Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
193 posty 2623 komentarze

Tylko prawda jest ciekawa

35stan - mgr inż.inżynier urządzeń sanitarnych, projektant. Obserwuję, analizuję i wyciągam wnioski. Jeśli piszę, to o konkretach i faktach,lanie wody czy bicie piany mnie nie interesuje, choć zjawiska te nie są mi obce.

Geopolityka Donalda Trumpa

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

D.Trump: Arabia Saudyjska zgodziła się wydać niezbędne pieniądze potrzebne do odbudowy Syrii, zamiast Stanów Zjednoczonych.

 

 

 
19 grudnia 2018 roku Donald Trump wykonał posunięcie, które zaskoczyło prawie wszystkich, w tym członków własnej administracji - nakazał pełne i szybkie wycofanie ponad 2 000 żołnierzy amerykańskich z Syrii.
Prezydent uzasadnił swoją decyzję stwierdzeniem, że jedynym powodem, dla którego wojska amerykańskie znajdowały się w Syrii, było pokonanie Islamskiego Państwa Iraku i Lewantu
( ISIL , znanego również jako ISIS), a teraz, gdy ta misja została zrealizowana, nie ma powodu, aby żołnierze USA pozostawali w Syrii.
Amerykański sekretarz obrony James Mattis podał się do dymisji. Uzasadniając swoją decyzję generał wyjaśnił, że jego poglądy są coraz bardziej rozbieżne z wizją świata obecnego prezydenta USA. Mattis ogłosił decyzję o dymisji niedługo po decyzji Donalda Trumpa o wycofaniu wojsk amerykańskich z Syrii.
Niedługo potem Pentagon opublikował list generała z uzasadnieniem dymisji. Mattis napisał w nim, że zawsze wierzył, że siła Ameryki jest bezpośrednio powiązana z niepowtarzalnym systemem sojuszy i partnerstwa.
Czy faktycznie D.Trump dąży do ograniczania roli USA w świecie i powrotu USA do polityki izolacjonizmu, którego zasady sformułował prezydent USA James Monroe w 1823, w tzw. doktrynie Monroe'a. Zakładała ona brak zainteresowania USA sprawami europejskimi i ograniczeniem strefy wpływów do obu Ameryk?
Autorka komentarza w "Der Spiegel" Christiane Hoffmann tak pisze o tej decyzji D.Trumpa:
(…)
Wycofanie wojska z Syrii i zapowiedź dużej redukcji amerykańskich żołnierzy w Afganistanie powinny uzmysłowić wszystkim, którzy mieli jeszcze jakieś złudzenia, że USA przestały być solidnym partnerem.
(…)
Oraz:
(…)
Nie ma żadnej gwarancji, że chimeryczny prezydent nie podejmie nagle decyzji o wycofaniu swoich żołnierzy z Polski. Być może nastąpi to po rozmowie telefonicznej z Władimirem Putinem, który zapewni go, że nie musi się troszczyć o Polskę – tak jak po rozmowie z prezydentem Turcji Trump wydał rozkaz wycofania wojska z Syrii.
Trump dawał wielokrotnie do zrozumienia, że ma za nic sojusze i porozumienia, a szczególnie NATO. Gwarancja bezpieczeństwa NATO nie zasługuje już na to miano i jest już tylko "mglistą nadzieją.
Najwyższy czas, by nazwać po imieniu zagrożenia, które wynikają z rozpadu sojuszów i struktur, które dotychczas zapewniały nam bezpieczeństwo.
Bezpieczeństwo Niemiec i Europy uległo dramatycznemu pogorszeniu, a my przyglądamy się temu z zastanawiającą beztroską.
(…)
https://wiadomosci.onet.pl/swiat/der-spiegel-europo-nie-licz-na-trumpa-bron-sie-sama/r4db0l9
Jak pisał „Washington Post”, rosyjski prezydent Władimir Putin oświadczył na dorocznej konferencji prasowej, że obecność sił USA w Syrii nie jest potrzebna; określił ją jako niezgodną z prawem. Decyzja prezydenta Trumpa o wycofaniu tych sił jest słuszna.
Jak powszechnie wiadomo, D.Trump dąży do tego, by za bezpieczeństwo globalne na świecie, ponosiły odpowiedzialność w większym stopniu niż dotychczas, sojusznicy USA w różnych częściach świata, w tym oczywiście i także w zakresie kosztów tej wspólnej obrony.
Niemcy i Francja uznały, że jest to czas na budowanie odrębnej od NATO armii UE i na pozbycie się wreszcie amerykańskiej kurateli nad Europą(deamerykanizacji Europy), co wreszcie dałoby im wolną rękę do realizacji projektu EURAZJI, który był celem niemieckiej UE w czasie polityki resetu USA-Rosja za czasów pierwszej kadencji prezydenta Obamy.
Wtedy jednak, ta EURAZJA miała być sojusznikiem USA przeciw rosnącym w siłę Chinom.
Polityka Rosji Putina na Bliskim Wschodzie(Syria), zniweczyła te plany.
Czy ta decyzja D.Trumpa oddaje inicjatywę USA na BW Rosji, która pozostawia swoje bazy w Syrii?
Jest to zapewne realizacja scenariusza uzgodnionego z Izraelem jeszcze przed objęciem urzędu przez D.Trumpa(jego wyborcze zwycięstwo musi mieć coś z tym wspólnego).
W lutym 2017 roku, komentator wojskowy telewizji cyfrowej Ynet Ron Ben-Yishai tak mówił o tym scenariuszu D.Trumpa wobec Bliskiego Wschodu, uzgodnionym z premierem Izraela Benjaminrm Netanjahu:
(…)
Jest to duża gra, która nazywa się „saudyjska inicjatywa” i przewiduje normalizację stosunków między państwem żydowskim a umiarkowanymi reżimami arabskimi na Bliskim Wschodzie.
(…)
Według Bena -Yishai, inicjatywa ta będzie promowana przez twarde stanowisko wobec Iranu, zarówno ze strony obecnej amerykańskiej administracji, jak i ze strony państw arabskich Zatoki Perskiej.
Zerwanie przez D.Trumpa porozumienia nuklearnego z Iranem, potwierdza realizację przez niego tego planu.
Kluczową sprawą jest sprawa palestyńska.
Wydaje się, że jednak doszło do uzgodnień pomiędzy D. Trumpem a W. Putinem w sprawie Bliskiego Wschodu, bo „saudyjska inicjatywa” zakłada współpracę regionalną sunnickich państw BW z Arabią Saudyjską na czele z Izraelem.
 
