Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
215 postów 2746 komentarzy

Tylko prawda jest ciekawa

35stan - mgr inż.inżynier urządzeń sanitarnych, projektant. Obserwuję, analizuję i wyciągam wnioski. Jeśli piszę, to o konkretach i faktach,lanie wody czy bicie piany mnie nie interesuje, choć zjawiska te nie są mi obce.

Czas na emeryturę, Panie Jarosławie Kaczyński!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jarosławie Kaczyński, pora na emeryturę, Pan już nie rozumie geopolityki XXI wieku, albo działa ubezwłasnowolniony przez całe "kretowisko", by nawiązać do opinii Pani dr B. Fedyszak-Radziejowskiej.

 

 

Łapię się za głowę, gdy czytam to, co czyni Jarosław Kaczyński.
To działanie na korzyść Rosji i jej polityki w ramach resetu z USA.
Błogosławieństwo USA dla projektu Putina, budowy Unii Eurazjatyckiej wespół z Niemcami i Francją, jest dla uważnego obserwatora oczywistą oczywistością.
Celem Rosji Putina w grze na szczytach polityki światowej, jest odbudowa pozycji Rosji po okresie "największej tragedii XX wieku, jaką był rozpad ZSRR" i powrót do pozycji supermocarstwa podobnego do okresu "zimnej wojny".
Kwestie sporne dotyczą tylko zakresu terytorialnego strefy wpływów(stref bezpieczeństwa) NATO i Rosji.
Temat ten jest obecnie najgorętszym tematem w stosunkach USA-Rosja. Temu problemowi poświęcona jest konferencja bezpieczeństwa w Moskwie.Temu będzie poświęcony szczyt NATO w Chicago w przyszłym miesiącu.
Ellen Tauscher (amerykańska podsekretarz stanu do spraw kontroli zbrojeń), przyleciała do Moskwy na dwudniową konferencję, poświęconą systemom obrony przeciwrakietowej.
Powiedziała ona, że Stany Zjednoczone są gotowe dać Rosji gwarancje bezpieczeństwa w związku z budową w Europie tarczy antyrakietowej.
Jeśli takie gwarancje Rosja uzyska od USA, to będzie oznaczać, że USA są gotowe przystać na taki podział stref bezpieczeństwa w Europie, jaki postuluje Rosja.
W związku z tym, prawdziwy polityk, za którego uważać się chce J.Kaczyński, powinien wiedzieć, że osiągnięcie przez Rosję zakładanego celu, powrotu do roli supermocarstwa globalnego, siedzącego przy stole z USA, a w nieodległym czasie i z Chinami, wymaga tego, by Ukraina była w rosyjskiej strefie wpływów i Rosja tej sprawy nie odpuści.
Przyłączanie się J.Kaczyńskiego do bojkotu Euro 2012 na Ukrainie, forsowanego przez Niemcy, jest de facto popieraniem Rosji(wpychaniem Ukrainy w ręce Rosji). Niemcy, "strategiczny sojusznik" Rosji w projekcie budowy Unii Eurazjatyckiej od Atlantyku po Pacyfik, pod przywództwem Rosji i Niemiec, zapewne już dawno uzgodniły swe strefy wpływów w Europie Środkowo-Wschodniej i zgodziły się(bo tak to wynika z logiki geopolitycznej rozpatrywanej z długiej perspektywy czasowej), że Ukraina będzie w strefie rosyjskiej.
Niemcy , stręcząc Europie bojkot ME na Ukrainie, działają w interesie swego "strategicznego partnera", ale przeciw interesowi Polski rozumianemu tak, jak to rozumiał brat J.Kaczyńskiego,śp. Prezydent L. Kaczyński i realizował prowadząc swoją politykę wschodnią(Ukraina poza rosyjską strefą wpływów, w sojuszu państw Europy Środkowo - wschodniej, z Polską jako liderem.
Ta polityka była sprzeczna z interesami Rosji i Niemiec i dlatego musiał zginąć.
Szkoda, że Jego Brat tego nie pojmuje, albo ktoś nim manipuluje.
Podobnie było w przeszłości, gdy w aferze z pandemią świńskiej grypy popierał grandziarzy z WHO, którzy wespół z koncernami farmaceutycznymi rabowały kraje Zachodu, wpychając im za grube miliardy dolarów szczepionki na nieistniejącą pandemię świńskiej grypy, zadeklarowanej przez przestępców z WHO.
W przeszłości pokazał również jak  mylne  ma wyobrażenie na temat intencji USA, NATO i UE(Niemcy, Francja) w sprawie tragedii smoleńskiej.
Deklarował i deklaruje ciągle wiarę w dobre intencje tych "sojuszników", choć prawie gołym okiem widać, że byli oni w spisku z Rosją i rządem polskim, którego efektem był zamach smoleński.
Odrzucenie wniosku w tej sprawie w PE nic go nie nauczyło, podobnie jak losy projektu rezolucji senatora Kinga złożonego w Kongresie USA.
W czasie kryzysu libijskiego nakłaniał rząd Tuska, by Polska wzięła udział w wojnie przeciwko Libii.
Nie pojmował tego, dlaczego Tusk nie przyłączył się do Francji, UK, Włoch w interwencji w Libii.
Tusk nie przyłączył się Panie Jarosławie Kaczyński, dlatego, że nie było to w interesie Niemiec(Niemcy nie wzięły udziału w interwencji w Libii), a Tuska rolą jest realizacja interesów Niemiec!!!!!!!!
Jarosławie Kaczyński, pora na emeryturę, Pan już nie rozumie geopolityki XXI wieku, albo działa ubezwłasnowolniony przez całe "kretowisko", by nawiązać do opinii Pani dr B. Fedyszak-Radziejowskiej.

