Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
193 posty 2623 komentarze

Tylko prawda jest ciekawa

35stan - mgr inż.inżynier urządzeń sanitarnych, projektant. Obserwuję, analizuję i wyciągam wnioski. Jeśli piszę, to o konkretach i faktach,lanie wody czy bicie piany mnie nie interesuje, choć zjawiska te nie są mi obce.

Art-B, AMBER GOLD, GetBack - afery

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tak się dziwnie składa, że w IIIRP co jakiś czas mają miejsce afery finansowe, których ujawnienie jest przysłowiową „musztardą po obiedzie”

 Tak się dziwnie składa, że w IIIRP co jakiś czas mają miejsce afery finansowe, których ujawnienie jest przysłowiową „musztardą po obiedzie” czyli „wybuchają” wtedy, gdy ich skutki(ukradzione pieniądze) znajdą bezpieczne schronienie a okradzionym serwowane są komisje śledcze i proces słupa(słupów) na otarcie łez.

I. Koniec zimnej wojny i słynna transformacja ustrojowa
Ten okres przełomowy wygenerował dwie wielkie afery pod skrzydłami służb specjalnych:
1. Afera FOZZ
Była to afera transformacyjna służb wojskowych WSI, pozwalająca komunistom i ich agenturze na przejęcie mocnych przyczółków ekonomiczno politycznych w nowej kapitalistycznej IIIRP.
Łączne straty wg aktu oskarżenia wynosiły 334 mln nowych zł (po kursie z 31 grudnia 1995 roku)
2. Afera Art-B
Ta afera pod osłoną służb z początków lat 90-tych XX wieku, była związana z operacją MOST czyli z finansowaniem przerzutu rosyjskich Żydów do Izraela via Warszawa, osłanianą przez specjalnie powołaną jednostkę wojskową GROM.
Za tą aferą stali założyciele Art-B Bogusław Bagsik i Andrzej Gąsiorowski, agenci Mosadu wyprowadzający z Polski miliony dewiz i korumpujący młodą klasę polityczną?
II. Era polityki resetu USA-Rosja
3. Afera Amber Gold z OLT-Express
Ta afera zaczęła się z początkiem 2009 roku, gdy niwo wybrany prezydent USA ogłosił politykę resetu USA-Rosja, której celem było skłonienie Rosji do współpracy z USA i Izraelem w celu zlikwidowania programu atomowego Iranu na drodze wojny z Iranem.
Za współpracę Rosji z USA i Izraelem USA postanowiły płacić interesami Polski czyli powrotem Rosji do sowieckiej strefy wpływów w Europie Śr.Wsch. w tym i w Polsce.
W tym celu należało pozbyć się przeciwników parcia Rosji na zachód czyli śp. Prezydenta i elity związanej z PIS-em.
Na operację Smoleńsk 2010 i funkcjonowanie „seryjnych samobójców” potrzebna była służbom nielegalna kasa i stąd pomysł założenia firmy Amber Gold, która jako piramida finansowa oferujaca lokaty w złocie, pozwalała na okradzenie obywateli na około 800 mln PLN.
Pieniądze na finansowanie tych działań służb transportowano w gotówce i złocie samolotami firmy OLT Express z Polski do Hamburga.
III. Era polityki po klęsce polityki resetu USA-Rosja
4. Afera GetBack
W dniu dzisiejszym agenci CBA aresztowali na lotnisku Okęcie powracającego z Izraela byłego szefa GetBack-u Konrada Kąkolewskiego.
Znowu pojawiają pytania o związki szefa GetBack-u z Izraelem.
Okazuje się, że nabywcy akcji tej firmy stracili za 2017 rok 1.33 mld PLN(w 2016 roku firma osiągnęła 200 mln PLN).
Można podejrzewać, ze kasa została wytransferowana za granicę.
I tak jak w przypadku poprzednich afer zapewne użyto transportu lotniczego(szef ochrony Okęcia, niejaki Dziewulski pomaga w wywózce pieniędzy).
Toż to zwykłe zgarnięcie kasy i zwijanie interesu jak w przypadku Amber Gold.
Nie na próżno LOT uruchomił tyle dodatkowych połączeń z Polski do Izraela w 2017 roku.
Przecież kasy nie przelewali za pośrednictwem banków tylko wozili w gotówce i precjozach.
Mechanizm sprawdzony przez Amber Gold, kiedy to samoloty OLT Express kursowały z kasą do Hamburga.
Amber Gold był aferą służb epoki polityki resetu(finansowanie nielegalnych operacji służb takich jak operacja Smoleńsk 2010, seryjni samobójcy itp. a afera GetBack jest następcą afery Amber Gold(w 2012 zlikwidowano Amber Gold a powstał GetBack).
Tak jak potrzeba było finansować operacje Smoleńsk tak teraz trzeba ukraść kasę na szykowaną operację MOST 2(przerzut Żydów z Izraela do Polski, w wypadku wojny Izraela z Iranem).
Straty w kasie GetBack-u powstały w 2017 roku, roku intensywnych napięć pomiędzy Polską a izraelem/USA i diasporą żydowską.
Szefostwo GetBack-u w pismach do premiera M.Morawieckiego wskazuje na związki tej firmy z PIS i obozem prawicy i to samo twierdzi totalna opozycja.
O sprawie zatrzymania byłego szefa GetBack-u :
Kulisy zatrzymania b. szefa GetBack. Dokonano go zaraz po powrocie biznesmena z Izraela. "Trwają przeszukania jego apartamentu oraz siedziby firmy"
https://wpolityce.pl/polityka/399840-kulisy-zatrzymania-b-szefa-getback-dokonano-go-zaraz-po-powrocie-biznesmena-z-izraela-trwaja-przeszukania-jego-apartamentu-oraz-siedziby-firmy

