Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
193 posty 2637 komentarzy

Tylko prawda jest ciekawa

35stan - mgr inż.inżynier urządzeń sanitarnych, projektant. Obserwuję, analizuję i wyciągam wnioski. Jeśli piszę, to o konkretach i faktach,lanie wody czy bicie piany mnie nie interesuje, choć zjawiska te nie są mi obce.

Szymon Hołownia "niezależnym" kandydatem na prezydenta

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

O co chodzi z kandydaturą Szymona Hołowni w wyborach prezydenckich, startującego jako kandydat "niezależny"(pytanie od kogo niezależny a od kogo zależny)?

 

 

O co chodzi z kandydaturą Szymona Hołowni w wyborach prezydenckich, startującego jako kandydat "niezależny"(pytanie od kogo niezależny a od kogo zależny)?
 
 
Przecież nie ma szans na powtórzenie myku Wołodymyra Ołeksandrowycza Zełenskiego(pod protekcją Kołomojskiego) ale jest do zrobienia inny myk.
 
A tak naprawdę powtórzenie myku wykonanego przez A.Olechowskiego w wyborach w 2000 roku, gdy w I-szej turze uzyskał 20% poparcia i był to kapitał na bazie którego powstała PO.
 
Teraz PO słabnie i scenarzyści zza kulis próbują powtórzyć ten udany myk i liczą, że na bazie wsparcia w I-szej turze dla S. Hołowni, powstanie nowa siła polityczna na opozycji, kosztem elektoratu prawicowego PIS-owskiego.
 
Jeśli weźmiemy pod uwagę najbardziej wątpliwy składnik Zjednoczonej Prawicy jakim jest "Porozumienie" J.Gowina(podczas uchwalania ustaw sejmowych odkrył swoją twarz a teraz stosunkiem do LGBT, nie przypominając jego stosunku do wydarzeń z 10.04.2010 roku), to może to wyglądać na przygotowania do powtórzenia sytuacji z 2007 roku.
 
Wtedy to powstała wymuszona na PIS przez PO, poprzez swą odmowę udziału w koalicji PIS-PO po wyborach w 2005 roku, koalicja PIS-SO-LPR, której składnik LPR-owski z Giertychem użyto do rozpadu koalicji i powstania mniejszościowego rządu PIS.
 
PIS kierując się sondażami ufał, że w przyspieszonych wyborach uzyska większość pozwalającą na samodzielne rządy, co skłoniło go do ogłoszenia przedterminowych wyborów, które PIS przegrał.
 
Taka szansa była realna, ale na początku 2007 roku(podczas uchwalania budżetu), gdyż ominęło by go grillowanie jakiemu poddano PIS przez 2007 rok, gdy zastosowano zawołanie A.Kwaśniewskiego "wszystkie ręce na pokład".
 
W ramach tej akcji grillowania PIS-u powołano opozycyjną "Koalicję 21 października" w którą zaangażowało się finansowo bardzo wiele podmiotów z kraju a zwłaszcza z zagranicy.
 
Z podmiotów zagranicznych była to Fundacja Batorego Sorosa i niemiecka Fundacja Adenauera. Z krajowych to Forum Obywatelskiego Rozwoju L.Balcerowicza, które oprócz zasilania przez NBP, korzystało z grantów FB Sorosa.
 
Z innych krajowych to WOŚP Owsiaka, liczne media takie jak TVN, Polsat o Gazecie Wyborczej i dziesiątków innych podmiotów nie wspominając. Akcja "Zabierz babci dowód" była skierowana do młodych wyborców a teraz zastępują ją lewackie ruchy ekolo-klimatyczne i LGBT.
 
Obecnie rolę rozbijacza koalicji ZP mogłoby spełnić "Porozumienie" J.Gowina i doprowadzić do powstania mniejszościowego rządu PIS a przy Senacie z większością opozycyjną, zmusiłoby to PIS do ogłoszenia przyspieszonych wyborów.
 
W tych przyspieszonych wyborach , nowa partia Hołowni("nowoczesnego" katolika) + elektorat "Porozumienia", mogłyby uszczknąć elektoratu PIS-owi i PIS straciłby władzę.
 
