Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
162 posty 2338 komentarzy

Tylko prawda jest ciekawa

35stan - mgr inż.inżynier urządzeń sanitarnych, projektant. Obserwuję, analizuję i wyciągam wnioski. Jeśli piszę, to o konkretach i faktach,lanie wody czy bicie piany mnie nie interesuje, choć zjawiska te nie są mi obce.

Czyżby „zły omen” dla Prezydenta A.Dudy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Gen. dyw. Richard J. Hades, dowódca Gwardii Narodowej Illinois, został w środę 15 sierpnia 2018 roku, odznaczony przez Prezydenta Andrzeja Dudę Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Zasługi RP(II klasa).

 Gen. dyw. Richard J. Hayes, dowódca Gwardii Narodowej Illinois, został w środę 15 sierpnia 2018 roku, odznaczony przez Prezydenta Andrzeja Dudę Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Zasługi RP(II klasa). Odznaczenie nadano za wybitne zasługi w rozwijaniu polsko-amerykańskiej współpracy wojskowej.

Przypomnijmy zatem, że 7 kwietnia 2010 roku inny amerykański generał David Petraeus, późniejszy do 2012 roku szef CIA, został odznaczony przez śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Zasługi RP(III klasa), z podobnym uzasadnieniem.
Order ten, przyznawany jest cudzoziemcom, i zamieszkałym za granicą obywatelom polskim, którzy swoją działalnością wnieśli wybitny wkład we współpracę międzynarodową oraz współpracę łączącą Rzeczpospolitą Polską z innymi państwami i narodami, dzieli się na pięć klas:
• I klasa – Krzyż Wielki Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej,
• II klasa – Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej,
• III klasa – Krzyż Komandorski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej,
• IV klasa – Krzyż Oficerski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej,
• V klasa – Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej.
Jak z tego porównania widać, Pan Prezydent Andrzej Duda odznaczył amerykańskiego generała dyw. Richard’a J. Hayes’a
Orderem o jedną klasę wyższym niż śp. Prezydent L.Kaczyński generała Davida Petraeusa.
Dziwnym zbiegiem okoliczności, trzy dni później doszło do niewyjaśnionych do końca wydarzeń, podczas których poniósł śmierć Prezydent L.Kaczyński, jego Małżonka Maria i 94 towarzyszących mu członków Delegacji udających się na obchody  Uroczystości 70-tej Rocznicy Zbrodni Katyńskiej.
W geopolityce był to szczytowy okres polityki resetu USA-Rosja(podpisanie układu START II w Pradze 8.04.2010 roku i szczyt NATO i NATO –Rosja w Lizbonie w listopadzie 2010 roku, na którym ustanowiono Strategiczne Partnerstwo NATO-Rosja.
Zachowanie się, aż do chwili obecnej USA, NATO i UE wobec tych wydarzeń z 10.04.2010 roku wskazuje na to, że te wydarzenia nie mogły się zdarzyć bez uzgodnień na linii Rosja-USA-NATO-UE.
Oby tym razem to dzisiejsze odznaczenie, nie okazało się „złym omenem” dla Polski i Prezydenta A.Dudy i że "....albo Prezydent gdzieś poleci i wszystko się zmieni".

KOMENTARZE

 • Autor
  " W geopolityce był to szczytowy okres polityki resetu USA-Rosja(podpisanie układu START II w Pradze 8.04.2010 roku i szczyt NATO i NATO –Rosja w Lizbonie w listopadzie 2010 roku, na którym ustanowiono Strategiczne Partnerstwo NATO-Rosja.
  Zachowanie się, aż do chwili obecnej USA, NATO i UE wobec tych wydarzeń z 10.04.2010 roku wskazuje na to, że te wydarzenia nie mogły się zdarzyć bez uzgodnień na linii Rosja-USA-NATO-UE. "