 

KOMENTARZE

 • NIE WYSZŁO Z KATYNIEM ANI Z CYBĄ WIĘC WSIO-POLSZEWIA MARZY O EMERYTURZE DLA KACZYŃSKIEGO :)))
  35stan:
  "Jarosławie Kaczyński, pora na emeryturę, Pan już nie rozumie geopolityki XXI wieku, albo działa ubezwłasnowolniony przez całe "kretowisko", by nawiązać do opinii Pani dr B. Fedyszak-Radziejowskiej.

  Łapię się za głowę, gdy czytam to, co czyni Jarosław Kaczyński.
  To działanie na korzyść Rosji i jej polityki w ramach resetu z USA.
  Błogosławieństwo USA dla projektu Putina, budowy Unii Eurazjatyckiej wespół z Niemcami i Francją, jest dla uważnego obserwatora oczywistą oczywistością."
  ========================================

  JAK WIDAĆ ROSYJSKA AGENTURA WYCHODZI ZE SKÓRY !:))

  CZYLI DIABEŁ UBRAŁ SIĘ W ORNATY I NA MSZĘ DZWONI :)))))

  NIE WYSZŁO Z KATYNIEM ANI Z CYBĄ WIĘC WSIO-POLSZEWIA

  MARZY O EMERYTURZE DLA KACZYŃSKIEGO :)))
 • emerytura
  Politycy tak naprawdę dojrzewają po 70. Kaczor ma jeszcze czas. A i tak jest polskim politykiem największego formatu.

  Pozdrawiam,
 • @Zbigniew-Grzymski 18:08:33
  Jesteś zakutym łbem, do którego nie trafia już nic poza wklepanymi formułkami i stereotypami, a przy tym ograniczonym do stosowania wyświechtanych epitetów.

  Zacytowałeś fragment mojego postu, i zamiast merytorycznej polemiki na argumenty, dałeś popis swojej rynsztokowej mowy.
  Ty nawet nie jesteś w stanie zrozumieć swojej tępoty.
  Tylko na to cię stać.
 • @Autor
  "Jarosławie Kaczyński, pora na emeryturę, Pan już nie rozumie geopolityki XXI wieku, albo działa ubezwłasnowolniony przez całe "kretowisko"

  Kretowisko zadziałało, bo takiej decyzji nie podejmuje się jednoosobowo, ale czy siła doradców byłaby aż tak duża? Może doszedł czynnik X? Napisze u nim pod artykułem ŁŁ. Wielki błąd PiS, spadną im szanse na dobry wynik wyborczy gdyby wybory były jesienią, czy wiosną za rok. Będzie to pamiętane jeszcze długie lata. I po co były te umizgi do kibiców, szlak trafił cały ten kapitał. Palikot ich przygarnie, przytuli.
 • @35stan 18:30:29
  Grzymski już pana zdekonspirował, on wie swoje. :)))
 • @Marek Kajdas 18:38:27
  Palikot przytuli kibiców? Dlaczego panowie uważają, że kibice to bezrozumne istoty, które nie potrafią myśleć samodzielnie, że to są ludzie, którzy działają jak stado baranów?