KOMENTARZE

 • Autor
  Jak osoba o zdrowych zmysłach i elementarnym poczuciu moralności kupiwszy akcje firmy windykacyjnej mogła bez odruchu wymiotnego patrzeć na siebie w lustrze?
 • Nie tylko, bo i uchodźcza.
  Jak mafia sprowadza do Polski imigrantów. W grę wchodzą gigantyczne pieniądze i wyspecjalizowane metody oszukiwania służb. W nowym numerze „Sieci” dziennikarze tygodnika odkrywają szokującą prawdę, że w systemie ochrony państwa jest dziura, przez którą mafia nielegalnie ściąga do Polski z Azji i Afryki nawet dziesiątki tysięcy osób rocznie. To prawdziwa pajęczyna pośredników i firm słupów skupiona wokół agencji fałszujących dokumentację konieczną do uzyskania kart pobytu. W grę wchodzą gigantyczne pieniądze i wyspecjalizowane metody oszukiwania urzędów oraz służb czytamy na łamach tygodnika. Marek Pyza oraz Marcin Wikło w artykule „Mafia ściąga imigrantów” poruszają temat narastającego problemu nielegalnego przemytu imigrantów do Polski, a potem dalej do Europy. Cały proces jest bardzo złożony, co publicyści szczegółowo wyjaśniają czytelnikom: Cały system naczyń połączonych, który ma doprowadzić do zalegalizowania pobytu w Polsce (a więc de facto w całej strefie Schengen), zaczyna się w kraju pochodzenia cudzoziemca. Tam bardzo prężnie działają agenci, są aktywni w Internecie, oferują pracę w Polsce, albo nawet choć to zupełnie nierealne podwójne obywatelstwo. Nie można się stać Polakiem na zasadzie citizenship by investment, czyli inwestując, kupując nieruchomości albo nawet zakładając firmy i dając pracę w naszym kraju. Agent stamtąd pobiera pierwszą prowizję w wysokości ok. 5 tys. euro i przesyła klienta do agenta w Polsce, który także pobiera 5 tys. euro. Klient do Polski dostaje się albo jako turysta (wiza turystyczna) i tutaj rozpoczyna procedurę, albo przyjeżdża już jako ktoś, kto jest jakiejś firmie niezbędny do pracy, i wtedy zaczyna się ubiegać o kartę pobytu.

  Ps.."mafia nielegalnie ściąga do Polski z Azji i Afryki nawet dziesiątki tysięcy osób rocznie"...Czytam i oczom nie wierzę - dziesiątki tysięcy osób? Czyli wielokrotnie gorzej niż 7 tysięcy Kopaczowej. Co innego PiS obiecywał w wyborach. Ci imigranci już pozostaną problemem Polski, podobnie jak Czeczeni odsyłani z Europy Zachodniej z powrotem do nas. W normalnym kraju taki rząd powinien podać się do dymisji, ale mamy państwo teoretyczne gdzie z takim procederem nie można sobie poradzić i winnych brak. Skoro służby sobie nie radzą z mafią, to może z nią współpracują? Ściągają emigrantów, śmieci, żydom rozdają paszporty na lewo i prawo, fałszują lekarstwa, faszerują żywność chemikaliami, wprowadzają GMO i przymus szczepień - to Polska właśnie ad 2018! To "Pejsy i Szabesgoje" są tą mafią. Też mi odkrycie...stąd prosty wniosek, że cały ten Frontex i służba graniczna nie działa albo działa razem z mafią, jeśli kilkadziesiąt tysięcy obcych wjeżdża do Polski bez problemu jak do własnego domu ! Jest bardzo prosty sposób na nielegalnych. Po prostu nie wydawać pozwoleń na pobyt, tylko ew. na czas pracy i to musi też udowodnić w skarbówce. Żadnych pozwoleń stałych i nie przyjmować z Erasmusa. Na ulicach widać imigrantów, oskarżając rząd, że cichcem ich sprowadza. Rząd w trybie pilnym powinien się tą sprawą zająć by udowodnić, że tak nie jest. I powiedzieć kto to robi. Mamy także niemiecki pasztet. Przez Polskę do Niemiec przeszły tysiące a Niemcy właśnie uchwaliły prawo, że ci co przeszli do Niemiec z innych państw Unii będą do tych państw cofnięci. Mafia ściągająca kolorowe i islamskie multikulti do Polski sięga szczytów władzy, to jest najbardziej przerażające. Za tym idą czyny władz, ustawodawstwo, nie podarujemy tego PiS przy wyborach. Faktem jest, że Morawiecki kilka dni temu powiedział o rządowym projekcie ułatwień pracy dla ludzi z Wietnamu, Bangladeszu, Pakistanu, itd. by przyjeżdżali "do pracy i NA OSIEDLENIE"!! Nikt nie sprowadza do Polski więcej kolorowych jak Morawiecki. Najbardziej wartościowi według niego to są inżynierowie, lekarze, konstruktorzy silników rakietowych z Bangladeszu i Indii. Do Polski ściągają setki tysięcy pracowników. To powoduje brak wzrostu zarobków i modernizacji firm bo tańsze jest zatrudnienie Ukraińca. Nic nie rozumiecie i jesteście jak brany idące na rzeź. PiS rządzi już prawie 3 lata. PiS jak widać pogłębia w Polsce "państwo teoretyczne" wewnątrz, jak i w polityce zagranicznej (imposybilizm zupełny, NIEMOC). Obronność to DNO.
 • @roux 12:29:03
  100/100! Ja tych co stracili nie żałuję.
 • @roux 12:29:03
  GetBack to spółka założona przez Czarneckiego z Getin Banku, umocowanego przez służby specjalne, a nie przez PiS. Nie ważne kogo finansował GetBack .. nie ma równych i równiejszych... GetBack chciał się wkupić metodami mafijnymi w PiS... ale się przeliczył! Straty pazernych i żerujących na krzywdzie swych ziomków Polaków były trzykrotnie większe w GetBacku niż w Amber Gold, i ktoś na to pozwolił, a ktoś skorzystał. W latach 2016 - 17 oferowali podobnie jak Amber Gold wysokie oprocentowanie, zebrali 2,5 mld zł i ogłosili upadłość. Gdzie było Państwo? Gdzie 2,5 mld? Jak zwykle POszuści i SBectwo składa winę na PiS, zapominając, że ta spółka powstała w 2012r. To, że spółki wspierają wszelkiego rodzaju działalności, nie znaczy to, że mogą działać niezgodnie z prawem!!!
 • Autorze
  Prokuratura działa, a w Amber Gold prokuratura kryła przestępce a sądy były ślepe na wielokrotne skazania prezesa. Premier z synem wiedzieli, że to lipa. GetBack Konrada Kąkolewskiego finansował na polecenie Izraela tzw. "prawicowe portale". Dorwali go na lotnisku z biletem do Izraela, a tak ich wspierał. Chciał uciec do Izraela! Nie pomogły izraelskie koneksje Kąkolewski z kumplem już siedzi. Dlaczego uciekał do Izraela, czy to swoi bo jego nazwisko jest zakamuflowane i nic nie wskazuje na jego pochodzenie ? Ciekawe ilu takich jest w Polsce z ziemi świętej ? Kornasiewicz też maczała swoje lepkie łapki w tym interesie. W kraju prawa konfiskata mienia rodzinnego w całości, a taki oszust idzie siedzieć na całe życie i cała jego rodzina zostaje w skarpetkach.Tylko w Polsce warto kraść miliony, dlatego tak kradną.
 • @kula Lis 67 12:57:57
  GetBack przysłał mi list z przeprosinami, chcieli zwrotu 140 zł rzekomo przeze mnie zaciągniętego kredytu w banku R
 • @roux 13:23:32
  Kiedy Prezes Czarnecki i świta z Getin Banku wreszcie pójdzie siedzieć za ogromne oszustwa? Wpisać w Google. Czy nad nimi bo to WSIoki też rozłożony jest parasol ochronny? Tysiące ludzie oszukał ten Bank niemiecki, i dalej oszukuje. Szwaby w Polsce zgarniają kasę i wywożą z Polski, ich człowiek im pomaga, a rząd sobie lekceważy. Ilu jeszcze takich oszustów jest w Polsce? Prześwietlać te zagraniczne banki i instytucje, to jest ogromne i głębokie bagno jakie po sobie zostawili żołnierze WSI, PO-PSL, SLD złodzieje i oszuści.
 • @kula Lis 67 13:58:48
  Wpisać w Google Home Broker - the same Old story, i ci sami ludzie
 • @kula Lis 67 12:53:13
  To rząd pozwala na ściąganie tysięcy obcych kulturowo, a ciemny lud nie dowierza http://dzienniknarodowy.pl/uzbeckie-ministerstwo-potwierdza-zawarto-umowy-zatrudnianie-obywateli-tego-kraju-polsce/
 • @roux 15:40:57
  Ciekawe kto następny ? Obstawiam dwa nazwiska : Stypułkowski lub Czarnecki - właściciel bankruta Getin Noble Bank.
 • @roux 15:40:57
  Wrogie przejęcie czy ratunek przed nierzetelnym zarządem? Trudna historia spółki Hawe
  http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/549531,hawe-przejecie-restrukturyzacja-pgz-arp-afera-podsluchowa.html
 • @roux 15:40:57
  A kiedy kontrola w szwabskim Getin Banku oddział w Polsce? Tam dopiero są przewały, Ryszard Czarnecki z WSI myśli, że jest nietykalny? Wpisać w Google dowiecie się jakie tam są przewały i oszustwa, jak wyprowadzają forsę z Polski workami.
 • @kula Lis 67 18:50:50
  Dlaczego znana nauczycielka grania na pianinie Grażyna Piotrowska-Oliwa nie płaci ze swoich skoro była przewodniczącą Komitetu Audytu oraz członkinią Rady Nadzorczej Hawe w tym konkretnym okresie?
  Śmieszne a zarazem straszne, bowiem okazuje się z tego co zrozumiałem, że nad spółką która ma strategiczne znaczenie dla państwa nikt nie ma władania, a prezes wykorzystując ten fakt kasuje co miesiąc setki tysięcy. W normalnym świecie właściciel wywala na bruk prezesa w jeden dzień jak trzeba a tu, w spółce niby strategicznej dla bezpieczeństwa nie ma nawet właściciela ! Czekam aż jakiś nowy Bareja nakręci o tym komedię coś w klimacie "Czy leci z nami pilot".
 • @roux 15:40:57
  B. prezes spółki GetBack Konrad Kąkolewski usłyszał w niedzielę zarzut usiłowania wyłudzenia 250 mln zł z Polskiego Funduszu Rozwoju; prokuratura zarzuca mu też wyprowadzenie 23 mln zł, w tym przywłaszczenie ok. 15 mln zł - podał prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Zarzuty, które ze strony prokuratury usłyszał Konrad K. - jak podał Ziobro w niedzielę na konferencji prasowej w Warszawie - dotyczą kilku przestępstw.

