Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
162 posty 2335 komentarzy

Tylko prawda jest ciekawa

35stan - mgr inż.inżynier urządzeń sanitarnych, projektant. Obserwuję, analizuję i wyciągam wnioski. Jeśli piszę, to o konkretach i faktach,lanie wody czy bicie piany mnie nie interesuje, choć zjawiska te nie są mi obce.

Smoleńsk- motywów szukajmy w geopolityce

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zbliża się 2 rocznica tragedii i na portalach pojawia się bardzo dużo notek odnoszących się głównie do przyczyn tragedii, a impulsem jest bardzo często wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego dla Onetu:

 

Zbliża się 2 rocznica tragedii i na portalach pojawia się bardzo dużo notek odnoszących się głównie do przyczyn tragedii, a impulsem jest bardzo często wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego dla Onetu:

 

 

"Jarosław Kaczyński: mam poczucie, że Lech Kaczyński został zamordowany"

 

//wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/jaroslaw-kaczynski-mam-poczucie-ze-lech-kaczynski-,1,5093023,wiadomosc.html

Wraz z narastającą świadomością wśród coraz większej liczby Polaków, że tragedia smoleńska mogła nie być nieszczęsliwym wypadkiem, ale z góry zaplanowanym i wykonanym zamachem, narasta reż nerwowość i zaniepokojenie czołowych mainstreamowych przedstawicieli "sekty smoleńkiej" , którzy przez dwa lata pocili się nad wymyślaniem i propagowaniem w prorządowych mediach, różnych wersji "katastrofy' spowodowanej przez ofiary tewj katastrofy. Znamy te wersje doskonale i znamy ich ewolucje wraz z czasem i przekazami z wyników badań, a to MAK-u, a to KM, wreszcie badań ekspertów PW.

Wyniki prac ekspertów ZP pod przewodnictwem Macierewicza podważyły główne tezy tych raportów i innych ustaleń, a rodziny ofiar coraz głośniej zaczynają mówić, że przekonują się do wersji zamachu na samolot z Prezydentem i resztą oficjalnej polskiej delegacji na uroczystości w Katyniu. Swoje zdanie wyraził też Pan J.Kaczyński.

Szczytowym objawem paniki i zaniepokojenia głosicieli tezy o wypadku spowodowanym przez ofiary, jest Pan Gugała z telewizji Polsat, który w rozmowie na ten temat z Brudzińskim, dał popis zakłamania, buty i nieuctwa, połączonego ze strachem.

//www.youtube.com/watch?v=dMF21GElYAE

Pisałem już u siebie na blogu o mojej teorii przyczyn tragedii smoleńskiej, ale w związku z natłokiem notek opartych na "gugałowych" argumentach, przedstawię pokrótce w tej notce mój punkt widzenia, z perspektywy geopolitycznej, gdyż tylko takie spojrzenie może najpełniej odpowiadać na pytania stawiane przez Polaków poszukujących prawdy(nie mam złudzeń  do motywów ludzi złej woli lub płatnych oszczerców piszących i powielających kłamstwa MAK-u, KM, rzadu III RP i innych instytucji mu podległych).

Oto mój opis tragedii i motywów działania jej sprawców.

Spojrzenie na tragedię smoleńską z perspektywy geopolityki.

Oto jak eksperci widzą dzisiejszą Rosję i jakie ważne interesy mogą z nią załatwiać:

"Amerykańscy eksperci: Rosja to jedyny kraj, który mógłby wymazać USA z mapy w 30 minut"
31 sty, 19:00 RZ / politico.com


"Dwóch ekspertów, którzy przez lata pracowali w administracji Billa Clintona oraz George'a W. Busha, przekonuje w tekście opublikowanym na łamach serwisu politico.com, że wbrew niektórym opiniom Rosja w ogromnym stopniu wpływa na to, jak Stany Zjednoczone realizują swoje plany. Ich zdaniem warto o tym pamiętać. Zwłaszcza w obliczu rychłego powrotu Władimira Putina na Kreml. Eksperci przekonują m.in., że Rosja jest jedynym krajem, który może "wymazać USA z mapy w ciągu 30 minut".

Graham Allison z Belfer Center for Science and International Affairs oraz Robert D. Blackwill - były ambasador USA w Indiach podkreślają, że Rosja jest trudnym, a nierzadko i groźnym partnerem. To gracz, który w istotny sposób wpływa choćby na nuklearne bezpieczeństwo Stanów Zjednoczonych czy prowadzoną przez USA operację wojskową w Afganistanie.