  To oni reaktywują ruch narodowy w Polsce i zapewniam szanownych panów nie zamierzają głosować ani na PiS, ani na PO, ani tym bardziej na palikociarnię, żeby to zrozumieć trzeba choć raz wybrać się na jakąś demonstrację narodową lub nacjonalistyczną organizowaną przez polskich narodowców. :)
 • @Marek Kajdas 18:38:27
  To występowanie J.K. przed szereg , sugeruje robotę celową jego otoczenia(nawet R.Czarnecki się nie zorientował w grze i popełnił tekst krytyczny wobec szefa).
  Od dłuższego czasu dochodziły do mnie opinie, ze J.K. jest tak szczelnie odizolowany od realiów życia, i że mógł ulec najbliższemu otoczeniu, w którym mogą być"krety", jak zauważyła dr.B. F-R.
  Jego niespodziewane wolty w zachowaniu mogłyby to potwierdzać.
  W sprawie Lipińskiego(wg G.Brauna- "układ wrocławski" z Dolnego Śląska), Kaczyński deklarował pełne zaufanie, ale przecież idealny "kret" musi wzbudzać bezgraniczne zaufanie podkopywanego, nie może wzbudzić u Kaczyńskiego najmniejszych wątpliwości.
  Na spotkania J.K. z wyborcami jest pełna selekcja pytań jakie z sali mogą być mu zadane(poprzez system karteczek filtrowanych przez otoczenie, decydujące za Niego o tym, na które pytania J.K. może odpowiadać, a na które nie może.
 • Janukowycz
  Janukowycz to kundelek putina. Trudno wymagać od recydywisty, aby był praworządny. No i ma wzór do naśladowania na kremlu.
 • DO POLAKÓW-PATRIOTÓW - OCEŃCIE SAMI ROSYJSKĄ "MERYTORYKĘ" !:)
  @Zbigniew-Grzymski 18:08:33
  Jesteś zakutym łbem, do którego nie trafia już nic poza wklepanymi formułkami i stereotypami, a przy tym ograniczonym do stosowania wyświechtanych epitetów.

  Zacytowałeś fragment mojego postu, i zamiast merytorycznej polemiki na argumenty, dałeś popis swojej rynsztokowej mowy.
  Ty nawet nie jesteś w stanie zrozumieć swojej tępoty.
  Tylko na to cię stać.
  ==================================

  Nie karmię kacapskiej agentury :)) więc pozostawiam

  powyższe bolszewickie obelgi (które dla Polaka są tylko dowodem

  rosyjskiej frustracji na Polski Patriotyzm) bez komentarza :))
 • @Zbigniew-Grzymski 20:06:50
  Witam. Jak widać 35stan uważa,. ze tylko on ma rację a inni powinni spadać!!! Komentarz dla niego i innych lemingów: ST.LEM:" DOPÓKI NIE WSZEDŁEM DO INTERNETU, NIE WIEDZIAŁEM, ŻE W POLSCE JEST TYLU IDIOTÓW!!! DOBRE, NIEEEEEEEE??? Ten "krytyk J. Kaczynskiego nie jest godzien czyśćić Mu butów i sam się wyślij na emeryturę w/g kretyna z Londonu i Ryżego Matoła z Kaszub!!!
 • @zibi 20:20:28
  zibi:
  "@Zbigniew-Grzymski 20:06:50
  Witam. Jak widać 35stan uważa,. ze tylko on ma rację a inni powinni spadać!!! Komentarz dla niego i innych lemingów: ST.LEM:" DOPÓKI NIE WSZEDŁEM DO INTERNETU, NIE WIEDZIAŁEM, ŻE W POLSCE JEST TYLU IDIOTÓW!!! DOBRE, NIEEEEEEEE??? Ten "krytyk J. Kaczynskiego nie jest godzien czyśćić Mu butów i sam się wyślij na emeryturę w/g kretyna z Londonu i Ryżego Matoła z Kaszub!!!"
  ====================================

  Jestem tego samego zdania !

  Pozdrawiam
 • @Paweł Tonderski 18:42:51
  Kibice to jednak nie jest monolit, ale przekrój społeczeństwa. Owszem są tam narodowcy, patrioci, ale jaki to procent? Nie mam pojęcia, może więcej niż sądzimy, ale na pewno mniej niż połowa. Czy wśród kibiców nie ma wyborców PO, SLD, PSL, Palikota i ignorantów-anarchistów którym wydaje się że głosowanie nie ma żadnego znaczenia? Nie ma znaczenia powiedzmy na europosłów, dlatego ostatnie wybory do PE olałem.