  To przestępstwa przeciwko mieniu, przeciwko obrotowi gospodarczemu - jest tutaj przestępstwo usiłowania oszustwa na szkodę Polskiego Funduszu Rozwoju (...), chodzi o usiłowanie oszustwa na kwotę 250 mln zł. Oprócz tego jest stawiany mu zarzut wyprowadzenia kwoty 23 mln zł, w tym przywłaszczenia kwoty - w ramach tego - ok. 15 mln zł. Są też stawiane zarzuty natury formalnej, związane z podawaniem nieprawdy w raportach giełdowych - podał prokurator generalny.

  Z informacji prasowej przekazanej mediom wynika, że b. prezesowi GetBack Konradowi K. postawiono trzy zarzuty: 1) podania nieprawdy w raporcie giełdowym z 16 kwietnia 2018 r., 2) usiłowania wyłudzenia kwoty 250 mln zł z Polskiego Funduszu Rozwoju w kwietniu 2018 r., 3) wyrządzenia szkody majątkowej w wielkich rozmiarach spółce GetBack w łącznej kwocie 23 mln zł, z której ponad 15 mln zł zostało przywłaszczonych przez podejrzanego.

  Prokurator generalny poinformował, że Konrad K. nie przyznał się do stawianych mu zarzutów i składa w tej sprawie wyjaśnienia. Dodał, że po przeprowadzeniu czynności prokurator rozważy zastosowanie środków zapobiegawczych, nie wykluczając też skierowania wniosku o tymczasowe aresztowanie.

  Poinformował, że zatrzymana została też druga osoba, celem przedstawienia zarzutów. O szczegółach tej sprawy jeszcze nie będę mówił, bo w tej chwili dopiero czynności mają się rozpocząć. Zgodnie z zasadami sztuki chciałbym, aby najpierw to podejrzany ewentualnie usłyszał zarzuty i mógł się do nich ustosunkować - zaznaczył prokurator generalny. To Piotr B., przedstawiciel podmiotu gospodarczego, który współpracował z b. prezesem GetBack; o jego zatrzymaniu poinformowała w sobotę PAP rzeczniczka Prokuratury Regionalnej w Warszawie prok. Agnieszka Zabłocka-Konopka.

  Prokurator generalny zastrzegł, że do czasu, kiedy sąd nie wyda prawomocnego wyroku, wszystkie osoby - również te, którym dzisiaj są stawiane zarzuty - mają status podejrzanych. Nie przesądzamy o ich winie. My tylko twierdzimy, że istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że te osoby mogły się dopuścić poważnych przestępstw. W związku z tym prokurator był zobowiązany zarzuty postawić, (wcześniej) zlecić zatrzymanie - powiedział Ziobro.

