiele mediów(co widać na nagraniu).
Gazeta.pl informowała o godzinie 13:50
 
(…)Rozpoczęło się nadzwyczajne posiedzenie rządu z udziałem premiera Donalda Tuska. Premier i ministrowie na początku minutą ciszy uczcili pamięć ofiary katastrofy lotniczej pod Smoleńskiej.
Sytuacja jest bez precedensu. Wszystkie organy państwa działają według specjalnego trybu. Nie ma głowy państwa, ani dowódców wszystkich rodzajów sił zbrojnych.
 
Donald Tusk zgodnie z procedurami bezpieczeństwa szef rządu nie przybył do stolicy samolotem, ale przyjechał drogą lądową. Z premierem wrócił z Gdańska marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, który, zgodnie z konstytucją, przejmie teraz obowiązki głowy państwa. (…)
 
Jak widać, gazeta.pl informuje o rozpoczęciu posiedzenia rządu na 13 minut przed jego rozpoczęciem wg TVP Info z godziny 14:03 a logika wskazuje na to, że informacja o zdarzeniu powinna się ukazać raczej po zaistnieniu zdarzenia a nie przed zdarzeniem.
Nasuwa się pytanie, czy gazeta.pl i TVP Info operują w opisywaniu czasu zdarzenia, tym samym czasem lokalnym?
 
Sięgnijmy do innej publikacji gazeta.pl
 
 
Tu już podają informację o rozpoczęciu posiedzenia rządu taką jak TVP Info czyli 14:02
 
 
Zajrzyjmy jeszcze do gazeta.pl czyli do kalendarium wydarzeń „Minuta po minucie”:
 
(…)
 
14.22 - To moja osobista tragedia, ale musimy działać. Państwo nie przestanie funkcjonować - zapewnił premier i oświadczył, że leci do Smoleńska. Mówił powoli, ważąc słowa. Zaapelował, byśmy zachowywali się odpowiednio w czasie żałoby.

14.21 Jutro o 12 w południe w całym kraju dwie minuty ciszy.

14.20 Tusk składa kondolencje rodzinie prezydenta Kaczyńskiego i wszystkim rodzinom ofiar katastrofy.

14.18 Specjalna konferencja prasowa premiera. - Takiego dramatu współczesny świat nie widział - mówi Donald Tusk.

14.05 Już ponad godzinę trwa specjalne posiedzenie rządu. Zaczęło się 
minutą ciszy.
 
(…)
 
Jak widać, o godzinie 14:05 podają, że „Już ponad godzinę trwa specjalne posiedzenie rządu”
czyli musiałoby się to posiedzenie rządu zacząć np. o godzinie 13:03(wtedy 14:05 to by było „ponad godzinę”) albo jest to czas zimowy 14:05UTC/GMT+1 czyli dla czasu letniego 15:05 UTC/GMT+2
Czyżby  godzina 14:02- 14:03 na ekranie TVP Info, bez dodatkowego napisu „na żywo” oznaczała, że ta godzina to fałszywka?
 
Porównajmy zatem godzinę 14:21 z konferencji prasowej D.Tuska z czasem GMT/UTC pokazywanym w transmisji „na żywo”(EN VIVO”) przekazywanej przez hiszpańskojęzyczną telewizję Russia Today :
 
 
 
Widać tu wyraźnie, że  czas w TVP Info jako 14:21 różnił się od czasu GMT/UTC wynoszącym 13:21 o równą 1 godzinę czyli był to czas 14:21 GMT/UTC+1 czyli czas zimowy strefy czasowej środkowoeuropejskiej czyli CET a wg czasu letniego urzędowego w tym czasie w Polsce, powinien to być czas 15:21 GMT/UTC+2 czyli czas letni CEST.
 
Jeśli tak było, to co oznacza  informacja gazeta.pl z godziny 14:05 ?
(…)
14.05 Już ponad godzinę trwa specjalne posiedzenie rządu. Zaczęło się minutą ciszy.
 (…)
Oznacza to, że ta informacja podawana była w czasie zimowym GMT/UTC+1 a w czasie letnim byłaby to godzina 15:05 GMT/UTC+2
bo o 15:18 GMT/UTC+2 czasu letniego(o 14:18 GMT/UTC+1) zaczęła się konferencja prasowa D.Tuska.
W archiwach Polskiego Radia PR3 jest zapis audycji "Trójki" z tego dnia i tam podano informację o godzinie rozpoczęcia nadzwyczajnego posiedzenia rządu jako 13:47 i początek konferencji prasowej D.Tuska jako 14:18(czyli zgodnie z tym co widać na wideo z konferencji "na żywo" w TVP Info) i co też przeczy info o „ponad godzinnym” trwaniu posiedzenia, podanym w gazeta.pl o 14:05
Godzina 13:47 jako czas rozpoczęcia posiedzenia rządu podana w „Trójce” współgra z info gazeta.pl z godziny  13:50:
(…)Rozpoczęło się nadzwyczajne posiedzenie rządu z udziałem premiera Donalda Tuska.(…)
W 2016 roku na portalu niezalezna.pl ukazał się tekst pt. „Zapisy hańby. „Gazeta Polska” ujawnia dokumenty rządu Donalda Tuska”
Jest tam też fragment poświęcony nadzwyczajnemu posiedzeniu rzadu w dniu 10.04.2010 roku.
Autorzy tego tekstu, powołując się na dokumenty rządowe z tego posiedzenia, podają godzinę rozpoczęcia i czas trwania tego posiedzenia:
(…)
 Posiedzenie rządu w dniu tragedii odbyło się już po samozwańczym przejęciu przez marszałka sejmu Bronisława Komorowskiego obowiązków prezydenta RP, chociaż nie było jeszcze stwierdzenia śmierci prezydenta RP prof. Lecha Kaczyńskiego.

