Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
193 posty 2623 komentarze

Tylko prawda jest ciekawa

35stan - mgr inż.inżynier urządzeń sanitarnych, projektant. Obserwuję, analizuję i wyciągam wnioski. Jeśli piszę, to o konkretach i faktach,lanie wody czy bicie piany mnie nie interesuje, choć zjawiska te nie są mi obce.

Smoleńsk 2010 – D.Tusk –„Szczerze”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

(…)Jeśli tego nie zrozumiecie, wyginiecie jak dinozaury(…)

 

 

• 2008 – intensywne tajne spotkania szefa MSZ R.Sikorskiego z Ronem Asmusem, doradcą kandydata na prezydenta USA B.H.Obamy
 
 Już w 2008 roku, podczas kampanii prezydenckiej w USA, minister SZ Radosław Sikorski spotykał się potajemnie z Ronem Asmusem, doradcą B.H.Obamy, kandydata w wyborach, co spowodowało reakcję Prezydenta L.Kaczyńskiego, który oskarżył go o to, że torpeduje sprawę podpisania umowy z USA dotyczącej realizacji tarczy antyrakietowej w Polsce i Czechach i wezwał go do Kancelarii(4.07.2008) , udzielając mu reprymendy.
https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/dziennik-prezydent-uwaza-sikorskiego-za-agenta,64878.html
• 16.01.2009 – częściowo niejawny dekret nr 64s Prezydenta FR Dmitrija Miedwiediewa, zgodnie z dyrektywami którego stanowiącego, by to Federalna Służba Współpracy Wojskowo-Technicznej FR wskazała rosyjskiego wykonawcę remontu (zakłady „Aviakor” z Samary) oraz nadzorowała i kontrolowała każdy etap planowanego i realizowanego przetargu oraz remontu polskich Tu-154M.
• 20.01.2009 – B.H.Obama zostaje zaprzysiężony na prezydenta USA
• 12.04.2009 – zaginięcie szyfranta Zielonki, którego ciało znaleziono 27 kwietnia 2010 roku nad Wisłą
• 9.04.2009 – podpisanie kontraktu na remont Tupolewów z firmą MAW Telecom tworzącej konsorcjum z firmą Polit Elektronik reprezentującą interesy wskazanej przez władze FR firmy Awiakor.
• 20.05.2010 – TU154M nr 101 odlatuje na remont do rosyjskiej firmy Awiator w Samarze, należącej do kumpla Putina O.Deripaski, zaprzyjaźnionego z Rotshildami
• 2009 – czas intensywnych rokowań w ramach polityki resetu USA – Rosja
• 1.09.2009 – spotkanie tête-à-tête Tusk – Putin na sopockim molo i w hotelu Sheraton
• 17.09.2009 – Prezydent USA B.H. Obama ogłosił decyzję o rezygnacji z budowy tarczy antyrakietowej w Polsce i Czechach
• Październik 2009 – spotkanie D.Tuska ze śp. Prezydentem L.Kaczyńskim, które ten tak skomentował w „Ostatnim wywiadzie” Łukasza Warzechy:
      (…)No i było jeszcze spotkanie , podczas którego pan premier Tusk zaproponował mi, żebyśmy obaj wycofali się z kandydowania w wyborach prezydenckich. Propozycja była bardzo kusząca: on pozostałby premierem, a ja byłym prezydentem (śmiech) (…)
• 23.12.2009 – powrót TU154M nr 101 po remoncie z Samary
• 23.12.2009 - popełnił samobójstwo Grzegorz Michniewicz, dyrektor generalny kancelarii premiera Donalda Tuska, pełnomocnik ds. Informacji niejawnych. Człowiek posiadający certyfikaty dostępu do najtajniejszych informacji. Było to w dniu powrotu TU154M nr 101 z remontu w Samarze.
Kancelaria D.Tuska ani sam D.Tusk nie złożył kondolencji rodzinie podległego mu wysokiego urzędnika Kancelarii(takie kondolencje złożyła RN PKN ORLEN, której Michniewicz był członkiem)