Specjaliści, którzy od lat śledzą i analizują poczynania Moskwy, przedstawili na łamach serwisu politico.com listę najważniejszych czynników, które - ich zdaniem - powinny wpłynąć na przywódców USA i przekonać ich do ściślejszej współpracy z Rosją.

Po pierwsze, Rosja pozostaje obecnie jedynym krajem, który mógłby de facto wymazać Stany Zjednoczone ze światowych map w ciągu zaledwie 30 minut. Każdy prezydent od czasów Johna Kennedy'ego ma świadomość tego zagrożenia i wie, że współpraca z Moskwą jest niezbędna, jeżeli chce się uniknąć konfliktu nuklearnego.

Rosja jest również krajem, który coraz silniej angażuje się w zapobieganie niekontrolowanemu rozprzestrzenianiu się broni jądrowej. Takie zachowanie sprawia, że terroryści, którzy chcieliby przygotować taki zamach nie mogą liczyć na to, że pozyskają tę broń właśnie z Rosji. Warto przypomnieć, że po 20 latach od upadku "imperium zła" nie odnotowano ani jednego przypadku "zagubienia się" rosyjskich ładunków nuklearnych.

W chwili gdy Stany Zjednoczone starają się zatrzymać program nuklearny Iranu, współpraca z Rosją wydaje się być, w opinii ekspertów, sprawą kluczową. Przypominają oni, że sukces bądź porażka tej polityki może zależeć od tego, czy Moskwa sprzeda odpowiednie technologie Teheranowi czy nie.

Niezwykle istotną pomocą dla walki sił USA z Al-Kaidą jest również współpraca wywiadowcza ze służbami rosyjskimi. Nie mniej ważny jest także szlak zaopatrzeniowy dla amerykańskich żołnierzy, który wiedzie przez Rosję oraz kraje byłego ZSRR.

Allison i Blackwill przypominają, że tą drogą trafia blisko połowa dziennych dostaw dla 100 tysięcy amerykańskich żołnierzy walczących w Afganistanie. Korytarz ten jest szczególnie istotny w sytuacji, gdy stosunki na linii USA-Pakistan uległy w ostatnim czasie znaczącemu pogorszeniu.

Nie można też zapominać, że to właśnie kraj rządzony przez duet Putin-Miedwiediew jest największym producentem ropy naftowej na świecie. Także w przypadku innego paliwa kopalnego, gazu ziemnego Rosja jest prawdziwą potęgą. Także większość rurociągów w Eurazji przechodzi przez jej terytorium. USA, kraj w którym dwie trzecie dziennego zużycia ropy pochodzi z importu, musi pamiętać o roli Moskwy w tej dziedzinie.

Rosja, mimo wielu problemów, wciąż pozostaje krajem silnym pod względem politycznym. Nie można zapominać, że dysponuje ona wetem w Radzie Bezpieczeństwa ONZ i jest członkiem elitarnych klubów - G8 oraz G20. Bliższa współpraca Moskwy i Waszyngtonu mogłaby skutecznie oprzeć się rosnącej presji ze strony dynamicznie rozwijających się Chin, które wkrótce mogą wyrosnąć na prawdziwe globalne mocarstwo - czytamy w serwisie politico.com.

Kraj ten jest także największym państwem na globie. Jego terytorium rozciąga się od granicy z Polską na zachodzie, poprzez granicę z Chinami na wschodzie aż po Arktykę na północy, gdzie sąsiaduje z USA. Na tym rozległym terytorium znajduje się wiele szlaków handlowych, których stabilność jest kluczowa także dla amerykańskiej gospodarki.

Nie można także zapominać o sile umysłów naukowców pracujących w Rosji. Otrzymali oni więcej nagród Nobla niż wszyscy laureaci z Azji razem wzięci i zwyciężają w wielu światowych konkursach, choćby matematycznych. Nie bez znaczenia jest także to, że obecnie amerykańscy astronauci mogą dostać się do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej tylko dzięki rosyjskim rakietom.

Wreszcie, na koniec, potencjał Rosji jako kraju, który mógłby skutecznie pokrzyżować plany USA jest trudny do przecenienia. Moskwa może przecież zablokować dostawy dla żołnierzy w Afganistanie, wysłać nowoczesne zestawy rakietowe S-300 do Iranu albo wraz z Chinami blokować rozstrzygnięcia w Radzie Bezpieczeństwa.