10 kwietnia posiedzenie rządu pod przewodnictwem Donalda Tuska rozpoczęło się o godz. 13:40, a zakończyło o 14
(…)
Jak widzimy, czas tego posiedzenia wg dokumentów rządowych jest zupełnie różny od tego co podawała wtedy TVP Info(14:02(03) – 14:18
Podsumowując i puentując te wywody, widzimy, że czasy wydarzeń podawane w mediach w dniu 10.04.2010 roku musiały się znaleźć w swoistym „czasowym trójkącie bermudzkim” i jak to z tym trójkątem bywa, wyrwanie się z niego do normalności graniczyć może z cudem.
Czy zdarzy się Polsce taki cud?  Czas pokaże!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

KOMENTARZE

 • Telewizja kłamnie !
  Problem czasu to tematy drugorzędne. Nawet skrzydło i brzoza to bzdury. Ten samolot był zaprogramowany na śmierć. Jeżeli nie w Smoleńsku, rozbił by się w Witebsku, Mińsku, Szeremietiewie czy nawet w Warszawie. Problem w tym, że Prezydenta III RP zamordowali Polscy oficerowie dla kasy, za przyzwoleniem polityków PO.
 • @ Autor
  "uczciwym działaniem wobec rodzin ofiar i ogółu Polaków, byłoby ogłoszenie, że oficjalnie prawdy ujawnić nie można i że trzeba poczekać na lepsze czasy a nie utrwalać w świadomości
  Polaków i całego świata kłamstwa smoleńskiego."

  Moim zdaniem komuś zależy na utrwalaniu tego kłamstwa.
  Chodzi o destabilizację Wschodu - napuszczenie nas na Ruskich
  Wcześniej była to "Solidarność" wzmocniona programem "Habemus Papam" i podgrzana operacjami "Agca" i "Popiełuszko".
  Tak myślę

  Oczywiście 5*

  Ukłony
 • Boguslaw Jeznach konczy 70 lat. Czwartek 12 kwietnia 2018.
  Dziekuje Panu Boguslawowi za co przeczytalem od niego. Nauka wiedzy i madrosci. Tego nigdzie nie mozna znalezsc. Pan Boguslaw ma problemy z oczami .Modlmy sie za jego zdrowie i dziekujmy Bogu za najwiekszego polskiego bloggera.
 • @staszek kieliszek 06:22:24
  Dołączam się do urodzinowych podziękowań i życzeń.
  Bóg zapłać.

  Bardzo brakuje tekstów Pana Bogusława na Neonie.
 • @staszek kieliszek 06:22:24
  Dołączam się do podziękowań i życzę Panu Bogusławowi powrotu do zdrowia.
 • @Jasiek 22:08:21
  Moim zdaniem była to katastrofa ogólnie taka jak to wynika z raportu Millera.
  Mogą być jakieś drugorzędne nieścisłości ... ale ogólnie zapisy z czarnych skrzynek, z kabiny pilotów oraz z budki ruskich kontrolerów ..pokazują przebieg wydarzeń.

  Jest tak że prawda jest oczywista a PIS tej prawdy nie chce przyjąć do wiadomości..
  Poszukiwanie innej "prawdy" musi być bezowocne bo innej "prawdy" niema.

  Katastrofa to zdarzenie wielowątkowe i znanych jest tysiące niepodważalnych faktów dotyczących tej katastrofy.
  Nie jest możliwym zbudowanie fałszywej alternatywnej teorii katastrofy która by zgadzała się ze wszystkimi znanymi i weryfikowalnymi faktami.

  Każda fałszywa teoria rozbije się o jakieś znane fakty z którymi będzie sprzeczna oraz wygeneruje efekty których nikt (żadne urządzenie w samolocie) nie zarejestrował podczas katastrofy ..

  To nawet "hollywood" nie wystarczy.

