Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
193 posty 2637 komentarzy

Tylko prawda jest ciekawa

35stan - mgr inż.inżynier urządzeń sanitarnych, projektant. Obserwuję, analizuję i wyciągam wnioski. Jeśli piszę, to o konkretach i faktach,lanie wody czy bicie piany mnie nie interesuje, choć zjawiska te nie są mi obce.

Proste pytanie - na 9-tą rocznicę Smoleńska

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ja pamiętam jeszcze swoje rozmowy z kolegami z radia, kiedy rozdzielaliśmy zadania, kto w którym momencie ma pracować, kto ma zrobić jaki materiał, po czym około godziny 9:15, może 9:20 , wszystko się zaczęło.

 

 

Smoleńsk, 10.04.2010 PR PRIII „Śniadanie w Trójce”

Czas wydarzeń w dniu 10.04.2010 roku w relacji korespondenta PR Wojciecha Cegielskiego.
Na początku przedstawię jego relację z tych wydarzeń, przekazaną w terminie późniejszym(nie na żywo w dniu wydarzeń):
 
https://web.archive.org/web/20170912070948/http://www.polskieradio.pl/81/1048/Artykul/338474,Wojciech-Cegielski-Zobaczylismy-jedynie-szczatki-samolotu(…)
„Kiedy dolecieliśmy Jak-iem czterdziestym, wylądowaliśmy, lecieliśmy przez spore i gęste chmury, kiedy wylądowaliśmy, zobaczyliśmy tego nieszczęsnego IŁ-a, który próbował lądować ale nie wylądował, wiozący na pokładzie rosyjskich żołnierzy, no nie zwróciliśmy na to większej uwagi, bo wtedy wydawało się to dość nieistotne.
Pamiętam, że wsadzono nas do autobusu, autobusem przyjechaliśmy do Lasu Katyńskiego, tam trzeba było stać w długiej kolejce do sprawdzenia pirotechnicznego, ponieważ wtedy właśnie równocześnie przyjechali ci, którzy przyjechali pociągiem do Smoleńska i wszyscy razem staliśmy w tej długiej, długiej kolejce, po czym weszliśmy na teren Lasu Katyńskiego, na teren Memoriału i tam po prostu czekaliśmy na przyjazd delegacji z Prezydentem.
Nikt z nas nie przypuszczał, że zakończy się to tak jak miało się zakończyć.
Ja pamiętam jeszcze swoje rozmowy z kolegami z radia, kiedy rozdzielaliśmy zadania, kto w którym momencie ma pracować, kto ma zrobić jaki materiał, po czym około godziny 9:15, może 9:20 , wszystko się zaczęło.
Dotarła ta pierwsza informacja, że coś jest nie w porządku z samolotem, no i wszyscy zaczęli biegać, krzyczeć, w zasadzie wydzwaniać do kogokolwiek się tylko dało aby potwierdzić
te informacje, co stało się z samolotem, bo na początku nikt nie wiedział czy to była drobna awaria, czy samolot zahaczył o drzewo w takim sensie, że kawałek kółka zahaczył o małą gałązkę, samolot wylądował, nic się nikomu nie stało, czy to rzeczywiście było coś poważniejszego.
Tysiące telefonów, tysiące prób dodzwonienia się gdziekolwiek, w końcu po kilku minutach, pamiętam, że no niektórzy z nas instynktownie niemal pognali do samochodu, wsiedliśmy do tego samochodu i pojechaliśmy na miejsce już do Smoleńska. Tak samo zrobiły ekipy Telewizji Polskiej, ekipy TVN-u , po prostu wiedzeni instynktownie tym, że coś tam rzeczywiście mogło być i to nie wygląda zbyt dobrze, po prostu postanowiliśmy to sprawdzić w praktyce.
No, a jak już dojechaliśmy na miejsce i udało nam się przedrzeć przez kordony policji i OMON-u…chyba, no to zobaczyliśmy kawałki samolotu, po czym zostaliśmy cofnięci ale wtedy już wiedzieliśmy, że stało się to co było najgorsze.
(…)
Zapamiętajmy: W. Cegielski podaje czas powzięcia informacji o katastrofie „około godziny 9:15, może 9:20”, po czym „w końcu po kilku minutachpamiętam, że no niektórzy z nas instynktownie niemal pognali do samochodu, wsiedliśmy do tego samochodu i pojechaliśmy na miejsce już do Smoleńska
czyli wyjechali około 9:20- 9:25
Teraz przedstawmy jego relację „na żywo” przekazywaną w dniu 10.04.2010 roku, podczas jazdy z Katynia do Smoleńska:
10-04-2010 10:31
Wysłannik Polskiego Radia Wojciech Cegielski w drodze na miejsce katastrofy
Wojciech Cegielski przedstawia kilka wersji tego jak doszło do tragedii.
 