Amerykańscy eksperci podkreślają, że jeżeli najważniejsi amerykańscy politycy kolejny raz postawią pytanie "kto się obecnie przejmuje Rosją?" powinni równocześnie odpowiedzieć na inne pytanie - czy jest inny kraj na świecie, który w równie dużym stopniu decyduje o sukcesie bądź porażce prowadzonej przez USA polityki.

Świat liczy się z Rosją i prowadzi z tym państwem aktywną grę polityczną, grę interesów, trzeba tylko chcieć to zobaczyć, wznosząc się wyżej, by z perspektywy polityki globalnej oceniać co robi Rosja i świat."

//wiadomosci.onet.pl/swiat/amerykanscy-eksperci-rosja-to-jedyny-kraj-ktory-mo,1,5013580,wiadomosc.html

Szanowny Panie.
Czy orientuje się Pan co oznacza pojęcie "geopolityka", a geopolityka stosowana w szczególności?
Definicja geopolityki stosowanej:

"Geopolityka stosowana jest metodą prowadzenia polityki międzynarodowej, opartej przede wszystkim na determinizmie geograficznym. Jej fundamentem jest myślenie w kategoriach przestrzennych. Relacje państw postrzega ona w kategoriach konfliktów interesów i nieustannej rywalizacji o wpływy."

W przypadku tragedii smoleńskiej, wyjaśnienia należy szukać w ramach geopolitycznych konfliktów interesów i nieustannej rywalizacji o wpływy.
O czyje interesy i czyje wpływy chodzi w tym przypadku.
Chodzi o interesy tych samych sił polityki światowej, które rywalizowały w polityce światowej przez wiek XX-ty i rywalizują w XXI wieku.
Polska leży w centrum Europy i na skrzyżowaniu interesów mocarstw zachodnich i Rosji. W obrębie tych interesów i prób realizacji scenariusza korzystnego dla tych mocarstw, należy upatrywać przyczyn tragedii.
Jak wiecie, a jeżeli nie wiecie, to możecie o tym przeczytać na portalach o tematyce geopolitycznej np. geopolityka.net, o realizowanym projekcie zwanym Unią Eurazjatycką, projekcie polityczno gospodarczym Unii na obszarze od Atlantyku po Pacyfik, w którym to projekcie główne role grają Rosja, Niemcy i Francja.

Ostatnie teksty tyczące tej tematyki zamieszczone na tym portalu geopolityka.net :
1. Projekt Wielkiej Europy. Geopolityczny szkic przyszłości świata wielobiegunowego
31 marca 2012
prof. Aleksander Dugin

2. Eurazja, czyli trzy części świata na wspólnym kontynencie
28 marca 2012
prof. dr hab. Andrzej Piskozub

3. Koniec Pax Americana
24 marca 2012
Arkadiusz Meller

4. Trójkąt Kaliningradzki. Oś Berlin-Warszawa-Moskwa w praktyce
22 marca 2012
Leszek Sykulski

Inne dane o przedsięwzięciach w ramach tego projektu:

Budowa osi Paryż-Berlin -Moskwa, z pod osią Berlin-Warszawa-Moskwa i Trójkątem Kaliningradzkim w postaci umowy o małym ruchu granicznym Polski z Obwodem Kaliningradzkim, planowanym moście energetycznym: Obwód Kaliningradzki-Polska
Planowanym podziale stref obsługi ruchu lotniczego w UE, w ramach którego to planu, strefa północno wschodniej Polski z Warszawą, ma być w strefie litewskiej(stolica kraju -Polski ma mieć kontrolę ruchu lotniczego w innym kraju!!!!),gdzie 50% kontrolerów, to Rosjanie, w spadku po ZSRR.
Plany budowy szybkiej kolei na poduszce magnetycznej Berlin-Warszawa -Moskwa(list intencyjny w tej sprawie podpisał minister Grabarczyk).
O potrzebie szybkiego połączenia Berlina z Moskwą pisała w 2010 roku żona Sikorskiego , Anne Applebaum (link: //www.washingtonpost.com/wp-dyn/content/article/2010/11/22/AR2010112205558.html) sugerując, że musimy już przygotowywać się bronić Rosji przed Chińczykami(pisała: już ćwiczyć szybkie przerzucanie wojsk i sprzętu z Zachodniej Europy do Rosji).

Niemcy będą realizować budowę centrum szkolenia wojskowego dla rosyjskich żołnierzy. Centrum tworzone przez Rheinmetall będzie budowane na terenie jednostki wojskowej w Mulino, blisko Niżnego Nowgorodu.Mają tam ćwiczyć wspólnie rosyjscy i niemieccy żołnierze.
Bliską współpracę wojskową z Rosją nawiązała też Francja(Paryż i Moskwa podpisały w Saint-Nazaire w zachodniej Francji międzyrządowe porozumienie o sprzedaży Rosji czterech francuskich okrętów typu Mistral).