  Moim zdaniem to skojarzenie jeszcze nic nie wyjaśnia.
  Jeżeli uznać że przyczyną zamachu smoleńskiego było
  Strategiczne Partnerstwo NATO-Rosja, to mogło być dwa rodzaje sprawców:
  1. ci, którym Kaczyński przeszkadzał w Partnerstwie, a że mieli z nim uzgodnienia, to go musieli fizycznie wyeliminować jak swoim czasie Anglicy generała Sikorskiego, bo mógłby być nieobliczalny, ale i
  2. ci, którym przeszkadzało Partnerstwo, a więc robiąc zamach false flag od razu chcieli skłócić strony o których każda wiedziała że jest niewinna.
  Oczywiście w obu przypadkach "te wydarzenia nie mogły się zdarzyć bez uzgodnień na linii Rosja-USA-NATO-UE. "
  Poza tym o tych uzgodnieniach świadczy fakt, że zamach był planowany już kilka miesięcy wcześniej, organizacyjnie to była wielka sprawa i tajne słuzby nie mogły tego przeoczyć.
  A trzeba jeszcze pamiętać i o tych szczególnie zaufanych służbach które pilnowały Kaczyńskiego, a zdradziły go z kretesem.
 • @miarka 20:56:56
  dodam jeszcze odnośnie tego:
  "Oczywiście w obu przypadkach "te wydarzenia nie mogły się zdarzyć bez uzgodnień na linii Rosja-USA-NATO-UE. ", że

  "ci, którym przeszkadzało Partnerstwo" robiąc zamach "false flag" od razu chcieli skłócić strony o których każda wiedziała że jest niewinna,
  same uzgodnienia, czy raczej koordynację dalszych działeń musieli robić po fakcie zamachu.
  Ten wariant późniejszych uzgodnień mógł mieć miejsce również w przypadku kiedy wcześniejsze uzgodnienia organizowała jedna tajna struktura, a późniejsze i kończące rozmowy druga.
  Na ten ostatni przypadek wskazuje sprawa pogrzebu Kaczyńskiego, kiedy to do końca głowy państw nie wiedziały na czym stoją i jak się zachować.
 • @miarka 20:56:56
  Historia ówczesnych wydarzeń była ściśle związana z interesami "ogona"(Izrael), który "macha psem"(USA).
  Jak wiadomo Izrael został zainstalowany w Palestynie i od samego początku otoczony był "morzem" wrogiego mu żywiołu arabsko muzułmanskiego.
  W pierwszym okresie Izrael nieźle sobie radził z nim wygrywając kolejne wojny i destabilizując kolejne państwa.
  Niestety, ale przyszedł czas, że na BW zaczął mu rosnąć potężny i wrogi konkurent w postaci Iranu prowadzącego program atomowy i dążącego do posiadania broni nuklearnej i środków jej przenoszenia.
  Taki obrót sprawy był dla Izraela smiertelnym zagrozeniem i dlatego robił wiele by temu sięprzeciwstawić.
  Iran i sojusznicza mu Syria z prezydentem Assadem były też sojusznikami Rosji na BW(w Syrii Rosja posiadała swoją jedyną bazę morską w Tartus).
  W 2007 roku Rosja zwarła z Iranem kontrakt na dostawę do Iranu systemow rakietowych S-300, co dla Izraela przygotowujacego się do nalotów na instalacje nuklearne Iranu(podobnie potraktowała wcześniej takie instalacje w Iraku i Syrii) było wielkim problemem i dlatego naciskał na USA by te porozumiały się z Rosją w celu zahamowania realizacji tego kontraktu z Iranem.
  Te przygotowania do polityki resetu USA z Rosją zaowocowały zmianą w 2007 roku antyrosyjskiej ekipy PIS na prorosyjską i proniemiecką koalicję PO-PSL (zaangażowanie obcych służb w doprowadzeniu do upadku koalicji PIS-SO-LPR było w 2007 roku bardzo widoczne, choćby poprzez finansowanie antypisowskiej opozycji przez zagraniczne fundacje - Batorego i Adenauera) a w szczytowym okresie polityki resetu w 2010 do usunięcia antyrosyjskiego prezydenta L.K.
  Opinia publiczna w Polsce jest niedoinformowana o prawdziwych przyczynach wydarzeń, gdyż takie są interesy Izraela i USA(tak jak w sprawie Sikorskiego, które już 75 lat pozostają tajemnicze).
 • @miarka 22:36:21
  Pochówek Pary Prezydenckiej na Wawelu to dowód na ślad działania USA/Izrael(swoisty znak rozpoznawczy "ogona"i "psa").

