Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
193 posty 2623 komentarze

Tylko prawda jest ciekawa

35stan - mgr inż.inżynier urządzeń sanitarnych, projektant. Obserwuję, analizuję i wyciągam wnioski. Jeśli piszę, to o konkretach i faktach,lanie wody czy bicie piany mnie nie interesuje, choć zjawiska te nie są mi obce.

Jezus i papież Franciszek wobec jawnogrzeszników

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy Jezus potraktowałby tak jawnogrzesznicę jak papież Franciszek zachował się wobec jawnogrzesznika Gustavo Wera, gdyby ta zamiast ukorzenia się, chciała przy Jezusie promować swoją dotychczasową grzeszną profesję?

 

 

Jezus i jawnogrzesznica:
(Łk 7,36-50)
 
(…)Jeden z faryzeuszów zaprosił Go do siebie na posiłek. Wszedł więc do domu faryzeusza i zajął miejsce za stołem. A oto kobieta, która prowadziła w mieście życie grzeszne, dowiedziawszy się, że jest gościem w domu faryzeusza, przyniosła flakonik alabastrowy olejku, stanąwszy z tyłu u nóg Jego, płacząc zaczęła łzami oblewać Jego nogi i włosami swej głowy je wycierać. Potem całowała Jego stopy i namaszczała je olejkiem. Widząc to faryzeusz, który Go zaprosił, mówił sam do siebie: „Gdyby On był prorokiem, wiedziałby, co za jedna i jaka jest ta kobieta, która się Go dotyka, że jest grzesznicą”. Na to Jezus rzekł do niego: „Szymonie, mam ci coś powiedzieć”. On rzekł: „Powiedz, Nauczycielu!” „Pewien wierzyciel miał dwóch dłużników. Jeden winien mu był pięćset denarów, a drugi pięćdziesiąt. Gdy nie mieli z czego oddać, darował obydwom. Który więc z nich będzie go bardziej miłował?” Szymon odpowiedział: „Sądzę, że ten, któremu więcej darował”. On mu rzekł: „Słusznie osądziłeś”.
Potem zwrócił się do kobiety i rzekł Szymonowi: „Widzisz tę kobietę? Wszedłem do twego domu, a nie podałeś mi wody do nóg; ona zaś łzami oblała mi stopy i swymi włosami je otarła. Nie dałeś mi pocałunku; a ona, odkąd wszedłem, nie przestaje całować nóg moich. Głowy nie namaściłeś Mi oliwą; ona zaś olejkiem namaściła moje nogi. Dlatego powiadam ci: Odpuszczone są jej liczne grzechy, ponieważ bardzo umiłowała. A ten, komu mało się odpuszcza, mało miłuje”. Do niej zaś rzekł: „Twoje grzechy są odpuszczone”. Na to współbiesiadnicy zaczęli mówić sami do siebie: „Któż On jest, że nawet grzechy odpuszcza?” On zaś rzekł do kobiety: „Twoja wiara cię ocaliła, idź w pokoju!”(…)
 
    Rembrandt van Rijn, fragment obrazu „Jezus i jawnogrzesznica” (XVII wiek)

Papież Franciszek i jawnogrzesznik Gustavo Vera, aktywista LGTB z Argentyny, promujący się ze swoim ruchem w obecności papieża:


                     Papież Franciszek i Gustavo Vera

Czy takie postępowanie papieża Franciszka jest naśladowaniem Jezusa wobec jawnogrzesznicy?
Czy Jezus potraktowałby tak jawnogrzesznicę jak papież Franciszek zachował się wobec jawnogrzesznika Gustavo Wera, gdyby ta zamiast ukorzenia się, chciała przy Jezusie promować swoją dotychczasową grzeszną profesję?
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

KOMENTARZE

 • @autor
  Czerpiesz z tego przyjemność. QOM, to marka odzieżowa , promująca walkę z niewolniczą pracą dzieci. Nie wiem , jaka jest orientacja seksualna Very, ale jeśli jest gejem, to na pewno na tym zdjęciu nie obnosi się z tym.
  Pozdrowienia dla admina -idioty.
 • @Mariusz G. 19:42:23
  Zanim coś napiszesz, najpierw spróbuj dowiedzieć się kim jest Gustavo Vera a est on aktywistą LGTB(w Wikipedii prezentuje się jako katolik).
  Na koszulce, którą prezentuje razem z papieżem Franciszkiem, jest propagowany Festival Celebrate ORGULLO, który świętuje,
  przedstawia i wspiera dzialania hiszpańskojęzycznej społeczności LGBT.

