Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
193 posty 2623 komentarze

Tylko prawda jest ciekawa

35stan - mgr inż.inżynier urządzeń sanitarnych, projektant. Obserwuję, analizuję i wyciągam wnioski. Jeśli piszę, to o konkretach i faktach,lanie wody czy bicie piany mnie nie interesuje, choć zjawiska te nie są mi obce.

P. Pogonowski i Paweł Wojtunik – paralela?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

- Kto w IIIRP jest faktycznym szefem służb specjalnych, ............

 

 

Wczoraj, 5.11.2019 roku, na portalu rp.pl ukazał się tekst pt. „ Sprawa Banasia – Szefa ABW czeka dymisja."
 
 
Grażyna Zawadka i Izabela Kacprzak, autorki tego tekstu piszą, że z informacji pozyskanych przez „Rzeczpospolitą” wynika, że szefa ABW Piotra Pogonowskiego czeka dymisja.
 
(…)
Decyzja o zmianach w kierownictwie ABW miała zapaść w ubiegłym tygodniu na wniosek ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego. Piotr Pogonowski nie zachowa stanowiska szefa Agencji w nowym rządzie.
(…)
 
Tymczasem:
 
(…)
 Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora, odpowiada nam dyplomatycznie: – Prof. Piotr Pogonowski jest szefem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Zmiana na stanowisku szefa ABW nie jest obecnie rozważana.
(…)
 
Obecna sytuacja z Piotrem Pogonowskim jawi jako paralela do sytuacji z Pawłem Wojtunikiem, jaka miała miejsce w czerwcu 2015 roku, gdy Ewa Kopacz, ówczesna premier i formalny zwierzchnik P.Wojtunika, szefa CBA.
Ewa Kopacz chciała, by do dymisji podali się wszyscy, zamieszani w aferę taśmową, w tym i P.Wojtunik, ale Paweł Wojtunik powiedział jej –nie i nie podał się do dymisji a E.Kopacz nie postawiła na swoim.
 
 
Po analizie tych obu przypadków, nasuwa się pytanie, czy nie są one względem siebie paralelne, bo w obu przypadkach mielibyśmy do czynienia z takim oto ciągiem zdarzeń:
 
- najwyższe władze państwa(w przypadku P.Wojtunika – premier E.Kopacz, w przypadku Piotra Pogonowskiego, Mariusz Kamiński, koordynator służb specjalnych z ramienia premiera M.Morawieckiego), wnioskują o odwołanie szefów służb(P.Wotunika , szefa CBA, Piotra Pogonowskiego, szefa ABW) i okazuje się, że się ich nie odwołuje.
 
Zasadnicze pytanie wynikające z tych obu sytuacji jest takie:
 

 

- Kto w IIIRP jest faktycznym szefem służb specjalnych, skoro ich formalni szefowie(szefowa rządu PO-PSL E.Kopacz i koordynator służb M.Kamiński, z ramienia M.Morawieckiego, szefa rządu PIS/ZP, nie posiadają takich rzeczywistych możliwości(bo na papierze mają)?

 

  

KOMENTARZE

  • Kto jest faktycznym szefem służb?
    Pewnie pewien pan zatrudniony w LOT, a często widywany u boku osób piastujących najwyższe państwowe stanowiska....
  • @zadziwiony 11:30:52
    Taki wniosek nasuwa się po prostu z oglądu i analizy rzeczywistości post PRL-u.
  • @35stan 12:21:57
    https://www.youtube.com/watch?v=xMzKb3kmxuQ Salute 5*

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031