• 31.12.2009 – wywiad D.Tuska dla wp.pl i odpowiedź, że bierze pod uwagę rezygnację z kandydowania w wyborach prezydenckich przypadających w 2010 roku, ale decyzja ma zapaść w maju na konwencji PO
• 11-15.01.2010 - Tusk na zimowym urlopie 
      (…)W dniach od 11 do 15 stycznia 2010 roku, prezes Rady Ministrów Donald Tusk będzie przebywał na urlopie” - oświadczenie takiej treści pojawiło się na stronac internetowych szefa rządu. Niby krótko, rzeczowo i na temat, ale bez odpowiedzi na najważniejsze pytanie...
Gdzie wybrał się premier?
- Nie powiem, bo to ma być spokojny tydzień, bez mediów. To pięć dni spędzone na wypoczynku na nartach z rodziną. Bez żadnego związku z kampanią wyborczą – tłumaczył „GW” rzecznik rządu Paweł Graś(…)
Sam D.Tusk przed wyjazdem na urlop powiedział: - ”na 90% nie będę kandydował” i zapowiedział, że już w przyszłym tygodniu ogłosi swoją decyzję w sprawie startu w wyborach prezydenckich.
28.01.2010 – D.Tusk ogłasza, że rezygnuje z walki o fotel prezydencki.
Tusk: Podjąłem odważną decyzję. Rząd musi być jak skała.
Szef rządu ogłosił to podczas wystąpienia w siedzibie Giełdy Papierów
Wartościowych. Jak stwierdził, musi pozostać na stanowisku premiera, gdyż trudne zadania realizuje się mając w ręku instrumenty rządzenia, a nie mieszkając w Pałacu Prezydenckim.
(…)Dokonałem wyboru. Proszę o zaufanie i zrozumienie tych wszystkich, którzy oczekiwali innych decyzji. Dokonałem wyboru, bo potrzebuję skuteczności i siły, by przeprowadzić do końca te ambitne dla Polski plany, a nie żeby zamieszkać w pałacu, nawet jeśli wszyscy tak bardzo cenimy prestiż tego urzędu - stwierdził.
          Zakładam, że Platforma Obywatelska powinna w tej kampanii politycznej, która zaczyna się za kilka miesięcy, ochronić rząd przed wstrząsami typowymi dla każdej kampanii, ale równocześnie wystawi kandydata, który wygra te wybory prezydenckie - jeśli tak z echcą Polacy. (…) Wskażemy kandydata, który wykona zadanie pierwsze, a ja w ciągu tych dwóch lat chcę wykonać zadanie - w mojej ocenie - jeszcze ważniejsze z punktu widzenia interesów Polaków - zaznaczył.(…)
         W rozmowie na antenie TVN24 , D.Tusk powiedział:
   (…)Prowadzę konsekwentnie plan, dzięki któremu PiS nie wróci do władzy. Kto inny pójdzie na bój o prezydenturę, a ja skutecznie zatrzymam ewentualny powrót do władzy PiS”(…)                 
           oraz:
(…)Od mniej więcej roku bardzo poważnie przygotowywałem się do tej decyzji(…)
          oraz:
     (…)Jak poinformował, już rok temu podjął decyzję, aby nie kandydować w wyborach prezydenckich. Jak zaznaczył, późną wiosną 2009 roku poinformował swoich najbliższych współpracowników, że zamierza władzę, skuteczność i instrumenty w ręku szefa rządu utrzymać.(…)
19.03.2009 – „Wyginiecie jak dinozaury”
D.Tusk, przedstawił w Sejmie informację o działaniach rządu w latach 2007-2010. Zwracając się do opozycji i chwaląc politykę swojego rządu, zaapelował o współpracę z rządem mówiąc m.inn:
      (…)Jeśli tego nie zrozumiecie, wyginiecie jak dinozaury(…)
10.04.2010 - Dekapitacja Polski(elity opozycyjnego PIS-u)
 

