Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
193 posty 2637 komentarzy

Tylko prawda jest ciekawa

35stan - mgr inż.inżynier urządzeń sanitarnych, projektant. Obserwuję, analizuję i wyciągam wnioski. Jeśli piszę, to o konkretach i faktach,lanie wody czy bicie piany mnie nie interesuje, choć zjawiska te nie są mi obce.

Czy PO uda się sztuczka z 2007 roku?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dlaczego ta istniejąca już od 2015 roku(3.5 roku istnienia) „totalna opozycja” jest nieskuteczna w doprowadzeniu do obalenia rządów PIS-u a po 2005 roku, okazała swą skuteczność po 2 latach?

 .... czyli o tym, że historia powraca jako farsa, albo czy można powtórnie wejść do tej samej rzeki?

 

Konferencja na UW w 2007 roku


Konferencja na UW w 2019 rokuRok 2019 jest w Polsce rokiem podwójnych wyborów a na świecie rokiem tarć, świadczących o istnieniu tendencji do zmiany powstałego po wyborach w USA w 2016 roku układu sił i w związku z tym, nasilenie walki politycznej w Polsce, której jesteśmy świadkami, jest ściśle związane z tymi światowymi tendencjami.
Rok 2019 w Polsce przypomina rok 2007, gdy trwała walka „na noże” z „kaczystowską” Polską i to z podobnymi hasłami(walka o demokrację, wolności, przeciw zawłaszczaniu wszystkiego) , podobnymi ewentami oraz ich uczestnikami.
Rok 2007 ,to czas takich ostrych politycznych walk w Polsce, kiedy to w ich wyniku, doprowadzono do rozpadu rządzącej koalicji PIS-SO-LPR i w konsekwencji rozpisania przyspieszonych wyborów, w których przegrał PIS a zwyciężyła koalicja PO-PSL.
Rok 2007 był swego rodzaju dogrywką wyborów z 2005 roku, kiedy to scenarzyści i reżyserzy sceny politycznej w Polsce, czyli sławne WSI, planowały powierzyć zewnętrzne znamiona władzy podmiotowi w tym celu powołanemu w 2001 roku, czyli Platformie Obywatelskiej, której jednym z „trzech tenorów”, obok D.Tuska i śp. Płażyńskiego, był” TW Must” czyli A.Olechowski.
W 2007 roku przeciw PIS-owi, oprócz PO-wskiej opozycji, zaangażowane były organizacje zachodnie takie jak Fundacja Batorego(pieniądze grandziarza Sorosa) oraz Fundacja Adenauera(pieniądze rządu RFN) a z krajowych Fundacja Obywatelskiego Rozwoju L.Balcerowicza, też finansowana przez fundację Batorego.
Wszystkie siły antypisowskie zagraniczne i krajowe, takie jak Konfederacja Pracodawców „Lewiatan”, Stowarzyszenie Agencji Reklamowych, WOŚP i kilkadziesiąt organizacji pozarządowych, zawiązały wtedy tzw. „Koalicję 21 Października”, która pod pretekstem wspierania demokracji i zachęcania do udziału w wyborach(szczególnie ludzi młodych, w wieku 18-35 lat, którzy w wyborach w 2005 roku byli mało aktywni) , miała na celu obalenie rządu PIS-u, poprzez takie hasła jak np. : „Zmień kraj – idź na wybory” czy „Zabierz babci dowód”, skierowane właśnie do ludzi młodych.
Przygrywką do akcji mającej na celu obalenie rządów PIS-u, był wywiad udzielony Agnieszce Kublik i Monice Olejnik przez A. Kwaśniewskiego, dla sobotniego wydania Gazety Wyborczej z 24.03.2007 roku, w którym podkreślił, że sytuacja zaczyna być tak trudna, że „wszystkie ręce na pokład i trzeba walczyć”.
Następnym krokiem było zorganizowanie 17 maja 2007 roku Konferencji w Auli Uniwersytetu Warszawskiego, której inicjatorami byli prezydenci - Lech Wałęsa(TW Bolek) i Aleksander Kwaśniewski(TW Alek) oraz jeden z założycieli Platformy Obywatelskiej Andrzej Olechowski(TW Must).
Według organizatorów, konferencja miała być obywatelskim wyrazem troski o stan przestrzegania w Polsce standardów państwa demokratycznego. Miała odpowiedzieć na pytania, jak powinno wyglądać w Polsce prawo, polityka zagraniczna, konstytucja oraz relacje między poszczególnymi organami władzy.
Podczas Konferencji A. Kwaśniewski mówił, że „wszędzie widać zawłaszczenie państwa przez partię rządzącą, przejmowanie przez aparat partyjny kontroli nad dziedzinami, które powinny być częścią demokratycznego państwa lub społeczeństwa obywatelskiego. Kwaśniewski wyjaśniał, że chodzi mu o MSZ, wymiar sprawiedliwości, prokuraturę, policję i media publiczne.
W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele środowisk akademickich i prawniczych, świata kultury i sztuki, europosłowie, studenci, liderzy partii opozycyjnych. Wśród nich m.in. Bronisław Geremek, Tadeusz Mazowiecki, profesor Marek Safjan, Andrzej Zoll oraz Zbigniew Hołdys i Daniel Olbrychski.
Już na podstawie przytoczonych wyżej faktów widać duże podobieństwo do sytuacji w Polsce w 2019 roku.
Znowu w 2015 roku, tak jak w 2005 roku, do władzy doszedł PIS zamiast PO, protegowanej Niemiec i Brukseli i znowu została podjęta próba zmiany tej sytuacji.
Widać stosowanie podobnego know how, co sugeruje, że scenarzyści i reżyserzy są ci sami i używają podobnych metod i narzędzi do realizacji swoich celów, zmodyfikowanych z uwagi na zmiany jakie zaszły w przeciągu już tych minionych 12 lat.
Zamiast aktywizowania młodych wyborców i używania ich jako tarana przeciw PIS, jak to zrobiono w 2007 roku, w kampanii z 2019 roku używa się środowisk homoseksualnych, LGBT+ , środowisk antyklerykalnych i antychrześcijańskich.
Produkcja filmu „Kler” z datą premiery w Polsce 28 września 2018 roku, nie była przypadkiem, ale precyzyjnie zaplanowanym ewentem, mającym kształtować ideologicznie świadomość wyborców w pożądanym przez scenarzystów kierunku.
Jego oglądalność pod koniec 2018 roku przekroczyła znacznie liczbę 5 mln. widzów.

