Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
215 postów 2746 komentarzy

Tylko prawda jest ciekawa

35stan - mgr inż.inżynier urządzeń sanitarnych, projektant. Obserwuję, analizuję i wyciągam wnioski. Jeśli piszę, to o konkretach i faktach,lanie wody czy bicie piany mnie nie interesuje, choć zjawiska te nie są mi obce.

Smoleńsk 2010 - nie żyje współtwórca firmy ATM

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Skoro tak, to firma denata musiała uczestniczyć w fałszerstwie.....

 

Foto: KBWLLP

We wtorek 1.05.2018 roku w tragicznych okolicznościach zginął Tadeusz Czichon, współzałożyciel, przewodniczacy Rady Nadzorczej i były prezes spółki ATM.
Samolot, którym podróżował, rozbił się niedaleko lądowiska Kołbiel-Skorupy, pod Warszawą.
W firmie ATM S.A. produkowane są rejestratory szybkiego dostępu ATM-QAR montowane w samolotach - takie urządzenia zamontowane były w dwóch rządowych maszynach TU154M, będących na wyposażeniu byłego 36SPLT .
Rejestrator ten po wydarzeniach z 10.04.2010 roku, był odczytywany w firmie producenta czyli firmie ATM S.A. a odczyt ten miał być 'twardym" dowodem na to, że zapisy czarnych skrzynek Tupolewa, będące w rekach Rosjan są zgodne z zapisami polskiej skrzynki ATM-QAR.
Po tych przeszło 8-miu latach od tamtych wydarzeń, coraz pewniejsza jest teza, że prezentowane przez MAK i KBWLLP zapisy czarnych skrzynek, a zwłaszcza zapisy ostatniej fazy lotu, są po prostu bezczelnie sfałszowane.
Skoro tak, to firma denata musiała uczestniczyć w fałszerstwie i stąd nasuwające się pytanie, czy śmierć T.Czichonia była nieszczęśliwym wypadkiem, czy jak wiele razy przedtem, w stosunku do innych ważnych świadków wydarzeń, była działaniem "seryjnego mordercy"?

KOMENTARZE

 • Bełkot analfabety technicznego.
  Dwa różne konstrukcyjne rejestratory rejestrujące określone zestawy parametrów lotu każdy rejestrował częściowo te same parametry a częściowo różne..

  Nie ma technicznych możliwości by sfałszować zapisy na wielościeżkowym rejestratorze tak by zapisy były idealne zgodne na obu rejestratorach...

  Już sama analiza własności czujników była by niezwykle trudna w zakresie
  ustalania jaki parametr o jaką wartość w którym momencie czasowym przy jakim nachyleniu sfałszować..
  To są przebiegi analogowe u ruskich kodowane analogowo a w ATM chyba zapisywane cyfrowo.

  Jest niezwykle trudne technicznie (tych parametrów do sfalszowania jest kilkadziesiąt...i wszystkie muszą idealnie pasować do sfałszowanych zapisów na drugim rejestratorze o zupełnie innej konstrukcji...
  przy czym specjaliści od obu rejestratorów pewnie nawet się nie widzieli, nie spotkali. Każdy odtwarzał dane ze swojego rejestratora.

  A do tego było mało czasu, oryginał nagrania był Moskwie a kopię zrobiono zaraz po jednej nocy.

  Absolutnie niemożliwe było sfałszowanie oryginału w Moskwie.

  Jakby ktoś fałszował kopie i próbował sfałszować tak też zapisy na ATM
  to w Moskwie dalej jest nieruszony oryginał..wystarczy zrobić kolejną kopię i porównać z tymi które podejrzewa się o fałszerstwo...

  Trzeba być kompletnym analfabetą technicznym by stawiać taką tezę...
  To poziom Macierewicza to analog do sztucznej mgły, naprowadzaniu na śmierć, wielkich magnesach, bombie termobarycznej...i innych podobnych.
 • @Oscar 18:44:21
  Co chcesz od mgły ?. https://www.salon24.pl/u/logiconly/232144,il-76-zadymka-tumana
 • @Oscar 18:44:21
  'Nie ma technicznych możliwości by sfałszować zapisy na wielościeżkowym rejestratorze tak by zapisy były idealne zgodne na obu rejestratorach..."

  A kto ci powiedział ćwoku, że fałszowano fizycznie "na obu rejestratorach..."?
  Fałszerstwa były dokonywane na elektronicznych kopiach, którymi się posługiwano.
  Skąd by się wzięło ćwoku, kilka różnych wersji kopii, różniących się od siebie zarówno treścią jak i czasem zapisu?
  Poza tym są poszlaki tego, że wersja wydarzeń zapisana na tych kopiach jest bezczelnym kłamstwem.

  Jak potrafisz, to odnieś się logicznie do zeznań kontrolera P.Plusnina złożonych 10.04.2010 roku, które sa namacalnym dowodem na kłamstwa MAK-u a za nim KBWLLP:

  (...)
  W tym momencie otrzymałem wiadomość, że polski samolot TU-154 wystartował. Było to około godziny 9:20-9:25.
  (...)

  i

  (...)
  Około godziny 10:15 samolot Tu-154 nawiązał kontakt ze mną.
  Poinformowałem go, że w Smoleńsku nie ma pogody, to znaczy, że nie ma warunków do przyjęcia samolotu, przekazując warunki pogodowe – mgła, widoczność 400 metrów.
  (...)

  "Niemożliwe", to tylko dla twojej łepetynki z ograniczoną wiedzą i wyobraźnią.
  Na elektronicznych wersjach zapisów można sfałszować wszystko(nawet sztucznie wygenerować głosy załogi, na podstawie parametrów ich głosu a takie przecież mieli) - tak twierdzili specjaliści.
 • @Lemański 19:32:45
  Jak to było z odczytami TAWS i FMS w firmie producenta tych urządzeń?