  Ziobro ocenił, że sprawa GetBack S.A. jest traktowana bardzo poważnie, a prokuratura pokazuje, jak państwo powinno działać. W tym wypadku państwo działa profesjonalnie, robi to, co do niego należy" - ocenił. Podał, że w tej sprawie działa w prokuraturze 10-osobowy zespół, który pracuje pod nadzorem prok. Michała Ostrowskiego z Departamentu do Spraw Przestępczości Gospodarczej w Prokuraturze Krajowej. Ocenił, że sprawa GetBack prowadzona jest wzorcowo.

  Zatrzymanie to było możliwe dzięki bardzo intensywnej i wzorcowej pracy prokuratury i funkcjonariuszy CBA, którzy współdziałali z prokuraturą w tym śledztwie i na jej polecenie realizowali czynności zatrzymania osób - powiedział Ziobro. Według niego, intensywność prowadzonych czynności śledczych pokazuje, że prokuratura zdecydowała się postawić zarzuty w tej sprawie po 1,5 miesiąca od otrzymania zawiadomienia KNF.

  Szef MS nawiązał też do wypowiedzi polityków opozycji sugerujących, że prokuratura nic, bądź niewiele robi w tej sprawie. Podkreślił, że w sprawie GetBack w ostatnich miesiącach prokuratura gromadziła i poddawała ocenie obszerny materiał dowodowy, zabezpieczała dokumenty i przesłuchała ok. 50 świadków. Zaapelował też do Platformy Obywatelskiej, aby "się nie ośmieszała" i nie porównywała działań prokuratury za PiS z tą, która działała w okresie jej rządów.

  Przypomniał, że zarzuty w sprawie Amber Gold postawiono po blisko trzech latach prowadzenia śledztwa. To jest właśnie różnica miedzy państwem rządzonym przez PO a państwem rządzonym w okresie dobrej zmiany - ocenił Ziobro.

  W informacji prasowej Prokuratury Krajowej podano szczegółowe różnice między sprawą Amber Gold a sprawą GetBack. Amber Gold. Od zawiadomienia o przestępstwie z KNF do wszczęcia postępowania upłynęło 5 miesięcy, a do przedstawienia zarzutów głównemu podejrzanemu 2 lata i 8 miesięcy - czytamy.

  PK podała też, że w sprawie SKOK Wołomin "od wszczęcia śledztwa w dniu 29 kwietnia 2011 r. do przedstawienia zarzutów członkom zarządu upłynęły 3 lata", a w sprawie piramidy finansowej Finroyal "od wszczęcia dochodzenia w dniu 13 lutego 2008 r., do przedstawienia zarzutów podejrzanemu Andrzejowi K. w dniu 13 lipca 2012 r. minęło ponad 4 lata". "W sprawach karuzel VAT-owskich średni czas między wszczęciem postępowania a przedstawieniem zarzutów to ponad rok" - podała PK.

  Pozytywnie - jako efekt właściwej reakcji organów państwa - sprawę zatrzymania b. prezesa GetBack ocenił w niedzielnej rozmowie z PAP szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk. Myślę, że to dobitny przykład różnicy między państwem rządzonym przez koalicję PO-PSL a PiS. Tam różnego rodzaju afery, różnego rodzaju grupy oszustów, mogły działać swobodnie i państwo nie reagowało praktycznie wcale, bądź w niewielkim stopniu. W czasie naszych rządów widzimy od razu reakcję organów państwa i zatrzymanie osoby, co do której istnieją podejrzenia o spowodowanie szeregu nadużyć - mówił Dworczyk.

  Dodał, że premier Mateusz Morawiecki polecił stosownym służbom zajęcie się sprawą GetBack zaraz po otrzymaniu informacji o nieprawidłowościach w spółce.

  Dworczyk odniósł się też do zarzutów polityków PO sugerujących, że środowisko Prawa i Sprawiedliwości jest powiązane z aferą GetBacku. To wyjątkowy cynizm, bo tak naprawdę w państwie rządzonym przez PO-PSL organy ścigania tuszowały różne patologie, w tym aferę Amber Gold. Organy państwa pozwalały wówczas na rozkwit tego rodzaju patologii, jak ta związana z firmą GetBack, która powstała przecież w 2012 roku, czyli za ich rządów - powiedział szef KPRM.

  Byłego szefa GetBack Konrada K. zatrzymali w sobotę funkcjonariusze CBA na polecenie Prokuratury Regionalnej w Warszawie w ramach prowadzonego przez nią śledztwa dotyczącego nieprawidłowości w działaniach grupy kapitałowej GetBack SA. Zatrzymanie związane było z koniecznością przedstawienia K. zarzutów usiłowania oszustwa na szkodę Polskiego Funduszu Rozwoju, wyrządzenia szkody w wielkich rozmiarach w obrocie gospodarczym na szkodę spółki GetBack SA oraz przestępstw dotyczących manipulacji instrumentami finansowymi i podawania nieprawdy do publicznej wiadomości o działaniach spółki.

  Do zatrzymania b. szefa GetBack - jak podało w sobotę PAP CBA - doszło na Lotnisku Chopina, po powrocie biznesmena z Izraela. CBA poinformowało też, że doszło do przeszukania apartamentu K. oraz siedziby firmy, oraz że wcześniej w śledztwie przesłuchano łącznie kilkadziesiąt osób, w tym urzędników Komisji Nadzoru Finansowego i spółki GetBack SA; ponadto, zabezpieczono - jak podało CBA - tomy dokumentacji oraz dane elektroniczne.

  Śledztwo Prokuratury Regionalnej w Warszawie zostało podjęte 24 kwietnia br. w ramach zespołu prokuratorów, który został powołany w prokuratorze regionalnej przez Prokuraturę Krajową po zawiadomieniach przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego w tej sprawie. Postępowanie dotyczy wyrządzenia szkody majątkowej o wielkich rozmiarach, prowadzenie ksiąg rachunkowych wbrew przepisom i podawanie nieprawdziwych informacji. KNF zarzuciła byłemu kierownictwu spółki przeprowadzanie operacji finansowych, mających na celu uniknięcie realnej wyceny posiadanych przez spółkę pakietów wierzytelności.

  Spółka GetBack zajmuje się zarządzaniem wierzytelnościami. Powstała w 2012 r., a w lipcu 2017 r. jej akcje zadebiutowały na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w ramach przeprowadzonej pierwszej oferty publicznej.