  Po prostu wszystkie zarejestrowane i znane fakty łączą się logicznie w całość tylko w jednym przypadku.... w przypadku prawdziwej wersji katastrofy... a najbliższa prawdy wersja to wersja z raportu Millera..
  Tam fakty przystają to scenariusza wydarzeń...

  U Macierewicza i innych "ekspertów" za pieniądze głoszone hipotezy i scenariusze gryzą się ze znanymi faktami.. wręcz gwałcą te znane fakty.
  ..i d..pa zimna.

  Prawda broni się mocno.
  Siła prawdy jest w tym przypadku ujawnienie publiczne wszystkich znanych faktów głównie nagrań z kokpitu i nagrań z czarnych skrzynek..oraz nagrań z budki kontrolerów.
  Ujawnienie tych faktów sparaliżowało "kreatorów prawdy".

  Gdyby te fakty utajniono ... no .. to wtedy można by ogłaszać dowolne scenariusze i nikt nie mógł by ich racjonalnie krytykować.

  To dlatego np wszystko co dotyczy Piskorskiego jest ściśle tajne...
  Tylko w tych warunkach można stawiać tajne spreparowane lub wręcz kłamliwe zarzuty...

  Kłamca jest skuteczny tylko wtedy gdy nie znane są prawdziwe fakty...
  wtedy kłamca może tworzyć własne "fakty" i w ten sposób manipulować
  ludźmi.
 • @staszek kieliszek 06:22:24
  Również przyłączam się do życzeń. Życzę Panu Bogusławowi wszystkiego najlepszego i oczywiście zdrowia. Też brakuje mi jego doniesień z światowych serwisów.
 • @Oscar 08:35:55
  A tak Graś, nazistowski cieć, publicznie przepraszał Kacapów (po rusku!!!) za to, że okradali ofiary Smoleńska. Nie przypominam sobie przykładów skundlenia większego, niż to.

  https://pbs.twimg.com/media/DaV-diuXUAAUXDc.jpg
 • @Husky 08:45:18
  Nie przypominam sobie przykładów skundlenia większego, niż TY.

  Przypomnę ci..
  Znane są liczne przypadki okradania ofiar wypadków samochodowych...
  kradną nie tylko gapie .. ale i "ratownicy" oczywiście nie wszyscy i nie zawsze...ale jest takie zjawisko ..w Polsce i pewnie gdzie indziej..

  Budowanie na tej podstawie takich wniosków jak ty budujesz (sianie nienawiści, mowa nienawiści..) świadczy o niebywałym skundleniu intelektualnym i moralnym..
 • @Oscar 08:51:01
  a co cie tak zabolało
  PRAWDA ?????
  I nie przypominam sobie przykładów skundlenia większego, niż TY.
 • @Husky 08:57:51
  mnie razi język nienawiści... ilość epitetów.. skrajnie nieprzyjazne naciąganie, interpretacja faktów.. insynuowanie złej woli...
  Nie bronię ani Grasia ani tych żołnierzy .. krytykuje wyłącznie twoją formę przekazu... tak piszą te mniej inteligentne trolle internetowe,tak pisze hasbara.

  To klasyczna mowa nienawiści to sianie nienawiści ... a to zupełnie co innego niż uzasadniona krytyka określonych działań.
 • @Husky 08:57:51
  W twojej interpretacji to bardziej "g..no prawda" niż prawda.
 • @Oscar 09:07:36
  nie czytam Gówna koszernego i nie oglądam szczujni TVN24
  Tym się różnimy
  Pa,pa
 • @Fischer 21:50:46
  "Jeżeli nie w Smoleńsku, rozbił by się w Witebsku, Mińsku, Szeremietiewie czy nawet w Warszawie. "
  Ja tak, jak nie?!
 • @Jasiek 22:08:21
  "Chodzi o destabilizację Wschodu - napuszczenie nas na Ruskich
  Wcześniej była to "Solidarność" wzmocniona programem "Habemus Papam" i podgrzana operacjami "Agca" i "Popiełuszko"."

  Dokładnie!
  Zbrodnicze działania USraela możemy obserwować i teraz, gdy widzimy jak ci zbrodniarze nie wahają się mordować niewinnych ludzi w Syrii, by tylko sprokurować pretekst z rzekomym używaniem przez Assada broni chemicznej przeciw ludności cywilnej i by tym samym uderzyć w Rosję i Iran, sojuszników Syrii.
 • @staszek kieliszek 06:22:24
  Życzymy Panu Bogusławowi, by zdrowie pozwalało mu poświęcać się pracy bardzo pożytecznej dla prawdy.
 • @Oscar 08:35:55
  "Nie jest możliwym zbudowanie fałszywej alternatywnej teorii katastrofy która by zgadzała się ze wszystkimi znanymi i weryfikowalnymi faktami."