(…)My w tej chwili z grupą dziennikarzy jesteśmy w drodze na lotnisko w Smoleńsku.
Tak naprawdę, te informacje które docierają, to wciąż są informacje nieoficjalne.
Jedna wersja mówiła, że samolot tylko i wyłącznie zahaczył skrzydłem o drzewa, druga że miał kłopoty z silnikiem, trzecia wersja mówi, że bezpiecznie wylądował, czwarta wersja z kolei mówi, że się rozbił, nie wiemy, jedziemy w tej chwili na lotnisko.
Wiadomo, że na pokładzie tego samolotu było co najmniej 80 osób. Dziennikarze, którzy lecieli z Prezydentem Lechem Kaczyńskim do Katynia na uroczystości, polecieli innym samolotem, polecieli samolotem Jak-40, który wyleciał mniej więcej godzinę przed startem samolotu TU154M , stąd też cała grupa dziennikarska jest bezpieczna. Nie wiadomo co będzie z uroczystościami w Katyniu. Najprawdopodobniej zostaną one odwołane, aczkolwiek w tej chwili decyzje jeszcze nie zapadły, w tej chwili próbujemy dowiedzieć się czegokolwiek na temat tej katastrofy.(…)
Poniżej przedstawiam screen ze strony PR PRIII, na którym przedstawiona jest oś czasowa wydarzeń relacjonowanych przez PR PRIII „na żywo”:
https://web.archive.org/web/20170515024045/http://www.polskieradio.pl/81/1047/Artykul/340146,Sniadanie-w-Trojce-z-10-kwietnia-2010

      A teraz zadam proste pytanie:
 
- skąd się wzięła  1-dno godzinna różnica o  czasie jazdy Wojciecha Cegielskiego z Katynia do Smoleńska, pomiędzy zapisem relacji „na żywo”, którą przedstawiam wyżej na archiwalnym materiale PR PRIII(screen) jako 10:31 a godziną podawaną później w relacji samego W.Cegielskiego (o wyjeździe z Katynia do Smoleńska) jako „po kilku minutach”od „9:15, może 9:20” ?
 
Powzięcie info o katastrofie około 9:15-9:20 byłoby zgodne z pierwszymi informacjami podawanymi przez Polsat News(9:03-9:13) i TVN24 (9:19), więc godzina wyjazdu W. Cegielskiego z Katynia jako „po kilku minutach”od „9:15, może 9:20” jestzgodna z oficjalnymi narracjami, które serwowano na antenach TV w tym dniu w Polsce.
 
Dlaczego zatem na archiwalnym zapisie PR PRIII, audycji „Śniadanie w Trójce”, na osi czasu pokazano godzinę korespondencji W.Cegielskiego „na żywo” podczas jazdy z Katynia do Smoleńska  jako 10:31, czyli czas tej korespondencji przesunięty o 1-dną godzinę?


Uwaga:
Obecnie na archiwalnej stronie PR PRIII, wyłączony jest zapis głosowy tych relacji(ciekawe dlaczego bo jest tam jeszcze kilka innych ciekawostek czasowych?)
 