  Ujmując to najkrócej w punktach, fakty są następujące:

  Amerykańska NTSB (National Transportation Safety Board) nie wykonywała żadnych badań, bo nie ma takiego prawa. Badania wykonywał MAK, wszystkie od A do Z.

  MAK zwrócił się o pomoc prawną do strony konwencji ICAO (International Civil Aviation Organization)- NTSB w badaniu skrzynki FMS i TAWS wyprodukowanej przez firmę amerykańską, czyli z jurysdykcji NTSB wykazując tym samym nadprogramową dobrą wolę.

  NTSB w ramach pomocy przekazał materiały do Redmond(UA), a otrzymane wyniki przekazał do MAK. Fachowcy w Redmond odczytali zamówione wybrane dane i zwizualizowali je na papierze. Nic ponadto. Nie wypowiadali się na tematy wiarygodności lub integralności tych danych, bo nie byli o to pytani.

  MAK na mocy konwencji ICAO przekazał swój raport ze śledztwa z odczytami z Redmond do publikacji w NTSB.

  NTSB opublikowała raport MAK z zaznaczeniem autorstwa MAK. Widnieje tam do dziś godzina zdarzenia 6.56 UTC !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • @35stan 20:04:25
  Niezły Matrix nam zafundowano , no ale nasi mocarze z Gibraltarem sobie nie potrafią poradzić to co dopiero z niby Smoleńskiem . Pozdrawiam.
 • @35stan 20:29:34 TAWS zawiera wszystkie dane lotu
  Producent odczytał wszystko, a opublikował jedynie to, o co pytał MAK. Całością dysponują amerykańskie służby. Macierewicz pytał jankesów o wszystkie dane, oni je przysłali, a gdy znowu ich nagabywał, to mu powiedzieli, że dali wszystko co mają.

  Jak chodzi o manipulacje zapisami rejestratorów, to równie dobrze można oskarżyć Kaczyńskiego o molestowanie seksualne dzieci i młodzieży. Obie informacje są dokładnie tyle samo warte.

  Samolot rozbili polscy piloci, schodząc bez zgody wieży w takiej mgle na wys. 20 m. Nie było żadnego wybuchu, nie znaleziono nigdzie śladów materiałów wybuchowych, po to właśnie robiono ekshumacje, żeby ich szukać.
 • @jazmig 22:15:08
  Zdjęcia satelitarne z USA gdzie opublikowano ? . Antoni niedojda musi z tym żyć .Bieda i rozpacz . :(
 • Każdy z nas umrze któregoś dnia, jedni śmiercią w łóżku inni śmiercią gwałtowną
  Tyle, że co to ma wspólnego z katastrofą do której doprowadziło PiS a imiennie Lech Kaczyński, dowódca co w kabinie mówil "zmieścicie się"?

  Za śmierć tych ludzi odpowiada PiS, i w zależności od treści rozmowy braci, której nie znamy, Jarosław Kaczyński. To co zeznał w prokuraturze ze względu na to iż Jarosław Kaczyńskk został wcześniej sądownie uznany za kłamcę należy uznać za niewiarygodne.

  To oni (PiS) na pokładzie samolotu rządzili i oni nie podjęli decyzji odejścia na inne lotnisko, choć warunki i przepisy mówiły wyraźnie iż trzeba odejść. To A.Duda i Suski stworzyli listę pasażerów łamiącą wszelkie zasady bezpieczeństwa, za to powinien ich czekać proces i adekwatny wyrok.

  Nie wolno było zejść poniżej 100 m. Nie wolno, każdy kto podjął decyzję inną ma na rękach krew tych 96 ludzi, nawet jeśli pojął decyzję skazującą jego na śmierć.

  Ma rację Oscar, tekst ten to "Bełkot analfabety technicznego."
 • @jazmig 22:15:08
  I jak z takimi jak ty bezmózgami prowadzić dysskusję, skoro do tego jesteś ślepy?
  Odnieś się do tego co napisałem w komentarzu :
  05.05.2018 20:04:25
  a nie pieprz trzy po trzy, bo tak ci się wydaje.
 • @Zawisza Niebieski 22:40:49
  Następny półgłówek i ślepiec dał głos.
 • Niech PiS wyjaśni mord na ks. Popiełuszce...
  Jeśli dla PiS wypadek w Smoleńsku jest taki trudny do wyjaśnienia to niech doprowadzi do końca wyjaśnienie mordu na ks. Popiełuszcze.
  Prezes Kaczyński obiecywał, że jak tylko dojdzie do władzy to prokurator Witkowski dostanie sprawę i cała prawda będzie ujawniona.
  Kaczyński oczywiście kłamał. Doszedł do władzy i NIC!
  Prokurator Witkowski mógłby Polakom pokazać wszystkie okoliczności tej zbrodni ale Kaczyński ukrywa przed Polakami tę prawdę.
 • @Lemański 19:32:45
  No to już fanaberia.
  jakie dodanie daty ? Katastrofa się zdarzyła jednego dnia kopię nagrań zrobiono rano dnia następnego... i ta kopie była analizowana i porównywana z zapisami z ATM które odczytano dopiero w w Polsce.

  Nie ma możliwości sfałszowania zapisów idealnie na dwóch różnych rejestratorach nawet na kopiach. Są takie niuanse jak tętnienia sieci pokładowej czyli takie delikatne tło...tego nie da się odtworzyć.

  Spróbuj sfałszować naganie muzyczne piosenkarki tak by we fragmentach podstawić inne słowa.. a to tylko jeden kanał dźwiękowy a w katastrofie trzeba sfałszować wszystkie kanały tak by idealnie pasowały czasowo do siebie...
  Takie fałszerstwa było by widać gołym okiem .
 • @35stan 20:04:25
  "A kto ci powiedział ćwoku, że fałszowano fizycznie "na obu rejestratorach..."?
  Fałszerstwa były dokonywane na elektronicznych kopiach, którymi się posługiwano.
  Skąd by się wzięło ćwoku, kilka różnych wersji kopii, różniących się od siebie zarówno treścią jak i czasem zapisu?
  Poza tym są poszlaki tego, że wersja wydarzeń zapisana na tych kopiach jest bezczelnym kłamstwem."

