Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
193 posty 2637 komentarzy

Tylko prawda jest ciekawa

35stan - mgr inż.inżynier urządzeń sanitarnych, projektant. Obserwuję, analizuję i wyciągam wnioski. Jeśli piszę, to o konkretach i faktach,lanie wody czy bicie piany mnie nie interesuje, choć zjawiska te nie są mi obce.

„Judejczykowie”* ciągle zachodzą nas od tyłu.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Czas się kończy i musimy działać energiczniej, zanim będzie za późno''

 

 

"Ustawa 447 JUST" była i jest pomyślana jako element nacisku na władze w Polsce i zapewne będzie wykorzystywana nie tylko do obrabowania Polski ale i innych celów.
W związku z planowaną a potem przez stronę polską odwołaną wizytą w Polsce izraelskiej delegacji(która, wg doniesień dziennikarza Marcina Makowskiego na Twitterze i tak przyjechała do Polski i odbywa spotkania na niższym szczeblu ale nie wiadomo z kim i jakim -https://www.dorzeczy.pl/swiat/102587/Delegacja-z-Izraela-i-tak-przyleciala-do-Polski-Odbywa-nieoficjalnie-spotkania-bez-udzialu-polskich-wladz.html), na izraelskim portalu: 13news.co.ilczytamy:
„Minister Gila Gamli'el* powiedziała, że rząd Izraela uważa przywrócenie własności żydowskiej i promowanie praw ocalałych z Holokaustu za moralny imperatyw państwa żydowskiego i żaden czynnik polityczny lub antysemicki nie powstrzyma nas przed wypełnieniem tego ważnego zadania.
  Czas się kończy i musimy działać energiczniej, zanim będzie za późno''
Jak można odczytywać te słowa(zaznaczone na czerwono) wypowiedziane przez Gamliel?
Jaki czas się kończy i dlaczego może być "za późno"?
Otóż trzeba tu przypomnieć opinię wypowiedzianą w 2012 roku na temat Izraela, przez Henry Kissingera :
„Za 10 lat nie będzie już Izraela”
czyli mówił o roku 2022 i słowa Gamliel zapewne nawiązują do tych wypowiedzianych przez H.Kissingera.
Opinia Kissingera wywołała niemałą burzę. Na stronie Press TV felietonista Kevin Barrett pisał:
"Ta opinia Kissingera jest kategoryczna. Nie mówi, że Izrael jest w niebezpieczeństwie i można go ratować jeśli damy mu dodatkowe tryliony dolarów i zniszczymy jego wrogów militarnie...
Nie proponuje żadnego wyjścia. Po prostu stwierdza fakt:
W 2022 Izrael nie będzie istniał”.
Czy ta opinia Kissingera była wyłącznie jego prywatną oceną?
Nie.
Zapewne H.Kissinger znał wyniki badań amerykańskiej Wspólnoty Wywiadowczej [US Intelligence Community], na którą składają się 16 agencji wywiadowczych, o których pisał felietonista Kevin Barrett na stronie Press TV .
Badania te noszą znamienny tytuł:
„Przygotowanie do Bliskiego Wschodu bez Izraela” [Preparing for a Post-Israel Middle East].
„Te 16 agencji wywiadowczych zgadzają się, że Izrael nie może przeciwstawić się nadchodzącemu walcowi palestyńskiemu składającemu się z Arabskiej Wiosny, Islamskiego Przebudzenia i zwiększającego się znaczenia Islamskiej Republiki Iranu” - pisał Barrett.
Przypomnijmy casus 2012 roku, kiedy to nastąpiło poważne załamanie się polityki resetu USA-Rosja na tle różnicy interesów USA/Izrael i Rosji w sprawie Syrii a w 2013 roku nastąpiła jej klęska..
Podjęcie polityki resetu przez USA/Izrael z Rosją, miało jako jeden z najważniejszych celów, skłonienie Rosji do wsparcia USA/Izraela w celu obalenia rządów ajatollachów w Iranie i zniszczenia programu atomowego Iranu, oczywiście nie za darmo, bo USrael płacił Rosji interesami nie swoimi ale Polski i Europy Środkowo Wschodniej.