  A na co, na kogo będą głosować narodowcy jeżeli tacy jak my nie założą ruchu obywatelskiego w który będą się mogli włączyć bez "umoczenia" swoich szyldów bezpośrednio w politykę? Takie organizacje jak MW, ONR i zapewne inne z wyjątkiem może NOP odżegnują się od startu wyborczego. LPR bardzo rozczarował, są liczne przykłady na to iż wielu działaczy LPR, MW przeszło do PO, w okolice PO. Nie powinno tak się stać, takie krety michnikowszczyzny w ruchu narodowym są uderzeniem w fundament ruchu. Straszne.

  Zapraszam narodowców do naszej Konfederacji. Będziemy tworzyć ruch obywatelski poczynając od blogerów, internautów.
 • na kacapskich agentach to już nawet Niemcy
  się poznali...GRZEGORZ ZORBAS znany politolog kilka minut temu w tvn24 powiedział głośno ze KACZYŃSKI dostał informację z samej wierchuszki UNII o rozszerzeniu nacisku na UKRAINĘ ...i wykorzystał to doskonale ,a patrzcie TUSK nic nie wiedział...i jak się wkrotce okazało to sam strzelil sobie potęznego samobója...teraz nawet komisarz UNII LEWANDOWSKI jest za bojkotem a przeciw TUSKOWI ...kurna ale się probiło...TUSK JEST SKOŃCZONY...!!!
 • Po pierwsze -
  Kaczyński nie rządzi i może sobie pozwolić na to i owo.
  Po drugie - jak można działać na korzyść Rosji szkodząc jej przyjaciołom? Wszak janukowycz się do nich zalicza.
  Po trzecie - nikt janukowycza w łapy putina nie wpycha bo on już tam jest i milczenie a nawet poparcie go tego nie zmieni.
  Wszak wróg mojego wroga jest moim przyjacielem.
 • JAK RZEKOMO KACZYNSKI I NIEMCY DZIALAJA NA KORZYSC ROSJI?
  @ 35stan

  Panie 35stanie, twierdzi pan: "Łapię się za głowę, gdy czytam to, co czyni Jarosław Kaczyński. To działanie na korzyść Rosji i jej polityki w ramach resetu z USA ... Przyłączanie się J.Kaczyńskiego do bojkotu Euro 2012 na Ukrainie, forsowanego przez Niemcy, jest de facto popieraniem Rosji(wpychaniem Ukrainy w ręce Rosji) ... Niemcy , stręcząc Europie bojkot ME na Ukrainie, działają w interesie swego "strategicznego partnera", ale przeciw interesowi Polski ..."

  Panie 35stanie, w jaki konkretnie sposob Kaczynski rzekomo dziala na korzysc Rosji i jej polityki w ramach resetu z USA? Czy opowiadajac sie za bojkotem meczow na Ukrainie i naciskami na rzad ukrainski w zwiazku ze sprawa Tymoszenko? Jesli tak, to w jaki sposob popierajac ten bojkot i naciski Kaczynski rzekomo dziala na korzysc Rosji? A w jaki sposob popierajac bojkot Euro na Ukrainie Niemcy "wpychaja Ukraine w rece Rosji"i dzialaja w jej interesie? Czy ma pan na mysli, ze ten niemiecki bojkot moze spowodowac, ze Ukraina zostanie przylaczona do Rosji? Konkretnie jak?

  Czy Tymoszenko, ktora popieraja Kaczynski i Niemcy, nie jest pro-UE i pro-NATO? Czy rzad ukrainski i prezydent Janukowycz, przeciwko ktorym wystepuja Kaczynski i Niemcy, nie sa pro-rosyjscy? Jesli tak, w jaki sposob popierajac pro-europejska i pronatowska Tymoszenko, i dzialajac przeciwko pro-rosyjskiemu rzadowi ukrainskiemu i prezydentowi, Kaczynski i Niemcy rzekomo dzialaja na korzysc Rosji?
 • @pocztax 21:09:18
  Bardzo dobre uwagi. Widze, ze zna pan sytuacje polityczna na Ukrainie. Wydaje sie, ze wielu tu piszacych - wlaczajac pana 35stana - nie zna tej sytuacji.