  Za dużo epitetów z człowiekiem o takim stanie umysły rozmawiają tylko psychiatrzy . Ja psychiatrą nie jestem.
  Żyj w swoim zamkniętym świecie paranoi tylko nie wyzywaj innych.
 • oni
  nie są bezmózgami i ślepcami, takie zadaniowe pralki franie od prania mózgów. Balon dawno przebity a oni dmuchają, dmuchają...
 • @35stan 20:04:25
  Jednak odpowiem.
  Jak fałszerstwa dokonano na kopiach .. to przecież są oryginały i takie fałszerstwo jest bez sensu bo łatwo porównać kopię z oryginałem.
  Oryginały to nośniki nagrań to taśma magnetofonowa wielościeżkowa a Polski oryginał to penie nośnik cyfrowy.

  Oryginały w Moskwie odczytywano kilkakrotnie.
  By uzyskać jak najlepszą jakość odczytu (by zrozumieć to co było niezrozumiałe) stosuje się odczyt większej rozdzielczości czy przy mniejszej prędkości przesuwu taśmy oryginału co oczywiście powoduje że kopia jest dłuższa... ale za to pozwala dokładniej analizować zapis.
  Te różnice czasów są bez znaczenia gdy odczytuje się kopię przy odpowiednio większej szybkości przesuwu. Sprzęt profesjonalny pozwala na precyzyjną regulację prędkości przesuwu taśmy.

  Takie teorie spiskowe jak podajesz mógł wymyślić kompletny analfabeta techniczny a powielać je mogą podobni analfabeci.
 • @Oscar 08:17:37
  skąd pewność, że oryginały w Moskwie to oryginały? Ile tych oryginałów mają?

  Każdy, kto ma w sobie choć krztynę odpowiedzialności, odczytując oryginał zapisu robi to z największą możliwą starannością i precyzją, jaką tylko może dysponować. Odczyt może być możliwy tylko raz z powodu uszkodzeń nośnika, ponadto każdy odczyt analogowy w jakimś minimalnym stopniu uszkadza zapis. Z tego względu nie ma żadnej potrzeby ponownego odczytania oryginału, no chyba, że pierwszego odczytu dokonała jakaś nieodpowiedzialna małpa.
 • @Oscar 08:17:37
  "....bo łatwo porównać kopię z oryginałem."

  No widzisz czy nie widzisz jakie brednie wypisujesz?
  Weź i porównaj kopię z oryginałem, skoro dostęp do oryginału ma zbrodniarz i powiada takim dupkom jak ty:
  "nie mamy waszego płaszcza i co mi zrobicie"!
 • @Oscar 08:17:37
  A tak na marginesie - zauważyłeś mój komentarz z 05.05.2018 20:04:25
  czy dalej jesteś ślepcem i rżniesz głupa?
 • @35stan 23:06:52
  To nie półgłówek tylko pełny pustak. Nie wiedziałeś? Obrażasz półgłówków, bo oni choć pół łba mają. Pzdr!
 • @Oscar 18:44:21
  Gdzie jest kokpit?

  Pozdro!
 • @Repsol 19:45:38
  Dobre!

  Pozdro!
 • @ Autor
  "T.Czichonia była nieszczęśliwym wypadkiem, czy jak wiele razy przedtem, w stosunku do innych ważnych świadków wydarzeń, była działaniem "seryjnego mordercy"?"

  Minęło już 8 lat.
  Czy "seryjny" czekałby aż tyle?
  No chyba, że facet odkrył coś niedawno.

  Oczywiście 5*

  Ukłony
 • @Zawisza Niebieski 22:40:49
  "To oni (PiS) na pokładzie samolotu rządzili i oni nie podjęli decyzji odejścia na inne lotnisko"

  1. Z tego co pamiętam to ostatnie słowo na taśmach jest: "Odchodzimy"
  2. Gdzie jest kokpit?

  Dlaczego tak wąsko widzisz całą sprawę?

  Pozdro!
 • @interesariusz z PL 09:27:36
  Oryginały są dwa, jeden na ruskiej taśmie wielościeżkowej a drugi na wielościeżkowym nośniku ATM (lub cyfrowym odpowiedniku).

  Odczyt z oryginały był dokonywany zaraz następnego dnia po katastrofie...
  jakimś sprzętem być może ruskim (ruskie specjalisty od skrzynki)
  Po jakimś czasie (chyba x miesięcy) Polscy specjaliści dokonali ponownego odczytu na sprzęcie rejestrującym znacznie wyższej klasy.
  Na szybko mieli jakiś sprzęt a po czasie zorganizowali lepszy sprzęt gdy pojawiły się kłopoty ze zrozumieniem niektórych treści.

  Ty przesadzasz w dwie strony.
  Z jednej strony każdy odczyt uszkadza tak ale po dziesiątkach razy to dopiero widać.
  z drugiej strony odczytywała małpa...nie małpa tylko sprzęt może być lepszej klasy lub gorszej .. Polacy po jakimś czasie znaleźli w instytucie czegoś tam sprzęt lepszy od ruskiego...co nie znacz że ruski był zły i na poziomie małpy.

  Jak widać jesteś troszkę niezrównoważony w ocenach (naciągasz bezwstydnie).
 • @Oscar 12:36:36
  Oscar, można się spierać o szczegóły techniczne i odczyty, ale spór jest "trochę" nie na miejscu do momentu aż się ustali, czy ma się do czynienia z "prawidłowym" samolotem. Bo to, że w Smoleńsku rozbił się ten z prezydentem jest tylko... założeniem.

  Ładne kwiatki, co nie?
 • @35stan 10:15:41
  Brak elementarnej logiki i przyzwoitości.