  Podobny przypadek z działaniem izraelskiego Mossadu miał miejsce w sprawie smierci izraelskiego superszpiego Roberta Maxwella.
  Gdy po wieloletnie pracy szpiegowskiej na rzecz Izraela stał się niebezpiecznym(gdy wpadł w olbrzymie kłopoty finansowe, szantażował Mossad, żądając za swe usługi setek mln.$) wtedy został wciagnięty przez Mossad w pułapkę i zamordowany, by potem zostać pochowanym na Górze Oliwnej w Jerozolimie z wiellkimi honorami i z udziałem wielu swiatowych przywódców.

  Jak zdradził kardynał S.Dziwisz, decyzję o pochówku Pary prezydenckiej na Wawelu podjał B.Komorowski- mąż Anny Żydówki, gdyż jak mówił kardynał:była to sprawa wielkiej wagi państwowej, by on mógł sam o tym zdecydować.

  Podobnie było ze śmiercią gen. Sikorskiego w 1943 roku, śmiercią postanowioną w interesie i przez USA, UK i ZSRR.
  Kilka dni po zamachu, rząd IIRP na uchodźstwie podjął uchwałę o pochówku gen.Sikorskiego po zakończeniu wojny na Wawelu, co zostało dopiero zrealizowane po 1989 roku.
 • @35stan 23:06:40
  Widze że podobnie myślimy.
  Po Twojej wypowiedzi odnośnie interesów izraelskich widzę, że chyba trafiłem z tym swoim kończącym pierwszy komentarz:
  "A trzeba jeszcze pamiętać i o tych szczególnie zaufanych służbach które pilnowały Kaczyńskiego, a zdradziły go z kretesem"
  Teraz bym tu nawet poszędł dalej i sprawdził, czy dlatego tak im ufał, że były faktyczne izraelskie, a padł bo były faktycznie izraelskie?
 • @miarka 23:22:24
  Do pilnowania L.Kaczyńskiego(obiektów użytkowanych przez Kancelarię Prezydenta) musiano od 1.01. 2010 roku zatrudnić prywatną firmę ochroniarską(firmy te prowadzone wyłacznie przez byłych SB-ków), gdyż na mocy zarządzenia wydanego w 2009 roku przez MSW pod wodzą G.Schetyny, obiekty te zostały pozbawione ochrony BOR-u.
  Zapewne nie było to przypadkowe pociągnięcie ale wpisujące się w przygotowania do późniejszej operacji z 10.04.2010 roku, tak jak podjęcie przez ABW inwigilacji L.K. czy decyzja R.Sikorskiego z 2009 roku o nieprzekazywaniu z MSZ clarisów dyplomatycznych do KP.
 • @35stan 23:45:56
  O tym to słyszałem, ale mi chodziło o ochronę osobistą. Przecież by nie ufał emerytowanym SB-kom.
  Tacy to mogą pilnować supermarketów przed zładziejaszkami.
  Biura to już bym im nie powierzył, a co mowa urzędu. Musiał mieć i trefnych doradców, co mu poradzili się na to zgodzić.
  Ciekawe czy Duda w tym palców nie maczał?
 • @ Autor
  Gdy słuchałem wiadomości o tym odznaczeniu to miałem podobne skojarzenia.

  Oczywiście 5*

  Ukłony
 • @35stan 23:06:40
  "Pochówek Pary Prezydenckiej na Wawelu to dowód na ślad działania USA/Izrael(swoisty znak rozpoznawczy "ogona"i "psa")."

  Ja myślę, że w sprawie mogły maczać paluchy także i szkopy.