Niemcy potrzebują surowców rosyjskich i rynku zbytu wyrobów wysoko przetworzonych własnego przemysłu, a Rosja potrzebuje zachodnich wysoko zaawansowanych technologi(cywilnych i wojskowych) i rynku zbytu swych surowców. Ten wzajemny interes Rosji i UE (Niemiec i Francji), zyskał akceptację USA Obamy, w ramach nowej polityki między USA a Rosją, nazwaną polityką RESETU.

Na czym ów reset polegał? Polegał na umowie USA z Rosją na temat wzajemnych działań w interesie obu stron(mówiąc wprost- handel coś za coś).
W światowej polityce, dla USA stały się priorytetem działania w obrębie Bliskiego Wschodu, Azji i Pacyfiku i oczekiwały wsparcia Rosji w tym obszarze(Iran i wstrzymanie sprzedaży rakiet S-300), uruchomienie Północnej drogi zaopatrzenia armii USA i NATO w Afganistanie poprzez teren Rosji i dawnych republik ZSRR.

W zamian USA zobowiązały się do redukcji swojej militarnej obecności w Europie(decyzje konferencji bezpieczeństwa w Monachium), wyrażenie zgody na rozmowy o strefach bezpieczeństwa Rosji i NATO w Europie(co jest de facto zgodą USA na powrót Rosji do dawnej strefy wpływów ZSRR(to z tego wynikała ta euforia mediów i polityków rządowych po 10 kwietnia do polityki miłości z Rosją, palenia lampek na grobach sowieckich żołnierzy, do odsłaniania pomnika sowieckich najeźdźców z 1920 roku w Ossowie).
Innym pociągnięciem USA w zamian za poparcie interesów USA przez Rosję była rezygnacja z tarczy antyrakietowej w Polsce(co wiąże się ze strefami bezpieczeństwa), a także podpisanie jednostronnie korzystnego dla Rosji Układu START II w dniu 8.04.2010 roku w Pradze(na którą to uroczystość zaproszono Tuska, choć to Prezydent Kaczyński, jako zwierzchnik Sił Zbrojnych, powinien w Pradze reprezentować Polskę).

Władze polskie reprezentowane przez rzad D.Tuska uznały, że racją stanu Polski jest podporządkowanie się tym interesom mocarstw europejskich, Rosji i USA i włączyły się aktywnie do realizacji tego scenariusza.
Na drodze tych planów stał śp. Prezydent L. Kaczyński ze swoją polityką wschodnią.
Wytłumaczeniem zachowania ludzi z władz Polski(bo to nie tylko rząd, ale Marszałek Sejmu, posłowie senatorowie, wysocy urzędnicy, prokuratura, sądy) może być fakt, że ludzie ci realizowali politykę państwa polskiego, wynikającą z ich roli w charakterze reprezentantów Polski.Realizowali rację stanu Polski, wytyczoną przez Tuska.

Otóż, dla zorientowanych w realiach politycznych naszego regionu(UE, Europa Środkowo Wschodnia i Rosja), nie powinna być nieznana sytuacja,że obecne władze Polski działają w ramach dwóch orientacji politycznych.
Pierwszą jest "partia pruska", reprezentowana przez Tuska i jego zaplecze w postaci PO, a drugą jest "partia ruska", reprezentowana przez Komorowskiego i jego obecne zaplecze z dawnej UW oraz nowo budowany RPP jako ramię parlamentarne, wspierane częściowo(bo jest między nimi rywalizacja) przez SLD, a także mniej widowiskowo przez PSL.
Od 2009 roku, od rozpoczęcia urzędowania Obamy, nastąpił taki splot okoliczności w polityce światowej, który miał bezpośrednie przełożenie na sytuację w naszym regionie(Europa i Rosja)w tym w Polsce, że dla rządzących w IIIRP przypadła rola realizacji interesów USA, NATO, Rosji i UE(głównie Niemiec i Francji), które były sprzeczne z polityką zagraniczną śp. Prezydenta L. Kaczyńskiego, a zwłaszcza z polityką wschodnią, stojącą na drodze realizacji polityki i interesów strategicznych partnerów, czyli Rosji i Niemiec.