  Rosjanie nie odmawiają zrobienia kolejnej kopii nie było takiego zdarzenia.
  Więc można zrobić kolejną kopię z oryginału
  Rosjanie odmawiają wydania oryginału .. bo wtedy mogły by się dziać różne cuda pod dyktando np Macierewicza.

  Mając kolejną kopię łatwo już sprawdzić czy poprzednie kopie nie zostały sfałszowane (proste porównanie).

  Tu nie ma żadnych tajemnic...ani marginesu na fałsz na taśmach.
  Fałsz może być po stronie interpretatorów... jak np "nie było Błasika w kokpicie" ale ktoś na pewno w kokpicie powiedział.. "śmiało zmieścisz się"
  i to w krytycznym momencie tuż przez uderzeniem w ziemię...

  Wystarczy się zastanowić kto z obecnych w samolocie mógł tak powiedzieć.
  Piloci nie bo byli ekstremalnie skoncentrowani na wypatrywaniu ziemi i obserwacji przyrządów... więc kto jeszcze "rządził w kokpicie?

  I co znaczyło "śmiało zmieścisz się" ktoś zapraszał kolejnego gościa do kokpitu w takim momencie ?
  czy może to było skierowane do pilotów że zmieszczą się między podstawą mgły a ziemią i zobaczą ziemię i wylądują...

  To kluczowy "wyciszony medialnie" fragment nagrania.
  Dyplomatycznie uznano że głos jest "nierozpoznany"...
  myślę że żona Błasika wie na pewno czyj to był głos...i dlatego ma taką minę cierpiętnicy znającej okrutną dla niej prawdę.
  Z czystej logiki wynika że nie mógł to być głos kogoś innego jak tylko zwierzchnika pilotów .. no bo kogo ? Ufoludka..Pana Boga ? Putina ?.
 • @Jasiek 12:12:41
  Z tego ca ja wiem to ostatnie głosy wycięte później...to były
  przekleństwa pilota i krzyki z kabiny pasażerów...
  To był moment gdy samolot przestał słuchać pilota i wykonywał śrubę
  ludzie zawsze tak krzyczą na górskiej kolejce.
  Ten samolot wtedy odwracał się na plecy.
  Pilot nie wiedział że stracił kawałek skrzydła i nie był w stanie zapanować nad samolotem.. jedyne co mógł i zrobił to dał pełny gaz i stery na "do góry"
  Niestety stery na "do góry" po obróceniu samolotu już działały najpierw "na w bok" a po odwróceniu na plecy "pełna moc w dół".
  I tak niestety "wylądowali" .."pełna moc silników do góry nogami stery w położeniu pikuj w dół".
  To tragiczny wypadek spowodowany złamaniem zasad bezpiecznego pilotażu.
 • @Jasiek 12:41:41
  Jasiek nie przesadzaj... to skąd na miejscu katastrofy wzięły się trupy pasażerów samolotu ???
 • @Oscar 13:00:12
  "Jasiek nie przesadzaj... to skąd na miejscu katastrofy wzięły się trupy pasażerów samolotu ???"

  Ktoś zauważył, że pojawiły się po przyjeździe trumien.
  Ktoś też wspomniał o dziwnym wypadku Szojgu.
  Dodaj do tego brak wiarygodnych zapisów z kamer, "zacięcie się" monitoringów, dziwne terminy wyjścia ofiar "na samolot", "dziwną rozmowę" z bratem (?), "dziwny chłód", komunikat z Czech i "zabezpieczenie" członków delegacji.
  To, że szczątki ludzkie w pobliżu lotniska i te identyfikowane w Rosji są tymi samymi to też tylko założenie.

  Kuźwa, jak można tego nie chcieć zauważyć?
  Przecież z tą brzozą to też ściema.
  Tu nic się kupy nie trzyma.

  Kto normalny przywozi trumny na miejsce katastrofy?
  Już wiesz skąd się wzięły ciała?
 • @Oscar 13:00:12
  "skąd na miejscu katastrofy wzięły się trupy pasażerów samolotu ???"

  Znów dziwna logika: założenie do założenia.
 • @Oscar 12:47:59
  "Dyplomatycznie uznano że głos jest "nierozpoznany"...
  myślę że żona Błasika wie na pewno czyj to był głos...i dlatego ma taką minę cierpiętnicy znającej okrutną dla niej prawdę."


  Centrum im. Sehna ustaliło, że to nie był głos Błasika.
 • @Robik 01:03:12
  "Prezes Kaczyński obiecywał, że jak tylko dojdzie do władzy to prokurator Witkowski dostanie sprawę i cała prawda będzie ujawniona."

  Mam wrażenie, że mocodawcy którzy uruchomili "kelnerów" zabronili się prezesowi zajmować tym tematem. Ja uwazam, że to był mord dla dodatkowego "podgrzania atmosfery" po wcześniejszym uruchomieniu programów "Solidarność", "Habemus Papam", "Agca". Program "Zabić Księdza" (to chyba nie przypadek, że jest film z gwiazdą "Holly"wood o tym samym tytule) uruchomiono już bezpośrednio w Polsce, żeby bardziej piekło Polaków w kierunku wprowadzenia "demokracji", osłabienia bloku wschodniego, potem ZSRR i w efekcie łatwiejszego opanowania zasobów Eurazji przez syjonistów.

  Podobnie moim zdaniem jest ze "Smoleńskiem":

  Poprzednie programy ("Ajax", "Olimpiada", "Mudżahedin", "Star Wars", "Solidarność", "Habemus Papam", "Tian'anmen", "Pierestrojka" "Jelcyn" wypaliły "średnio" po dojściu do władzy Putina, więc konieczna jest kontynuacja. Mamy więc następne programy:

  - "WTC"
  - "ISIS"
  - "Majdan"
  - "Niemcow"
  - "Syria"
  - "Libia"
  - "Smoleńsk"
  - "Nowiczok"

  Celem "Smoleńska" mogło być wywołanie "małej zwycięskiej wojenki" z Rosją. Oczywiście rękami Polaków. No ale "siły wyższe" uruchomiły "pojednanie między narodami" i wojenki niet...

