Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
167 postów 2387 komentarzy

Tylko prawda jest ciekawa

35stan - mgr inż.inżynier urządzeń sanitarnych, projektant. Obserwuję, analizuję i wyciągam wnioski. Jeśli piszę, to o konkretach i faktach,lanie wody czy bicie piany mnie nie interesuje, choć zjawiska te nie są mi obce.

Przygotowania do polityki resetu USA-Rosja 2.0?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jak widać, USA zrobiło świetny interes z Polską a w zamian…….zdradziło Polskę i polskie interesy w sprawie gazociągu NS2.

 Dla spostrzegawczych obserwatorów wydarzeń politycznych i geopolitycznych nie powinny umykać wydarzenia dziejące się na świecie i w Polsce od dobrych kilku miesięcy.

Wydaje się, że po klęsce polityki resetu USA-Rosja trwającej formalnie w latach 2009-2013, której celem podstawowym było definitywne załatwienie sprawy programu atomowego Iranu, który dla Izraela jest śmiertelnym zagrożeniem, nowa amerykańska administracja i Izrael prowadzą przygotowania do nowego porozumienia z Rosją, by wreszcie problem programu atomowego Iranu załatwić po myśli Izraela.
Definitywnie, po myśli Izraela, problem ten można załatwić tylko poprzez zwycięską wojnę z Iranem.
Podczas polityki resetu USA-Rosja za rządów prezydenta Obamy, Izrael w latach 2010-2012, trzykrotnie chciał rozpocząć wojnę z Iranem:
„Były premier Izraela: Netanjahu chciał trzykrotnie zaatakować Iran”
(…)Premier Izraela Benjamin Netanjahu trzykrotnie chciał zaatakować Iran - twierdzi były minister obrony Izraela oraz były premier Ehud Barak. Według Baraka Netanjahu zrezygnował jednak biorąc pod uwagę rekomendacje sił zbrojnych oraz ze względu na stanowisko USA.(…)
//www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-byly-premier-izraela-netanjahu-chcial-trzykrotnie-zaatakowac,nId,1872894
Załatwienie sprawy po myśli premiera Netanjahu uniemożliwiła Rosja, stając w obronie Syrii i jej prezydenta Bashara al-Assada.
Obalenie reżymu Asada było warunkiem koniecznym przed atakiem USA i Izraela(IIIRP też miała uczestniczyć w wojnie z Iranem) na Iran.
Stało się to powodem przejścia w stosunkach USA z Rosją z polityki resetu na politykę konfrontacji, z Majdanem na Ukrainie, aneksją Krymu przez Rosję, sankcjami USA i Zachodu nałożonymi na Rosję, wojną na wschodzie Ukrainy, militarnym zaangażowaniem się Rosji w wojnie w Syrii.
Nowa administracja D.Trumpa miała powrócić do polityki robienia geszeftów z Rosją i nawet z tego powodu oskarżano ją o potajemne konszachty z Rosją i ingerencję Rosji w wewnętrzne sprawy(wybory) w USA.
Zarówno USA jak i Rosja prowadziły i prowadzą ze sobą grę, by przygotować sobie argumenty przetargowe, gdy do nowej polityki resetu dojdzie.
Rosja zaczęła grać kartą koreańską, poprzez wzmożenie prób jądrowych i prób rakiet balistycznych przez reżym Kim Dzong Una, prowokując USA do rozciągnięcia sił USA od Bliskiego do Dalekiego Wschodu, czym osłabiła możliwości działań USA w Syrii i w ewentualnym ataku na Iran.
Jak widać, USA zrobiło świetny interes z Polską a w zamian…….zdradziło Polskę i polskie interesy w sprawie gazociągu NS2.
Jak pisze dzisiejszy (29.06.2018) niemiecki „Handelsblatt” w wydaniu online:
(…)Stany Zjednoczone zapewniły Niemcy, że jakiekolwiek sankcje nałożone na Rosję nie będą dotyczyły budowy gazociągu Nord Stream 2(…)