  W tym roku festiwal ten odbędzie się od 1-15 października na Florydzie i Gustavo Vera wykorzystał znajomość z papieżem do reklamy tej imprezy LGBT, do czego dołączył Franciszek, co może sugerować, że insynuacje niektórych źródeł o homoseksulnym partnerstwie Franciszka z Verą z okresu argentyńskiego papieża, mogą mieć coś na rzeczy.
 • @35stan 21:44:12
  Drogi Kolego temat jest niewygodny .Nadzieja w tym że KK nie takie problemy przetrwał . Szczęść Boże Amigo .
 • @Repsol 21:57:26
  "Drogi Kolego temat jest niewygodny"

  Wczoraj, podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty, papież Franciszek odniósł do obecnych problemów KK związanych z oskarżeniami hierarchów o przestepstwa pedofilii i praktyk homoseksualnych:


  (...)Papież zauważył, że żyjemy w czasach, gdy zdaje się, iż Wielki Oskarżyciel chce zabrać się za biskupów.

  „To prawda, że my, biskupi wszyscy jesteśmy grzesznikami. Wielki Oskarżyciel próbuje ujawnić grzechy, aby było je widać, aby zgorszyć lud. Wielki Oskarżyciel który, jak sam mówi Bogu w pierwszym rozdziale Księgi Hioba, przemierza świat, szukając jakby oskarżać. Siłą biskupa wobec Wielkiego Oskarżyciela jest modlitwa. Zarówno modlitwa Jezusa za niego jak i jego własna. Siłą biskupa jest pokora i poczucie się wybranym oraz trwanie blisko ludu Bożego, nie dążąc do życia arystokratycznego, które odbiera to namaszczenie. Módlmy się dzisiaj za naszych biskupów: za mnie, za tych, którzy są tutaj z przodu i za wszystkich biskupów świata” (...)

  https://ff3.xcdn.pl/i/I18FAAAAAp4BiAAg6Nsi/70e118431cf4d2de9e9c34125fcbf743.jpg
 • @35stan 22:34:08
  Czyli co ?. Inkwizycja ?. Nie kumam .
 • @35stan 21:44:12
  jakieś linki na poparcie? orgullo znaczy duma, więc nie każdemu musi się z sodomią kojarzyć
 • @Mariusz G. 23:38:35
  "jakieś linki na poparcie?"

  A co, jesteś leniwy czy nie potrafisz "wygooglać" sobie w Internecie czy udajesz nierozgarniętego?
 • @35stan 10:10:38
  Najwyraźniej nie mam wystarczającego doświadczenia w surfowaniu po gejowskich portalach. Poza tym to ty obrabiasz ludziom dupę, więc chyba na tobie spoczywa obowiązek wykazania, że masz ku temu jakieś podstawy poza skojarzeniem słowa orgullo ze stosunkiem analnym, na zasadie , że tobie wszystko się z takim stosunkiem kojarzy, bo to stanowczo za mało. Choś oczywiście masz to tego prawo. W końcu ani Papierz, ani Vera do sadu cię nie podadzą.
  A może po prostu źle spadki obliczyłeś i gówno nie w tę stronę płynie?
 • @Mariusz G. 10:26:15
  Twoje osobiste gówno już dawno płynie nie do odbytu a do łepetynki i stąd takie produkty, jak jej wydaliny - prezentujesz.
 • @
  https://paczaizm.pl/content/wp-content/uploads/dlaczego-kosciol-ma-w-polsce-az-takie-wplywy-nie-mam-pojecia-jutro-bedziemy-w-kosciele-corka-ma-komunie-my-jestesmy-co-niedziele-zeby-sasiedzi-nie-gadali.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031