  Czy są przesłanki, żeby tak myśleć?
  Moim zdaniem tak. Jest nią wizyta Petraeusa w Polsce na krótko przed "Smoleńskiem"

  Serdecznie pozdrawiam.
 • @Oscar 12:57:09
  "Pilot nie wiedział że stracił kawałek skrzydła"

  Od brzozy, tak?

  :-(
 • @Oscar 13:00:12
  Ja się dziwię, że Ty jeszcze wierzysz we wszystko co władza i jakieś komisje twierdzą. Przecież jak we wszystkich sprawach podają tylko takie informacje jakie są wygodne dla udowodnienia założonej tezy. A PIS niczego nie wyjaśni, żadnej afery. Od tej największej smoleńskiej, przez Amber Gold do wszelkich innych pomniejszych. Cały czas obowiązuje zasada - My nie ruszmy Waszych , wy nie ruszacie naszych. Te wszystkie śledztwa to pozoranctwo dla pozyskania elektoratu. Parę płotek oskarżą może nawet skarzą, ale szybko bez rozgłosu wypuszczą . Ot i cała polska polityka...... Oskar , a gdzie jest kokpit?
  Te wszystkie dyskusje i kłótnie funta kłaków nie są warte. Taka operacja została uzgodniona i przeprowadzona w sposób zabezpieczający ją przed wyjaśnieniem i nikt jej nie wyjaśni. Nie i koniec. Gadanie , że coś było lub nie było sfałszowane , - bo się nie da jest naiwnością.
 • @Jasiek 13:15:21
  Centrum ustaliło że głos jest nierozpoznany.. a to nie wyklucza Błasika ale
  eliminuje dowód sądowy.

  Czekam sugestię kto mógł takie słowa wypowiedzieć w kabinie pilotów ?
  Ktoś to powiedział na pewno.. więc kto ?

  Istnieje tzw śledztwo poszlakowe.. na kogo wskazują poszlaki ?
  (czyli treść wypowiedzi i moment gdy to powiedziano)
  Musi być jakieś racjonalne wyjaśnienie.
  Błasik to takie racjonalne wyjaśnienie.
 • @zadziwiony 13:26:59
  Jeżeli to była operacja uzgodniona i przeprowadzona .. to muszą być na to jakieś dowody... a nie ma... a na katastrofę są.. choćby nagrania z kokpitu
  odtwarzane publicznie gdzie każdy mógł usłyszeć co się działo w samolocie od ostatniej sekundy.

  Tu nie ma miejsca na "zamach" jak go nie widzę ... Macierewicz widzi ale co chwila co innego widzi (sztuczna mgła, naprowadzanie na śmierć, bomba termobaryczna, bomba w skrzydle, nie było brzozy, jakieś magnesy..rozproszony hel....
  Te wszystkie hipotezy się kupy nie trzymają w sposób ewidentny...
  a przebieg katastrofy dobrze opisuje nagranie z kokpitu.
 • @Oscar 13:40:58
  A PIAĆ to samo gadasz . Pytam Ci się skąd wiesz, że te wszystkie nagrania nie są stworzone na tę okoliczność? Gdybyś sam to nagrał , to byś mógł w to wierzyć. Nawigacja GPS też Ci drogę podpowiada.... Sądzisz, że to jakaś ładna panienka z za biurka informacje Ci przekazuje? Będziesz , się upierał, że to jakaś osoba do Ciebie gada?
 • @Oscar 12:36:36
  napisałem, że nośnik z katastrofy, który być może jest nadwyrężony tą katastrofą, odczytuje się wkładając w to maksimum wysiłku, sprzętowego, i organizacyjnego, zwłaszcza, że być może jest to ostatni odczyt.

  Jeśli dopuszczono do pierwszego odczytu na łapu capu na byle czym, to fakt ten świadczy o podjęciu ryzyka zniszczenia nośnika.

  Problem z odczytem dotyczy tylko rejestratora dźwięku.
 • @Oscar 12:57:09
  Nie wiesz, co tam się stało. Dlaczego okarżasz pilotów o złamanie zasad ?
 • @zadziwiony 14:02:59
  Na nagraniach są rozpoznane głosy i wiadomo kto mówił i gdzie był jak to mówił (choćby piloci) twierdzisz że podrobiono głosy pilotów i wyreżyserowano cały lot (na nagraniach) i pod ten scenariusz "narysowano" na rejestratorach wszystkie wskazania wszystkich wskaźników w samolocie ?
  To mało bardzo mało prawdopodobne... to nieprawdopodobne.

  To nie hollywood gdzie można nagrać film z wyprawy na księżyc.

  Nie idźmy w UFO, cuda, nieznane tajemnice...czyli w teorie spiskowe..
  Znamy wiele faktów i na tym budujmy.
 • @interesariusz z PL 14:19:38
  Jeżeli taśma w tym magnetofonie (czerwonej skrzynce) by`la nie zniszczona...co łatwo ustalić optycznie... to przełożenie tej taśmy do innego sprawnego magnetofonu czytającego takie taśmy to nie jest żadne szalone ryzyko.

  Sam miałem kiedyś magnetofon i przekładałem taśmy bez stresu że się zepsują.. Profesjonaliści na profesjonalnym sprzęcie potrafią to zrobić znacznie bezpieczniej ode mnie.
 • @Oscar 14:24:52
  problem w tym, że nie znamy żadnych faktów.

  Jeśli jakieś przedarły się do opinii publicznej pamiętnego 10 kwietnia, to zostały skrzętnie usunięte z całej sieci !!!!