(…)Według informacji niemieckiego ministerstwa gospodarki USA obiecały Berlinowi, że zrezygnują na razie z sankcji za budowę rurociągu Nord Stream 2(…)
(…)— cytuje „Handelsblatt” rzeczniczkę niemieckiego resortu gospodarki.
Powiedziała ona również, że osiągnięto to w konsultacjach z rządem USA. Rzeczniczka nie powiedziała, kiedy nowe wytyczne zostały przedstawione przez stronę amerykańską.(…)
https://wpolityce.pl/swiat/401841-usa-zapewnily-niemcy-ze-sankcje-wobec-rosji-nie-dotkna-ns2
Taka zmiana polityki USA w sprawie Rosji może oznaczać, że liczą na porozumienie z Rosją w sprawie Syrii i Iranu a to oznacza, że otworzyłaby się droga do rozpoczęcia przez USA i Izrael wojny z Iranem.
I ta sprawa może wyjaśniać wczorajsze ekspresowe kastrowanie przez władze IIIRP noweli ustawy o IPN przyjętej w styczniu 2018 roku oraz ogłaszania wielkiego sukcesu i nowego otwarcia w stosunkach z Izraelem.
Wojna z Iranem jest przedsięwzięciem ryzykownym dla Izraela i niebezpiecznym dla jego mieszkańców.
Dlatego Izrael postanowił uczynić sobie z Polski miejsce ewentualnej ewakuacji mieszkańców w sytuacji ewentualnego zagrozenia dla nich a być może także do ewakuacji jakichś elementów militarnej infrastruktury, która byłach y zagrożona a której uzycie nie wchodziłoby w grę(np. składy broni jądrowej).
Wielka aktywność w ostatnich miesiącach służb mundurowych Izraela w Polsce, może na to wskazywać(prezydent i szefowie wszystkich służb specjalnych Izraela na Marszu Żywych – kwiecień 2018, wizyta 120 najważniejszych policjantów izraelskich – maj 2018, po raz pierwszy ćwiczenia izraelskich komandosów w Polsce, ćwiczenia w opanowywaniu lotniska – czerwiec 2018).
Dodać do tego należy fakt, ze w 2017 roku PLL LOT uruchomiły wiele nowych połączeń z miast wojewódzkich z Izraelem oraz zwiększyły częstotliwość lotów z Okęcia w Warszawie.
PLL LOT zamówiły w USA kilka dodatkowych samolotów i jak donosiły media, pierwszy (Boeing 787–9 Dreamliner) odebrano w marcu 2018, drugi B787–9 w kwietniu, trzeci na przełomie maja i czerwca. Ostatni samolot LOT spodziewa się otrzymać na początku 2019 r.
4 czerwca 2018 roku Polskie Linie Lotnicze LOT i izraelski EL AL podpisały memorandum, które ma doprowadzić do podpisania umowy code-share(z biletem wykupionym w jednej linii, pasażer może lecieć samolotem drugiej linii).
Takie porozumienie byłoby na rękę pasażerom izraelskim, gdyby doszło do ewentualnej ewakuacji z Izraela do Polski, gdyż z biletem linii EL AL. Mogliby podróżować samolotami PLL LOT.
Rafał Milczarski, prezes Polskich Linii Lotniczych LOT, jest w bardzo bliskich relacjach z Jonny Danielem, izraelską „szarą eminencją” w Polsce a z kolei J.Daniels, izraelski sierżant sztabowy, od 2010 roku przyjaciel D.Trumpa i współpracownik w jego interesach na BW(działalność w zakresie PR).
Zmiana rządu B.Szydło na rząd M.Morawieckiego, byłego prezesa BZ WBK z grupy Santander(pakiet kontrolny posiadają żydowskie instytucje finansowe USA: State Street Bank & Trust – 7.32%, Chase Nominees – 5.53%, Blackrock, Inc. – 5.20%, reszta – akcjonariat rozproszony), to było wejście w etap przygotowania nowej polityki resetu 2.0 USA –Rosja, w której Polsce przeznaczono rolę kondominium amerykańsko – żydowskiego(bezpośredni, z pominięciem Niemiec i Rosji nadzor nad IIIRP).
Wcześniej, podczas polityki resetu w latach 2009-2012 , Polsce przeznaczono rolę kondominium rosyjsko niemieckiego, pod żydowskim zarządem powierniczym.
 