  Czy nie zauważasz komentatorze, że zachowujesz się jak w tym starym powiedzeniu:
  "Mówił dziad do obrazu a obraz doń ani razu"

  Zaczynasz bredzić o "katastrofie" takiej jaką opisał raport Millera a głuchy i ślepy jesteś na okoliczności w jakich ten raport powstał i w czyim interesie.
  Ani słowem nie odniosłeś się do argumentów zawartych w notce, co może świadczyć o twojej ignorancji, niedouczeniu i wręcz całkowitym matołectwie.
 • @Husky 09:12:58
  Jesteśmy z innych środowisk.
  Ty jesteś ortodoksyjny katolik a ja nieortodoksyjny ateista.
  To rozwalałeś Polskę czasów PRLU a ja ją budowałem.
  Ty czerpiesz wiedzę z ambony a ja z książek... i to raczej naukowych w sensie technicznym.

  To całkiem inne środowiska... co widać po sposobie wypowiedzi.
  Razem krytykujemy TVN i Wybiórczą ale jednak osobno..bo w innym stylu..
  sami też się nie umiemy porozumieć..

  Tak nas podzielono... to zwycięstwo wrogów Narodu Polskiego.
  Na program jedności narodowej nie ma wielkich szans bo tego muszą chcieć obie podzielone strony... a jedna z tych stron zaciekle tego nie chce...(zgadnij która).
 • @35stan 09:57:02
  Słuchałem nagrań z kokpitu, słuchałem nagrań z budki kontrolerów lotu, analizowałem zapisy z czarnych skrzynek...oglądałem zdjęcia pancernej brzozy...
  wszystko to prowadzi do jednego wniosku.

  Analizowałem różne inne sensacyjne hipotezy (pana M i spółki) i wszystkie się rozbijały o znane niezaprzeczalne fakty oraz o zwykła matematyczną logikę.

  Nie interesuje mnie kto pisał raport i jakim piórem w jakim celu z jakiej partii politycznej.., interesują mnie wyłącznie fakty i ich wzajemna logiczna spójność.

  Tu jestem skrajnie apolityczny.
  z nikim nie walczę no je`zeli już to walczę z kłamstwami z gwałtami na prawdzie na logice...
 • @Oscar 08:51:01
  "Nie przypominam sobie przykładów skundlenia większego, niż TY."
  (to było o kundelku zwanym Husky)
  A ja sobie przypominam większe skundlenie: dwa arcy-kundle!:

  http://i68.tinypic.com/2yxly06.jpg
 • Szanowni, kumający choć odrobinę komentatorzy!
  Treścią tej notki jest problem manipulacji czasem lokalnym, jako najważniejszym elementem dezinformacji, wschodzącym w skład narzędzi zastosowanych przez scenarzystów i realizatorów operacji fałszywej flagi jaką były wydarzenia z 10.04.2010 roku.
  Był to element realizacji polityki resetu USA-Rosja a operację przygotowali, realizowali, ochraniali i ochraniają uczestnicy najbardziej zainteresowani tą polityką: Izrael, USA, UK, Rosja, Niemcy, Francja.
  Rząd IIIRP D.Tuska i instytucje mu podległe, jako marionetki w rękach Niemiec, realizowali tylko interes ww, nazwany przez D.Tuska 10.11.2010 na spotkaniu z rodzinami ofiar "realizacją polskiej racji stanu".
  Manipulacja czasem lokalnym, czego fragmenty pokazałem na przykładzie polskich mediów a zwłaszcza TVP INFO(TVP miała prawo wyłączności do transmisji uroczystości w Katyniu a inne telewizje mogły na podstawie umów z TVP , uzyskać sygnał telewizyjny z tych uroczystości, czyli to TVP była tym medium "rozdającym karty".
  Jak niektórzy zapewne wiedzą, kula ziemska jest podzielona na 24 strefy czasowe po 15° dł. geogr. (360°/15° = 24).
  Znana jest różnica czasu lokalnego pomiędzy danymi strefami(czas lokalny strefy jest ustalany przez władze państwa jako czas urzędowy na obszarze tego państwa lub jego części .
  Polska leży w I-szej strefie czasowej zwanej strefą środkowoeuropejską CET(GMT/UTC+1) i stosuje czas letni CEST(GMT/UTC+2).
  Aby manipulacja czasem lokalnym nie była widoczna na pierwszy rzut oka, to różnice czasowe pomiędzy strefami powinny być takie jak być powinny czyli jeśli w Polsce zamiast czasu letniego GMT/UTC+2, w mediach pokazywano czas zimowy GMT/UTC+1, to w Smoleńsku znajdującym się w moskiewskiej strefie czasowej, powinien być stosowany czas zimowy MSK(GMT/UTC+3) a nie czas letni urzędowy MSD(GMT/UTC+4), bo wtedy pozostanie 2-godzinna różnica czasow lokalnych Moskwy i Warszawy.
  I tak było w dniu 10.04.2010 roku.
  Dopiero konfrontacja tych czasów lokalnych w Moskwie i w Warszawie z czasem GMT/UTC pozwala potwierdzić fakt manipulacji czasem.
  W notce pokazałem screeny z relacji "na żywo" konferencji prasowej D.Tuska przez TVP Info z czasem 14:21 i relację "na żywo" telewizji Russia Today, która akurat pokazywała na pasku czas GMT i była to godzina 13:21.
  Różnica pomiedzy czasem GMT a czasem w Warszawie pokazywanym na ekranie TVP Info wynosiła 1 godzinę co oznacza, ze TVP Info pokazywała czas zimowy 14:21 GMT/UTC+1.
  Co scenarzyści i realizatorzy zamierzali osiągnąć przez zastosowanie manipulacji czasem, widać to po efektach; po 8-miu latach nie dotarła prawda do świadomości ogółu ludzi i o to chodziło.
 • @Oscar 10:38:05
  "Słuchałem nagrań z kokpitu, słuchałem nagrań z budki kontrolerów lotu, ..."