Bez takiego szerokiego spojrzenia na tragedię smoleńską, spojrzenia z punktu widzenia interesów(bo w polityce decydują prawie wyłącznie interesy państw - Churchill twierdził, że Anglia nie ma przyjaciół, ma tylko interesy, i dobrze by było, by Polacy przyjęli tę prawdę do serc i sumień, a pozbyli się myślenia sentymentalnego o przyjaźniach państw, o sojuszach z przyjaźni,bo wtedy możliwe będzie u nich myślenie racjonalne i skuteczne działania)nie będzie skutecznego działania w naszym własnym, Polaków interesie.
Z przykrością stwierdzam, że ten mój punkt widzenia, zarysowany powyżej,nie jest rozumiany właściwie, a nawet odczuwam, że jest traktowany jako prowokacja(to się w głowie nie mieści, że mielibyśmy do czynienia ze zdradą sojuszników, z którymi i w których interesie uczestniczymy w wojnach na odległych od Polski regionach świata?).
A ja mam na to odpowiedź: dla Polaków z opcji prawicowo konserwatywnej i narodowej jest to zdrada, ale dla partii ruskiej i partii pruskiej, jest to realizacja interesów III RP, takich jak je widzą reprezentanci tych partii, trzymający władzę w Polsce, na czele z Tuskiem i Komorowskim.
Stąd ich udział w spisku i zamachu na rzecz realizacji tej polityki(a śmierć Prezydenta i reszty delegacji, była tylko koniecznym kosztem, jak to na wojnie- bo polityka, to inny rodzaj prowadzenia wojny, jak mawiał Carl Phillip Gottlieb von Clausewitz: "Wojna jest jedynie kontynuacją polityki innymi środkami.")
Śp. Prezydent prowadził jedynie słuszną w ww okolicznościach globalnych, politykę niepodległej Polski, budując obóz państw Europy Środkowo Wschodniej, który mógłby powstrzymać niebezpieczny dla istnienia suwerennej Polski rozwój wydarzeń(zgniecenia w obliczu zbliżających się do siebie kół walca)i który umożliwiałby realizację naszych państwowych i narodowych interesów w ramach UE(tylko silni się liczą), ale nie ustrzegł się błędów(okazywanie nadmiernego zaufania do rządu Tuska, niedostateczna ochrona osobista i być może obecność "kretów" w Jego Kancelarii.Nie rozpoznał właściwie(a zwłaszcza jego zaplecze polityczne i najbliższe otoczenie współpracowników)przewrotnej gry rządu Tuska z Putinem i A.Merkel, a także gry interesów wielkich mocarstw(słabe merytoryczne zaplecze w jego otoczeniu).

Polecam najnowszą rozmowę na ten temat z Grzegorzem Braunem, reżyserem głośnych filmów dokumentalnych, który też w podobny sposób ocenia przyczyny zamachu.

//www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=u8CBQsQ65os#

KOMENTARZE

 • czyli autorze ...rosja jest wielka ,rosja
  jest potężna ,rosja może jankesów w 30 min...i takie tam bzdury propagandowe w większosci ,a do nas POLAKÓW ...TAK ...wykonaliśmy skuteczny zamach na Kaczyńskiego i jego polityczne otoczenie bo nam przeszkadzał w realizowaniu naszej ideologicznej linii...i tylko tyle ...
 • @val 20:27:10
  To jest opis układu geopolitycznego, w dużej mierze dobry opis.
  Musimy to brać pod uwagę i się nie obrażać na fakty.
  Raczej wyciągać z tych faktów wnioski na przyszłość.
 • @janwia 20:52:41
  Kaczyński nalezy do Grupy Windsor. Właśnie śledzę trop Merowingów, Windsorów, plemię biblijne Dana oraz dziwne organzizacje działające w Polsce. Grupa Windsor jest sponsorowana przez zachodnie organizacje, taki jak HERITAGE FOUNDATION, wpływowy i opiniotwórczy amerykański instytut badań politycznych o konserwatywnej orientacji, bliski republikańskiemu establishmentowi.

