Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
193 posty 2637 komentarzy

Tylko prawda jest ciekawa

35stan - mgr inż.inżynier urządzeń sanitarnych, projektant. Obserwuję, analizuję i wyciągam wnioski. Jeśli piszę, to o konkretach i faktach,lanie wody czy bicie piany mnie nie interesuje, choć zjawiska te nie są mi obce.

Solidarni 2010 zapowiadają głodówkę przed 10.04.2020 r.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zarząd Stowarzyszenia Solidarni 2010 zapowiada strajk głodowy.

 Zarząd Stowarzyszenia Solidarni 2010 zapowiada strajk głodowy. Decyzja zapadła podczas walnego zgromadzenia, które w ubiegłym tygodniu zorganizowano w Zielonej Górze.

Taką informację podała dziś(28.05.2019)  Ewa Stankiewicz - Jørgensen(małżonka członka podkomisji MON Glenna Arthura Jørgensena, zajmującej się badaniem przyczyn katastrofy smoleńskiej z 10.04.2010 roku), Prezes Stowarzyszenia "Solidarni 2010" na antenie  Polskiego Radia Zachód.
 
Zarząd Stowarzyszenia "Solidarni 2010" doszedł do wniosku, ze działania prowadzone przez organy państwa polskiego(podkomisję MON pod kierownictwem A.Macierewicza i Prokuraturę pod kierownictwem  wiceszefa PK Marka Pasionka) są niewystarczające i opieszałe.
Ponadto Stowarzyszenie "Solidarni 2010" domaga się ukarania winnych tej tragedii(wystawienia na śmieć Prezydenta).
Czy te działania Stowarzyszenia "Solidarni 2010" mogą coś zmienić w kwestii wyjaśniania wydarzeń z 10.04.2010 roku?
Moim zdaniem nie, bo obecne władze z przyczyn geopolitycznych, nie mogą ujawnić prawdy a tego co zapowiadał A.Macierewicz(raportu podkomisji MON) przed 10.04.2020 roku(10-ta rocznica wydarzeń) prawdą obiektywną nazwać nie będzie można, co najwyżej wersją 2.0  MAK/KBWLLP czyli "Drugim ostrzem nożyc Golicyna".

KOMENTARZE

 • @35stan
  Przygłupy które nie potrafią wyjaśnić Gibraltaru , nie powinni robić komisji w sprawie " Smoleńska " . Tyle w temacie , Salute Amigo . 5*
 • Nic z tego nie rozumiem
  // radykalna forma protestu, który zaplanowano w 2020 roku, ma wymóc na polskich władzach podanie oficjalnych przyczyn tragedii smoleńskiej oraz ukaranie winnych//

  Przecież "oficjalna przyczyna tragedii" jest już znana od 8 czy 9 lat więc po co głodować w takiej intencji.
 • @ikulalibal 23:36:57
  Dobra głodówka nie jest zła. Oby tylko wyznaczyli przerwy na posiłki w czasie trwania tej głodówki.
 • @zbig71 00:05:53
  Ileż to trudów trzeba nieraz ponieść,jakimiż krętymi drogami nie podążać aby zetknąć się z prostą informacją.
  W 2014 r w Smoleńsku miała miejsce smutno-wesoła historia.Pewną kobietę aresztowano pod ciężkim zarzutem zdrady państwa.Smoleńska Mata-Hari nazywała się Dawidowa a jej przewinienie polegało na tym że zatelefonowała do ukraińskiej ambasady z informacją że lada moment nastąpi rosyjska inwazja na Ukrainę.Dawidowa doszła do takich wniosków na podstawie obserwacji ruchów w okolicznej jednostce wojskowej a także podsłuchanej rozmowy w autobusie.Ostatecznie nie doszło do procesu gdyż prokurator odstąpił od zarzutów nie chcąc narażać na szwank powagi państwa.Niestandardowa sytuacja życiowa Dawidowej (wraz z siostrą zamieszkują i żyją z jednym mężczyzną w otoczeniu gromady dzieci pochodzących z różnych związków) czyniła z niej obiekt drwi i obniżała rangę całej sprawy.
  Swego czasu w różnym tonie pisały o tym gazety.
  https://polskieradio24.pl/5/3/Artykul/1369227,Matka-siedmiorga-dzieci-oskarzona-w-Rosji-o-zdrade-panstwa-ma-wyjsc-na-wolnosc
  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B5%D0%BB%D0%BE_%D0%A1%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D1%8B_%D0%94%D0%B0%D0%B2%D1%8B%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D0%B9