  "Oczywiście w obu przypadkach "te wydarzenia nie mogły się zdarzyć bez uzgodnień na linii Rosja-USA-NATO-UE. "

  Jeśli UE to oczywiście Niemcy.

  "Te przygotowania do polityki resetu USA z Rosją zaowocowały zmianą w 2007 roku antyrosyjskiej ekipy PIS na prorosyjską i proniemiecką koalicję PO-PSL "

  Tu odbyło się bez zgonów - nie przypominam sobie udziału Niemiec w tej sprawie.

  Jednak rok 2010 - już zgony były. Operacja była przeprowadzona na masową skalę. Środki na to może pod ręką mieć raczej tylko sąsiednie. A niemiecki interes był taki, że LK dążył z lepszym lub gorszym skutkiem do współpracy państw Europy Środkowej. Szkopom jest to wybitnie nie w smak.
  USA i Rosja mają chyba większy dystans i nie mają takiego ciśnienia geopolitycznego. Dla Niemiec natomiast silna Polska i to jeszcze jako lider w regionie to geopolityczna degradacja.
  I stąd mogli być bardziej zdecydowani w podjęciu tak radykalnych środków. Ważna może się tu okazać wizyta na Litwie, gdzie Niemcy starają podjudzać konflikty.

  Mylę się?
 • @35stan 23:45:56
  "(firmy te prowadzone wyłacznie przez byłych SB-ków)"

  Kurde, pośrednio nawet tu tropy mogą prowadzić do Niemiec - pośrednikiem może być Stasi, której Kiszczak pozwolił na działanie na terenie PRL - jej siatka mogła (a raczej na pewno była) być przejęta przez niemiecką razwiedkę.
 • @35stan 23:06:40
  Myślę, że wszyscy pamiętamy przybijanie "żółwików".
  Ja zwróciłem uwagę na wyraz twarzy Putina ( no dobra, on może mieć jaką sobie akurat wymyśli - trening) i Tuska. A przecież Tusk nie reprezentował tam ani USA, ani NATO, ani Polski tylko - bądźmy szczerzy - Niemcy. A był podjarany jak mały chu...k.

  Mówię Ci, o szkopach jest dziwnie cicho....
 • @miarka 23:22:24
  Szanowny Miarko,

  A Ty co myślisz o możliwym udziale Niemiec?

  Ukłony
 • @miarka 01:02:19
  "Ciekawe czy Duda w tym palców nie maczał?"

  Przed "wetowaniem" ws sądów rozmawiał z makrelą, więc może mu to przypomniała i zasugerowała możliwość, że gdyby nie zawetował jak trzeba, to jakaś redakcja z koncernu Axel Springer "może dotrzeć" do niewygodnych nagrań/papierów...
  A może i żona o niczym nie wie?
  Ale by było...
 • @Jasiek 06:49:56
  "A Ty co myślisz o możliwym udziale Niemiec?"

  Na pewno w innym charakterze, ale nie mniejszej wagi jak udział Rosji. Tusk chodził na paseczku u Makreli.
 • @miarka 22:36:21
  "wydarzenie nie mogły się zdarzyć bez uzgodnień Rosja -NATO...."

  Tu brak logiki... ale jest za to nachalna propaganda dla prostaków.

  O ile mi wiadomo to jak pilot zechce lądować bez widoczności we mgle
  (pomijam już pod czyimi naciskami...Rosa-NATO ? czy raczej Jarek-Lech-Błasik ?) to wynik takiego lądowania jest czysto losowy... się uda albo się nie uda...
  Brzoza spowodowała że się tragicznie nie udało...dodam że brzoza była ruska ponad wszelką wątpliwość....ale rosła sobie poza lotniskiem.
  tyle że we mgle h.. wie gdzie to lotnisko jest.

  Tu żadne ustalenia poza tym regulaminowym "nie ląduj gdy nie masz widoczności" nie działają.
 • @Jasiek 06:53:10
  "Przed "wetowaniem" ws sądów rozmawiał z makrelą, więc może mu to przypomniała i zasugerowała możliwość, że gdyby nie zawetował jak trzeba..."