 
 
 
 
 
 
 
 

KOMENTARZE

 • @ Autor
  5*

  Z czasem to ktoś kombinuje. I wygląda to na mataczenie.

  Pozdro!
 • @Jasiek 08:52:39
  "Z czasem to ktoś kombinuje. I wygląda to na mataczenie."

  Powiedziałbym "kombinował"(bo to już od tego minęło 9 lat) i nie "ktoś" ale konkretni scenarzyści i reżyserzy tej operacji fałszywej flagi(ang. false flag).
  Są dowody na to, że "know how" tej operacji pochodzi ze stolicy mocarstwa, leżącej nad Potomakiem a wykonanie było przez konsorcjum służb kilku państw zainteresowanych ówczesną polityką resetu USA-Rosja prezydenta Obamy.

  Manipulacja czasem lokalnym odgrywała w tej operacji fałszywej flagi rolę bardzo istotną a nawet powiedziałbym kluczową.

  Inną bardzo istotną sprawą tej operacji był chaos informacyjny, który służył ukryciu istoty i przebiegu zdarzeń, wg rady księdza Browna z opowiadaniu Chestertona «Złamana szabla» :

  „Gdzie mądry człowiek ukryje liść? - pytał retorycznie ksiądz Brown w opowiadaniu Chestertona «Złamana szabla» - i odpowiadał: w lesie. - A jeśli nie ma lasu? - To mądry człowiek zasadzi las, żeby ukryć w nim liść.”

  W operacji fałszywej flagi z 10.04.2010 roku, "liściem" jest prawda o istocie i przebiegu wydarzeń a zasadzonym "lasem" przez "mądrych" scenarzystów i reżyserów tych wydarzeń jest wytworzony przez nich chaos informacyjny("las"), w którym ukryto prawdę("liść).

  W swoich dociekaniach na temat wydarzeń z 10.04.2010 roku, starałem się posłużyć jakimś "narzędziem" przy pomocy którego udałoby się jednak odnaleźć ten "liść"(prawdę) w tym zasadzonym przez zbrodniarzy "lesie"(wytworzonym chaosie informacyjnym).

  Tym narzędziem, którym się posłużyłem była naukowa teoria chaosu, którą np. wykorzystuje się do analizy zjawisk i zachowań giełdowych.

  W życiu codziennym nieczęsto mamy do czynienia z prostymi równaniami opisującymi proste zjawiska. Dużo częściej spotykamy się z systemami chaotycznymi lub ich geometrycznymi reprezentantami, zwanymi fraktalami. Kształty galaktyk, cykliczne, choć nieprzewidywalne huragany, wielokształtne liście, czy też płatek śniegu, są przejawami działania chaosu.

  Badając sens i istotę wydarzeń związanych z tragedią smoleńską, zwróciłem uwagę na nieprawdopodobny chaos informacyjny przekazów medialnych oraz percepcyjny, wyrażający się we wprost diametralnie odmiennym postrzeganiu tych samych faktów i zdarzeń, przez licznych różnych świadków naocznych.

  Badając wydarzenia związane z tragedią smoleńską, która wydarzyła się 10.04.2010 roku doszedłem do wniosku, że w relacjach z tych wydarzeń, prawda jest wymieszana z kłamstwem, a w konsekwencji te relacje tracą więź z rzeczywistością, stają się symulakrami, (opisanymi przez Jean’a Baudrillard’a w książce "Symulacra and Simulation" z 1981),
  które w fazie ostatecznej dochodzą do całkowitego wyzwolenia z referencji względem głębokiej rzeczywistości - to jest symulacji. Przekazywane treści (znaczniki) służą więc jedynie symulacji, stąd obiektywna przejrzystość „panoptikonu Foucaulta” traci sens.