Plan zakłada odejście od wizji państwa palestyńskiego.
W Strefie Gazy planuje się wybudowanie portu morskiego, co pozwoli na współpracę gospodarczą z regionem BW.
Ma ona być poddana pod kontrolę międzynarodową i Egiptu.
Wydaje się, że dogadano też stopniowe włączenia do Izraela Wzgórz Golan i Zachodniego Brzegu, a w zamian Arabia Saudyjska wyłoży pieniądze na odbudowę Syrii(i to Syrii z prezydentem Assadem) ze zniszczeń wojennych, o czym poinformował D.Trump na Twitterze w dniu 24.12.2018 roku:
 Donald J. Trump
@realDonaldTrump
 
Saudi Arabia has now agreed to spend the necessary money needed to help rebuild Syria, instead of the United States. See? Isn’t it nice when immensely wealthy countries help rebuild their neighbors rather than a Great Country, the U.S., that is 5000 miles away. Thanks to Saudi A!
Tł.Google:
Arabia Saudyjska zgodziła się wydać niezbędne pieniądze potrzebne do odbudowy Syrii, zamiast Stanów Zjednoczonych. Zobacz? Czy to nie jest ładne, gdy niezmiernie bogatych krajów pomóc odbudować swoich sąsiadów, a nie wielki kraj, USA, które jest 5000 mil. Dzięki Arabii A!
18:23 - 24 gru 2018
 