  I co i g.... zrozumiałeś!
  Wsadź sobie te nagrania tam gdzie swiatło nie dochodzi, moze coś zrozumiesz.
 • @35stan 10:42:44
  Ty pewnie słuchałeś wypowiedzi Macierewicza .. i wszystko zrozumiałeś...

  Zanegowanie fundamentalnych faktów bez żadnych dowodów, argumentów wskazuje tylko że mamy do czynienia z osobą albo niezbyt rozgarniętą albo skrajnie amoralną.
  .
 • @35stan 10:39:28
  Manipulacje czasem ? A co one wnoszą to anatomii katastrofy" do jej przebiegu ?

  Ponieważ lot odbywał się między dwoma strefami (Polska, Rosyjska)
  to różne zegary mogły wskazywać czas albo jednej albo drugiej strefy...
  zależnie od właściciela... ludzie mówiący o czasie dziennikarze mogli posługiwać się czasem jednym lub drugim.. albo raz jednym a raz drugim...
  Do tego jeszcze trzeci czas USA ...
  to kompletny bałagan w czasach.
  ktoś ten bałagan zaplanował ? Nie to sytuacja taka była że jednocześnie obowiązywały dwie strefy czasowe...i różni ludzie posługiwali się różnymi czasami... w sposób automatyczny, naturalny.. patrząc na zegarek..swój lub na jakiś zegar na urządzeniu, komputerze...komórce...

  Co to zmienia w przebiegu katastrofy ?
  NIC ...
 • @Oscar 10:58:10
  Przebieg czego ?. https://www.salon24.pl/u/clouds/244230,tusk-7-04-przylecial-wczesniej-i-sie-spoznil Pzdr.
 • @35stan 10:42:44
  A dlaczego pomija się milczeniem powrót z Litwy, moment wsiadania do samolotu na Okęciu start oraz przygotowanie bezpośrednie do lotu? Dlaczego pomija się fakt, że na Okęciu rozebrano hangar w którym stały Tupolewy? Dlaczego nie przesłuchuje się obsługi która w tym czasie była na lotnisku? Dlaczego nie szuka się nagrań z tego dnia? Wylot i przygotowania do wylotu to istotny moment a dziwnym trafem jest zupełnie pomijany?
 • @35stan 10:42:44
  Te nagrania to fake news był.
 • @Repsol 11:26:32
  pewnie jakaś nieciągłość w czasoprzestrzeni.. z winy Putina.

  co to ma do katastrofy...ważne jest jak leciał samolot prezydencki w ostatnich chwilach przed katastrofą i dlaczego walną w ziemią...

  Co ma do tego Tusk ?..
  Co innego jego reakcja ale to już nie ma żadnego związku z bezpośrednimi przyczynami katastrofy. Stery trzymał pilot, dowodził Lech poprzez Błasika .. choć oficjalnie wg procedur dowodził pilot.
  I to oni podejmowali wszystkie decyzje .. w sytuacji braku widoczności z powodu mgły.

  Samolot do końca był sprawny (tak pokazują czarne skrzynki .. i po to one są by pokazać co nawaliło w przypadku katastrofy... pokazały że nic nie nawaliło).

  Reszta była w rękach pilota oraz decydentów na pokładzie.
  nie widać innej opcji.
 • @Oscar 10:58:10
  "A co one wnoszą to anatomii katastrofy" do jej przebiegu ?"
  Dla ciebie nic nie wnoszą, bo nie masz aparatu zdolnego logicznie myśleć.
  Tak to już jest, że debil gdyby wiedział, że jest debilem, to faktycznie tym debilem by nie był.
 • @35stan
  Marta sama mówiła, że nie widziała rodziców od wylotu na Litwę, a mieszkała z nimi w pałacu. Potem pewnie po groźbach zmieniła zdanie.
 • @Oscar 12:47:49
  Dajże spokój . Dziwna ta przestrzeń I ten czas .Pzdr. :)http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=7264&Itemid=100
 • @35stan 13:29:51
  S24 - "ejże!"

  napisałem by nie bać się bagna - bo żeby tę sprawę wyjaśnić trzeba pozbyć się lęku. Śledczy lękający się obrazu prawdy, którą ma odkryć jest skazany na klęskę.