  Nie jest prawdą, że sieć wszysko pamięta. W każdym bądź razie ja nie potrafię wyszukać.
 • @interesariusz z PL 14:28:38
  Dlatego jeszcze raz powtórzę. Wierzyć w to co pokazują i gadają jest zwykłą ignorancją i skrajną głupotą. Wiemy to co mamy wiedzieć, by myśleć to co mamy myśleć.
 • @Oscar 13:00:12
  Co za debil z ciebie.

  Powtarzasz to co ci napisali w MAk-owej makulaturze.
  Gdyby ci napisali, ze podczas podejścia w kokpicie leciała muzyka i urzadzana była orgia, to taki debil jak ty, powtarzał by jak małpa, że zamiast pilotować maszynę, załoga urządziła sobie orgię.
  Tylko debil uważa, że każda bzdura, pod którą jest urzędowa pieczęć, to najprawdziwsza prawda(urzędy , urzędnicy, funkcjonariusze państwa też mogą być przestępcami i poświadczać nieprawdę.

  Dalej jesteś ślepy?
  Poproś jakiegoś przedszkolaka, niech ci przeczyta pytanie, które zadałem w komentarzu z 05.05.2018 20:04:25?
 • @Oscar 13:34:53
  "Błasik to takie racjonalne wyjaśnienie."

  Aj, Oscar ;-)))

  Ty dalej swoje :-DDD

  Ja Ci mówię, że najpierw żeby mieć pewność co do

  1. skrzynek
  2. ciał
  3. poszlak Błasika

  to trzeba ustalić, czy to ten samolot.

  Ot, taka tam logika. Stara, ale ciągle działa.

  No właśnie.
 • @Oscar 13:40:58
  "choćby nagrania z kokpitu
  odtwarzane publicznie gdzie każdy mógł usłyszeć co się działo w samolocie od ostatniej sekundy."

  Przy WTC też gawiedź widziała do ostatniej sekundy jak samoloty walą w dwie wieże, a walą się trzy ;-(
  Nawet nagrania rozmów przez komórki były! ;-(
 • @interesariusz z PL 14:22:02
  "Nie wiesz, co tam się stało. "

  Szanowny Oscar wie wszystko.
  Wystarczy zaufać.... komisjom MAK i Laska. Ach, w jak "piękny" sposób są one zgodne ;-///

  Pozdro!
 • @interesariusz z PL 14:28:38
  Zadałem temu tłukowi @Oscar w komentarzu pytanie z 05.05.2018 20:04:25 i okazuje się, ze zapadł na ślepotę i jak to u tłuka, rżnie głupa.

  Przytoczyłem tam słowa wypowiedziane przez kontrolera P.Plusnina podczas przesłuchania w dniu 10.04.2010 roku.
  Informacje podane przez Plusnina są dowodem na fałszerstwo dokonane przez MAK.

  Ani tłuk @Oscar, ani nikt z komentujacych nie odniósł się do tego komentarza.
  Widać jak słabo komentatorzy są zorientowani w tej problematyce.
  Taka jest prawda.
 • @35stan 15:55:29
  Panie szczery idiota.
  Nie czytałem raportu MAKu . Słuchałem za to pilnie treści nagrań puszczanych w mediach w TV w internecie..
  I w tym kontekście słuchałem co różne strony miały do powiedzenia.
  I tej podstawie oraz licznych fotografii szkiców sytuacyjnych wyrobiłem sobie opinię o przebiegu zdarzenia.

  Słuchałem różnych opinii i stwierdzam że opinie Polskiej komisji d/s katastrofy przystawały do znanych mi faktów i ich powiązanie było logiczne.... a opinie Macierewicza i takich jak ty prymitywów nie przystają do znanych faktów i gwałcą zasady logiki.

  Ja skupiam się na faktach .. wy na emocjach i pożądanym, oczekiwanym, wymarzonym, wyśnionym wyniku (że to był zamach) nawet wbrew faktom...

  To jakieś szaleństwo .. odlot całkiem taki jak odlot żydów z głębokiego państwa w USA czy innego Netaniahu.
  Zaczynam podejrzewać że jesteście takimi "odleciałymi" żydami...
  Skąd tyle nienawiści skąd taka pogarda dla znanych faktów skąd przekonanie że wszystko jest jednym wielkim Hollywood...
  a prawdę znają jedynie "wtajemniczeni" guru i logika nie ma tu nic do rzeczy....

  Ja jestem z innego świata.. dla mnie fakty mają znaczenie.
 • @Jasiek 15:59:04
  Jasiek nic nie rozumiem...
  "to trzeba ustalić, czy to ten samolot."

  To co ciała były "TE" a samolot nie "TEN"
  To co podrzucone ciała pot "NIETEN " samoliot ?
  To jak i kiedy przywieźli tam TEN drugi samolot w kawałkach.

  Co znaczy "NIE TEN" samolot.
  To oni lecieli "TYM" samolotem czy "nie tym"
  A jaki to miało wpływ na katastrofę ?
  A skrzynki były z "TEGO" czy z "NIETEGO" samolotu?

  To przecież jakieś odlotowe oderwane od rzeczywistości dywagacje.
  Czymkolwiek by nie lecieli to tam w Smoleńsku przywalili w ziemię i zginęli.
  Skrzynki z TEGO samolotu zarejestrowały przebieg wydarzenia..
  Stąd wiemy co się działo podczas lotu od początku do ostatniej sekundy lotu.
  Czy to jest jakiś trudne do zrozumienia.
  Ile wy macie lat ?
 • @Oscar 16:17:58
  ile Ty masz lat , że ciągle wierzysz w to co gadają . Zrozum w końcu, że nie znasz żadnych faktów , a jedynie medialne zmanipulowane informacje. Jak możesz na podstawie takich danych tworzyć prawdziwe teorie?
 • @Oscar 16:17:58
  Zakończę ten smutny temat taką "mądrością"

  Są dwa typy ludzi
  Dla jednych wiara jest ważniejsza od rozumu
  Dla drugich rozum ważniejszy od wiary.