  Symulacja jest generowana za pomocą hiperrealności pozbawionej oparcia w realności (piękno staje się piękniejsze od piękna, prawda staje się prawdziwsza od prawdy itp.).
  Symulacja jest ekstazą rzeczywistości, a telewizja podstawowym medium takiej ekstazy.

  Dokonując analizy stanu tej hiperrzeczywistości oparłem się na naukowej teorii chaosu,i próbowałem znaleźć atraktory, które skupiają dziesiątki, setki , czy nawet tysiące różnych rozproszonych i chaotycznych strzępów informacji, z których można zbudować syntezę zdarzeń wyjaśniającą prawdziwy przebieg i istotę zdarzeń.

  Atraktor "przyciąga" znajdujące się blisko niego trajektorie, na co wskazuje jego nazwa (attract = przyciągać). Czasem stosowana jest polska nazwa: ściek. Każdy atraktor ma swój obszar przyciągania zwany basenem przyciągania (zbiór takich warunków początkowych, dla których trajektoria zmierza do atraktora).

  Atraktor jest ukrytym, trudnym do zaobserwowania uporządkowaniem procesu. Znając go można dokonać odtworzenia i uporządkowania przebiegu procesu.

  Jednym z takich atraktorów(moim zdaniem podstawowym) przyjętym w badaniu tragedii smoleńskiej, był czas lokalny w Polsce i w Rosji, na jakim był oparty mediany przekaz i percepcja zdarzeń odbierana przez naocznych świadków.
 • @35stan 11:12:43
  Witam. W Smoleńsku nie było zadnej katastrofy, tylko polsko-ruska maskirowka. Jeżeli nie czytałeś, to poszukaj w google:zamachwarszawski i
  zamach.eu i tam mozna się dowiedzieć , co się naprawdę stalo!!! Dowód 100%: nie było w historii katastrof lotniczych wypadku, żeby samolot spadł z 20-30 m i rozwalił się na 1000000000 kawałków oraz było 100% ofiar!!!
  Oglądam katastrofy lotnicze w National Geografic i stąd ta opinia. Ta delegacja została "zabezpieczona" na podstawie komunikatu, który przyszedł do Polski z Czech i ostrzegał, że samolot pasażerski UE może być obiektem ataku terorystycznego! Aktor Zakrzeński został wyrwany z łóżka
  ok g.4'30 i dostał polecenie , ze ma się stawić pod blokiem, bo plany się zmieniły. Szefowa Adwokatury, p. Agacka- Indecka miała przyjechać autem z Łodzi i jej samochód został zanaleziony na parkingu marketu 50 km od Warszawy. Tych ludzi prawdopodobnie zgromadzono w hangarze wojskowym na lotnisku Okęcie , a co się dalej z nimi stało, nie wiemy.Hangar został zburzony na jesieni 2010r i jest film na YouTube.Ok 20 osób nie żyje po tej tragedii i to jest dowód na to, że tobyła zaplanowana zbrodnia!!! W. Roth napisał książkę o naszej tragedii i jest tam info, że zamach zlecił wysoki urzędnik polski a ruscy dali teren i ochronę. Książka jest do kupienia w Polsce i NIKT nie zdementował tej informacji!!! Niedawno z Anglii przyszła informacja, ze specjaliści odkryli ślady materiałów wybuchowych na kawałkach TU-154M i czekam na wyniki bandań kilku innych laboratoriów zagranicznych.Mam nadzieję, ze w niedługim czasie ta tragedia zostanie wyjaśniona i winni pójdą siedzieć! Do tego trzeba jeszcze dodać "orędzie prezydenckie" Komorowskiego i nosi ono datę: 5.59 10.04.2010r!!!!!!! Zostało zamieszczone w TVP INFO i TV tłumaczyła się, ze "serwer się popsuł"!!! Gdyby się popsuł, to cała informatyka by padła! Ma skan tego"orędzia" i to dowodzi, że Komorowski już wcześniej wiedział co się stanie!!! Do Smoleńska miała polecieć tzw"wierchuszka " państwa z Prezydentem RP, św.p Prof. Lechem Kaczyńskiem oraz dwództwo polskiej Armii.Taką delegację powinna żegnać Kompania Honorowa Armii a nie ma żadnych filmów i zdjeć z odlotu do Smoleńska! Jest to jeszcze jeden dowód na zamach!!!
 • @zibi 12:33:14
  https://www.youtube.com/watch?v=wmMpfE1Bn78
 • @Oracz 12:46:23
  Nie zastanowiło Cię, dlaczego materiał "odnaleziony" i przedstawiony przez SKW nie jest zapisem ciągłym, tylko skadrowany poklatkowo?