KOMENTARZE

 • @35stan
  No i jeszcze to . https://polskaniepodlegla.pl/opinie/item/17983-tylko-u-nas-grzegorz-braun-gdzie-byl-general Salut 5*
 • @Repsol 20:58:35
  Oczywiście, że przyszły szef CIA nadzorował przebieg operacji fałszywej flagi, dla której know-how dostarczył tandem USA/Izrael.
  Pzdr.
 • Autorze, można sobie dowolne fakty komponować
  Cały świat się sprzysiągł, również USA postanowiło dokonać zamachu na L.Kaczyńskiego. :)

  Kaczyński był odchodzącym prezydentem z niewielkimi szansami na wybór, więc po co? Czy śmierć dowódców, których wbrew prawu Kaczyński ściągnął na pokład w świetle późniejszych faktów historycznych coś dla Polski zmieniło? Czy nie lepiej było zaczekać do wyborów a potem w razie zwycięstwa niechcianego kandydata "zamach" przygotować? Trzeba trochę myśleć. Lech nigdy nie był pomysłodawcą polityki PiS. Zawsze był to Jarek. Po co więc usuwać wykonawcę zostawiając pomysłodawcę?

  Jak wiemy, jedynym raportem opracowanym przez Polskę w sprawie tej katastrofy jest raport Millera. Powstanie nowy? Będzie go można rozważyć, ale na razie to co PiS pod wodzą Macierewicza przygotowuje to bajki niekompetentnych ludzi, żaden z nich nie ma kompetencji do badania katastrof, a tezy są bez żadnego oparcia w faktach, dobierane pod z góry założoną teorię.

  Może jednak skończymy opowiadanie bzdur do czasu, gdy pojawią się jakieś nowe sensowne dowody? Nie wystarczy, że PiS wszystkie ofiary katastrofy z grobów wyciągnął czyniąc rodzinom wielki ból i nie uzyskując nic?
 • Czas opowiadania PiSowskich banialuk już za nami.
  Katastrofę spowodował PiS. On też odpowiada za zabranie elit na pokład co było złamaniem zasad bezpieczeństwa. Za to co zdarzyło się po katastrofie odpowiada PO. Ale krew ofiar PiS z rąk swych nie zmyje.
 • ŻĄDAM ! by taśmy rozmowy UJAWNIĆ !!!!!!
  Pisowcy ! żądam ujawnijcie rozmowy z samolotu od startu do katastrofy
  czy się rozumiemy ? od startu do katastrofy !!! nie ukrywajcie faktów !!!

  Bracia Słowianie ! żydostwo w Polsce specjalnie nie ujawnia taśm rozmowy z samolotu by DZIELIĆ Polaków ! czyli napuszczać jednych na drugich by się żarli a żydzi zacierają swoje brudne łapska śmieją się z durnych ogłupiałych polaczków !!!

  POLSKA KRAJEM NEUTRALNYM ! precz żydo-NATOWSKĄ Okupacją Polski

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @Zawisza Niebieski 22:36:43
  Nie zabieraj głosu, bo jesteś zdolny opowiadać tylko farmazony podsuwane ci przez propagandę zbrodniarzy i nie masz bladego pojęcia o sprawach brudnych gier pomiędzy mocarstwami, których ofiarą padają państwa słabsze.
  Zajmij się pisaniem bajeczek, poważne sprawy zostaw tym, co mają o nich pojęcie.
 • @Jaromir 23:06:09
  Następny debil potrafiący powtarzać bandycką propagandę.
 • @35stan 09:10:51
  Ja tam za nic PISowi - Kaczyńskiemu nie wierzę. Ale stanowisko Zawiszy wynika chyba z wręcz nienawiści do PIS-u. Dlatego wypiera wszelkie fakty podważające jego stanowisko.
  Osobiście dla mnie PIS broni się tylko wszechobecnym atakiem na tę formację. Trudno znaleźć ich jawnego sojusznika. Ciekaw jestem kto ich naprawdę w takim razie wspiera ,że w dalszym ciągu władzę posiadają. Ktoś znaczny w geopolityce światowej musi to robić ( całkowicie skrycie) bo inaczej byli by co najwyżej w opozycji.
 • @zadziwiony 11:52:58
  "stanowisko Zawiszy wynika chyba z wręcz nienawiści do PIS-u. Dlatego wypiera wszelkie fakty podważające jego stanowisko"