 

Czy są jednak istotne różnice, pomiędzy sytuacją w Polsce i na świecie w 2007 roku i w 2019 roku, które mogą sprawić, że sprawdzone w 2007 roku know how, może nie sprawdzić się(nie być skutecznym narzędziem) w roku 2019?
Zaraz po przegranych przez PO wyborach w 2015 roku, uruchomiono antyrządowe organizacje takie jak KOD (założony 2 grudnia 2015 roku) i Obywatele RP(zainicjowany 5 lutego 2016 r. pod Pałacem Prezydenckim w Warszawie), których celem było wzniecanie ulicznych zamieszek i urządzanie demonstracji.
Po nieudanych próbach zablokowania rządu z grudnia 2016 roku(„Ciamajdan”) , próbowano, również nieskutecznie, wzniecać zamieszki z okazji Marszu Niepodległości.
Podobne zamieszki udawało się organizować, podczas MN za rządów PO-PSL, ale tylko dlatego, że wykorzystywano do tego podległe rządowi służby (policja, służby specjalne).
Dlaczego ta istniejąca już od 2015 roku(3.5 roku istnienia) „totalna opozycja” jest nieskuteczna w doprowadzeniu do obalenia rządów PIS-u a po 2005 roku, okazała swą skuteczność po 2 latach?
Odpowiedź na to pytanie jest następująca:
- zmieniła się na świecie sytuacja geopolityczna i w związku z tym zmienił się skład zewnętrznych protektorów stojących za PO i totalną opozycją.
W 2007 roku sytuacja geopolityczna zmuszała USA/NATO + Izrael do podjęcia pilnej polityki bliższej współpracy z Rosją z powodu trudnej sytuacji USA i NATO w Afganistanie i na Bliskim Wschodzie(sprawa irańskiego programu atomowego), do rozwiązania których potrzebne było porozumienie z Rosją.
Porozumienie z Rosją można było osiągnąć za cenę ustępstw w stosunku do Rosji w Europie Środkowo Wschodniej a do tego potrzebny był w Polsce rząd prorosyjski i proniemiecki, czego o rządzie PIS-u i śp. Prezydencie L.Kaczyńskim, nie można było powiedzieć.
Wymiana ekipy rządzącej w Polsce była sprawą nie tylko pożądaną ale wręcz konieczną.
Zainteresowani zmianą władzy w 2007 roku byli najważniejsi gracze na scenie geopolitycznej tamtych czasów czyli USA/Izrael, Rosja, Niemcy/niemiecka UE będący wtedy protektorami PO.
Po stronie PIS-u nie było nikogo ze znaczących graczy.
Po 2015 roku sytuacja jest zupełnie inna, z grona protektorów odpadł najważniejszy gracz czyli USA/Izrael, którego interesem, zwłaszcza po objęciu urzędu prezydenta USA przez D.Trumpa, jest budowa strefy buforowej pomiędzy Rosją a Niemcami/niemiecką UE, do czego potrzeba władzy antyrosyjskiej i PIS taką rolę wypełnia.
Nie ulega wątpliwości, że po 1989 roku, służby IIIRP, zostały przewertowane w dużym stopniu na stronę Zachodu, z czego gros na rzecz hegemona (CIA/Mossad) a w mniejszym stopniu na rzecz niemieckiego BND.
Gdyby było inaczej, to USA nie planowałyby ze względów bezpieczeństwa, stałej obecności militarnej na terytorium, którego nie mają, co jest oczywiste, możliwości skutecznie kontrolować.
 