Sprawa prezydenta nie byłaby problemem, bo A.Duda został narzucony J.Kaczyńskiemu przez administrację Obamy, co sugerował on podczas wywiadu dla PR w Katowicach w styczniu 2017 roku:
 
 
Dlatego rządzący po przyspieszonych wyborach, nie musieliby stosować takiego środka jaki zastosowała PO wraz z jej geopolitycznymi patronami w stosunku do śp. Prezydenta L.Kaczyńskiego 10.04.2010 roku, bo już Obama wmontował "bezpiecznik" we władze po 2015, by J. Kaczyński za bardzo nie szarżował jak Jego Brat.
 
Taką operację scenarzyści zza kurtyny próbowali już w 2015 roku, gdy wystartował w wyborach prezydenckich P.Kukiz, kumpel G. Schetyny z czasów studenckich, osiągając w I-turze 20% głosów i na tej bazie powstał ruch Kukiz'15(nie partia, tak jak PO Olechowskiego w 2001).
 
Powołano też wtedy .Nowoczesna R.Petru i ...... ruch społeczny "Godzina dla Polski" J.Gowina. Interesujący był proces wychodzenia J.Gowina, najpierw z rządu PO-PSL, potem   tuwiarygadnianie "niezależności" J.G. poprzez start w wyborach na szefa PO w kontrze do D.Tuska i ostatecznie wyjście z PO.
 
Na bazie ruchu "Godzina dla Polski" utworzono partię "Polska Razem Jarosława Gowina", która przed wyborami w 2015 roku(czyli po wybuchu afery podsłuchowej) została przesterowana do koalicji z PIS.
 
Stało się tak, po ocenie sytuacji przez scenarzystów zza kulis, że plan zdobycia władzy przez te polityczne twory,  z uwagi na efekt zniesmaczenia w elektoracie PO z powodu afery podsłuchowej, nie ma szans powodzenia.
 
Skierowanie partii J.Gowina do koalicji z PIS, to zabieg podobny do tego zastosowanego po wyborach w 2005 roku, gdy do koalicji z PIS skierowano SO i LPR i użyto w stosownym czasie, do rozwalenia ich koalicji z PIS-em).

KOMENTARZE

 • Operacja Wołodymyr Zełenski 2.0
  Tak jak myślałem.
  Zaczyna się operacja Hołownia.
  Cel: stworzenie nowego Kukiza, niby człowieka spoza układu, który w pierwszej turze odbierze głosy PAD, a w drugiej przekaże poparcie opozycji.
  Się ***wy przygotowały.
  A zaraz po wyborach prezydenckich powoła partię wzorem Kukiza, Palikota, Petru czy Biedronia aby przed wyborami parlamentarnymi wejść w koalicję z Grzesiem albo Władkiem

  ps.
  A Prokop pierwsza "damą" czy Wellman
 • Pamiętam,
  Jak Ryszard Petru nawet nie zdążył otworzyć ust w 2015 roku, a już lud powierzył mu 15%zaufania. Nawet słowa nie zdążył wydobyć z siebie już miał te 15%. A w wyborach ponad 11%. Takie nic jak Petru. Owszem, potem przynajmniej było śmiesznie, no i,, ciepłe wakacje,, w Grudniu 2016 z posłanką Szmidt...???no i tych 6 króli, tak popił w święta, że do 6 Grudnia widział podwójnie, ale jednak. A J. Gowin? To znacznie gorsza i poważniejsza kanalia. Znacznie większy szkodnik.
 • @zbig71 21:49:01
  Miesiąc po wyborach w 2015r w sondażach Nowoczesna wyprzedziła PIS