  W kwietniu GPW, na wniosek KNF, zawiesiła obrót akcjami GetBack. Stało się to po tym, gdy 16 kwietnia rano firma podała, że prowadzi negocjacje z PKO BP oraz Polskim Funduszem Rozwoju ws. finansowania o charakterze mieszanym kredytowo-inwestycyjnym w wysokości do 250 mln zł. Z komunikatu spółki wynikało, że informację uzgodniono "ze wszystkimi zaangażowanymi stronami". PKO BP i PFR zdementowały informacje, że prowadzą takie rozmowy. To wywołało reakcję KNF. W efekcie rada nadzorcza GetBack odwołała ze skutkiem natychmiastowym Konrada K. ze stanowiska prezesa spółki.
 • @roux 15:40:57
  Teraz czas już na zarząd GANT-a. Prokuratura mogłaby zakończyć rozwleczone dochodzenia.
 • @roux 15:40:57
  Tu jest potrzebne uderzenie w całą szajkę anie areszt dla jednego. Swego czasu jedna z gazet opisywała, że GET BACK tworzyli byli TW w tym Leszek Czarnecki następny bankster TW Michał i jeszcze inni. Jak się bierze za taką sprawę to trzeba działać z rozmachem i rozmysłem a nie wsadzać jednego Krzaka. Afera jest znacznie większa bo tam trafiały kredyty banksterskie tzw niespłacalne.A komu udzielali takich kredytów? Aby mieć "dupokrytkę" sprzedawali za 10 procent wartości, żeby móc wyłudzić od Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. I tak to leciało panowie ze służb wszelakich i prokuratury..Wartość zagarniętego mienia oceniam na co najmniej 300 miliardów, a nie skromne 3 miliardy. Panie Ziobro i panie Kamiński do dzieła i to szybko.
 • @finka 16:28:29
  A Brudziński to za co odpowiada ? Kto masowo legalizuje im pobyt w Polsce. Mafia czy urzędnicy państwowi? Jeżeli tak jest, to szefowie służb na dywanik do premiera. A potem do roboty albo do widzenia! Czy wojewoda mazowiecki z PiS jest też członkiem mafii d/s sprowadzania imigrantów? Na początku 2018 r. w jego dzienniku urzędowym była informacja o sprowadzeniu do PL w r. 2017 ok. 6200 islamistów. Jak Ciaputowicz chlapnął się, że PiS sprowadza imigrantów, co rozwścieczyło elektorat, to teraz usłużne media wymyślają bajeczkę o mafii, żeby było na kogo zwalić. Niepokojąca jest liczba kilkudziesięciu tysięcy, o której piszą redaktorzy. To oznacza, że PiS planuje nam tu niezłe urozmaicenie zrobić, ostatnio 3 tys. muzułmanów z Uzbekistanu! Ale winna będzie mafia.
 • autor
  Tak,tak, to stare i wyciszone afery, Kryże bolszewik, dostał stołek z poręki Kalsteina w nagrodę by wyciszyc afery FOZZ, tak samo wyciszona aferę Art, B, dziwnie się składa, że w oba wątki prowadzą do Kalsteina i jego ówczesnego środowiska.
  Te afery to pikuś z takimi jak kupno największej kupy złomy tzw. rafinerii Możejki - strata 40 mld zł, łapówki siegające nawet mld zł - odpowiedzialni - Olechowski - Kaczynski L. - mlaskaty.
  Obecnie to tzw. repolonizacja PKO SA - strata siegająca nawet 35 mld zł, odpowiedzialni to Kalstein - Morawicki - Daniels, zablokowanie wyjaśnienie tzw. afery ,,wiatrakowej" związanych z energetyką - strata też około 30 mld zł, odpowiedzialni za wyciszenie afer - Kalstein - Ziobro - Daniels.
  Zakup katarskiego gazu skroplonego fakturowanego w usraelu przez spółki Sorosa - strata około 20 mld zł z powodu kosztów zawyżonych zakupu gazu po 880 $ za 1000 m3, zamiast po 400 $ - odpowiedzialni - Kalstein - Morawicki - Daniels.
  Zakup tzw. systemu patriot za 100 mld zł (5 zestawów) dla wojsk okupacyjnych NATO (przecież nie dla polaków) - odpowiedzialni Duda, Kalstein, Daniels
  Pompowanie gazu dla banderowskiej Upadłej bez płatności - strata około 12 mld zł - odpowiedzialni Duda - Daniels itd.
  Prawdzi złodzieje by tuszować swoją wyjątkową antypolskość wskazują nam na innych złodziei, tak się opłaca, ponieważ naiwni odwracają uwagę od prawdziwych aferzystów.
 • @Wrzodak Z. 09:11:21
  Polska to bogaty kraj - nie do zaj.....a. A w najnowszej aferze znowu tylko kozioł ofiarny beknie.
 • @Wrzodak Z. 09:11:21
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19jMTU3OS9wLzIwMTgvMDYvMTkvODI1LzM2NC8wNzBkOGYwYTc4OTE0MDJiYmMwMzI1ZjExYTRjYzkxNS5qcGVn.jpeg