  Błędne wnioski
  Jakie fakty?
  Organizator eskapady - Kancelaria Prezydenta
  Cała oprawa - Kancelaria Prezydenta i ich sojusznicy (bardziej przydupasy)
  Organizator listy uczestników - Kancelaria Prezydenta
  Organizator listy pasażerów samolotu - Kancelaria Prezydenta
  I tak dalej i tak dalej
  Kancelaria Premiera jedynie na dany dzień zarezerwowała i udostępniła samolot - i tylko tyle

  A to że przed samym lotem i podczas niego był ogólny fajans to już co innego
  Tak samo jak to wszystko co działo się wcześniej przez całe lata a za co odpowiedzialne są wszystkie partie polityczne i te rządzące i te nie

  A patrząc z perspektywy czasu wiele się zmieniło?
  Niewiele a to co uległo zmianie stało się głównie z powodów tego że nie jest to już w gestii rządzących (jak choćby skład i wyszkolenie załóg)
 • @Jaromir 23:06:09
  Jak chcesz sprzedawać kit, to rób to na jakimś bazarze a nie na portalu!!! Jesteś chamem, bi obrażasz ludzi, którzy nie mieli nic wspólnego z tą tragedią!Poczytaj sobie w sieci:"zamachwarszawski" i "zamach.eu", to , być może trochę rozumu ci wróci!!!
 • @ele 07:38:43
  Czy ty się urwałeś z jakiegoś drzewa??? Nie było żadnej katastrofy, tylko ruska maskirowka!Przeczytaj sobie:"zamachwarszawski" i "zamach.eu"to dowiesz się dużo o tej tragedii i przestaniesz pisać BZDURY!!!
 • @Hades 12:06:56
  To, że struktury państwowe są zorganizowane po dziadowsku nie znaczy, że nie dokonano zamachu, na co jest mnóstwo przesłanek i pośrednich dowodów. To tylko ułatwiło przeprowadzenie takiej akcji. Z pewnością ktoś też pomógł w takiej organizacji tej wizyty, by osiągnąć zamierzony cel. No cóż, skoro mosad jest w strukturach ochrony państwa polskiego, to nie ma się co dziwić , że sprawy szły i idą w "pożądanym" kierunku.
 • @Hades 11:53:59
  Tobie, głabie już nic nie pomoże, bo masz mózg zasyfiony przez nienawiść do patriotów, którzy od 4 lat reformują Polskę i będą to robić jeszcze długo!!!
 • @Hades 12:06:56
  Gówno wiesz o tej tragedii i dlatego piszesz BZDURY!Poczytaj sobie w sieci
  "zamachwarszawski" i "zamach.eu", to może ci rozum wróci, choć mocno w to wątpię!
 • @zibi 13:24:23
  Ty najwyraźniej pisząc komentarze siedzisz przed lustrem. To tłumaczy dlaczego ciągle widzisz głąba. Twój język jest zdecydowanie nie do zaakceptowania.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:33:39
  Moje komentarze są adekwatne do głupoty tych, którzy piszą BZDURY i,jeżeli tego nie rozumiesz, to znaczy, ze podzielasz chamskie i gówniane argumenty tych "autorów"!!! Robienie sobie jaj z narodowej tragedii to jest chamstwo najgorsze i niewybaczalne!!!
 • @Hades 12:06:56
  Nie szalej , w tenkraju wszystko jest możliwe .http://zygumntbalas.neon24.pl/post/109220,zezorro-says-kurwica-smolenska-4-lata-na-ruskim-smietniku Salut :)
 • @zibi 13:37:38
  Masz na myśli katastrofę lotniczą pod Smoleńskiem?
  Największą tragedią narodową są rządy PO-PiS.
 • @Zawisza Niebieski 22:36:43
  L.K po to leciał do Smoleńska, aby nabić sobie punkty, bo na pół roku przed wyborami miał poparcie.... 15%? Przecież ten człowiek zraziłdo siebie środowiska kresowe za nadskakiwanie banderowcom, środowiska narodowe za zatrzymanie ekshumacji w Jedwamnem i nadskakiwanie Żydom, środowiska patriotyczne za ratyfikację TL itd. To była bardzo słaba prezydentura, jak wszystkie prezydentury od Wałęsy do Dudy. Naprawdę nie ma po kim płakać.
 • @zbig71 13:58:14
  Pierwszy sondaż przedwyborczy z 1.01.2010 roku dawał D.Tuskowi 61% wskazań, że znajdzie się w drugiej turze, a urzędującemu Prezydentowi L.Kaczyńskiemu 35%.
  OBOP przeprowadził to badanie metodą wywiadu telefonicznego na zlecenie TVP w dniach 29-30 grudnia 2009 roku na 1000-osobowej reprezentatywnej próbie dorosłych mieszkańców mieszkańców Polski.