 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • Siłowe dopasowywanie faktów do historii
  Ta cała groźna opowieść jest jak przypisywanie różnych historycznych zdarzeń do przepowiedni Nostradamusa - zawsze PO ale nigdy PRZED

  W tamtych (poprzedzających) wyborach gdy całą kampanię trąbiło się o PO/PIS'ie ludzie aż tak bardzo nie przywiązywali wagi (w sumie prawie nigdy nie przywiązują) do programów czy nazwisk bo wszem i wobec wciskano kity o tym że nie ważne kto dostanie głosów więcej bo rządzić będą i tak wspólnie.
  I dlatego według mnie wynik nie był do końca miarodajny - tak jak już w następnych

  Do PO/PIS'u nie doszło bo kaczelnik jak zwykle interesował się tylko resortami "siłowymi" - aby widzieć wszystko, wiedzieć wszystko i trzymać za ryje wszystko...
  Niestety platfusy na taki układ nie poszły bo dostałyby tylko te resorty które odbijają się bezpośrednio na kieszeniach i żołądkach ludu a co za tym idzie za późniejszym poparciem i w taki układ kaczelnika nie weszły

  Kaczelnik więc wziął dla picu Słomoobronę i Giertychówkę zakładając że i tak i tak połknie ich żołnierzy (różnymi cwancykami: wykupem weksli kasą sejmową, stołkami, czy kijem bądź marchewką poprzez organy ścigania)

  Szło siako tako dopóki PKW nie odrzuciła ich kwitów z kampanii przez co musieli zwrócić subwencję/dotację a jedyną przed tym ucieczką było co ?????

  JEDYNĄ UCIECZKĄ BYŁY NOWE WYBORY !!!!! - i to był JEDYNY powód dla którego kaczelnik wykonał sam osobiście taki ruch/UNIK

  Nie duck, nie długi adwokat, nie Lepper, nie duchy, TYLKO KACZELNIK

  Więc proszę nie wciskać ludziom kitu o jakichś wielkich spiskach, bo to sam kaczelnik tak się kiwał, że zakiwał się w kozi róg.

  I nie wiem dlaczego autor pisze o jakichś przegranych przez jakąś partię wyborach ???
  Jacy przegrani ???
  Kto przegrał ???
  Kiedy przegrał ???

  Owszem przegrywają ... ale wszyscy Polacy - bo od 30 lat te same ryje pod różnymi logami pełzają po korytarzach na Wiejskiej
  Więc ja bym "tych wybrańców" z ich punktu widzenia z pewnością PRZEGRANYMI nie nazwał
 • 35stan
  G. Soros nie ma wstępu do Izraela i tu też możemy upatrywać pewnego pęknięcia samych środowisk żydowskich. Żydzi amerykańscy popierają Izrael, podobnie jak D. Trump i sądzę, że ma chyba pewną reelekcję, co na dzień dzisiejszy jest chyba w miarę "dobre" dla Polski.

  Teraz USA demonstrują swoje siły u wybrzeżu Iranu, też zgodnie z polityką Izraela a to też jest uderzenie(pośrednie) w Rosję.