W odpowiedzi na to zagranie Rosji, USA zagrały kartą chińską(gospodarczą), wprowadzając cła(Prezydent USA nałożył 25–procentowe cło na chiński eksport wart 50 mld dol. rocznie).
W odpowiedzi Chiny zapowiedziały zastosowanie taryf celnych o wartości 34 mld dol. , które wejdą w życie 6 lipca 2018 roku i dotyczyć będą takich dóbr, jak produkty rolne, owoce morza i samochody. Cła na inne produkty zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.
Administracja D.Trumpa zapowiedziała w odpowiedzi wprowadzenie dalszych ceł i innych restrykcji na Chiny.
Chiński resort handlu ogłosił, że Pekin natychmiast nałoży cła o tej samej sile i skali jak Amerykanie.
Ostra gra USA z Chinami, zaowocowała rozpoczęciem rozmów pomiędzy USA a Koreą Północną w sprawie denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego czyli obniżania napięcia w rejonie Dalekiego Wschodu, co pozwoli USA na utrzymanie większego zaangażowania na Bliskim Wschodzie.
Administracja D.Trumpa, utrzymując sankcje nałożone na Rosję, jednocześnie kusi Rosję, by ustąpiła interesom Izraela i USA na Bliskim Wschodzie, w zamian za korzyści ekonomiczne.
Proponują Rosji, by w zamian za zgodę Rosji w sprawie Syrii i Iranu(obalenie reżymu Asada w Syrii i reżymu ajatollahów w Iranie) , Rosja przejęła cały wolumen eksportowy ropy naftowej, który obecnie zajmuje Iran(po pokonaniu Iranu, eksport ropy irańskiej miałby spaść do zera).
Drugą pokusą USA wobec Rosji jest sprawa gazociągu północnego NS2.
Jeszcze kilka miesięcy temu administracja USA straszyła nałożeniem sankcji na firmy z Niemiec i innych krajów UE, które angażuja się w ten projekt.
Rząd IIIRP M.Morawieckiego chwalił się, że najważniejszy nasz sojusznik, podziela polskie interesy w sprawie tego gazociągu.
I oto kilka dni temu pojawiła się informacja, że Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo podpisało porozumienia z dwoma producentami skroplonego gazu ziemnego (LNG) z USA. Port Arthur LNG oraz Venture Global LNG mają być w przyszłości dostawcami gazu do Polski. Kontrakty mają być długoterminowe.
PGNiG odbierać będzie od każdego z amerykańskich partnerów po 2 mln ton LNG rocznie, co po regazyfikacji daje łącznie około 5,5 mld m.sześc. gazu ziemnego. To olbrzymie jak na Polskę ilości. Obecnie zużywamy około 16 mld m.sześc. rocznie, a według prognoz Ministerstwa Energii w ciągu osiemnastu lat zużycie ma wzrosnąć nawet do 21 m.sześc. w miarę rozwoju energetyki gazowej w Polsce.

KOMENTARZE

 • Dobrze, że Rosją nie rządzą żydzi...
  Co do Polski: lepszy swój żyd, niż obcy.
  Co do amerykańskich interesów w Polsce: lepsze są niemieckie Hipermarkety?
  Wolę MOLE - tam nie sprzedają podróbek.
 • @Talbot 10:56:22
  "Co do Polski: lepszy swój żyd, niż obcy."