Zbrodnia z 10.04.2010 roku była elementem zapłaty dla Rosji i efektem ustępstw na rzecz Rosji w Europie Sr.Wsch.
W czasie polityki resetu w latach 2010-2012, Izrael trzykrotnie chciał rozpocząć wojnę z Iranem, o czym poinformował w 2015 roku w izraelskiej telewizji były minister obrony Izraela oraz były premier Ehud Barak(rząd D.Tuska i B.Komorowski zgodzili się na udział naszych F-16 w tej ewentualnej wojnie z Iranem, o czym w swoim czasie dużo pisałem na swoim blogu na S24) .
 https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-byly-premier-izraela-netanjahu-chcial-trzykrotnie-zaatakowac,nId,1872894#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
Późniejsze, po klęsce polityki resetu, próby Obamy załatwienia problemu irańskiego, to:
porozumienie nuklearne z Iranem – czyli międzynarodowe porozumienie dotyczące kontroli irańskiego programu rozwoju broni jądrowej, zawarte 14 lipca 2015 w Wiedniu, pomiędzy Iranem, a sześcioma mocarstwami – w tym pięcioma nuklearnymi i równocześnie stałymi członkami Rady Bezpieczeństwa ONZ: USA,Rosją, Wielką Brytanią, Francją i Chinami oraz Niemcami. Dodatkową stroną porozumienia jest Unia Europejska.
W wyborach prezydenckich w USA z 2016 roku wygrał D.Trump czyli reprezentant innej części amerykańskiego establishmentu, który zakwestionował politykę administracji Obamy wobec problemu irańskiego(i w końcu doprowadził do wyjścia USA z tego porozumienia) i zakładał nieuniknione militarne jego rozwiązanie, do czego dąży od początku objęcia urzędu w styczniu 2017 roku i chce to załatwić przed końcem swojej kadencji czyli do końca 2020 roku.
Słowa Gamliel "zanim nie będzie za późno" w odniesieniu do tzw. restytucji mienia bezspadkowego można rozumieć tak, że ta nieunikniona wojna z Iranem przed końcem 2020 roku, spowoduje konieczność ewakuacji dużej ilości Żydów z Izraela(tych, których obecność w czasie wojny na B.W. nie będzie konieczna) w miejsce bezpieczne(a za takie Żydzi uważają ze względów historycznych Europę Śr. Wsch. a zwłaszcza Polskę i Ukrainę) i w tym celu potrzebne jest im to mienie bezspadkowe, które m.inn. miałoby być użyte do tej operacji ewakuacyjnej(przypomnijmy, że za transport rosyjskich Żydów podczas operacji MOST czyli operacji przerzutu dziesiątek tys. Żydów z ZSRR i Rosji do Izraela w latach 1990–1992 zapłaciła Polska(afera ArtB i udział jednostki specjalnej GROM do ochrony tych operacji)
Wygrana Zełenskiego(człowieka żydowskiego oligarchy Kołomojskiego)w ostatnich wyborach prezydenckich na Ukrainie oraz szczególne zainteresowanie J.Danielsa PLL LOT i uruchomienie wielu dotykowych połączeń LOT-u z Izraelem z wielu polskich miast wojewódzkich a także duże inwestycje LOT- w rozszerzanie floty samolotowej:
https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/rekordowe-zakupy-polskich-linii-lotniczych-lot-kupuje-supersamoloty-aa-RzsJ-fK3x-MGzH.html
na taki scenariusz wskazują.
*Judejczykowie - to cytat z Tuwima, Żyda z pochodzenia
**Gila Gamli’el – izraelska polityk, w latach 2003–2006 oraz od 2009 poseł do Knesetu z listy Likudu. W latach 2005–2006 wiceminister rolnictwa, w latach 2009–2013 wiceminister odpowiedzialna za postęp wśród młodzieży, studentów i kobiet, zastępca przewodniczącego dziewiętnastego Knesetu, od 2015 minister ds. emerytów.
 