  Ci pierwsi najpierw w coś wierzą (dla nich to jest prawda a fakty są bez znaczenia) potem dorabiają fakty (lub je unieważniają) tak by "wiara" była zadowolona.

  Ci drudzy najpierw analizują fakty i na tej podstawie ustalają co jest prawdą.

  To odwieczny problem człowieka...
  Wiara nad rozumem czy rozum nad wiarą..

  W średniowieczu wiara wyraźnie górowała nad rozumem.
  Dzisiaj wydawałoby się że przy obecnym poziomie edukacji to rozum powinien dominować nad wiarą.

  Niestety jak widać "średniowiecze" w wielu głowach się nie skoczyło.

  W kwestiach technicznych musi dominować rozum nad wiarą.
  Katastrofa to kwestia czysto techniczna.
 • @Jasiek 12:12:41
  Pomyliłeś samolot pasażerski z samolocikiem akrobatycznym. Między komendą "odchodzimy" a pierwszą reakcją samolotu na ściągnięcie sterów upływają "wieki".

  Gdzie jest kokpit?
  Weź nożyczki, rozłuż je, jedno ostrze niech będzie skrzydłem, drugie nazwijmy kokpitem. To będie nasz model samolotu Teraz ostrze nazwane skrzydłem oprzyj o stolik, chwyć nożyczki w miejscu połączenia. Co się stanie z naszym kokpitem? Czy teraz wiesz, gdzie podzial się kok pit?

  Ja patrzę na sprawę czysto z technicznego punktu widzenia. Macierewicz miał 2 lata na wykazanie swojej teorii. Skończylo się to blamażem. Ten człowiek winien już siedzić w więzieniu za kłamstwa smoleńskie. Wybacz ale śmierć kogoś po 8 latach od katastrofy, po tym, jak każdy szukał każdej poszlaki i nic nie znaleziono nie uznam za związaną z tą katastrofą. Wybacz, ale w bajki już dawno przestałem wierzyć.
 • @Oscar 14:24:52
  "To nie hollywood gdzie można nagrać film z wyprawy na księżyc."

  No coś Ty. A ja myślałem, że "crisis actors" występują na całym świecie...
 • @Oscar 16:17:58
  "To jak i kiedy przywieźli tam TEN drugi samolot w kawałkach."

  No przecież z tego co mówił Cieszewski idzie wywnioskować, że szczątki leżały pod białymi plandekami od co najmniej 5 dni przed katastrofą.
  Nie zwróciłeś uwagi oczywiście.
  Ale co tam - lepiej ufać MAK.
 • @35stan 23:06:52
  Masz rację, po tylu latach badania przez różne komisje, 2 lata badań grupy z "Zespołem Macierewicza". Nekrofilskie wygrzebanie wszystkich ciał, mimo sprzeciwu rodzin, opowiadać takie bajki jakie opowiadasz może tylko półgłówek i ślepiec.

  Czas powiedzieć sobie, zabawa w gdybanie się skończyła. Czas powiedzieć sobie uczciwie. Dałem się nabrać notorycznemu kłamcy i skończyć, bo dziś jest się tylko śmiesznym, a jutro będzie się żałosnym.

  Dlaczego PiS nie chce komisji międzynarodowej? Bo wiedzą, że za tę katastrofę całą opowiedzialność ponosi PiS i Lech Kaczyński.
 • @Zawisza Niebieski 16:51:07
  "Co się stanie z naszym kokpitem?"

  Kokpit jest widoczny na filmie z miejsca "katastrofy" nagranym komórką.
  Jest widoczny od przodu.
  A na płycie lotniska gdzie rozłożono szczątki już "zniknął".
  Amba wetła?

  Ps.

  Dobrze, że mi nie kazałeś "eksplodować" parówek ;-(
 • @Zawisza Niebieski 16:56:55
  "Dlaczego PiS nie chce komisji międzynarodowej?"

  Bo ma nie chcieć.
  Jest pojednanie między narodami? Jest. I tak ma być. Żadnych komisji.
  Bo jak nie, to znów "kelnerzy" ujawnią taśmy.
  Albo PiS gdzieś arcyboleśnie poleci ;-/
 • @Jasiek 17:04:03
  albo jedno i drugie :-(
 • @ Autor
  Kuźwa, taki temat i ktoś pałuje ...
 • @Lemański 19:32:45
  "Daje dodatkowe 3 dni na dopracowanie końcuweczki."

  Bo końcówekczka musi być odpicowana perfekcyjnie ;-(

  Pozdro!
 • @Oscar 12:57:09
  "Z tego ca ja wiem to ostatnie głosy wycięte później...to były
  przekleństwa pilota i krzyki z kabiny pasażerów..."

  Fakt, ale takich rzeczy jednak nie powinno się publicznie demonstrować.
  Ale to nijak nie potwierdza tego czy to właściwy samolot.
  Po prostu poboczny tor rozumowania.
 • @Jasiek 17:04:03
  "Bo jak nie, to znów "kelnerzy" ujawnią taśmy.
  Albo PiS gdzieś arcyboleśnie poleci ;-/"

  Pojęcie tego przerasta możliwości intelektualne tych pyskatych a głupich jak przysłowiowy "but z lewej nogi".
 • @Jasiek 17:10:14
  "Bo końcówekczka musi być odpicowana perfekcyjnie"
  A jak!
  Tak orzekł był kiedyś Antoni, gdy dostał od uczestnika spotkania pytanie na temat tego, czy wie, że B.Komorowski przebywał w nocy z 9/10.04.2010 roku w Gdańsku(razem z Tuskiem i E.Kopacz) a nie w Budzie Ruskiej, jak to opowiadał w wywiadach.