  Fundacja wywiera decydujący wpyw na globalną politykę USA

  Fundacja opublikowała liczący 33 strony szczegółowy projekt działań w sferze polityki zagranicznej USA. Projekt był adresowany do prezydenta, kół politycznych i opiniotwórczych, a nosił tytuł "Jak uczynić świat bezpiecznym dla Ameryki". To co uderza przy lekturze tej publikacji, to absolutnie dominująca pozycja państwa Izrael. Bezpieczeństwo Izraela dyktuje politykę Stanów Zjednoczonych we wszystkich częściach globu.
 • @katerina404 21:55:01
  bezpieczeństwo USA dyktuje dolar jak waluta rezerwowa reszty świata.
 • RUSKA AGENTURA PRÓBUJE ZASTRASZYĆ GŁOSZĄCYCH PRAWDĘ O ZAMACHU NIBY-MOCARSTWOWOŚCIĄ RASSIJI
  val:
  "...czyli autorze ...rosja jest wielka ,rosja
  jest potężna ,rosja może jankesów w 30 min...i takie tam bzdury
  propagandowe w większosci ,a do nas POLAKÓW ...TAK ...wykonaliśmy
  skuteczny zamach na Kaczyńskiego i jego polityczne otoczenie bo
  nam przeszkadzał w realizowaniu naszej ideologicznej linii...
  i tylko tyle ..."
  ==========================================

  Bardzo dobrze zauważone !

  Ruska agenturalna propaganda dokonuje obecnie zwrotu przez rufę :)!

  Nie broni już ruskich, łgarskich i oszczerczych "wyjaśnień katastrofy"

  - za pomocą których opluwa w światowych mediach Polskiego

  Prezydenta, Dowódcy Polskich Sił Zbrojnych i Polskich Pilotów - ale

  próbuje uzurpować sobie prawo do takich właśnie bandyckich aktów

  jak zamach z tytułu niby bycia super-mocarstwem (dziadowskim ale

  mocarstwem :).

  Cała sfora rosyjskich agentów na NE (m.in. katerina404) uderza teraz

  nachalnie właśnie w te tony - mocarstwowość rassiji - , oraz

  jak zwykle straszeniem Polsków niby-niebezpieczeństwem globalizmu

  (NWO, usa, żydzi itd.), podczas gdy faktycznym śmiertelnym

  zagrożeniem dla Polski jest "Lokalizm" (bandycka rassija i

  hegemonistyczne niemcy) .
 • @Zbigniew-Grzymski 00:34:41
  Albo Pan jest tak ślepy i głuchy, albo to celowe działanie. Jak słyszę Ruska agentura, to mnie pusty śmiech ogarnia. Już coraz mniej ludzi się na te brednie nabiera. Ale cóż widzę, ze ma Pan swoje do ugrania i swoją rolę do odegrania. Pan będzie pisał swoje, a ja swoje i nie ulegnę, bo tylko prawda nas wyzwoli. Te bajeczki o ruskiej agenturze stały się już obrzydliwe do rzygania. Ale głupich nie sieją sami się rodzą.
 • @Zbigniew-Grzymski 00:34:41
  Rozwiedka, ruska agentura i Pani Anodina i tak wkółko, a groszek cichutko zamiast mozgu o ścianki główki sie obija.
 • @katerina404 00:42:10
  a niby dlaczego nie ruska? Właśnie oni są najbardziej podejrzani i oni-sowieciarze a'la Putin, na katastrofie najbardziej zyskali. Nikt, podkreślam to z całą mocą ,nikt oprócz nich i bydła z WSI, na śmierci tych ludzi tak nie zyskał. Teraz można upadlać Polskę do woli-co czynią kondonkowcy nieomal codziennie. W to upadlanie Polski wpisują się głosy blogierskich szumowin. Towariszczka Katerina też żywcem z tego łajna się wyłania.
 • @antykrytyka 08:06:12
  Wy naprawdę jesteście tacy durni, czy tylko udajecie.

  Po pierwsze komunizm w krajch bloku wschodniego nie upadł nigdy, a już szczególnie po kanciastym stole.

  W Rosji tak samo

  Pod płaszczykiem demokracji, komuna kwitnie już nawet w Ameryce

  Komunizm od początku był sterowany z zachodu

  Wszystkie rządy są sterowane z zachodu

  Jest plan utworzenia jednego rządu

  Od początku Rosja miała w tych planach grać dużą rolę.

  Jednocześnie pozwalają Putinowi trzymać nas za morde, aby mógł spokojnie utworzyc strefę Euroatlantycką, czyli większy moloch, aby coraz bardziej centralizować władzę

  Ale jednocześnie jest pilnowany, aby się za bardzo nie robestwił i żeby nie zachcuiało mu się odudowywać potęgi Rosji.

  W tych geopolitycznych planch banksterskich elit powiązanych z rodami arystokratycznymi i kościołem, nie ma miejsca na państwa narodowe, a już tym bardziej mocarstwa

  Hegemonia jest w ręku Rzymu, Merowingów francuskich i agielskiej rodziny królewskiej

  A Wy ciągle jeszcze komunizm utożsamiacie z Rosją

  Tam też tak jak w Polsce działa zachodnia agentura, która od ponad 60 lat niszczy Rosję. Rosja jest zniewolona i może sobie pozwolić tylko na takie rządzenie u nas, na jakie im pozwalają mocodawcy.