 
 

KOMENTARZE

 • Żydów w Izraelu wykończy brak wody!
  Tereny obecnego Izraela są bardzo ubogie w wodę. Gdy zamieszkiwali je Palestyńczycy uprawiając ziemię i hodując kozy, wody wystarczało. Gdy pojawiło się miliony Żydów rozwijając przemysł i nowoczesne rolnictwo, wody zaczęło brakować z każdym rokiem coraz bardziej. Ostatnie kilkanaście lat jest katastrofalne jeśli chodzi o dostępność wody, gdyż rejony te nawiedziła susza. Obecnie państwo Izrael pozyskuje wodę z czterech odsalarni wody morskiej, z rzeki Jordan i jeziora Galilejskiego, oraz ze złóż podziemnych. Poziom wody w jeziorze Galilejskim obniżył się w ciągu kilkudziesięciu lat o…5 metrów co grozi katastrofą ekologiczną. Podziemne złoża wody zostały zanieczyszczone ściekami które przedostają się do warstw wodonośnych ziemi z terytorium Palestyny, która nie buduje oczyszczalni ścieków, gdyż zamknięta „za drutami” nie funkcjonuje jako normalne państwo. Słowem: Izrael przegrywa wojnę z przyrodą i przegra ją ostatecznie! Budowa następnych odsalarni wody morskiej jest niezwykle kosztowna i nie zapewni dostatek wody koniecznej do rozwoju przemysłu i rolnictwa! Żydzi muszą sobie znaleźć nowe miejsce do życia gdyż obecne wyeksploatowali w stopniu nieodwracalnym!
  Więcej na stronie:http://pospoliteruszenie.org/Szlachta%20jerozolimska%20u%20wrot%20Polski.htm
 • To nie tak.
  '"Ustawa 447 JUST" była i jest pomyślana jako element nacisku na władze w Polsce i zapewne będzie wykorzystywana nie tylko do obrabowania Polski ale i innych celów.'
  -----------------------
  Nie byłoby - 447 JUST - gdyby nie V kolumna z piekła rodem przy sterze tego - co kiedyś było Polską.
 • @Autor
  Jeśli nie dostaną kasy z 447, a do tego n ie da się włączyć Polski do wojny z Iranem (nieudana konferencja w Warszawie), to Żydom pozostanie Ukraina - zwłaszcza rejon Odessy.

  Sytuacja się klaruje - uderzenie USA na Iran, co wskazuje umieszczenie lotniskowca w zatoce Perskiej, spowoduje atak z Syrii na Izrael. No i się zacznie.

  Obawiam się tylko, że jednak Żydzi wymuszą na Polsce udział w tym konflikcie; oby to był tylko kontyngent, który z zasady należy policzyć na straty, a nie pełne włączenie się.
  A do nas - wykazać się na tyle dużym antysemityzmem (zero 447, demonstracje anty itd.) aby jak najmniej Żydów chciało się do nas przenieść.
  A i tak tu u nas wymrą z głodu po destrukcji dystrybucji żywności, a sami przecież nie są w stanie żywności wytworzyć. Ziemi nie są w stanie uprawiać, bo tej "nie da się oszukać".
 • Płacimy wysoką cenę za naiwność,naszych przodków,brak refleksji i obserwacji krajów dookoła, nie wyciąganie wniosków z historii,
  A nawet być może za ich zwykłą głupotę i to wieczne pragnienie czy też odwieczne łaknienie bycia wyróżnionym i docenionym.Za brak poczucia wartości jako narodu,brak stawiania interesów czy wręcz przetrwania własnego narodu na I miejscu!!
  Co było powodem przyjmowania przez setki lat,jak popadnie wszystkich możliwych "wygnańców" z sąsiednich krajów.
  Za bezrefleksyjne trwające do dzisiaj "oddawanie"ostatniej koszuli , za poklepanie po pleckach i "zastaw się a postaw się".
  Polacy to wspaniały waleczny naród rzekł chytry pan!!i już od Bałtyku po Tatry rozległ się skowyt zachwytu i poddaństwa.
  A potem "płaćcie"i kupujcie po zawyżonych cenach od nas nasz chłam!i wykonujcie w podskokach z przysiadami to co wam każemy!!


  Kardynał Wyszyński był narodowcem???

  https://pbs.twimg.com/media/CqNTY3tVUAA1_Sc.jpg


  https://img6.demotywatoryfb.pl//uploads/201601/1452779142_iyclwm_600.jpg
 • Jednak trudno być prorokiem we własnym kraju
  Wszystkich elektryzuje zapowiedź Kissingera ale jakoś nikt nie chce pamiętać o znacznie dalej idącym proroctwie naszego Konstantego Geberta ksywa Dawid Warszawski.
  Który w odległym 1993 (a może 94) w wywiadzie dla elitarnego "Moment"
  powiedział :

  / Do 2050 r. Polska stanie się źródłem gospodarczej potęgi z polskimi
  Żydami jako siłą napędową /

  Pomijając że wywiad był w necie popularny jakieś 10 lat temu to pięć lat temu uprzejmie o tym doniósł tutejszy MakGrzegorz.