Czy to co pisała autorka komentarza w "Der Spiegel" Christiane Hoffmann w odniesieniu do Polski może się zdarzyć i USA w uzgodnieniu z Rosją wycofają się z Polski, flanki wschodniej NATO i z Europy?
Taki krok byłby sprzeczny z planem D.Trumpa, który naciskał na kraje NATO, by wnosiły większy wkład w obronę, ale w ramach sojuszu NATO.
Wycofanie się USA z Europy, prowadziłoby do marginalizacji USA i sprowadzenia ich do roli zaoceanicznego mocarstwa oraz prowadziłoby do powstania mocarstwa EURAZJI pod wodzą Rosji i Niemiec, co też nie byłoby zgodne z interesami Chin.
Projekt Trójmorza w Europie Środkowo Wschodniej popierany przez D.Trumpa jest kompatybilny z jego geopolityką, w której przewiduje zwiększenie udziału sojuszników USA w obronę poszczególnych regionów(na BW jest to zwiększenie roli AS i innych sunnickich państw BW a w Europie roli Polski i państw Trójmorza).
Projekt budowy CPK w Polsce jest jednym z elementów geopolitycznego planu D.Trumpa .
 
 
 
 
 

KOMENTARZE

 • CIA
  "Czy faktycznie D.Trump dąży do ograniczania roli USA w świecie i powrotu USA do polityki izolacjonizmu, którego zasady sformułował prezydent USA James Monroe w 1823, w tzw. doktrynie Monroe'a. Zakładała ona brak zainteresowania USA sprawami europejskimi i ograniczeniem strefy wpływów do obu Ameryk"


  Z politycznego punktu widzenia to draka. Bida i nędza dla Amerykanów.
  No chyba że jest coś, co pomijamy , a mam na myśli chociazby swiatową transformacje źródeł energii w tym przemysłu i komunikacji oraz rozwój sieci 5G co może powodować że wojsko inaczej bedzie kontrolować swiat za pomocą mediów i wirtualnej rzeczywistosci.
 • ci
  Kto by pomyslał z plebsu że zachód , ktory przez celowe postarzanie produktu dla zysku i kontroli wprowadził mode na zmianę, że wszystko co starsze niz rok a w zasadzie okres gwarancyjny produktów jest stare, a polityka wraca do doktryn sprzed 200lat.. Baa, w niej nic nie jest martwe oprócz człowieka.
 • Pytanie retoryczne i życzeniowe,
  jak Świat by odetchnął i poszedł do przodu, gdyby ussa i israel wróciły do realnego stanu /?/ izolacjonizmu, gdzie na rozległych farmach i w kibucach jedynie Tam wykuwaliby swoje bogactwo ?
  zadowolony farmer
  http://technopolis.polityka.pl/wp-content/uploads/2012/02/farmer-560.jpg
  zabawa w kibucu
  http://4.bp.blogspot.com/-sR65GQt_a-4/URIpRhWcukI/AAAAAAAABec/MHwwr7i4pac/s1600/dzieci.jpg
 • @provincjal 09 11:33:08
  Muszę przyznać, że idea izolacjonizmu w wykonaniu Izraela i USA to coś pięknego.

  Pozdro!
 • @provincjal 09 11:33:08
  Dodałbym jeszcze tych z UK-u.
 • @ Autor, All
  "zasady sformułował prezydent USA James Monroe w 1823, w tzw. doktrynie Monroe'a. Zakładała ona brak zainteresowania USA sprawami europejskimi i ograniczeniem strefy wpływów do obu Ameryk?"

  To pewna niekonsekwencja. Zupełnie nie rozumiem dlaczego izolacjonizm USA miałby polegać na istnieniu ich wpływu w Ameryce Południowej.
  Taki "półizolacjonizm"?

  Myślę, że i tę doktrynę należałoby okroić.
  Jak izolacja to izolacja: sprawy wewnętrzne i poprawne stosunki z sąsiadami. Tyle wystarczy.
 • @ Autor
  "Uprzejmie donoszę"... że dałem 5*
 • @CIApy 11:11:49
  Część odpowiedzi na powyższe pytania można znaleźć tutaj:

  https://www.youtube.com/watch?v=AiRFjMCAU_k
 • Nie wiadomo do czego dąży Tramp.
  Jego taktyka negocjacyjna polega na wysyłaniu coraz mocniejszych sprzecznych sygnałów i badania na reakcję przeciwnika (czy to Rosji czy to mafii żydowskiej).