  Wieszam swoje teksty na S24 dla porządku w papierach - nie zajmuję się tam od dawna odpowiadaniem na komentarze - więc jeżeli ma Pan wolę polemiczną, to zapraszam tu, na Neonie -

  - aczkolwiek formuła "ejże!" wydaje się raczej lekceważąca niż polemiczna...
 • @kula Lis 67 11:38:32
  "A dlaczego pomija się milczeniem powrót z Litwy, moment wsiadania do samolotu na Okęciu start oraz przygotowanie bezpośrednie do lotu? "
  A dlatego, że wiele wskazuje na to, że z Okęcia wystartowały oba Tupolewy będące na stanie 36SPLT.
  Ten pierwszy był "ładowany pasażerami" właśnie w tym hangarze, którego pospiesznie wyburzono, wraz z fundamentami i to mogli być ci pasażerowie, którym w ostatnim momencie(piątek wieczorem) przesłano wiadomość, że mają przybyć przed piątą na lotnisko(np. brat posła Melaka, mieszkający na warszawskim Bródnie, wyszedł z domu tuż po 4-tej, czyli był na Okęciu tuż przed 5-tą i jest pytanie po co tak wcześnie, skoro samolot z Delegacją wg programu miał startować o 7- mej a pasażerowie mieli przybywać tuż przed 6-tą?
  Marcin Wojciechowski opowiadał w wywiadzie, że w samolocie TU154M nie było miejsca dla dziennikarzy, bo 20 rzędów foteli w tyle samolotu zajętych było przez wieńce.
  Być może tych pasażerów uśmiercono w hangarze i dlatego musiano ten hangar wyburzyć z fundamentami, by usunąć ewentualne ślady DNA tych ofiar.
  Na Siewiernym lądował o godzinie 8:50 czasu miejscowego (6:50 c.p.) samolot, o którym rozmawiali Sypko z Krasnokutskim(samolot z "takim wyposażeniem"), więc gdyby to był ten samolot z hangaru, to powinien wystartować z Okęcia około 5:40 c.p.
 • @35stan 13:29:51
  Zero argumentów i trochę obelg...klasyka trolla.
  Ja swoje wypowiedzi argumentuje.
 • @35stan 15:35:04
  i co ? te trupy z hangaru zawieziono do Rosji jak... i tam rozsypano na
  miejscu katastrofy ? jak przecież tam pracowały liczne ekipy "zbieraczy szczątek..

  A jak ich zabili w tym hangarze ? przecież auitopsje w Smoleńsku musiały by pokazać jak zginęli...a kto im poszarpał obrania ? kto ich ubabrał w smoleńskim błocie ?
  Lekarze potrafią odróżnić ludzi zmarłych w danym momencie i kilka godzin później (stężenie pośmiertne).

  Albo ja czegoś nie rozumiem.. albo...
 • @Oscar 15:59:02
  No właśnie , dziwny ten hangar był . Pzdr. https://www.salon24.pl/u/clouds/399036,byl-sobie-hangar-tajemnicze-okecie-2010
 • @Repsol 16:12:13
  Nie widzę związku z katastrofą... co go nie wyklucza.. ale brak poszlak, dowodów.
  Prawdopodobna jest klasyczna korupcja... zlecenie remontu jedną ręką...
  ... i "planowa" likwidacja hangaru ...
  Remoncik "zminimalizowany kosztowo" a oficjalne koszty jak za prawdziwy duży głęboki remont...i zatarcie śladów.

  Klasyka korupcji...