  Nowy minister rolnictwa o chazarskich korzeniach, czyli sami swoi panie Morawiecki. Z tym zarostem i pryszczami jest bardzo "seksowny"! Fakt, taki zarost może nosić człowiek młody, albo całkiem siwobrody. Inaczej wygląda jak dziad proszalny, przykład na fotce. Czy stanowisko ministra nie zobowiązuje do tego żeby wyglądać przyzwoicie? żyd minister zdrowia, teraz minister rolnictwa wyglądają jak żule z pod mostu. W oczach ma takie coś, że już samym wzrokiem pokona afrykański pomór świń. Facet opłacany z Jerozolimy...Żyd nie tylko według brody. Jest przew. Polsko-Izraelskiej Grupy Parlamentarnej oraz należy do Parlamentarnego Zespołu ds. Zrównoważonego Rozwoju Europy. Dwa w jednym: Izrael i NWO. Polin zaczyna zwierać szczęki..woda, żywność, służba więzienna, armia...Gowin sprowadził chazarkę Emilewicz która teraz układa się z żydami, kto tam jeszcze został z Polaków? Podajcie do wiadomości ilu posłów wybierali Polacy nieświadomi, że wybierają osobników z podwójnym obywatelstwem. Polak chce wybierać Polaka a nie Niemca, Ruska, Ukraińca, Izraelczyka czy Amerykanina.
 • @finka 16:28:29
  Gen. Polko o mafii imigracyjnej w Polsce: "W tej chwili uruchomiony jest kanał przerzutowy, który idzie za naszą wschodnią granicą. I policja ma tę świadomość".
  https://wpolityce.pl/polityka/400189-nasz-wywiad-gen-polko-o-mafii-imigracyjnej
  Ps...Pytanie brzmi: gdzie jest rząd, służby bezpieczeństwa, MSZ, policja, straż graniczna, kontrwywiad? gdzie oni są i co robią z tym by chronić granice? No i za co i od kogo biorą pieniądze? Jakie służby? Za służby są odpowiedzialni politycy. Afera imigracyjna to dużo większy skandal niż afera Amber Gold. Na ulicach robi się coraz bardziej kolorowo, multikulti kwitnie, a PiS nic nie robi. Jeżeli to prawda wszyscy odpowiedzialni powinni zostać zwolnieni dyscyplinarnie. Jesteśmy w strefie Schengen. Sami tego chcieliśmy. Granice są otwarte. Walkę z mafią trzeba natychmiast rozpocząć. Tępić też trzeba zdrajców naszej Ojczyzny wysokimi karami finansowymi. Miało nie być nachodźców z Azji centralnej. Kto dał prawo Morawieckiemu do przyjmowania wyznawców Allaha z Azji Środkowej lub rozdawania paszportów żydom? Nie ma ta skończona sierota mandatu do podejmowania decyzji w imieniu społeczeństwa. Muszą powstać warunki do powrotu 4 mln Polaków, a my tutaj Azjatów przyjmujemy, no to jakieś szaleństwo jest. Niedobrze, Warszawka azjatycka już jest.
 • @roux 15:40:57
  Afera GetBack, powiązania z PiS i PO. Gala "Człowiek Wolności" tyg. wSieci i wręczenie nagrody prezes Trybunału Konstytucyjnego Przybłęskiej. GetBack widnieje tu jako "partner wspierający" imprezy.
 • @finka 16:28:29
  Egzamin dla państwa do zdania natychmiast! Mafia imigrancka hasa w Polsce w najlepsze. Problem nielegalnej imigracji nie stoi u naszych bram. On już tu jest. I jest bardzo realny, choć nikt nie zdaje sobie sprawy, jak wielka jest jego skala. To poważny problem dla polskiego państwa, które opiera się przyjmowaniu kilku tysięcy migrantów z zachodniej Europy – i słusznie – ale poprzez dziury w systemie pozwala na ściąganie nad Wisłę jeszcze większej liczby przybyszów, również z tzw. krajów podwyższonego ryzyka. O tym, że imigrantów do Europy ściągają grupy przestępcze, słyszeliśmy wielokrotnie, ale nie przypuszczaliśmy, iż ten proceder dotyczy Polski w tak dużym stopniu napisaliśmy z Marcinem Wikło w najnowszym numerze tygodnika „Sieci”. Byliśmy przerażeni, gdy wysłuchaliśmy pierwszej osoby, która obserwowała ten proceder z bliska. Później jej słowa potwierdziła kolejna, i kolejna. Okazuje się, że przez nikogo nieniepokojone działają w Polsce agencje, które masowo legalizują pobyt cudzoziemców omijając prawo. W skrócie rzecz wygląda następująco: zakładane są firmy słupy (ich szefami zostają alkoholicy, ludzie z długami), które zgłaszają zapotrzebowanie na pracownika z dalekiego kraju. Tak dobierają kryteria, by w Polsce nie znalazł się nikt skłonny wykonywać daną pracę na określonych warunkach. A stąd już prosta droga do szybkiego przyznania prawa tymczasowego pobytu w naszym kraju, a zatem na terenie całej strefy Schengen. „Tymczasowy” w naszym kraju jest najdłuższy w całej Unii bo wynosi 3 lata (rząd chce go wydłużyć nawet do 5 lat!) i dlatego właśnie Polska jest bramą do UE dla tysięcy ludzi z dalekiej Azji czy Afryki (oczywiście wciąż najwięcej cudzoziemców przyjeżdża do nas z Ukrainy). Pytaliśmy chyba we wszystkich służbach, które powinny interesować się tym tematem. Wszędzie spotykaliśmy się ze zdziwieniem, że jest aż tak źle. Nawet jeśli któraś ze służb dostrzega problem (jak Straż Graniczna), nie ma ani wystarczającej liczby ludzi ani przepisów, które pozwoliłyby ukrócić ten proceder. Dość powiedzieć, że SG (podobnie jak Państwowa Inspekcja Pracy) nie jest nawet podpięta do systemu informatycznego ZUS (ma dostęp offline – dane aktualizowane są… co kwartał), więc nie może na bieżąco sprawdzać np. ilu zagranicznych pracowników jest ubezpieczonych i kto ich ubezpiecza (brokerzy ubezpieczeniowi to jedna z macek opisywanej przez nas ośmiornicy). Nie wiemy, kto przyjeżdża i co się z nim dalej dzieje. Ludzie, którym przyznano na lewo karty pobytu nie wykonują pracy, do której oficjalnie przyjechali, bo przecież firmy, które miały ich zatrudniać nie prowadzą żadnej działalności. Ilu zostaje w Polsce, a ilu jedzie dalej na Zachód? Jaka naprawdę jest ich tożsamość? Nikt nie zna odpowiedzi na te pytania. Nie kontroluje tego ani SG, ani ABW, ani urzędy ds. cudzoziemców. Resorty gospodarcze zdają się zamykać oczy na problem, za głosem pracodawców przekonując, że potrzeba nam rąk do pracy, więc musimy ściągać do Polski kogo się da i skąd się da. To ślepa uliczka, która nie dość że może skończyć się tragicznie (w tle problemu poza kwestiami cywilizacyjnymi jest też zagrożenie terrorystyczne), to jest w poprzek oficjalnym deklaracjom obecnej ekipy, która szła przecież do wyborów pod ostrymi hasłami zatrzymania fali imigrantów. Przed polskim rządem nie lada wyzwanie. Konieczna jest natychmiastowa zmiana przepisów, doposażenie i lepsze zadaniowanie służb, ale przede wszystkim chęć dostrzeżenia problemu. Na razie zafiksowani na ratowanie rynku pracy uzbrajamy bombę z opóźnionym zapłonem.