  Obok wisi moja notka o koncesjonowanej władzy.
  Ta sytuacja mocno się z nia łączy. Fakt, że jedna rozmowa może coś zmienić świadczy, że Makrela jest nieco bliżej tych co koncesjonują.
  Jej pozycja w UE jest mocna bo jest już związana z korporacjami.
  A z tego co mówi Ronald Bernard na polecanym w tej notce filmiku:
  https://www.youtube.com/watch?v=LZS_ioMuxYQ
  wynika że korporacje w sensie bandyckiej nietykalności za którą idą wpływy i władza są ponad rządami wręcz w sensie poleceń...

  Tak więc nie musi być haków czy ksiutów ;-)
 • @Oscar 08:40:41
  To co piszesz to zwykły trolling podnoszący ubzduraną, sfabrykowaną i rozpowszechnianą przez oszustów i manipulatorów opinią publiczną wersję wydarzeń. Wersja dla naiwnych.
  Zamach smoleński nie podlega watpliwości.
 • @miarka 01:02:19
  Zgodnie z ustawą o BOR, tylko minister MSWiA mógł taką decyzję podjąć i podjął.
  Później pisano w mediach, że "ochroniarze" coraz bardziej gęstą siatką oplatają państwowe obiekty, w tym na masową skalę obiekty Wojska Polskiego.
 • @Jasiek 06:17:30
  "Tu odbyło się bez zgonów - nie przypominam sobie udziału Niemiec w tej sprawie."

  Finanse na kampanię przedwyborczą w 2007 roku w ramach "Koalicji 21 października" wykładała m.inn. Fundacja Adenauera, finansowana przez rząd RFN.
 • @Jasiek 06:49:17
  "A przecież Tusk nie reprezentował tam ani USA, ani NATO, ani Polski tylko - bądźmy szczerzy - Niemcy. "

  Tusk, tak mówił na spotkaniu w Kancelarii Premiera z rodzinami ofiar w listopadzie 2010 roku:

  Fragmenty wypowiedzi premiera Donalda Tuska na spotkaniu z rodzinami Ofiar Katastrofy nad Smoleńskiem, 10 listopada 2010 roku, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

  (…) Wszystkie decyzje jakie w ciągu tych tygodni, miesięcy zapadały, które podejmowała administracja państwowa mi podległa są za moją wiedzą, zgodą, i ja ponoszę za to pełną odpowiedzialność. Nawet jeśli niektóre z tych decyzji, na przykład dotyczące sposobu prowadzenia badania i śledztwa wynikają z procedur, z przepisów albo czasami z braku przepisów, to ja oczywiście także za to biorę odpowiedzialność i ponoszę odpowiedzialność, niezależnie od tego jakie to będzie dalej miało konsekwencje dla mnie i dla innych osób. (…)

  (…) to ja podejmowałem decyzje i to ja byłem osobą odpowiedzialną za to co jest polską racją stanu w tym postępowaniu… (…). Ja uznałem, że polską racją stanu jest działać tak jak działaliśmy.(…)

  Trzeba sprawę wydarzeń z 10.04.2010 roku rozpatrywać na tle ówczesnej geopolityki.
  Niemcy nie są a w 2010 roku tym bardziej nie były całkiem samodzielnym graczem na arenie geopolitycznej(po końcu zimnej wojny i zjednoczeniu Niemiec, USA postawiły na Niemcy w Europie kontynentalnej, jako na swego głównego plenipotenta, oddając im pieczę nad byłymi Demoludami.
  Polityka strategicznego partnerstwa rosyjsko niemieckiego była częścią pozimnowojennej amerykańskiej polityki "przyciągania Rosji do Zachodu" z polityką resetu USA -Rosja jako jej szczytowym okresem.
  W związku z tym nie mogło być mowy, by Niemcy same, bez uzgodnień z USA realizowały tak poważną operację fałszywej flagi jaką były wydarzenia z 10.04.2010 roku.
  Polityka resetu, czyli przyspieszenie i intensyfikacja stosunków z Rosją była niejako wymuszona przez Izrael, który czuł się coraz mocniej zagrożony programem nuklearnym Iranu a tylko we współpracy z Rosją(tak uważał wtedy Izrael) można było ten problem załatwić(spowodować, by Rosja nie uzbrajała Iranu i nie wspomagała irańskiego programu nuklearnego.