  Ale nie rozstrzygam .. nie wiem...
 • @Oscar 16:48:45
  Nie wiem ..... i tak ma pozostać .Nikt tego przez 8 lat nie potrafił wyjaśnić . Pełny MATRIX . Pzdr.
 • @Oscar 16:48:45
  Skąd wiesz czego sluchałes? Z pewnością tego co dali do słuchania. A kokpit znalazłeś przy okazji?zdjęcia z odlotu? A kilkanaście piątkowych samobójstw po katastrofie to też pewnie przypadek? Wyraźnie się pogubiłeś lub to właśnie Ty tym razem za trolla robisz.
 • @Oscar 08:35:55
  Twoje wywody to bzdury!!! Są dwa twarde dowody na to, że to był zamach i na podstawie oglądanych w National Geografic serii o katastrofach lotniczych, mogę stwierdzić, ze nie było takiej katastrofy w historii, aby samolot, spadając z 15-20 rozwalił się na kilkadziesiąt kawałków i było 100% ofiar , rozkawałkowanych!!! W podkomisji A. Macierewicza są uznani eksperci z kilku krajów zachodnich i USA, np.Frank Taylor!!! Jeżeli piszesz na jakiś temat, to trzymaj się faktów , bo jesteś mgr. inż. a to zobowiązuje!!!PS. Gdzie jest rów, który powinien powstać, gdy 90-tonowy samolot spada i szoruje po ziemi???
 • @Oscar 08:51:01
  Husky! Nie dyskutuj z "myślącym inaczej", bo podzielisz jego poglądy!!!
 • @Robik 10:39:13
  Ty , bałwanie nie wiesz, że Polska, wstępując do jewrokałchoza, musiała podpisać kolejne traktaty, które stopniowo miały odbierać krajom członkowskim suwrerenność???
 • @zibi 23:06:50
  Tak i gdzie te zdjęcia satelitarne od naszego sojusznika USA , tam przecież wszystko było widać i co ?. https://gpcodziennie.pl/13974-utajnionozdjeciasatelitarnezdniakatastrofy.html Gibraltar 2 ?.
 • @zibi 23:11:48
  No to proszę robić petycję o Polexit skoro .Polska musiała . https://forumemjot.files.wordpress.com/2015/10/z7131243qprezydent-i-traktat.jpg
 • @Repsol 11:26:32
  W dniu 7.04.2010 roku doszło do zawirowania czasowego pomiędzy służbami Polski i Rosji odpowiedzialnymi za skoordynowanie czasów lądowań na Siewiernym rosyjskiego samolotu z W. Putinem na pokładzie i samolotu polskiego z D. Tuskiem na pokładzie.
  Protokół dyplomatyczny wymaga, by lądował wcześniej samolot gospodarza(Putina) a po nim samolot gościa(D.Tuska).
  Z uwagi na względy bezpieczeństwa podczas lądowania VIP-ów, obszar lotniska jest wyłączony z ruchu innych statków powietrznych.
  Separacja lądowań VIP-ów, to czas kręgu nadlotniskowego(ok. 15 minut).
  Wg programu uroczystości, lądowanie samolotu z D.Tuskiem na pokładzie miało się odbyć o godzinie 13:00 czasu lokalnego(moskiewskiego).
  Zgodnie z protokołem dyplomatycznym, samolot z W.Putinem powinien wylądować o godzinie 12:45 czasu moskiewskiego a jak donosiły media rosyjskie, wylądował o godzinie 13:45  „В 13.45 самолет авиакомпании "Россия" приземлился в Смоленске на аэродроме "Северный". Владимира Путина встречал губернатор Смоленщины Сергей Антуфьев. После короткой встречи на взлетно-посадочной полосе кортеж премьер-министра направился в Катынь. Там вместе со своим польским коллегой Дональдом Туском Путин принимает участие в памятных мероприятиях, посвященных 70-летию трагических событий в Катыни.”

  http://www.vesti.ru/doc.html?id=351720&cid=17

  Przylot Tu-154M 101 data wykonania: 2010-04-07 13:18:55
  http://vkononov.ru/wp-content/uploads/2010/12/DSC_0722.jpg

  Taki stan rzeczy(wcześniejszy przylot D.Tuska a późniejszy W.Putina) potwierdziła w zeznaniu w PO, świadek Marta Stachowiak, która przesłuchana w dniach 24 listopada 2010 roku i 21 czerwca 2011 roku zeznała, że na przełomie marca i kwietnia 2010 roku Mariusz Kazana zlecił jej przygotowanie organizacyjne i protokolarne wizyty Premiera.
  (...)
  W dniu 7 kwietnia 2010 roku świadek rano udała się na lotnisko w Smoleńsku. Na miejscu zajęła się ustawianiem kolumny samochodowej wraz z protokołem rosyjskim. Oczekiwali na przylot samolotu Premiera. Założenie było takie, że pierwszy miał przylecieć Premier Putin a następnie Premier Tusk zgodnie z zasadami, najpierw gospodarz, potem gość. Okazało się jednak, że polski samolot wystartował o czasie, podczas gdy rosyjski miał opóźnienie.

  Ostatecznie to Premier Tusk wylądował pierwszy, a po nim dopiero Premier

  Putin. W związku z powyższym polska delegacja poczekała na lotnisku na

  przylot Premiera Putina, a dopiero po jego odjeździe z lotniska do Katynia,

  nastąpiło powitanie Premiera na lotnisku przez przedstawicieli MSZ FR i

  lokalnych władz. Potem wszyscy udali się do Katynia na uroczystości.
  (...)