  Tramp się pozornie miota w sprzecznościach .. i wygrywa ten chaos..
  Pewnie tak samo postępuje w negocjacjach biznesowych.
  Sądząc po sukcesach w biznesie to Tramp jest skuteczny.

  Ja sądzę że jego głównym problemem jest głębokie państwo (żydowskie)
  czyli globalna mafią żydowska .. już zaczął atakować FED...
  Rosja go nie boli ... Rosja nie zaatakuje USA bo i po co...
  Tramp wie że cała histeria anty rosyjska to polityka globalnej mafii która chce zmusić świat do zniszczenia Rosji..
 • @Oscar 18:24:54
  Dotychczasowa polityka administracji USA reprezentujących tzw. "deep state"(neoconi), realizujących projekt NWO, począwszy od Busha seniora, poprzez B.Clintona, Busha juniora i Obamę, wciągnęła USA w pasmo wojen na Bliskim Wschodzie, które wg wypowiedzi D.Trumpa pochłonęły około 7 bln.$ i doprowadziły do zadłużenia się rządu USA, ktore na koniec roku finansowego na koniec września 2018 roku sięgnęło 21.516 bln.$, czyli te wojny są odpowiedzialne za 1/3 amerykańskiego długu.
  Wg Trumpa te wydatkowane na wojny pieniądze, to czysta strata dla USA i dlatego postanowił zmienić politykę rządu USA.
  Powiedział stop globalizacji czyli stop dla projektu NWO, wycofuje USA z porozumień klimatycznych, promuje współpracę bilateralną zamiast multilateralnej, promuje politykę obronną we współpracy z sojusznikami USA w różnych rejonach świata, którzy muszą wziąć na siebie dużą część kosztów tej polityki regionalnego bezpieczeństwa.
  W przypadku Polski, ma to być wzmocnienie potencjału militarnego Polski, głównie poprzez zakupy amerykańskiego uzbrojenia i wzmocnienia niezależności gospodarczej, poprzez zakupy amerykańskiego gazu.
 • @35stan 19:03:48
  Ditto!

  Jest to praktyczne zastosowanie konca NWO (Nowego Porzadku Swiata) pchanego dotychczas przez Lewice.
  Nie ze wzgledow finansowych, ale w imie oryginalnej wersji Konstytucji Amerykanskiej. Bravo Prezydent Trump!
 • @Zdzich 20:28:25
  Brawo Prezydent Trump!!!!!
  God Bless America !!!!!
  Na pohybel czerwonym ścierwojadom

  pzdr.
 • @Zdzich 20:28:25
  "Jest to praktyczne zastosowanie konca NWO (Nowego Porzadku Swiata) pchanego dotychczas przez Lewice. "

  Może te zmiany geopolityki dokonywane przez administrację D.Trumpa, powstrzymają papieża Franciszka przed dalszym liberalizowaniem zasad KRK pod dyktando lewaków z NWO.
  Jest bardzo wiele przesłanek wskazujących na to, ze abdykacja BXVI została wymuszona przez lewactwo z NWO, by osadzić na tronie Piotrowym człowieka z lewackimi poglądami, który poprzez swoje reformy będzie prowadził do destrukcji KRK, który jest uważany przez lewaków NWO za przeszkodę w podporządkowywaniu sobie kolejnych krajów i narodów.
  Nawet grupa hierarchów KRK zwróciła się do D.Trumpa z prośbą, by podjął śledztwo w sprawie nacisków administracji Obamy na BXVI, które doprowadziły do jego abdykacji.
  Sadzę, że jednak D.Trump nie podejmie się tego dochodzenia, ale ataki na Franciszka związane z pedofilią i homoseksualizmem wśród wysokich hierarchów KRK, były inspirowane przez administrację D.Trumpa, jako ostrzeżenie, by nie prowadził działań destrukcyjnych w KRK, grożących wg wielu hierarchów do nowej schizmy w KRK.
 • To nie tyle geopolityka Trtampa co talmudyka trampownej Kusznerowej
  Książę Radziwił dawał się nawracać rabinom na talmudyzm ale musieli dorównywać mu w konsumpcji trunków a teksty talmudów tylko nieco mniej obszerne niż pisma Marksa mają dostęp do odchłani ciemności mózgów rodziny Trampa jedynie z ograniczeniami heteroseksualnymi.
 • @Husky 20:43:24
  Forum Polaków a Ty co chwilę gloryfikujesz USA.
  Boże, chroń Polskę!
 • @lorenco 23:36:10
  Boże, chroń Polskę!
  Forum Polaków, więc najwyższy czas zakończyć tą codzienna gloryfikacje Rosji
  8-))))
  Pzdr.