  http://macgregor.neon24.pl/post/112475,marzenia-konstantego-geberta-ps-dawid-warszawski
 • pożyjemy zobaczymy
  To są takie przepowiednie "Jackowskiego". Izrael będzie istniał i to jeszcze długo. W ich doktrynie "nieoficjalnie" jest ujęte iż w razie draki użyją broni jądrowej. Tylko USA, Rosja i może jeszcze Chiny mogą zniszczyć Izrael. Inne Państwa nawet nie podskoczą a wody u icków nie zabraknie. Wszystkie te roszczenia i inne złodziejstwa nie są spowodowane przeczuciem zbliżającej się zagłady Izraela a zwykłą chciwością i pirackim bandytyzmem. We krwi mają podboje i żywienie się na innych jak pluskwy i tego dokonują. Podobne opinie wyginięcia można usłyszeć o Ukrainie. Mówią że to nie państwo, to nie naród. Nigdy nie będzie istniał.
  Tak, takiego państwa i narodu kiedyś nie było. Teraz jednak istnieje i poprzez swoje problemy a nawet wyjazdy na "saksy" do Polski tworzony jest rdzeń ukraińskiego narodu. Oni już nie zapomną że taki twór jak Ukraina istniał. Naród ukraiński na naszych oczach właśnie się stworzył.
  Co do "icków", osobiście szerzyłem opinię o Żydach że nie ma z ich strony zagrożenia i Polacy oprócz lenistwa i pobłażania Żydom nie mają
  w nich przeciwnika. Teraz jednak nie chodzi o Żydów polskich lecz zatwardziałego i bez skrupułów, zaprawionego w mordach przeciwnika z zewnątrz. Ci Żydzi się nie patyczkują. Tak samo należy z nimi postępować. Tu już nie ma żartów bo Polska pod ich ciosami upadnie.
 • @ikulalibal 14:28:20
  No, jeśli Żydów zapędzi się do roboty - jako siła napędowa.
  Tu kłania się znane powiedzenie:
  "nauczył nas Hitler złoty jak Żydów zapędzić do roboty".

  Gratuluję powinowactwa.
 • @Stara Baba 14:30:03
  Proponuje Pan wyrżnąć żydów w Polsce?
 • @trojanka 14:20:01
  Czyżby się Pani nawróciła?

  Pytanie: czy na polskość, czy na katolicyzm?
  Bo to różne opcje...
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:00:24
  Dowcipniś się znalazł. Tu nie ma sentymentów. Złodziei należy pogonić nawet za cenę utraty złudnego lepszego standardu życia.
 • @Stara Baba 14:30:03
  //Teraz jednak nie chodzi o Żydów polskich lecz zatwardziałego i bez skrupułów, zaprawionego w mordach przeciwnika z zewnątrz.//

  Nieprawda.90% amerykańskich żydów do żydzi których korzenie sięgają wschodnich terytoriów I Rzeczpospolitej.Wprawdzie dziś powiada się "Białoruś" czy "Ukraina" ale ilekroć mowa o jakimś Homlu czy innym Stanisławowie (Iwno Frankowsku) to wiadomo o co chodzi. Amerykanie mogą się nie orientować ale my doskonale wiemy o co biega.Nawet kolebka ponurego Chabadu też ma polską tożsamość polskiego Lubawicza.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Lyubavichi,_Rudnyansky_District,_Smolensk_Oblast .
  90% amerykańskich żydów to w pewnym sensie polscy żydzi.
 • @władek 12:33:11
  Dlatego doceniają sprawy wody i już w 2011 roku rząd D.Tuska podczas wizyty w izraelu podpisał m.inn. umowę z Izraelem na temat współpracy izraelsko polskiej w zakresie gospodarki wodnej, a firmy izraelskie zabiegają o przejecie polskich przedsiębiorstw wodociągowych.
  Rząd M.Morawieckiego z poczatkiem 2018 roku utworzył Państwowe Gospodartwo Wody Polskie, które stało się właścicielem wszystkich polskich zasobów wodnych, z wodą pochodząca z opadów atmosferycznych włącznie.
  Gdyby doszło do prywatyzacji tego państwowego przedsiebiorstwa np. na rzecz podmiotów izraelskich, to Polacy stali by się zakładnikami Żydów i np. każdy właqsciciel jakiejś nieruchomości byłby zmuszony płacić za wodę, która w ciągu roku spada na jego terenie.
  Na przykład w regionie gdzie średni opad roczny wynosi 800 mm sl. wody na 1 m2(0,8 m3/m2) płaciłby rocznie z hektara za 100x100x0.8 m3 wody = 8000 m3 wody
  Uwzględniając współczynnik wykorzystania wody z opadów przez właściciela terenu do nawadniania roślinności na terenie działki na około 20%(reszta spływa do odbiorników, odparowuje do atmosfery, zasila wody podziemne), to rachunek opiewałby za zużycie 8000x0.2 = 1600 m3 wody.
  Przemnażając tę ilość przez cenę 1 m3 wody(np. 0.01 PLN/m3 = 1 grosz za 1 m3 wody opadowej), dawałoby to roczny podatek równy 16 PLN/ha.
  Oczywiście % zużycia wody na terenach rolnych byłby inny(większy) a na terenach zurbanizowanych mniejszy(więcej wody spływa do odbiorników).
  Podatek ten w skali całego kraju takiego jak Polska(312 tys. km2 = 3.12 mld ha ) wyniósłby :
  3.12 mld ha x 16 PLN/ha = 49.92 mld PLN/rok