  Dlaczego tak się stało i porządek lądowań się odwrócił?
  Wytłumaczenie tkwi w tym, że 7.04.2010 roku w Polsce, ustalając czas startu, zakładano czas letni UTC+2 i przeliczono czas startu z programu na czas UTC stosowany w lotnictwie jako:
  9:50 UTC+2 - 2:00 = 7:50 UTC
  W Moskwie czas lądowania z programu uroczystości jako 13:00(planowane lądowanie Tuska) - 0:15 (separacja czasowa) = 12:45(czas lądowania W.Putina)
  W Moskwie przyjęto do obliczeń czas zimowy UTC+3(taki jaki miał być zastosowany 10.04.2010 roku) i przyjmując czas lotu z Moskwy do Smoleńska jako 0:55 obliczenie czasu startu wyglądało tak:
  12:45(czas lądowania Putina z programu uroczystości) - 0:55 (czas lotu) = 11:50 (czas startu w Moskwie)
  Przeliczając na czas UTC i przyjmując czas lokalny jako UTC+3, czas startu wyrażony czasem uniwersalnym UTC, stosowanym w lotnictwie otrzymano:
  11:50 - 3:00 = 8:50 UTC czyli samolot Putina wystartował o 1 godzinę później niż powinien(powinien wystartować o tej samej godzinie co samolot z Tuskiem czyli o 7:50 UTC a w rzeczywistości wystartował o godzinie 8:50 UTC(1 godzinę później niż powinien)
 • @Oscar 15:59:02
  "i co ? te trupy z hangaru zawieziono do Rosji jak... i tam rozsypano na
  miejscu katastrofy ?"

  Nic a nic nie kapujesz a pyszczysz jak głupek wsiowy.

  Przecież w komentarzu napisałem, że z Okęcia wystartowały oba Tupolewy(ten z ewentualnymi trupami jako pierwszy i w tym czasie co ten drugi podchodził do Siewiernego ale wg innej procedury- mniej więcej takiej jak w raportach MAK i KBWLLP a ten z Delegacją wg procedury z nawrotem; ASKIL-DRL1-10XUB-DRL-XUBS ale z punktu 10XUB został odesłany na zapasowe na OGALI i dalej drogą lotniczą A493 na Briańsk)
 • @zadziwiony 20:17:52
  "Skąd wiesz czego sluchałes? Z pewnością tego co dali do słuchania. "

  Tak, gdyby mu MAK nagrał "Kozaczoka" to ten typek zaklinał by się, że załoga zamiast pilotować samolot, tańczyła w kokpicie "Kozaczoka".
 • @35stan 23:42:40
  Dzięki. Pzdr.
 • @35stan 23:53:36
  Cymański: Wierzę, że przyczyny 10/04 będą kiedyś wyjaśnione, ale ze względu na okoliczności możemy nigdy nie dojść do prawdy.

  https://wpolityce.pl/polityka/389882-cymanski-wierze-ze-przyczyny-1004-beda-kiedys-wyjasnione-ale-ze-wzgledu-na-okolicznosci-mozemy-nigdy-nie-dojsc-do-prawdy
 • @kula Lis 67 09:11:33
  Oficjalne upublicznienie prawdy o zbrodni katyńskiej mogło być możliwe dopiero po upadku ZSRR czyli imperium, które tej zbrodni dokonało.
  Na prawdę o 10.04.2010 roku musimy poczekać do upadku imperium amerykańsko-izraelskiego i zająć to może dalszych kilkadziesiąt lat.
  Niestety, ale mocarstwa z wielką brutalnością walczą o hegemonię, nie zachowując żadnych norm etycznych wg. zasady wypływającej z praw rządzących zachowaniami potęg na dużym obszarze i przez bardzo długi czas liczony w tysiącach lat.
  Nauka , która opisuje te zasady zachowania się potęg nazywa się poliarchią.
  Zasady te głoszą, że na dużych obszarach nie może być próżni geopolitycznej i jeśli na jakimś obszarze słabnie potęga, która na nim dominowała, to zaraz jej miejsce zajmuje inna potęga.
  To co widzimy obecnie na świecie w odniesieniu do Chin i USA, to jest właśnie ten proces; Chiny są w początkowym stadium przejmowania roli hegemona a USA są w początkowej fazie schyłkowej.
 • @Oscar 10:31:29
  "Ty jesteś ortodoksyjny katolik a ja nieortodoksyjny ateista."

  Autentyczna historia.Pewnej znajomej,siedzącej przy stole w kuchni,pojawiła się świetlista postać dziadka w mundurze pułkownika LWP.Przestraszyła się bardzo,a dziadek do niej mówi tak: "Psiakrew,babka miała rację.Bóg istnieje". Zjawa znika.
  Przerażona dzwoni do babci,a babcia trzęsącym się głosem mówi do niej: Nie chciałam do ciebie dzwonić tak od razu,bo musiałam się trochę uspokoić.Dziadek umarł dwie godziny temu.
 • Rosyjskie MSZ zabrało głos w sprawie Tu-154M. "To dowód"
  Maria Zacharowa, rzeczniczka MSZ Rosji stwierdziła, że wrak polskiego samolotu Tu-154M pozostaje w Rosji, gdyż jest dowodem rzeczowym w trwającym tam śledztwie. Nie skomentowała doniesień o odmowie rozpatrzenia wniosków o pomoc prawną.

  Porobione na kolejne lata

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930