  Tak, Janukowycz, jego Partia Regionow, zwiazany z nia obecny rzad ukrainski, sa pro-moskiewscy. Zas Tymoszenko jest pro-europejska (czyli w istocie pro-niemiecka, jak w ogole, wydaje sie, wielu nacjonalistow ukrainskich) i pro-NATO, a zarazem nastawiona na nieantagonizowanie Rosji. Swieta ona nie jest (np. interesy z przestepczym premierem Lazarenka), ale czy nie lepsza do popierania przez Polske niz Janukowycz?

  Gdyby 35stan rzeczywiscie mial na uwadze interes Polski, popieralby oswiadczenie Kaczynskiego, czyz nie tak? Ale nie popiera, bo wydal je znienawidzony "Kaczor," prawda?
  :)
 • Talmudyczna miara PISu to:
  jedna żydówka >> 80 000 000 Ukraińców
  Szczęść Boże wszystkim PISowcom

  P.S. Tak nawiasem, to nie słyszałem aby sugerowano jakieś uchybienia Sądowi orzekającemu w sprawie Tymoszenko.
 • @Szpanka 18:13:43
  "Politycy tak naprawdę dojrzewają po 70"
  - no z tym to można polemizować ;) :D

  "Kaczor ...... i tak jest polskim politykiem największego formatu."
  - chyba proporcji własnego ego do wzrostu
 • @pocztax 21:09:18
  "Po trzecie - nikt janukowycza w łapy putina nie wpycha bo on już tam jest i milczenie a nawet poparcie go tego nie zmieni."

  Proszę czytać ze zrozumieniem to, co napisałem na temat gry Rosji Putina z Niemcami Merkel.
  Rosja i Niemcy i Francja grają w jednej drużynie(realizują projekt Unii Eurazjatyckiej od Atlantyku do Pacyfiku) i świetnie się dogadują w ramach funkcjonującej osi Paryż-Berlin -Moskwa. Realizują wspólne przedsięwzięcia w wielu obszarach: gospodarczych(np.energetyka, surowce), w transporcie( plany budowy szybkiej kolei na poduszce magnetycznej Berlin-Warszawa -Moskwa, mającej być strategicznie ważnym elementem przerzucania z Europy wojska i uzbrojenia na wypadek konfliktu Rosja -Chiny), wojskowych(np.firma niemiecka buduje obiekt wojskowy w Rosji, gdzie będą ćwiczyć żołnierze rosyjscy i niemieccy, Francja podpisała kontrakt z Rosją na dostawę czterech nowoczesnych okrętów typu Mistral).
  Rosja Putina odbudowuje pozycję supermocarstwa i utrzymanie Ukrainy w swojej strefie wpływów uznaje za swój priorytet(pozycja mocarstwowa Rosji bez Ukrainy jest niemożliwa).
  Niemcy jako partner Rosji w projekcie Unii Eurazjatyckiej musiały już wcześniej uzgodnić z Rosją zakres stref wpływów i wiedzą przecież, że Rosja im Ukrainy nie odda(realpolitik). To jest wspólna gra Rosji i Niemiec.
  Bojkot Euro 2012 przez Niemcy(i kraje proniemieckie w UE-Prezydenci Słowenii, Austrii, Chorwacji, i premier Holandii )jest działaniem Niemiec na rzecz Rosji(wpychaniem Ukrainy w objęcia Rosji).
  Nierząd Tuska i prorządowe merdia już rozrabiają J. Kaczyńskiego.
  Nie słyszy się w kontekście bojkotu o Merkel, Niemcach i innych popierających, jest tylko J.Kaczyński i PIS.