  Ps. Polecam Państwu lekturę całego obszernego artykułu. Pokazaliśmy w nim bardzo dokładnie mechanizm funkcjonowania tej ośmiornicy i opisaliśmy wiele absurdalnych przypadków, które nie wzbudziły żadnej czujności urzędników. To porażająca historia, ale trzeba ją znać, by wiedzieć, na czym polega dziś w Polsce problem nielegalnych imigrantów. autor: Marek Pyza

  Ps..."Ilu zostaje w Polsce, a ilu jedzie dalej na Zachód?". Ci którzy wyjadą, zostaną zawróceni, podobnie jak w przypadku Czeczenów. To będzie kolejna gigantyczna fala zwrotna. Polska ściąga obcych kulturowo migrantów zarobkowych dla czerpania zysków międzynarodowych korporacji, które kapitał wyprowadzają za granicę. Deportować tych islamskich nierobów. Mafia imigrancka po Polsce hasała, hasa i hasać będzie, bowiem pan Dyzma Brudziński z MSW ma inne ważniejsze zadania czyli łapać faszystów, a jak ich nie ma to stworzyć i dalej łapać. To przecież Morawiecki i jego pachołki w rządzie chcą przywozić miliony islamskich terrorystów z Bangladeszu, Pakistanu i Filipin. Kwieciński powiedział, że Polacy za dużo zarabiają. Morawiecki chce sprowadzić cały Pakistan do Polski, ci ludzie słyną z seksualnego wykorzystywania dzieci w UK, tworzą gangi i mafie, pytanie na czyje zlecenie działa ? Czy aby nie Daniels nim kieruje? Zajęci bieżącymi sprawami nawet nie zauważamy ze tego kolorowego tałatajstwa jest coraz więcej. Coraz więcej skośnookich w Wolce Kosowskiej, gdzie policja co kilka tygodni robi obławy kasując im szmugiel. Coraz więcej Pakistańczyków, którzy nie wiadomo co robią w Polsce, bo przecież nie pracują, jak mają zasiłki od Makreli. Afrykanie jeszcze nie dotarli bo daleko ale w Warszawie coraz bardziej kolorowo na ulicach. A na Wiertniczej zamknięte osiedle z meczetem, sponsorowane przez Saudyjczyków, Turków czy inne cholerstwo. Polska powinna być dla Polaków a ukropy wypierają Polaków z rynku, bo są tańsi i się nie odzywają. Nie tak miało być... Panie ministrze Brudziński co pan na to?
 • @finka 16:28:29
  Gen. Bąk o ośmiornicy imigracyjnej: "Przy przerzucie tych ludzi przez polską granicę współpracują obywatele różnych państw, m.in. Ukrainy, Polski i Słowacji". Trudno jednak mówić o możliwościach całkowitego zatrzymania tego procesu. Być może utrudnieniem jest to, że ci, którzy trafiają do naszego kraju tranzytowo, szybko z niego znikają, bo są przerzucani na Zachód do Francji, Belgii, czasami do Szwecji. Więc być może tutaj skuteczność naszych służb specjalnych jest taka, jaka jest, ponieważ te osoby nie zostają na terenie naszego kraju mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl gen. bryg. rez. dr inż. Tomasz Bąk, dyrektor Instytutu Studiów nad Terroryzmem i dyrektor ds. Bezpieczeństwa Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
  https://wpolityce.pl/polityka/400223-nasz-wywiad-gen-bak-o-mafii-imigracyjnej