  Ano po to, by ukryć niewygodne sceny, np. dotyczące osób wsiadających i odprowadzających.
  Nie pokazują na nim ścieżki czasu, co wskazuje na celową manipulację materiałem przez A.Macierewicza i podkomisję MON.
 • @Oracz 12:46:23
  Szanowny Oraczu, nie jest Ci przypadkiem wiadome czy muzę też podłożyło ABW? ;-(

  A ponadto:

  - gdzie data?
  - czy film ma wyjaśniać zacięcie się monitoringów?
  - czy film ma potwierdzać tożsamość wraku?
  - czy film ma wyjaśniać kwestię "śniegu"?
  - czy film ma wyjaśniać zbieżność wizyty Petraeusa z 10.04?
  - czy film ma wyjaśniać niektóre dziwne zgony przed i w trakcie 10.04?
  - czy film ma może wyjaśniać, że lot był "cywilny"? ;-(

  3m siem.
 • Mimo
  Że Lech Kaczyński robił wszystko dla Żydów i USA, to i tak nasi ,, sojusznicy,, postanowili go zlikwidować, tak jak brytole gen.Sikorskiego w Gibraltarze w 43. Gen.Petreus przyleciał osobiście przypilnować, aby cała akcja udała się w 100%. I udała się, jeszcze można zwalić wszystko na Rosję i pr. Putina.
 • @Oracz 12:46:23
  Film odnaleziony ...w Saragossie :D
 • @zbig71 16:32:05
  //Że Lech Kaczyński robił wszystko dla Żydów i USA, to i tak nasi ,, sojusznicy,, postanowili go zlikwidować, tak jak brytole gen.Sikorskiego w Gibraltarze//

  Sikorski? a po co sięgać do przykładów geologicznie odległych skoro aż się roi od przykładów współczesnych.
  Saddam Husajn ,Muammar Kaddafi,Husni Mubarak (o żywiołkach drobniejszego płazu nie wspominając),wszyscy oni ostatnie kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt, lat swego życia i panowania poświęcili na kokietowaniu USA.A mimo to skończyli jak skończyli.
  Husajn nawet na polecenie USA (podczas wojny z Iranem) dusił swoich Kurdów gazami bojowymi a jak przyszło co do czego to ci sami Amerykanie uczynili mu z tego zarzut.W prawdzie w ostatniej chwili (przed wejściem wojsk USA) Husejn już zdążył się zorientować w sytuacji i wywieźć sporą część irackiego złota ale dla niego samego było już za późno.
 • @ikulalibal 16:57:36
  Husajn i Kaddafi chyba nie wykazywali entuzjazmu co do dollara, mieli inne plany , jeśli idzie o rozliczaniu się za ropę. Tym samym wydali na siebie wyrok. A Sikorskiego podałem jako przykład, aby było jasne, kim jesteśmy dla anglosaskich bydlaków. Skasują każdego, nawet ,,brata,, z tej samej loży.
 • @zbig71 18:07:36
  //podałem jako przykład, aby było jasne, kim jesteśmy dla anglosaskich bydlaków. Skasują każdego, nawet ,,brata,, z tej samej loży.//

  Jeśli ktokolwiek mógłby na ten temat mieć inne wyobrażenia to z pewnością nie polscy politycy.Przecież metody uprawiania polityki przez anglosasów jest niezmienna od stuleci a my,znaczy się Polska, choć w różnych odsłonach, to jednak od stu lat mamy służby specjalne które za coś chyba brały pieniądze.