  Kaczyński stał się dla wszystkich stron niewygodny, bo poprzez jawną nienawiść do Rosji, psuł globalistom ich plany. Po prostu według nich za bardzo wyszedł przed karetę, jak to się mówi
 • I myślę dlatego zginął
  Bo tak się orientował we wspólczesnej geopolityce, jak i Wy. Wiedział, że gdzieś dzwonią, tylko nie wiedział w którym kościele.

  Oj będzie bolało jak któregoś dnia oczy Wam się szeroko otworzą, bo na razie macie oczy szeroko zamknięte.

  Geopolityka dla Was to czarna magia, a ogranicza się jedynie do Rosji, Niemiec i Polski. I tak powielacie odwieczne stereotypowe opinie. Na dochodzeniowego śledczego byście się marniutko nadawali.

  To tak jak w tym kawale o Komorowskim i Tusku.

  Komorowski gościł u królowej angielskiej i zaptał ją podczas wizyty, jak ona to robi, że tak trzyma naród za mordę. A ona na to, ze otacza się inteligentnymi ludźmi i aby mu to udowodnić zadzwonił do Camerona i zadała mu pytanie

  "Twoja matka ma dziecko i Twój ojciec ma dziecko, ale to nie jest ani twój brat ani siostra. To kim jest to dziecko?

  - To ja odpowiada Cameron

  A Komorowski wrócił do Polski i chciał przetestować Tuska i zadał mu identyczne pytanie. Tusk głowił się, głowił, w końcu zwołał konsylium, ale nikt nie wiedział.

  Postanowił więc zadzwonić do Kaczyńskiego. Pomyślał-on kończył prawo, pewnie będzie wiedział i zadał to pytanie Kaczyńskiemu

  -Kaczyński od razu mu odpowiedział, ze tym dzieckiem jest w tym wypadku on sam

  Zadowolony Tusk leci do Komorowskiego i mówi mu, że już zna odpowiedź na jego pytanie i że tym dzieckiem jest Kaczyński

  A Komorowski odpowiada - A skąd, tym dzieckiem jest Cameron.

  I Wy tu występujecie w roli Komorowskiego i Tuska. Takie jest Wasze zawężone myślenie.
 • @katerina404 12:28:23
  Przepraszam napisałam, że Putin tworzy strefę Euroatlantycka, a miałam na mysli strefę Euroazjatycką.
 • Polecam przeczytać
  Chociażby na Nowym Ekranie, myśli ludzi, którzy nie ugrzęzli w propagandowej papce o rozwiedce, chociażby ten:

  http://jaron.nowyekran.pl/post/58851,partie-monarchistyczne-tradycja-nacjonalizm-czy-sposob-na-byt-polityczny

  Włączyć sobie obie półkule mózgu przy czytaniu, bo tekst zmusza do myślenia, w przeciwieństwie do rozwiedki, która dla wszystkich lemingów i płatnych naganiaczy bezmyślnego bydła jest oczywista.
 • Rząd polski też w tej zbrodni uczestniczył
  i wespól zespół z pozytecznymi dla systemu Rosjanami wykończył ekipęKaczyńskiego i jego samego.

  Dlatego pora, aby o tym głośno mówić, a najlepiej, jak rząd się przyzna i poda się do dymisji.
 • Samozwańczy oligarchowie
  Pozbyli się w brutalny sposób jedynych w Polsce myślących ludzi w każdej dziedzinie. Misternie wykonali swój plan. Niestety, albo na szczęście popełnili przy tym mnóstwo błędów już na starcie w obszarze informacyjnym, bo mieli liczne wpadki w wypowiedziach, nawet na antenie telewizyjnej. Potem dalsze dochodzenie Internautów tylko potwierdzało udział strony rządzącej w tym spisku na życie naszych obywateli.

  To najgorszy rodzaj zbrodni, zbrodni, po pierwsze zorganizowanej i przemyślanej, zbrodni z premedytacją dla osiągnięcia określonych celów strategicznych, zbrodni wykonanej na zlecenie i niejako na korzyść wrogów narodu, zbrodni, która umoczyła państwo polskie w bagnie, zbrodni zdradzieckiej dokonanej przez antypolaków, dla których polskość to nienormalność.