  Tym zawiłym sposobem dowiedzieć się można że jednostka wojskowa w której rzekome ożywienie zaniepokoiły Dawydową to jednostka nr 48886 Głównego Zarządy Wywiadowczego 82 Brygady Inżynierii Radiowej.
  Tak więc skoro w najbliższej okolic Smoleńska GRU ma oddział nasłuchu radiowego trzeba się liczyć że ruscy dokładnie wiedzą co działo się na pokładzie nieszczęsnego Tu-154.Kto do kogo i w jakiej sprawie telefonował,kto ile łyżeczek sypał do kawy a nawet kto i kiedy chodził do kibla.
  Przecież te sugestie o treści telefonicznej rozmowy braci Kaczyńskich nie pojawiły się znikąd.
 • @ikulalibal 23:36:57
  "Nic z tego nie rozumiem"

  Nie martw się, takich jak ty jest sporo, bo baranami III RP hojnie zos.tała obdarowana i ich bek słychać donośnie.
 • @ikulalibal 06:29:59
  "Przecież te sugestie o treści telefonicznej rozmowy braci Kaczyńskich nie pojawiły się znikąd."

  E tam, zaraz znikąd!
  Przeczyść uszy, bo pewnie nie słyszałeś tego z ust "mędrca Europy", który ma kontakt z pozaziemskimi cywilizacjami a przecież kosmoludki wszystko wiedzą najlepiej.
 • @35stan 07:53:22
  No dobrze,niech ci będzie.To "nic nie rozumiem" było z mojej strony kokieterią.Testem na to czy będziemy czy nie będziemy udawać że nie widzimy że "coś się zmieniło".
  To nonsensownie zbudowane zdanie o "prawdziwych przyczynach" było efektem niemałych mąk człowieka redagującego tekst informacji.
  Oczywiście że aż prosiły się o użycie słowa " prawdziwych" lub "rzeczywistych" mimo to nie użyto ich.Dlaczego?
  Dlatego że pisząc o "prawdziwych przyczynach" sugeruje się że "oficjalne" są nieprawdziwe a w dzisiejszych czasach można za coś takiego trafić przed oblicze sprawiedliwości i tam udowadniać swoje tezy.Skończyły się czasy kiedy można było chlapać byle co.Kiedy z dupy wzięte oskarżenia padały z ust wysokich urzędników państwowych chowu PIS-owskiego.
  Niepojętym ewolucjom uległa sama histeryczka E.Stankiewicz z tą "tragedia smoleńska" jakbyśmy nie pamiętali że jeszcze nie tak dawno to samo wydarzenie nazywał "atakiem rosji na polskę"
  A przecież pamiętamy: https://www.youtube.com/watch?v=6gXmcBgmdtA
 • @ikulalibal 08:23:01
  Przytaczasz opinię prof. Wolniewicza, która jest objawem jego niekompetencji, jeśli chodzi o wydarzenia z 10.04.2010 roku.
  Pisałem wiele na temat tych wydarzeń(były to analizy dotyczące całokształtu sytuacji, ze szczególnym naciskiem na sytuację geopolityczną tamtych czasów, która determinowała działania mocarstw i rządu D.Tuska w tej sprawie.
  Temat jest obszerny, nie do przedstawienia w komentarzu.
  Tu powiem tylko, że jednym z dowodów pośrednich na to, że te wydarzenia nie były katastrofą typu CFIT, jest całe zatrzęsienie kłamstw, które na ten temat wyszły z ust wierchuszki ówczesnych władz IIIRP z D.Tuskiem, B.Komorowskim, E.Kopacz i Radosławem Sikorskim na czele.
  B.Komorowski publicznie kłamał na temat swojego miejsca pobytu w nocy z 9/10 kwietnia 2010 roku.
  W wywiadach prasowych opowiadał, ze gdy dowiedział się o zdarzeniu przebywał w Budzie Ruskiej na Sejnenszczyźnie, w swoim wiejskim domku:

  - w pierwszym wywiadzie z 14,04.2010 dla francuskiego pisma "Le Monde" podał, że przebywał tam z synem Piotrkiem:

  http://www.lemonde.fr/cgibin/ACHATS/acheter.cgi?offre=ARCHIVES&type_item=ART_ARCH_30J&objet_id=1120703

  - w drugim dla J.Żakowskiego z "Polityki" podawał informację, ze do Warszawy powracał z budy samochodem BOR-u i kierowcy zakazał uzywać "koguta".

  - w trzecim wywiadzie udzielonym razem z żoną Anną dla Gazety Wyborczej na I-szą rocznicę wydarzeń podali, że w Budzie Ruskiej przebywał B.Komorowski z żoną Anną a syn Piotrek przebywał w domu na Powiślu w Warszawie.
  Do tego podali, ze wracali prywatnym samochodem(bo w Budzie BOR-u nie było), który prowadziła żona Anna.

  Tymczasem Kancelaria Sejmu podała w komunikacie, ze Marszałek wraca z Trójmiasta do Warszawy.
  Centrum Informacyjne Rzadu podało w komunikacie, ze premier Tusk leci z Gdańska do Warszawy i to razem z B.Komorowskim o czym informowało wiele mediów, np.:

  http://clouds.web-album.org/photo/691848,inne-fotki

  Skoro jesteś taki inteligentny i bystry, spróbuj wyjaśnić te kłamstwa wierchuszki władz III RP w tamtym czasie(a jest ich całe multum).
 • @35stan 09:07:36
  A obecność g. Petreusa w Polsce na początku Kwietnia 2010? To wydaje się znacznie ciekawsze niż ,,powroty,, Komorowskiego.
 • @35stan 09:07:36
  //Przytaczasz opinię prof. Wolniewicza,//

  Nie.Przytaczam przykład histerycznych zachowań pani Stankiewicz która od tamtych czasów ewidentnie zmieniła retorykę:od "ataku rosji na polskę" do "tragedii smoleńskiej"

  //Pisałem wiele na temat tych wydarzeń..//

  Mój boże a któż nie pisał.W "tamtych czasach" każdy,bez względu na posiadane kompetencje,pisał "na temat tych wydarzeń" co tylko chciał.
  Ale skończyła się pewna epoka więc zapowiedziana "głodówka" będzie końcowym akordem zgrabnie zamykającym tę sprawę.
  Przecież jakoś trzeba wybrnąć z niezręcznej sytuacji polegającej na tym że słynny i zapowiadany od dekady raport Macierewicza bedzie "myszą urodzoną przez górę"
 • @ikulalibal 09:26:37
  I jak zwykle u ćwoków, którzy udają iż nie zrozumieli mojego komentarza i nie odnoszą się do meritum, tylko swoje urojenia powtarzają.
  Napisz ćwoku(wytłumacz), dlaczego twoi gieroje kłamali i kłamią w sprawie okoliczności tamtych wydarzeń?
 • @zbig71 09:18:18
  "A obecność g. Petreusa w Polsce na początku Kwietnia 2010?"

  Musiał być na miejscu i doglądać przygotowań, by coś nie wymknęło się spod kontroli.

  "To wydaje się znacznie ciekawsze niż ,,powroty,, Komorowskiego."

  "Ciekawszych" rzeczy na temat tamtych wydarzeń jest całe mnóstwo.
  Interesy hegemona muszą być respektowane, bo jeśli nie są, to hegemon używa pały(ma tych pał różnego kalibru do wyboru i koloru).

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031