  ps.
  to i do Talbota jest tez adresowane
 • Jak zwykle o kase chodzi.
  Nie ma obecnie bardziej opodatkowanego spoleczenstwa niz w USA.Wezmy taki podatek katastralny (od domu), ktory w Polsce jeszcze nie istnieje ale bedzie. W mej miejscowosci taki podatek wynosi $7600 rocznie od domu o powierzchni 185m2. Powierzchnie domu w USA liczy sie po obwodzie domu wiec powierzchnia uzytkowa wynosi o wiele mniej, 140m2 , mniej wiecej. Wartosc rynkowa takiego domu $200K. To znaczy $633 miesiecznie podatku za mieszkanie we wlasnym domu. Oznacza to ,ze domu juz nie posiadamy na wlasnosc tylko go wynajmujemy, choc za niego zaplacilismy. Taki sam dom mozna wynajac za $1100 miesiecznie (bez inwestowania 200K w ten dom). Tak wiec wielu decyduje sie na wynajem zamiast kupna bo rata miesieczna za dom kupiony na kredyt o wartosci 200K wyniosla by ok $2000 dla banku.Tak wiec kupujacy dom za 200K na kredyt musi placic miesiecznie 2000+633=$2633. Aby zarobic tyle netto miesiecznie trzeba by zarabiac ok $20/godz brutto(15% wezma podatki od zarobku) .Nie liczymy oczywiscie jedzenia, samochodow, ubezpieczen w tej kalkulacji. A ile sie zarabia teraz w USA? Minimum w mym stanie jest $8.25/godz. Aby wiec kupic taki dom, ubrac zone, wyzywic dzieci, oplacic podatki, utrzymac 2 auta, nalezalo by zarabiac ok $50/godz. (nie wchodze tu w kupno i splaty koniecznych aut). Kto tak zarabia? Tylko lekarze.

  Tak wiec kasa w USA sie konczy i musza sie z wojen wycofac. Ostatnio prywatna,zydowska drukarnia pieniedzy FED, podniosla rzadowi USA stopy procentowe i z tad te wycofywanie wojsk. A tu jeszcze astronomiczny dlug do splacania. Jedni mowia, ze kazdy w USA rodzi sie z dlugiem $10K a inni $85K. Komu wierzyc?Jedziemy na Bialorus?

  Dzis rozmawialem z gosciem po mszy.On kolo 45, zonka, 3 synow (12-17). Wracaja do Polski. Wybudowali tam dom na 1/2ha. USA juz sie nie oplaca.

  I tu dochodzimy do sedna sprawy: Przad 40 laty oplacalo sie wybudowac dom za pozyczone pieniadze z banku i go wynajac. Wynajmujacy splacal nam pozyczke i dom po 30 latch zostawal nasz. Dzis wynajmujacy dom musialby doplacac do interesu.Tak wiec nikt nowych domow nie buduje, ludzie wola wynajmywac mieszkania a wlasciciele nieruchomosci traca.
 • @staszek kieliszek 04:37:24
  Mafia żydowska zarżnęła dojna krowę.
  Podatek katastralny ma na celu zniechęcać do budowy własności i zmuszać ludzi do życia w wynajętych lokalach, domach.
  To naganianie klientów masowym kamienicznikom...a takim są banki.
  Zysk z najmu jest większy niż zysk z lichwy.