  Odpowiedź Antoniego była taka, że coś tam słyszał na ten temat, ale nie będzie się tym tematem zajmował, bo najważniejsza jest "końcoweczka", którą się zajmuje i nie ma czasu na nic innego.
  I tak przez przeszło 8 lat bada swoją "końcóweczkę" z wybuchami i na razie końca badań nie widać.
  Pzdr.
 • @Oscar 16:05:44
  "Ja skupiam się na faktach .."

  A co z założeniami? ;-DDDD
 • @35stan 17:20:19
  "Pojęcie tego przerasta możliwości intelektualne tych pyskatych a głupich jak przysłowiowy "but z lewej nogi"."

  To nieprzerastanie jest dla mnie o tyle zagadkowe, że usrael już raz u nas rozkręcił "Karna-Wał Solidarności" gdzie zaangażowane były miliony ludzi łącznie z Anonim M. Była to operacja i większa i bardziej złożona, bo na terenie przeciwnika i taki "Smoleńsk" w porównaniu z tym to jednak drobna sprawa do "właściwego" ustawienia. A tu takie problemy z ogarnięciem tematu pomimo tylu "zbiegów okoliczności". Cóż począć...

  Ukłony
 • eee chłopie
  jak korzystasz z kibla z taką podejrzliwością. Mały samolot to duże ryzyko ze strony pogody starczy wiatr skraj lasu i może przydusić samolot do ziemi.


  A fakt rzeczywisty to brak zwrotu wraku tutki do dziś . W swej podejrzliwości sprawdź terminy zwrotu resztek samolotów w ostatnich dekadach
 • @gnago 19:19:42
  może wskaż "eee chłopie' do kogo kierujesz te swoje "mundrości", bo jeśli do mnie, to trafiłeś jak ślepy kulą w płot.
 • @gnago 19:19:42
  "A fakt rzeczywisty to brak zwrotu wraku tutki do dziś ."

  O! Jaka "celna" uwaga!

  Napisz, proszę, jeszcze czego to by nie znalazł Antonio gdyby dostał wytyczne...Może "Nowiczok"? ;-DDD

  Wybacz chłopie, ale przy obecnych "elitach" zwrot wraku to byłby ze strony Ruskich wielki błąd.
  Wszystko co jest potrzebne do wyjaśnienia wydarzeń kwietniowych jest w Polsce. Wszystko oprócz suwerenności politycznej i innych jej rodzajów.

  Pozdro!
 • @ All
  Sprawdziłem na mapie co jest w okolicy tego lądowiska.
  I wyszło mi, że jest miejscowość Celestynów.
  A tam są Instytut Wysokich Ciśnień PAN i Wojskowy Ośrodek Farmacji i Techniki Medycznej.
  Może to kolejna poszlaka, może tylko przypadek.
 • To wszystko co się wydarzyło to przez strach.
  Bracia Kaczyńscy bali się, że jak Lech nie uda się do Katynia, to przegrają wybory a wygra Tusk.
  Rosjanie bali się, że jak kategorycznie zabronią lądować polskiemu prezydentowi na tak ważne uroczystości w Katyniu, to znów będzie kolejna afera międzynarodowa.
  Piloci bali się, że jak zbojkotują uroczystości i nie podejmą próby lądowania, zostaną okrzyknięci tchórzami i zwolnieni z zawodu.
  STRACH ma wielkie oczy. W tym wypadku wielkie polityczne oczy.
 • @lorenco 21:41:00
  "To wszystko co się wydarzyło to przez strach."

  A ja myślałem, że przez "prezydent gdzieś poleci"...

  Czy sierżant Zielonka i Grzegorz Michniewicz też umarli ze strachu?

  Oczywiście monitoringi i wszystkie kamery też padły ze strachu - oczywiście politycznego.

  Wszystko przez Stracha. Stracha trzeba jednak aresztować. On musi coś wiedzieć ;-(

  Pozdro!
 • @Jasiek 20:01:06
  "Wybacz chłopie, ale przy obecnych "elitach" zwrot wraku to byłby ze strony Ruskich wielki błąd.
  Wszystko co jest potrzebne do wyjaśnienia wydarzeń kwietniowych jest w Polsce. Wszystko oprócz suwerenności politycznej i innych jej rodzajów."

  Ech te braki w myśleniu

  Ja chciałem jedynie wskazać na średni czas zwrotu wraku w wypadkach na terytoriach obcego państwa z czasem zwrotu tutki oficjalnie też tragicznego wypadku. Tak duża różnica jest zastanawiająca
 • @gnago 06:10:59
  Potrafisz się zastanawiać?
  Jak długo trwa u Ciebie takie zastanawianie, bo widać, ze 8 lat to stanowczo za mało.
  Może zmień procesor na bardziej wydatny.
 • @Jasiek 02:13:58
  W punkt!
  Pzdr.
 • @gnago 06:10:59
  "Ja chciałem jedynie wskazać na średni czas zwrotu"

  Ile zbiórek, ile rzutów osobistych, ile rzutów karnych, ile fauli, w której minucie która bramka/punkt, ile meczy, ile remisów....
  Co to? jakiś sport?
 • @Lemański 00:14:38
  "A my? Pozwolimy się dalej oszukiwać? Pozwolimy by nas mordowano?"

  Coś mi się widzi, że niewiele możemy zrobić. "Sojusznik" zza wielkiej wody maczał w tym paluchy jak nic. "Seryjny" działa na całym świecie. Jest zbiorowy, ma dostęp do każdego rodzaju broni, mediów, służb...
  Słyszałem, że każdego roku "znika" kilkanaście tysięcy Polaków. Jak jest w innych krajach nie wiem...

  Ukłony
 • @35stan 20:37:00
  Wzajemnie :-)
 • All
  https://www.salon24.pl/u/kenam/865036,ks-zginal-prezes-firmy-atm-czy-to-byl-nieszczesliwy-wypadek-update
 • @Zawisza Niebieski 22:40:49
  Ty jesteś idiotą, tylko o tym nie wiesz, bo rodzice wstydzili się o tym powiedzieć!!!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930