  PS
  https://foreignpolicy.com/2013/08/26/exclusive-cia-files-prove-america-helped-saddam-as-he-gassed-iran/
 • @ikulalibal 18:19:22
  Od 44 roku to były służby sowieckie, w połowie lat osiemdziesiątych ,,przechodzili,, na stronę nowych sojuszników, co zresztą zostało przez tych ,, sojuszników,, przyjęte z otwartymi ramionami. Po ruchach tubylczych stronnictw politycznych możemy próbować domyślać się, która szajka jest podpięta pod:CIA, Mossad, BND, itd.
 • @35stan
  Nic się nie dowiemy , fakty zamiatane pod dywan . Gdzie zdjęcia satelitarne ?. Jedna rzeczywistość od Gibraltaru do dziś . Trzymać maluczkich za mordy . Salute .
 • @zbig71 16:32:05
  "Że Lech Kaczyński robił wszystko dla Żydów i USA, to i tak nasi ,, sojusznicy,, postanowili go zlikwidować, tak jak brytole gen.Sikorskiego w Gibraltarze w 43. "

  Bo w konkretnej sytuacji geopolitycznej, zachowywali się niezgodnie z interesem USA/UK(Gibraltar) i USA/Izrael/Niemcy/Francja Rosja(Smoleńsk)
  Sikorski chciał ujawnić dokumenty o zbrodni sowietów w Katyniu, gdy USA/UK konstruowali ze Stalinem koalicję antyhitlerowską a Kaczyński przeszkadzał w polityce resetu USA-Rosja gdy chciano uzyskać zgodę Rosji na pacyfikację Iranu.
 • @35stan 20:31:49
  Biedny był ten polegały kaczorek... Przeszkadzał "resetowi". No pecha chlopina miał a tak im lizal...
  I co? Teraz mamy głosować na tego ocalalego?
  Nie rób sobie jaj z poważnych ludzi. To nie jest szalom ani inne "niezależne".
 • @ikulalibal 18:19:22
  "...mamy służby specjalne które .....

  były np. podległe sowietom a teraz są podległe USraelowi, część BND, część
  KGB
 • @35stan 20:38:43
  A jakieś polskie mamy czy już wszystko rozparcelowali?
 • @35stan 20:38:43
  Dokładnie Mosad robi co chce . Salute . https://nczas.com/wp-content/uploads/2018/11/jonny_daniels_mateusz_morawiecki_nczas.jpg
 • @35stan 20:31:49
  W przypadku LK to wystarczyło wydać rozkaz(zresztą chyba go wydano, patrz list do przyjaciół Rosjan) , raczej pozbyto się go w ramach bardziej dalekosiężnych planów. Miał pecha i tyle. Co do Sikorskiego, to koalicja antyhitlerowska w zasadzie istniała już 2 lata, od czasu napaści 3rzeszy na ZSSR. Świat o Katyniu wiedział, ale miał to w ....no wiadomo.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:38:25
  Przeszkadzał.... Dostałby rozkaz , że Putin maładiec to poleciały do Moskwy i buty by wylizał Wołodi. Wszystkie rozkazy swoich mocodawców spełniał w podskokach. Czy to Jedwabne, czy robienie z siebie durnia w Gruzji w 2008 roku.
 • @Repsol 21:00:33
  On był w armi, to może być to Aman. Czyli jeszcze gorzej niż Mossad.
 • @zbig71 21:56:39
  Z ciebie też niezgorszy "maładiec" towarzyszu @zbig71, tylko zapewne w twej główce się poprzewracało jak TW Bolkowi i udajecie antykomunistów.
 • @35stan 07:54:10
  Boli prawda? Aż tak, że musisz reagować głupkowatymi docinkami?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031