  Szkoda, ze tych "swoich" jak na lekarstwo.
  Reszta tego tałatajstwa to żydostwo przywleczone na sowieckich tankach, mające we krwi wysługiwanie się obcym mocarstwom w nadziei, ze te ustanowią ich karbowymi nad Polakami.
 • Żydowski Pax Russo - Americana cd.
  Trump uzna Krym za część Rosji?

  https://www.bloomberg.com/news/articles/2018-06-29/trump-leaves-door-open-to-u-s-recognizing-russia-s-crimea-grab

  Trump podpisał tajne zobowiązanie zabezpieczające żydowski program nuklearny.

  https://www.timesofisrael.com/trump-signed-secret-pledge-to-safeguard-israeli-nukes-report/
 • @35stan 11:16:01
  Święta racja.
  Po neonie jeszcze niedobitki się pałętają...
 • Autor
  Geopoityka się zmienia - następuje podział świata na strefy wpływów.

  Może zrobić ankietę...

  Kto chce znaleść się w strefie wpływów kondomimium niemiecko-rosyjskiego(turańskiego) a a kto w strefie wpływów amerykańskich?
 • @Arjanek 11:26:21
  "Trump uzna Krym za część Rosji?"

  Taką opcję zapowiadał już podczas kampanii wyborczej w 2016 roku.
 • Innymi słowy: przygotowania do przejęcia Polski przez Izrael
  I utworzenia dwukastowego państwa: uprzywilejowanych żydów i poddanych im Polaków.
  Żydzi będą mieli pieniądze ze swoich uroszczeń, ich biznesy nie będą opodatkowane, czyli polskie biznesy nie będą miały szans się utrzymać, a ich gminy wyznaniowe mogą zakupić każdą ilość ziemi uprawnej i ewentualnie wydzierżawią do uprawy Polakom za ciężkie pieniądze, albo zatrudnią Polaków za marne grosze na własnych farmach i w swoich przedsiębiorstwach. Takim sposobem Polska stanie się 100% kolonią w samym sercu Europy w XXI wieku, tak przy okazji okrągłej rocznicy stulecia odzyskania niepodległości.
  A jak któryś Polak będzie podskakiwał, to gułagi nie będą potrzebne, bo zostanie wysłany na front, jak większość mężczyzn w wieku poborowym. I tyle.
 • @Talbot 11:26:22
  Kolego Talbot.
  Tylko jak tych niedobitków zabraknie, to neon zgaśnie...
 • @Lotna 15:32:41
  "Żydzi będą mieli pieniądze ze swoich uroszczeń, ich biznesy nie będą opodatkowane, ..."

  To może o to chodzi z tą specjalną strefą ekonomiczną, która ma obejmować
 • @35stan 15:36:58
  .... cała Polskę?
 • @35stan 15:38:03
  O to właśnie chodzi z ta strefą. Podmioty zagraniczne maja być w tajnym założeniu zwolnione z podatków, a więc bezkonkurencyjne.
 • @tańczący z widłami 17:26:17
  dokładnie!!
  dodajmy startupy z Izraela..
  polska GPW ma zakupić izraelską giełdę, co to jest bankrutem..
  wodociągi w Polsce po cichu już sprywatyzowane..

  Czekać tylko aż rezydent Polski wybrany w dymokratycznych wyborach, w orędziu Nowo Rocznym wystąpi przed poloactfem w myccee!!
 • @wk..ny 18:52:53
  Całkiem serio, myślę że Polacy powinni tworzyć tajne polskie podziemie i likwidować zdrajców z rządu i parlamentu jak w czasie ll wojny. Los Palestyńczyków jest nie do pozazdroszczenia, a jest to los, który nas czeka, jeśli ich nikt i nic nie zatrzyma.
 • @Talbot 13:27:41
  Ja czytam takie coś, to mi ciśnienie rośnie! Ankietę niewolniku wymyśliłeś? Musisz być koniecznie pod czyimś wpływem? Bo ja nie!
  Żałosny jesteś!
 • @SZS 15:34:19
  O to mu chodzi, żeby zgasł.
 • @Lotna 19:16:41
  Chyba nie ma innego wyjścia.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031