  "Racja stanu Polski", na którą powoływał się Tusk na spotkaniu w KP, to nie była racja wynikająca tylko z relacji polsko niemieckich, które reprezentował Tusk, ale też ze stosunków z całym blokiem zachodnim, którego hegemonem były USA/Izrael.
 • @Jasiek 06:53:10
  Pan A.Duda przysłużył się "konsorcjum zamachowemu" w dniu 10.04.2010 roku, gdy jako najwyższy rangą minister KP, przygotował dokumenty potrzebne do przejęcia władzy p.o. prezydenta przez B.Komorowskiego, ze złamaniem przepisów Konstytucji RP(umożliwił tym samym zamach stanu przeprowadzony przez Komorowskiego).
  Wykazał przy tym lojalność wobec ówczesnych interesów Izraela i USA i za to został poparty przez Kneset i administrację Obamy jako kandydat PIS-u na prezydenta(administracja Obamy wymusiła to na J.Kaczyńskim).
  Widomym potwierdzeniem powyższego była wizyta Prezydenta A.Dudy na 70-tej sesji ZO ONZ w Nowem Jorku we wrześniu 2015 roku i zaproszenie go przez Obamę do stolika nr 1(Obama, Putin, Duda i szef ONZ) oraz przemówienie w prime time zaraz po Obamie.
  To był znak przed światem- "to jest nasz człowiek"(w slangu amerykańskim wg prezydenta F.D.Roosevelta: "nasz skurwysyn").
 • Proszę wysłuchać tego wywiadu :
  https://www.youtube.com/watch?v=2ydxd7ryMl8&t=60s
  https://www.youtube.com/watch?v=LZS_ioMuxYQ

  to zobaczy Pan, którymi w szeregu są władze poszczególnych państw i co mają do gadania.
  Zdradzę już trochę tej tajemnicy poliszynela:
  są oni zaraz za korporacjami. A co ponad korporacjami to trzeba juz samemu wysłuchać tego sensacyjnego wywiadu.

  P.S. komuś tam u góry spodobał się ten polski order, może pasuje kolorystycznie do jakiegoś galowego munduru, więc zatelefonował gdzie trzeba z dyspozycjami i... ma order na mundurze
 • @Oscar 08:40:41
  "Tu brak logiki... ale jest za to nachalna propaganda dla prostaków."

  U ciebie nie tylko logiki brak ale i wiedzy a za to widoczna jest buta, jak zwykle u prostaków.
 • @35stan 11:22:08
  "...brak ale i wiedzy a za to widoczna jest buta..."

  A może to tylko "balon próbny" - takie zaparcie się faktów nie może być tak intensywne i bezprzyczynowe - tak myślę...

  Pozdro!
 • @35stan 11:10:56
  "Niemcy nie są a w 2010 roku tym bardziej nie były całkiem samodzielnym graczem na arenie geopolitycznej(po końcu zimnej wojny i zjednoczeniu Niemiec, USA postawiły na Niemcy w Europie kontynentalnej, jako na swego głównego plenipotenta, oddając im pieczę nad byłymi Demoludami."

  Zgadza się. Właśnie to miałem na myśli - przykaz przyszedł z USA, a wykonanie mogło/musiało być po stronie Niemiec i polszewików - i stąd to podjaranie donka przy "żółwikach"...

  Pozdro!
 • @miarka 09:01:20
  "Obok wisi moja notka o koncesjonowanej władzy. "

  Wiem, wiem... ale wybacz proszę - dziś jeszcze czeka mnie nocna zmiana i jestem w przestawionym międzyczasie...

  Dziękuję za odpowiedź.

  Ukłony

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31