  Prawda, że to byłby piękny biznes, w sam raz dla nacji, która od wielu już dekad potrafi "wypłukiwać" złoto z powietrza atmosferycznego(obecnie za pomocą kliknięcia w klawiaturę komputera).
 • @ikulalibal 15:06:34
  No i co z tego. Do czasów rozbiorów Rzeczpospolitej u Moskali a później
  Rosji istniał dla żydów zakaz przekraczania ich granic pod karą śmierci. No i co z tego wynika dla dzisiejszej sprawy że większość od XIV wieku przebywała na ziemiach Rzeczpospolitej?
  Należy zapomnieć o "sentymentach". Jeżeli nawet Polak mieszkający za granicą działa jawnie przeciw Polsce to nie dość że zdrajca ale jeszcze wróg
  i tego należy się trzymać. Można się różnic w poglądach ale pewnych rzeczy nie można przekroczyć nikomu. Kradzież majątku polskiego i używanie tych dóbr w innym państwie i na korzyść gospodarki innego państwa robi z każdego, Polaka czy polskiego Żyda, zdrajcą i to jest fakt.
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:06:42
  "Obawiam się tylko, że jednak Żydzi wymuszą na Polsce udział w tym konflikcie;"

  Decyzje o udziale polskich F-16 w planowanej wojnie z Iranem w latach 2010-2012, zaakceptował B.Komorowski podczas wizyty w Waszyngtonie 8.12.2010 roku i rząd D.Tuska podczas wizyty w lutym 2011 roku w Izraelu.
  Opisywałem to w swoich notkach.

  Do poważniejszego zaangażowania polskich sił zbrojnych w takiej wojnie, potrzeba byłoby pozytywnej decyzji Sejmu, jak to było z wojną w Iraku lub udział. w ramach NATO(art.5) i w tym celu trzeba by sprowokować coś na kształt 9/11.
  Podczas debaty na temat wojny irackiej, J.Kaczyński krzyczał z trybuny sejmowej: "To jest nasza wojna" a prezydent A.Kwaśniewski przyznał po latach, że: "Amerykanie nas oszukali(w sprawie irackiej broni masowego rażenia)".
 • @35stan 15:11:21
  //Rząd M.Morawieckiego z poczatkiem 2018 roku utworzył Państwowe Gospodartwo Wody Polskie //

  ale głownie oddał bezpieczeństwo polskich sieci energetycznych w łapy izraelskich firm.
  https://www.energetyka24.com/oze/pse-zabezpieczy-sie-przed-cyberatakami-z-pomoca-izraelskiego-potentata

  a to jest mniej więcej tak samo tyle że gorzej, gdyby ktoś oddał klucze od swojego mieszkania obcemu człowiekowi i żywił nadzieję że od tej chwili mieszkanie jest bezpieczne jak nigdy dotąd.
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:01:44
  Myślę, nad Kościołem Latającego Potwora Spaghetti, może nawet Perun albo i kościół Moona.Wylosuję sobie wkrótce kartką spod poduszki!
 • @Stara Baba 15:19:19
  //No i co z tego.//

