Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
161 postów 2335 komentarzy

Tylko prawda jest ciekawa

35stan - mgr inż.inżynier urządzeń sanitarnych, projektant. Obserwuję, analizuję i wyciągam wnioski. Jeśli piszę, to o konkretach i faktach,lanie wody czy bicie piany mnie nie interesuje, choć zjawiska te nie są mi obce.

Niemiecka UE i ......niemieckie Trójmorze?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polska poparła wniosek Niemiec o udział w pracach Inicjatywy Trójmorza w charakterze państwa partnerskiego

 "Niemcy partnerem Trójmorza? Polska poparła wniosek"


(...)
– Polska poparła wniosek Niemiec o udział w pracach Inicjatywy Trójmorza w charakterze państwa partnerskiego – poinformował szef gabinetu prezydenta. Zdaniem Szczerskiego chęć udziału Berlina w pracach inicjatywy potwierdza jej międzynarodowe znaczenie.
(...)
(...)
Inicjatywa Trójmorza jest platformą współpracy prezydentów dwunastu państw położonych między Adriatykiem, Bałtykiem i Morzem Czarnym. Jej celem jest wzmacnianie spójności Unii Europejskiej poprzez zacieśnienie współpracy infrastrukturalnej, energetycznej i gospodarczej państw Europy Środkowej. 
(...)
 
Projekt "Trójmorza" powstał po klęsce polityki resetu USA-Rosja i miał być projektem blokującym realizację projektu EURAZJI czyli unii UE i Rosji(od Atlantyku po Pacyfik), jako sojusznika USA w rywalizacji z rosnącymi w siłę Chinami.
Projekt EURAZJI był uwieńczeniem polityki pozimnowojennej, zrazu nazywanej "polityką przyciągania Rosji do Zachodu" a w szczytowym okresie "polityką resetu USA-Rosja".
Należy postawić pytanie, czy wniosek Niemiec o udział w pracach Inicjatywy Trójmorza został wcześniej uzgodniony z USA, bo to by oznaczało zmianę dotychczasowej polityki Niemiec, strategicznego partnerstwa rosyjsko niemieckiego, czy też jest próbą Niemiec, dążących do zablokowania tego projektu(zdominowania partnerów tego projektu) jako element przeciwstawiania się polityce USA w Europie?
Jaką rolę odgrywa w tej grze Prezydent A.Duda i czyje interesy reprezentuje popierając ten wniosek Niemiec?
Jeśli byłyby to wspólne interesy Niemiec i USA, to oznaczałoby to powrót Niemiec do roli najważniejszego partnera USA w Europie kontynentalnej, jaką pełniły do czasu  klęski polityki resetu USA-Rosja.
Pamiętając historię weta Prezydenta A.Dudy  do ustaw o SN i KRS po wcześniejszej interwencji u niego pani Kanclerz A.Merkel i Aleksandra Smolara, prezesa sorosowskiej Fundacji Batorego, można wyrazić obawę, że jest to poparcie Niemiec, bez uzgodnienia z USA.
Jak jest naprawdę, pokaże czas.

KOMENTARZE

 • Autor
  Członkami Inicjatywy są: Austria, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Polska, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Węgry
 • Próba
  .
  "próbą Niemiec (właściwie RFN, nie ma państwa Niemcy) , dążących do zablokowania tego projektu(zdominowania partnerów tego projektu) jako element przeciwstawiania się polityce USA w Europie?"

  W RFN są obok agentury USA, pani Merkel zachowuje się tak jak agent USA, w RFN ośrodki, które świadome tego, że USA znajdują się w procesie rozpadu, od lat zabiegają o istotne interesy RFN i jego elity. Nie należy uzapominać, że grupy kapitałowe z USA już dawno przesunęły kapitał nie tylko do UE ale i do Indii czy co ważniejsze ChRL, chodzi o biliony dolarów. Te grupy nie muszą być zaiteresowane we wspieraniu bankruta jakim są USA, które wyeksploatowały do granic ich możliwości.

  Krótko mówiąc, jest wiele RFNów i różne USA. Z tego względu nie można mówić o jakiejś stałej polityce tych krajów, wiele zależy od okresowych tendencji, reset z UE/Rosja był jedną z nich, podobnie jak reset UE/USA.

  EU jest jednak bardzo poważnie naciskane od pewnego czasu przez pewne kręgi USA, znakomity przykład było wsparcie UE dla awantury USA na Majdanie, co jest sprzeczne z żywotnymi interesami krajów UE. Nie należy wszakże ignorować faktu, że UE trzymana jest w szachu przez wojska okupacyjne, szczególnie dotyczy RFN

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/oszalamiajaca/#CzegoPolacy

  ale i Polski. Różłnica jest jednak taka, że RFN jest okupowany po przegranej wojnie, Polska na żądanie zdradzieckiej kamaryli w Warszawie i jej oficjalnych pajaców z PiS i pomniejszych.

  Naturalnie także operacja Brexit nie odbyła się bez wsparcia służb z USA, w końcu był to ważny cios wymierzony UE, USA postrzegają UE jako swego najpoważniejszego następcę w funkcji nadzorcy globalnego imperium. Parę uwag na temat konkurencji UE z USA o funkcje imperialne i reengineering globalnego imperium.

  - http://drnowopolskiblog.neon24.pl/post/142386,polska-na-tle-europejskiego-teatru-zmagan#comment_1440410

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31