  https://www.rp.pl/Kraj/151219497-Sondaz-Nowoczesna-wyprzedzila-PiS.html
 • @Husky 21:56:45
  Tak, sondażownia przygotowywała opinię publiczną pod przygotowywany przez totalną opozycję pucz, który miał obalić rząd PIS-u.
  Jeszcze PIS nie rozpoczął rządzenia a już KOD zarzucał mu łamanie Konstytucji i demokracji.
 • @Husky 21:56:45
  Sondaże to w większości manipulacja. Pytanie, jaka agentura stworzyła Nowoczesną w tak krótkim czasie i po co? O stworzenie innych graczy, poważniejszych nawet nie pytam. Bo to pytanie o innych, znacznie mocniejszych graczy. Nie tylko o WSI, dla których stworzenie pana Rysia z panienkami to małe piwo przed śniadaniem, pytanie dla kogo z zagranicy nasza bezpieka tworzy takie twory, które szkodzą Polsce? Czy bezpieka może postawić na prawdziwe Polskie siły, czy jest to niemożliwe?
 • SONDAŻ. Andrzej Duda z miażdżącą przewagą nad Szymonem Hołownią. Głosy na celebrytę to tylko antypis? Ciekawa ocena politologa
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19hNWYyNi9wLzIwMTkvMTIvMDIvODI1LzU0MC85YTNhMTIwM2Y5NTE0Yzc4YTZlNTgyNzc5ODkyN2UwNi5qcGVn.jpeg Gdyby przeciwnikiem Andrzeja Dudy w drugiej turze wyborów prezydenckich był celebryta Szymon Hołownia, to zdecydowanie wygrałby je obecny prezydent - wynika z sondażu IBRiS dla programu Newswroom Wirtualnej Polski. W drugiej turze wyborów prezydenckich na Andrzeja Dudę chciałoby zagłosować 48,3 proc. badanych, a na Szymona Hołownię tylko 28 proc. Pozostali respondenci wybrali opcję „nie wiem/trudno powiedzieć”. W sondażu zapytano też respondentów, czy wezmą udział w wyborach. 38,2 proc. respondentów odpowiedziało „zdecydowanie tak”, 12,3 proc. ankietowanych wybrało odpowiedź „raczej tak”. Z kolei do urn raczej nie wybrałoby się 17,2 proc. badanych, a zdecydowanie nie 28,9 proc. Natomiast 3,4 proc. nie miało zdania w tej sprawie. Sondaż przeprowadzono 30 listopada metodą CATI na ogólnopolskiej próbie 1100 osób. Analizując sondaż, można sobie zadać pytanie, z czego wynika dość spore poparcie dla Szymona Hołowni. Marcin Palade uważa, że poparcie dla niego w sondażu IBRiS wynika z tego, że popierają go wyborcy antyPiS-u. Te 23 proc. poparcia dla Szymona Hołowni w IBRiS w ewentualnej II turze to nie efekt popularności kandydata na kandydata tylko pozycjonowania się wielu wyborców po stronie antyPiS. Aż dziw bierze, że znani dziennikarze i publicyści nie dostrzegają (?) tej oczywistej oczywistości napisał na Twitterze Marcin Palade, komentując wyniki sondażu. Z kolei szef IBRiS-u, Marcin Duma, stwierdził, że wynik Hołownia jako kandydat opozycji jest bardziej niebezpieczny dla Władysława Kosiniaka-Kamysza niż dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

  https://wpolityce.pl/polityka/475647-andrzej-duda-z-miazdzaca-przewaga-nad-szymonem-holownia

  Ps... Od kiedy to ciecie (cieć z polskojęzycznego programu TVN "Mam talent") startują w tak poważnych wyborach? Po co komu takie sondaże?, ludzie, Hołownia na Prezydenta?, czy wy żeście powariowali? Kandydatura Hołowni jest dla JAJ, a tu porównują go z faktycznym kandydatem PiS jak równego z równym. To Duda traci przez to na wiarygodności..Jakiś tam Hołownia miałby zostać Prezydentem dużego Europejskiego Państwa, to chyba jakiś żart?!
 • @Husky 21:35:55 Hołownia TVN -owski debilek! Błazen z "bez talentu", zgrywa ważniaka!
  Wirtualna szczujnia folksdojczów Machały PO zapodała "sądasz" gdzie Szymonek wchodzi do II rundy i odbiera 30% głosów na PP. Dudę. komusza operacja UB/WSI+zagranica rozpoczęta! Boże, gdzie my żyjemy. Jakiś pan od boskich zwierząt 28%. Ludzie trzymajcie mnie, to chyba prima a prilis, ale przecież grudzień mamy. Wyborcy kierują się emocjami i gdyby wystawiono szympansa a byłby przeciw PiS to uzyskałby w granicach 30% poparcia! Hołownia to "chorągiewka", jeszcze niedawno prowadził wydawnictwo kościelne i wygłaszał prelekcje w kościołach. Teraz próbuje wybić się na wyżyny polityczne, śmieszne to i niepoważne! To człowiek w rodzaju Tymińskiego? Gdybym był Hołownią, zapadłbym się pod ziemię ze wstydu, że jestem tak naiwny, biorąc udział w tej hucpie, "kandydowania" na Prezydenta RP. Żeby kandydować, trzeba być Kimś, nie zwyczajnym Hołownią.
 • Dudy, Hołownie, Kidawy-Błońskie, Bosaki, itd., itp. - a jaka to różnica - a gdzie Anna Grodzka, moja faworytka?
  Myślący politycznie Polacy winni powołać społeczny komitet i na rezydenta IIIŻydo-RP/Polin zgłosić Annę Grodzką, a na jej/jego zastępców koniecznie P.Rabieja i R.Biedronia. Te kandydatury spełniają nie tylko aspiracje Judeopolonii w budowie, ale wszelkie zachodnie standardy - bylibyśmy w awangardzie Jewropy.
  _______________