  Wszystko.Proszę się zapoznać z obowiązującymi normami prawa z tym zakresie.Są dość często przywoływane w związku ze sprawą "narodowości śląskiej" która zgodnie z prawem może sobie istnieć jako że poczucie narodowości jest z natury rzeczy subiektywne a człowiek ma prawo utożsamiać się z kim chce.Żydzi mogą z powodzeniem skorzystać z tych uregulowań prawnych i to z większym powodzeniem niż Ślązacy.
 • @ikulalibal 14:28:20
  A ten Gebert, ksywa Dawid Warszawski nie precyzował, że to będzie POLIN(Republika Przyjaciół -RP wg nomenklatury A.Dudy) a Polacy uzyskają status "Palestyńczyków" Europy Środkowo Wschodniej?
 • @35stan 15:50:40
  Nie.Nie precyzował.
  Wyszedł ze słusznego zresztą założenia że skoro "wieszczy" Państwo z dominującą rolą żydowskich elit to pewne kwestie są oczywiste.Dwa tysiące lat wspólnych doświadczeń powinno nauczyć nieżydów że tam gdzie u steru stoją żydzi tam rasowy podział społeczny.
 • @ikulalibal 15:34:32
  Według tej zasady to chazarscy żydzi powinni się domagać ziem dawnej Chazarii z Kijowem włącznie.
 • Zachodzą, bo od lat rządzą u nas zaprzańcy
  I my tych zaprzańców wybieramy, ja też, gdybym wiedziała o Dudaszu to co teraz w ogóle nie brałabym udziału wyborach, jak większość dałam się oszukać. Obawiam się, ze wezwanie Dudasza do Białego Domu na czerwiec dot. wciągnięcia Polski do napaści na Iran, obym się myliła.
 • @Stara Baba 16:52:50
  Próbowali.Ale intensywne badania naukowe (archeologiczne,lingwistyczne,kulturologiczne i inne), prowadzone na przełomie lat 90-tych i 2000-nych,udowodniły że Żydzi nie mają związku z Chazarami. Odpryski zgromadzonych wówczas materiałów robią "furorę" w internecie ale sprawa jest już zakończona.
  Wersję o żydowskim pochodzeniu Chazarów wynieśli "uczeni izraelscy".Prawdopodobnie miało to posłużyć jako podstawa do ogłoszenia żydów etnosem zamieszkującym Rosję od stworzenia świata.Jednak w konfrontacji z faktami naukowymi zamysły "izraelskich uczonych" legł w gruzach. https://fischer.neon24.pl/post/140474,chazarzy-to-nie-zydzi
 • @Stara Baba 16:52:50
  Już ją mają i Zełenskiiego w roli gubernatora.
 • @trojanka 15:32:40
  Schizmatyczka.

  babie nigdy nie dogodzi.
 • @finka 16:53:38
  Zapewne tak, ale czy dojdzie do wojny, to się okaże.
  D.Trump zabiega o spotkanie z W.Putinem(co mu chce ofiarować - może Inflanty, które oferował mu w 2013 roku Obama(by ratować reset) ale Wołodia odrzucił propozycję, bo jak wieść głosiła, powiedział, że jak będzie chciał, to sobie je sam weźmie, bez łaski Jankesów?)
 • @ikulalibal 17:42:56
  Chazarzy to Chazarzy, lud pocodzenia tureckiego ale wyznania judaistycznego i dlatego nazywają się Żydami.
  O istnieniu państwa Chazarów świadczą dowody historyczne.
 • @35stan 18:18:14
  //Chazarzy to Chazarzy, lud pocodzenia tureckiego //