  Nie opłaca się budować drobnym inwestorom ale tym wielkim już się opłaca budować np. biurowce na wynajem.
  Z drugiej strony banki mają mnóstwo mieszkań przejętych za długi po ostatnim kryzysie finansowym (bańka kredytów hipotecznych)
  i te mieszkania są wynajmowane.

  Chciwość mafii żydowskiej stała się absurdalna, zbrodnicza.
 • @Oscar 07:38:48
  Zgadzam się z Panem, choć odsetki nie maja na celu tylko zysku w rozumieniu wynajmu.

  Natomiast co do powiązań kredyt-wynajem, związek tych dwóch jest oczywisty i haniebny.

  Najgorsze że Polak Polakowi wrogiem jest bo żeruje w niewiedzy na darwinizmie spolecznym i ekonomicznym zabijając w ten sposób własny Naród nie potrafiac zlokalizowac istoty problemu.

  Dziś słysze śmieci, którzy mówili i mówią o tym że trzeba pracować bo praca uszlachetnia ludzi i podtrzymywać gospodarkę kolonialną, o tym że pięniądze trzeba zarabiać uczynkiem na korzyść ogółu, a jednocześnie te same nieludzkie parchy wynajmują lokale i to młodym ludziom na starcie mówiąc psychopatycznie że muszą od czegoś zacząć na 30-40m2 za 1500/1700zl sam wynajem.

  Baa, to nie wszystko, oni finansuja swoje życko tymże kredytem czyli zarabiając na tym albo finansują sobie lokum dla siebie lub przyszlych dzieci. To jest kanibalizm spoleczny, żerowisko, perfidia i wyzysk drugiego człowieka, ktory w danej chwili, a tak bedzie zawsze jest słabszy ekonomicznie i społecznie.

  Wsród normalnych niecywilizowanych grup spolecznych w tym systemie to byłoby kary godne oraz podcieciem gałęzi spolecznej na której wspólnie siedzimy. To równa się z rozdarciem flagi i godła Kraju ze swiadomą tego intencją.


  To nie wszystko jest gorzej. Coś takiego jak POlska wiele wskazuje na to że nie istnieje i to jest w indywidualnym rozumieniu błąd na mapie. Geopolityczny trik, szach mat. Genialny bezpiecznik i BCZ szmata dla mocarstw regionalnych czy swiatowych, ktore nie muszą brudzić sobie rąk by załatwiać swoje zagraniczne interesy.
  To Zagraniczne pasozytnicze "wolne media" krzyczą najgłosniej o niepodleglosci po 1918, ale przeciez to One żerują na tym statusie bo mają teren ktory mogą dowolnie drenować dla wlasnych korzysci wmawiajac tybulcom że coś istnieje i ma to sens.
 • @staszek kieliszek 04:37:24
  Progresywne (Postepowe) Opodatkowanie jest drugim paragrafem Manifestu Komunistycznego.
  K.Marksowi oraz jego zydom chodzilo o zniewolenie Gojow do tego stopnia, ze NICZEGO nie beda posiadali! Zatem wszystko jest na raty do splacania, oczywiscie, zydom. I tak, przecietny Goj splaca WSZYSTKO do konca swojgo zycia, po czym dlug przechodzi na zone i dzieci.
  W ostatnim stadnium rozwoju Komunizmu/Socjalizmu w Polsce, podatek wynosil ok. 85%, po czym reszte wyplacano robotnikom/pracownikom jako pensja w gotowce. Szlo sie do kasy i dostawalo w lape, juz po potraceniu podatkow. Zadnych formularzy nie trzeba bylo wypelniac, gdyz w ten sposob Polacy dowiedzieliby sie ile podatkow potracono.
  Prez. Trump obnizyl podatki Federalne, za co zydzi pracujacy dla Stanu zwiekszyli podatki. I tak "zaczarowane kolo" Mraksizmu sie kreci.

  Do chwili kiedy ZLIKWIDUJEMY WSZYSTKIE PODATKI.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031