  A co do Sz.Hołowni - to super kandydat.

  Po pierwsze: przykładny żydo-katolik - dwukrotnie w nowicjacie zakonu dominikanów.

  Po drugie:
  W latach 1997–2000 był redaktorem działu kultury „Gazety Wyborczej”, a w latach 2001–2004 felietonistą i redaktorem działu społecznego „Newsweek Polska”. Od kwietnia do lipca 2005 pełnił funkcję zastępcy redaktora naczelnego „Ozonu”. Od września 2005[8] do 2006 pracował dla „Rzeczpospolitej” jako redaktor działu Plus Minus. Publikował w „Kulturze Popularnej”, „Machinie”, „Przewodniku Katolickim”, „Tygodniku Powszechnym”, „Więzi”. W latach 2006–2012 ponownie był publicystą „Newsweek Polska”. Od września 2012 do kwietnia 2013 był felietonistą tygodnika „Wprost”. Od 2015 jest stałym felietonistą „Tygodnika Powszechnego”.
 • @Husky 21:35:55
  Wbrew pozorom "komedianci" są o kilka półek wyżej w poziomie inteligencji niż tzw. ludzie polityki, bo u nasz zazwyczaj politykiem się staje z chwilą wybrania gościa z partyjnej listy prezesa na posła lub senatora, jaki poziom reprezentują ci "nasi" wybrańcy, kilka klas niższy niż wybierający ich prezes, także piesku ten się śmieje ... itd. a znajdziesz judę i pisiorów z łapą w nocniku.
  https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_oM9g9t5elCAyqBkMtylg3Emf8qUD0IMh.jpg
 • @kula Lis 69 11:42:35
  W tej operacji nie chodzi o wygranie wyborów prezydenckich przez Hołownię, ale o powtórzenie tego czego dokonano po wyborach w 2005 roku z finałem w 2007 roku.
  O tym jest mój tekst, jak widać trudny do odbioru przez blogerów.
 • @35stan 15:56:38 Kto płaci? WSI Kobosko WSI Hołownia
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19hMDliNC9wLzIwMTkvMTIvMDMvODI1LzU1MC85NjU2ODAxNzY2MDg0MTFhOWJlZWZkNTdhODEwOGQxMi5qcGVn.jpeg
  Machina wyborcza rusza? Michał Kobosko przyznaje: "Kieruję nowym projektem społecznym Szymona Hołowni". „Kieruję nowym projektem społecznym Szymona Hołowni” przyznał w rozmowie z „Presserwisem” Michał Kobosko. Były redaktor naczelny „Newsweek Polska” i „Dziennika Gazety Prawnej” właśnie ogłosił, że przestaje pełnić dotychczasową funkcję w think tanku Atlantic Council.
  https://wpolityce.pl/media/475798-kobosko-przyznaje-kieruje-nowym-projektem-szymona-holowni