  No właśnie o tym mowa.Turskiego ( turkijskiego, turkskiego, turańskiego) a nie semickiego.
 • @ikulalibal 18:24:24
  Konwersja na judaizm (hebr. gijur) – proces przejścia na judaizm i przyjęcia człowieka do narodu żydowskiego. Możliwa jest ona we wszystkich nurtach judaizmu dla wszystkich ludzi, niezależnie od pochodzenia i rasy, dlatego za Żydów uważa się także konwertytów i potomków dawnych konwertytów rasy czarnej, żółtej oraz Indian. Konwersja na judaizm jest czymś w rodzaju naturalizacji. Bejt din wystawia jako dowód certyfikat konwersji (Sztar geirut); jest to pojedyncza kartka, na której trzej Żydzi, będący członkami synagogi, oświadczają podpisami z datą, że dana osoba przeszła proces konwersji i jest członkiem narodu żydowskiego. Różne odłamy judaizmu mają różne zasady konwersji, a konwersje te nie są wzajemnie uznawane. Osoba, która przyjmuje judaizm, jest według Talmudu, najwyższego autorytetu judaizmu rabinicznego, takim samym Żydem jak osoba urodzona jako Żyd, chociaż często błędnie uważa się, że taka osoba nie jest Żydem, tylko przyjęła judaizm. Konwertyta może zostać rabinem, czytać publicznie w synagodze, sprawować wysokie funkcje w synagodze. Konwertyci na judaizm ortodoksyjny, konserwatywny i reformowany objęci są prawem imigracji do Izraela (Alija).
 • @ikulalibal 15:06:34
  Gdzies czytalam, ze w latach 50-60-tych w Knesecie möwiono po polsku.
 • @35stan 18:59:01
  Nie wiem jak to się ma do rzeczywistości bo na dzień dzisiejszy w Izraelu żyje około 300.000 osób które nie mają prawa do obywatelstwa izraelskiego z racji swojego nieżydowskiego pochodzenia.Idzie tu o członków rodzin (jednego z rodziców,współmałżonka,dzieci) części obywateli izraelskich.Sytuacja taka trwa od 20 lat i przed każdymi wyborami wchodzi w skład kiełbas wyborczych ale jak dotąd nie rozwiązano problemu.Ważnego,palącego problemu bo przypominam że brak obywatelstwa to niemożność zaspokojenia wielu socjalnych potrzeb,
  Więc ta pańska "głęboka teoria" nie ma dużego związku z praktyką.
 • @35stan 15:21:34
  Art 117 kk

  A te krzyki, to było przestępstwo przeciwko pokojowi i ludzkości. Potem jeszcze głosowania i wysłanie wojska na ,,naszą wojnę".
 • @morgan 19:10:17
  A dlaczego mieli mówić inaczej skoro wówczas polscy żydzi stanowili główny nurt aliji (emigracji). Główny bo "lepszy".Emigranci z krajów Bliskiego Wschodu czy Północnej Afryki byli wówczas traktowani jako "gorszy sort".Polscy żydzi byli dobrze i bardzo dobrze wykształceni dlatego natychmiast zajęli miejsce elity w każdej jej formie:elity politycznej,kulturalnej,naukowej.
 • Izrael na BW – przyczółek globalnego imperium
  .
  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/#Izrae

  „w 2012 roku ... :
  „Za 10 lat nie będzie już Izraela”
  Jest więcej znaków, Z Brzeziński wyznacza granicę dominacji USA na rok 2020. Sens przyczółka Medinat Jisrael staje się wątpliwy. Ograniczenie roli USA w polityce światowej doprowadzi też do rewizji pojęcia „holokaust” i „antysemityzm”, Mafia żydowska chce jeszcze przed upływem skutecznego oddziaływania powyższych pojęć wyłudzić możliwie wiele pieniędzy. Ważne jest także, aby zainstalować w krajach odbioru ludności ze wspomnianego przyczółeka własną administrację, PO.PiS w Polsce jest dobrym wyborem, aby przerzut żydów do tych krajów odbywał się bez większych trudności.

  Uwaga @władek 12:33:11 o wodzie jest istotna. Nie należy zapominać, że żydzi są koczownikami, gdziekolwiek się zatrzymają, to jak przystało na koczowników wyczerpują zasoby do tego stopnia, że muszą się przenieść dalej. Innym rozwiązaniem jaki zarządzający żydowskim bydłem praktykują, to radykalna redukcja pogłowia, jak to zlecili nazistom w latach 40-tych XX. wieku. Także ten wariant jest możliwy przy likwidacji przyczółka. Żydzi wiedzą, że aby uzyskać prawo do egzystencji muszą wykazać zarządzającym, że są dla nich niezbędni, co nie będzie łatwe, znaleźć przekonujące dowody, dlatego likwidacja zbędnej części „ludu wybranego” jest też wysoce możliwa.
 • @35stan 15:21:34
  Czesc to ja , wiesz, jak sobie przypomne, ustawe o IPN uchwalona ww siedzibie mosadu a pozniej w jeden dzien przepchnieta przez sejm senat i jude , to nie wiem czy beda jakies problemy z wyslaniem naszych wojsk do Iranu.
 • Chcesz działać społecznie dla Polski?
  https://pbs.twimg.com/media/D6eEn7_W4AMlWIU.jpg

  Roty Marszu Niepodległości

  https://twitter.com/i/status/1127916577599442944

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031