  Powinniśmy zatem, niezależnie od osobistych sympatii, czy antypatii do osoby Kaczyńskiego, wszyscy zgodnie dążyć do publicznego ujawnienia kulis tej potwornej zbrodni i do osądzenia tych ludzi, którzy nie mają w sobie za grosz ogłady, sumienia, moralności, prawdy, czyli ogólnie są zaprzeczeniem człowieczeństwa.

  Dlatego potrzeba jawności dochodzenia i gloryfikowania na każdym kroku prawdy, jako wartości nadrzędnej, gdyż każde kłamstwo staje się wcześniej, czy później, przyczynkiem do zbrodni.

  Nie może być w cywilizowanym świecie sytuacji, gdzie niejawne posiedzenia i ustalenia leżą w gestii garstki psychopatów i morderców.

  Trzeba tych drani pogonić jak jadalej od Polski. I nie ma tu znaczenia, kto ma jakie pochodzenie. Liczą sie jedynie fakty, a ludzi należy dzielić na prawych i prawdomównych oraz na zakłamane do szpiku kości kanalie.
 • @katerina404 10:58:08
  no ,nareszcie już ktoś coś mądrego napisał,tak samo jak my wszyscy Rosjanie sa oszukiwani ,u nas TUSK a tam PUTIN który tak samo jak nasz ryży rozwala Rosję ,tam rosyjscy patrioci juz to dostrzegają i próbują przeciwdziałać...
 • Macie tu specjaliści od geopolityki
  Specjalisci za dychę, a i tyle bym za Was nie zapłaciła

  http://www.youtube.com/watch?v=lhtlBHqF36o
 • Komunizm
  “Komunizm nie jest (i nigdy nie był) tworem mas służącym pokonaniu Elity Bankowej, ale raczej tworem Elity Bankowej służącym pokonaniu i zniewoleniu ludzkości”.

  Anthony J. Hilder

  w 1949, wnuk Jacoba Schiffa – John Schiff mawiał że Jacob Schiff zainwestował w Rewolucję Radziecką “około 20 milionów dolarów”. (Kolumna “Cholly Knickerbocker” w “New York Journal American” z 3 lutego 1949). Te 20 milionów dolarów w dzisiejszych pieniądzach stanowi przynajmniej 400 milionów dolarów!

  Z Wikipedii:
  Sutton studiował na uniwersytetach w Londynie, Goetingen i Stanowym Kalifornijskim, i otrzymał tytuł doktorski na Uniwersytecie Southampton. Był wykładowcą ekonomii na Uniwersytecie Stanu Kalifornia (CSU-LA) w Los Angeles i pracował naukowo w Hoover Institution na Uniwersytecie Stamford (1968-1973).

  Podczas pracy w Hoover Institution napisał 3 tomową pracę twierdząc, że Zachod grał od samego początku główną rolę w rozwoju technologicznym i produkcyjnym Związku Radzieckiego.

  Sutton twierdził, że radziecka baza produkcyjna i technologiczna – uzbrajająca Viet Cong w tym czasie – była tworem amerykańskich korporacji i opłacana głównie przez amerykańskich podatników.

  Huty i walcownie, fabryka samochodów GAZ – “filia” Forda we wschodniej Rosji – i wiele innych przedsiębiorstw były, według Suttona, zbudowane z techniczną pomocą U.S.A. i amerykańskich korporacji.

  Twierdził że opanowanie przez Sowietów technologii MIRV było możliwe dzięki otrzymaniu amerykańskich maszyn do super-precyzyjnej produkcji łożysk kulkowych niezbędnych do masowej budowy pocisków rakietowych MIRV (wielogłowicowe transkontynentalne rakiety balistyczne).

  W 1973 roku skondensowana wersja jego 3 tomowej pracy pojawiła się na półkach księgarskich pod tytułem “Samobójstwo narodowe: pomoc wojskowa Związkowi Radzieckiemu”, i Sutton został wyrzucony z pracy w Hoover Institution.

  Profesor Richard Pipes z Harwardu stwierdził w swojej książce “Survival Is Not Enough:

  Soviet Realities and America’s Future” (Simon&Schuster; 1984):

  “W swym 3 tomowym szczegółowym opracowaniu sowieckich zakupów zachodniego sprzętu i technologii…..Sutton prezentuje wnioski niewygodne dla wielu businesmanów i ekonomistów. Z tego powodu jego praca ma tendencje do bycia spychaną na bok jako “extremistyczną” albo, częściej, po prostu ignorowana”.
 • Ocena sytuacji na świecie
  http://www.youtube.com/watch?v=r5XP1u71rp4

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31