  Ps...Kabaretu ciąg dalszy. Szkoda Kobosko, że nie jesteś baba, bardziej pasowałaby ci nazwa kierownica. Chociaż takiego głupka mieć za promotora to jest naprawdę mistrzostwo świata. A co to ten Hołownia, co…? Czy to ten kurdupel z TVN…? A jakież on ma kompetencje - żadne! PARANOJA! To już lepiej było nastawić się na lans, np Eguroli! Ten przynajmniej ma prezencję i umie dobrze tańczyć! Śmiech na sali! Hołownia Prezydentem? Niech idzie do cyrku! Już śmieszniej być nie może! Hołownia to nie Zełeński a Polska to nie Ukraina. Ten śmieszny pseudo katolik nic nie ugra. Kukizem nie jest a czym był i jest Kukiz to już wiemy. Kiedyś prezydentem chciał zostać redaktor Lis, przy nim Hołownia to pikuś, mały pikuś. Czemu służy pompowanie tego tematu? Co przesłania? Start Hołowni jest nowym testem Polaków: Czy dojrzeliśmy już do tego, żeby głosować na "celebrytę" (niedouka, mitomana i pyszałka). Może nie, a może tak… Wszyscy jak mogą starają się nas odmóżdżyć.
 • @35stan 15:56:38
  Hołownia niczym polski Zełenski? "Popularność i sympatia nie musi się przekładać na poparcie w wyborach prezydenckich". Niezależny kandydat w wyborach prezydenckich może zamieszać w stawce, ale – jak pokazują liczne przykłady – raczej bez szans na zwycięstwo – informuje wtorkowy „Dziennik Gazeta Prawna”.

  https://wpolityce.pl/polityka/475787-holownia-jak-zelenskimoze-zamieszac-ale-raczej-bez-szans

  Ps..Bardzo przepraszam ale wybory prezydenckie to nie konkurs w szczaniu na odległość lub wyrywaniu vaginą gwoździa z deski. Zgłaszanie takich kandydatur to plucie na Polskę. Aby zostać prezydentem trzeba mieć określone predyspozycje, jakie predyspozycje ma ten fircyk? Może ktoś wie? Bo Hołownia w "Mam talent" pokazuje prymitywny poziom błazna. Jeżeli takiemu bubkowi i błaznowi powierzono prowadzenie programu telewizyjnego, to albo poziom stacji jest delikatnie mówiąc do dupy albo ten palant znowu pomylił wychodek z fotelem przed kamerą. A może by tak Durczok, dużo się teraz o nim słyszy, i ostatecznie to ten sam kaliber i ta sama opcja…(zakamuflowana). Na tego osobnika zagłosują czytelnicy gazety Szechtera, sympatycy TVN-u i trochę lewaków. Marne szanse. No i skoro Hołownia to polski Zełenski , no to najciekawsze jest któż to polski Kołomojski, który naprawdę za nim stoi!
 • @Husky 21:56:45
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY183YThkNS9wLzIwMTkvMTIvMDUvODI5LzQ5NC83NDhlZTI1NzY2YTc0NjY0YjcwZDk2MDRiODA2NGVlMC5qcGVn.jpeg
  Lewica postawi na Zandberga? Lidera Partii Razem do startu w wyborach prezydenckich namawiać ma Aleksander Kwaśniewski. Lider Lewicy Razem Adrian Zandberg jest najczęściej typowany na przyszłego kandydata Lewicy na prezydenta - wynika z rozmów PAP z politykami Lewicy. Na giełdzie pada też nazwisko szefa Wiosny Roberta Biedronia, a także wicemarszałek Senatu Gabriely Morawskiej-Staneckiej.

  https://wpolityce.pl/polityka/476169-lewica-postawi-na-zandberga

  Ps..Boże, ten Kwaśniewski do dzisiaj jeszcze nie zmądrzał i wierzy w idee Marksa, Engelsa i Lenina. Ten rudy żyd i komusza przybłęda z Danii Adrian może być prezydentem ale ZOO i tylko małpiarni. To byłby skandal. Nie Polak urodzony za granicą o niepolskim nazwisku nie ma prawa ubiegać się o najwyższe urzędy. Jako osoba urodzona w Danii i obcokrajowiec z pochodzenia nie powinien mieć możliwości startowania do najwyższego urzędu w RP.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031