  Osobiście nie chciałbym powrotu opcji niemieckiej, ale musimy wykorzystać obecną sytuację do tego, aby to Niemcy wypłaciły nam reparacje wojenne a wtedy np. 10 czy 20% byłoby przeznaczonych dla Izraela.

  Pozdrawiam i jak zwykle dobre spostrzeżenia
 • @Autor
  Nie będzie żadnych sztuczek, bowiem oni wszyscy są koalicją. Iluzją jest, że PO i PiS są w stosunku do siebie w opozycji. Poza tym to Kaczyński jest gwarantem okradzenia Polski z 330 miliardów dolarów i dopóki przekręt nie zostanie zrealizowany, doóty PiSdzielce mogą spać spokojnie.
 • @Jan Twardowski 20:58:50
  "...doóty PiSdzielce mogą spać spokojnie"
  A tobie jak jest na imię, skoro głowę zamieniłeś na d....ę?
 • @krzysztofjaw 20:48:22
  Witam.

  "G. Soros nie ma wstępu do Izraela i tu też możemy upatrywać pewnego pęknięcia samych środowisk żydowskich."

  Niewątpliwie jest tak jak Pan napisał, ale zachowanie się D.Trumpa i Netanjahu w sprawie roszczeń i 447 act wskazuje, że upatrują w Polsce źródła dla finansowego wsparcia Chazarii planowanej na Ukrainie.
  Pzdr.
 • @35stan 21:30:37
  Jan. Myślałem, że to widać, a tobie?
 • @35stan 21:30:37
  Oj tam. Wszystlo sie sypie. Barcelona juz ma 4 gole w kuper.
 • @35stan
  100 /100 Salut .
 • "Czy PO uda się sztuczka z 2007 roku?"
  ---------------
  Żeby się nie rozpisywać - to PO bez PiS-u - żadna sztuczka by się nie udała.
  Wniosek?
  Okupacja ludzi stworzonych przez Boga przez dzieci diabła - za pomocą tzw. demonkratury - to gra zespołowa.
 • @35stan 21:35:48
  Pomijając tą ustawę 447 i roszczenia, to wolę aby Chazaria powstała na terenie Ukrainy niż Judeopolonia na terenie Polski.
  Pzdr
 • @Jan Twardowski 21:55:12
  Bolesna prawda o zdrajcach i szabesgojach z PiS powoduje takie właśnie reakcje. Tak jak legendowanie szkodnika L.Kaczyńskiego, co obiecywał Izraelowi wieczny sojusz, swymi podpisami dał przyzwolenie na oczernianie narodu polskiego(ekshumacja w Jedwabnem) i likwidację suwerenności(Traktat Lizboński). Zostają im tylko inwektywy , mimo że imię kolegi jest znane. Po prostu dno.
 • Autor
  Zamierzałem skomentować, ale wyszła samodzielna notka. Zapraszam:
  https://miarka-neon24pl.neon24.pl/post/148807,dlaczego-totalna-opozycja-nie-moze-obalic-rzadow-pis-u
 • @zbig71 12:56:27
  Trudno jest cokolwiek temu zaradzić, bowiem wykorzystują oni bezwzględnie fakt, że ludzie nie wiedzą w czym rzecz. Nie mają pojęcia, iż jest to jedna szajka złoczyńców, których jedyną ideą jest likwidacja Polski.
  Wystarczy spojrzeć na wyniki wyborów po 1989, aby uzmysłowić sobie, że cały czas rządzi okrągłostołowa banda, która sprytnie likwiduje jakąkolwiek alternatywę dla swoich ,,rządów" i to już u zarania.Wystarczy przypomnieć, co kaczelnik zrobil z Samoobroną i LPRem, a o samym śp. Lepperze, to strach wspominać i tu warto warto przypomnieć, że Leppera zabito krótko po tym, jak to spotkał się z Sakiewiczem. Materiały, które posiadał Lepper, mocno wystraszyły całe towarzystwo i to dlatego Lepperowi zbrzydło życie...nagle. Lepper naiwnie myślał, że PO i PiS, to opozycja w stosunku do siebie, co przypłacił życiem.
  Sumliński zapowiedział powstanie książki na temat zamordowania Leppera, nie kryjąc, że to było morderstwo, na co ma dowody.

  Pozdrawiam!
 • @Jan Twardowski 08:26:25
  Lepper zginął a Sakiewicz urósł.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031