  Ps..Dyrektor Instytutu Studiów nad Terroryzmem i dyrektor ds. Bezpieczeństwa nie wie. Jakie te generały mądre a jakie impotentne. Następne kurde pieszczochy budżetu. Spasione i cwanie dobrze ustawione towarzystwo. Człowieku! Co ci znika ?? Wyjdź na ulice Warszawy to zdasz sobie sprawę, że tutaj są już ich dziesiątki tysięcy. A Kaczyński siedzi w domu i nic nie widzi, bo tylko siedzi w domu. Czego to generał? "Legalizacja" to elementarny dział służb specjalnych, zatem mafie legalizacyjne muszą mieć związek z polskim ubectwem, dlatego bezkarnie działają pod ich nosem! Co on pieprzy? Tylko do końca kwietnia 2018 urzędy wojewódzkie wydały prawie 400 tys zezwoleń na pobyt - to łatwe, jak bułka z masłem. Potem fikcyjne małżeństwo za kilka tys. ojro i mamy obywatela. Ale co tam "miglance", z Niemiec przywożą miliony ton śmieci i spalają je tu bez problemu, a strażak w Zabrzu stwierdza, że "to nieszkodliwe"! Skoro premier Mateusz Morawiecki chwali się Merkel, że przyjmujemy muzułmańskich Azjatów to czego się spodziewać po podległych mu służbach? Od pół roku (początek rekonstrukcji) w TVP jest pro-imigrancka retoryka. Że niby kochamy obcych, że niby są potrzebni naszej gospodarce....A co nas Polaków to obchodzi kto sprowadza. Obiecaliście pilnować Polski, a zajęliście się goszczeniem Danielsa, paleniem świec chanuki, muzeami żydowskimi i Ukraińcami. Gdy granice są dziurawe jak szwajcarski ser a obce służby i mafie chcą coś ugrać naszym kosztem. To wręcz staje się oczywistą oczywistością, że będziemy wykorzystywani, rozgrywani i ogrywani. To Episkopat protestantyzujący KK jest przeszczęśliwy bo może lokować po parafiach uchodźców a wierni KK zacząć budować meczety dla braci muzułmanów z Azji i Afryki. Miejmy nadzieję, że was w Warszawie pierwszych zaatakują wpuszczeni przez rząd uchodźcy i wtedy pójdziecie siedzieć, bo Naród Polski nie zniesie waszej głupoty. Pilnie potrzebna staje się w tej sytuacji nowelizacja stosownych przepisów kodeksu karnego w tym zakresie i traktowanie tego procederu jako potencjalnej działalności o charakterze terrorystycznym i co się z tym wiąże dramatyczne zaostrzenie kar za udział w tym procederze, i trzeba to zrobić w trybie pilnym!
 • @finka 16:28:29
  Dr Brzeski: "Na tyłach Straży Granicznej działają bezkarnie mafijni sabotażyści, którzy za pieniądze wprowadzają obcych do naszej narodowej społeczności". Ludzie to nie roboty. Za jednym kliknięciem nie zmieniają tożsamości kulturowej. Warstewka integracji jest bardzo cienka, jak lukier na pączku. Zew krwi jest silniejszy i nie wiadomo, kiedy się odezwie. Jedni mogą wykorzystać ten zew do walki z „niewiernymi”, inni do tworzenia „narodu europejskiego” mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl dr Rafał Brzeski, specjalista w dziedzinie wojny informacyjnej. wPolityce.pl: Tygodnik „Sieci” ujawnił, że w Polsce prężnie działa mafia imigracyjna, która masowo sprowadza do Polski imigrantów z krajów podwyższonego ryzyka. Czy to znaczy, że mamy nieszczelne granice, albo nasze służby nie stanęły na wysokości zadania? Dr Rafał Brzeski: Znaczy to przede wszystkim, że mamy zdemoralizowaną i przeżartą korupcją warstwę urzędniczą. Przecież, jeśli mafia masowo sprowadza migrantów, to nie trzyma ich w piwnicach. Musi ich w Polsce zalegalizować, a zalegalizować może jedynie z pomocą pracowników różnych urzędów oraz prawników lub paraprawników, którzy udzielą pomocy w wykorzystaniu przepisów i luk w przepisach. Sądząc z doniesień prasowych nasze granice stają się coraz szczelniejsze, ale niejako na tyłach Straży Granicznej działają bezkarnie mafijni sabotażyści, którzy za pieniądze wprowadzają obcych do naszej narodowej społeczności. Straż Graniczna jest w stanie chronić pas graniczny, ale dalej ochronę państwa powinny przejąć inne służby, a przede wszystkim urzędy i wyspecjalizowane komórki podległe samorządom. Na tym szczeblu jednak świadomość odpowiedzialności za państwo jest raczej nikła, a interes prywatny i lenistwo bardzo często biorą górę nad interesem państwa. Nie do wszystkich dociera, że pierwszy legalnie wydany dokument otwiera drogę do pełnej legalizacji pobytu w RP, a nawet do zbudowania nowej tożsamości. Fachowcy, którzy zajmują się bezpieczeństwem zwracają uwagę na fakt, że Polska jest tutaj głównie przystankiem dla imigrantów, którzy udają się na Zachód. Część z nich jednak zostaje. Jak Pan patrzy na ten problem? Dla migrantów, którzy rozglądają się za atrakcyjnym „socjalem”, Polska jest rzeczywiście tylko przystankiem. Jeśli już przenikną do strefy Schengen i zalegalizują się, to wędrują dalej. Bardziej niebezpieczni są ci, którzy zostają na dłużej, zwłaszcza jeśli nie podejmują stałej pracy. Stanowią bowiem nie tylko zagrożenie dla bezpieczeństwa, ale także zagrożenie kulturowe, a nawet cywilizacyjne. Zwłaszcza, że mogą zostać zradykalizowani i wykorzystani przez „zarządców ideologii”. Ludzie to nie roboty. Za jednym kliknięciem nie zmieniają tożsamości kulturowej. Warstewka integracji jest bardzo cienka, jak lukier na pączku. Zew krwi jest silniejszy i nie wiadomo, kiedy się odezwie. Jedni mogą wykorzystać ten zew do walki z „niewiernymi”, inni do tworzenia „narodu europejskiego”, procesu dla którego warunkiem wstępnym jest ujednolicenie wszystkich Europejczyków przez inną cywilizację, odmienną od łacińskiej. W świetle ujawnionych faktów możemy mówić o tym, że nasze bezpieczeństwo jest w jakiś sposób zagrożone, bo teoretycznie do Polski mogą również przeniknąć bojownicy ISIS? W tym przypadku zagrożenie nie jest teoretyczne, ale faktyczne. Sądzę jednak, że ze względów propagandowych Polska stanowi raczej zaplecze logistyczne i rekreacyjne, niż front walki. Sztyletnik w Pcimiu nie trafi na pierwsze strony światowych gazet. „Spokojna” Polska o drzemiących służbach jest natomiast świetnym terenem dla dyskretnego zmagazynowania terrorystycznego hardware’u i ukojenia nerwów bojowników pierwszej linii. Przerzut imigrantów przez naszą wschodnią granicę, to jedynie sprawa dla Straży Granicznej i innych służb, czy może należy wprowadzić jakieś zmiany systemowe, sprawić by polityka azylowa była bardziej hermetyczna? Bardziej hermetyczna winna być doraźna taktyka, natomiast polityka azylowa powinna odpowiadać długoterminowym interesom państwa. Kształtujący ją politycy winni myśleć o ludziach. Tych mieszkających w Polsce od pokoleń i tych do niej migrujących legalnie i nielegalnie. Nie wolno widzieć w nich jedynie „siły roboczej” potrzebnej do tymczasowego załatania dziur na rynku pracy. Nie można w imię wskaźników gospodarczych wpuszczać „zasobów ludzkich” z obszarów obcych kulturowo i cywilizacyjnie. Taka krótkowzroczna polityka może się zemścić w chwili kryzysu gospodarczego lub nagłego wyżu demograficznego. Nieodpowiedzialna polityka azylowa może w takiej sytuacji doprowadzić do poważnych wstrząsów społecznych, niekorzystnych dla państwa. Ps... "Morawiecki o spotkaniu z Merkel: staramy się znaleźć konsensus m.in. ws. migracji"? To urzędniczy mafiozo czy "zew krwi" z Sorosem, Solorzem, z Solochem, albo z wszystkimi takimi, hę? Panowie! Zdrada! Wypowiedź Morawieckiego w Berlinie to ukoronowanie poszlak, pogłosek, przecieków, pół-informacji, trendów propagandowych jakie docierają do nas od czasu rekonstrukcji. Co na to Minister Błaszczak i Brudziński? Kazali im milczeć ? Kto za tym stoi, czyżby kasę na takim interesie znowu robili żydzi rękami zbrodniarza z dwoma KS i "biznesmena" agenta Gestapo i SS Sorosa? Dożywotnie kary więzienia dla osób odpowiedzialnych za pilnowanie granicy i rządzących odpowiedzialnych za stan zagrożenia. Liberalny czytaj Polaku żydowski rząd Morawieckiego, Gowina, Glińskiego, etc.. Dudy, do dymisji!! Gdzie są obietnice wyborcze? Prezesie Jarosławie Kaczyński dlaczego oszukałeś, oszukaliście społeczeństwo w sprawie imigrantów, nachodźców i wybranego rządu Beaty Szydło? PiS nie wygra więcej wyborów, bo ich nieudolna polityka rozkłada państwo polskie!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031