  Gdy D.Tusk ogłosił 28.01.2010 roku swoją rezygnację ze startu w wyborach, sytuacja zaczęła wyglądać inaczej.

  Wg sondażu SMG/KRC dla TVN24 z 27.03.2010 roku, na B.Komorowskiego wskazywało 38% respondentów a na L.Kaczyńskiego 21% czyli oni obaj weszliby do drugiej tury.

  Ty ze swoim 15% poparciem dla L.K. jesteś podłym kłamcą albo debilem, powtarzającym kłamstwa , bo dotrzeć do właściwych danych nie potrafisz.
 • @35stan 18:16:42
  Nie głupeczku, pamiętam tamte czasy, LK był prezydentem okrągłego stołu.
 • @Hades 22:21:30
  No co Ty ?. Przecież pił bo musiał następnie wszystkiego się pozbywał . https://bi.im-g.pl/im/68/be/16/z23847528IH,Fragment-nagrania-z-Magdalenki.jpg Salute . :)))
 • @ Autor
  5*

  Pozdro!
 • @Zawisza Niebieski 22:36:43
  "Może jednak skończymy opowiadanie bzdur do czasu, gdy pojawią się jakieś nowe sensowne dowody?"

  - Się nie pojawią. A z tego co mówił Cieszewski wynika, że szczątki samolotu były rozłożone co najmniej 5 dni przed "katastrofą".

  "Nie wystarczy, że PiS wszystkie ofiary katastrofy z grobów wyciągnął czyniąc rodzinom wielki ból i nie uzyskując nic?"

  Jak nic? Przecież okazało się, że niektóre zwłoki są pozamieniane. Dla mnie byłoby ważne wiedzieć, że w grobie jest mój bliski, a nie być może zupełnie obca osoba.

  "Cały świat się sprzysiągł, również USA postanowiło dokonać zamachu na L.Kaczyńskiego. :)"

  Dlaczego wyolbrzymiasz? To nie kwestia całego świata, tylko Rosji, USA, Niemiec i być może Izraela. A raczej dogadania się ich w sprawie rządów PiS. I gdyby chodziło tylko o LK, to po prostu nie wróciłby z Litwy, pękłaby opona itp. Pamiętaj, że wcześniej był jeszcze Mirosławiec.

  Pozdro!
 • @Jasiek 16:58:12
  Jakoś nikt nie podejmuje tezy wypływającej z tego postu, czyli tego czy podziela mój pogląd o tym, że te działania Tuska podjęte od początku tego 2009 roku, co on sam określał w wypowiedzi w styczniu 2010 roku jako "realizacja planu, by PIS nie powrócił do władzy", prowadziły do tego co stało się 10.04.2010 roku?
  Stalin i Hitler też tak robił(likwidowali elity Polski) by Polska się nie podniosła i taki był plan realizowany przez Tuska, ale był to plan niemiecko rosyjski, bo to Niemcy i Rosja miały największy interes w skolonizowaniu Polski.
  Pozdrawiam serdecznie.
 • @Hades 17:58:52
  Takiego kretyna jakim jesteś, nie będę tolerował.
  Won za Ural!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031