  Czy Polsce śp. Prezydenta L.Kaczyńskiego byłoby z nimi po drodze?
 • A kto ci się podoba?
  Nie wstydź się.
  Czy tylko potrafisz dosrywać?
 • @Marky 21:10:51
  Jak rozumiem tę wspólną grę Niemiec i Rosji, starałem się wyłożyć w notce, ale widać niezbyt jasno, skoro masz takie wątpliwości.
  Popieranie przez Niemcy, KE i kraje proniemieckie w UE(Prezydenci Słoweni, Austrii, Chorwacji i premier Holandii ) bojkotu Euro 2012 na Ukrainie, nastawia Ukraińców anty zachodnio i anty unijnie , zmierza do skłócania Ukrainy z Polską- stanowisko PIS-u, co pomaga polityce Putina w sprawie Ukrainy(Putin już dał głos w tej sprawie, proponując leczenie Tymoszenko w Rosji- to pokazuje umiejętności dyplomatyczne polityków Rosji)
 • MOWA JEST SREBREM, ALE MILCZENIE ZŁOTEM.
  O tej podstawowej zasadzie J. Kaczyński zapomina coraz częściej. A to niestety dyskwalifikuje go, jako potencjalnie przyszłego premiera.
  Zawsze podziwiałem J. Kaczyńskiego, m.in. za jego odwagę, determinację i przede wszystkim uczciwość. Jednakże jego bezkompromisowa uczciwość,- zwłaszcza w polityce międzynarodowej, może po prostu szkodzić Polskiej racji stanu. Nie mówię, żeby poszedł na kompromis z kłamcami, oszustami, czy innymi Michnikami, ale są sytuacje, (jak np. ta związana z bojkotem Ukrainy), kiedy polityk powinien milczeć i czekać na dalszy rozwój wypadków... I jeśli J. Kaczyński o tym zapomina, to niestety rzeczywiście należy pomyśleć o emeryturze...
 • @Takilos 22:05:12
  Tak, J.K. swoim oświadczeniem uruchomił maszynkę Tuska, polityków PO i media prorządowe, do bicia J.K. i PIS-u.
  Proszę zaobserwować o kim mówią non stop media.
 • @35stan 22:02:14
  Czy twierdzisz, ze bojkot Euro 2012 nastawia wszystkich Ukraincow antyunijnie i antyzachodnio, nawet zwolennikow Tymoszenko? Na jakiej podstawie bys to twierdzil? (Przy okazji, czy SANKCJE amerykanskie przeciwko Jaruzelowi w stanie wojennym nastawily wszystkich Polakow antyamerykansko?) Wiec twierdzisz, ze Niemcy, Slowenia, Austria, Chorwacja i Holandia zmierzaja do sklocenia Ukrainy z Polska? Jakies dowody w tej sprawie?

  Wiec fakt, ze Putin zaproponowal leczenie Tymoszenko w Rosji, pokazuje umiejetnosci dyplomatyczne m.in. Putina? W jaki sposob? Jakie niby umiejetnosci dyplomatyczne on pokazal proponujac to leczenie?
 • @ALIK 21:21:52
  Alik!!! - vel CHAMUŚ, Obojętnie jakiego wzrostu ! Rozum nijak się ma do centymetrów niestety !
 • ------fakt !! Tymoszenko to żydówka
  ---------a o LUDOBÓJSTWIE Polaków na KRESACH -PIS nabrał wody w dzioby !!! ponoć dla dobrych stosunków ................
 • 35stan
  Rozumowanie twoje jest poprawne ale czy ty myslisz ze Kaczynski o tym niewie?Najpierew napisze ci o szczepionkach.Otoz tutaj jestes w bledzie bo panstwa dalej zakupuja te szczepionki i szczepia swoich obywateli a ze w Polsce propaganda zadzialala tak skutecznie to sam jestem pelen podziwu dla propagandy.Natomiast co sie tyczy geopolityki to owszem,spostrzezenia masz sluszne ale to co tobie wypada powiedziec glosno to politykowi jest zabronione.Czy ty sie zastanawiasz co by media zrobily z Kaczynskim gdyby takie teorie spiskowe zaczal glosic?I choc zgadzam sie z toba w 100% to powiedz gdyby Kaczynski tak powiedziel to ty jako wyborca zadalbys sobie pytanie.TO NA KIM SIE ON OPRZE SKORO WSZYSTKO JEST PRZECIW NAM?Otoz nie mozliwoscia jest prowadzic wojne na wszystkich frontach,a jeszcze inni maja mu za zle ze zapomnial o pomordowanych na Ukrainie.Wazne aby jeszcze ratowac co jest mozliwe a tutaj mozna jeszcze wiele zdzielac.I na koniec Ci powiem ze na emeryture napewno nie jeden chcialby go wyslac i nawet zastapiliby go jakims znowu BOLKIEM.To tak jak niemcy wozili Polakow na roboty a dzis Polacy sami sie pchaja tam do roboty.To jest majstersztyk i jeszcze ludzie sa zadowoleni pomimo ze zarabieja najmniejsze stawki.
 • @widziane z USA 02:48:12
  "na emeryture napewno nie jeden chcialby go wyslac i nawet zastapiliby go jakims znowu BOLKIEM"
  - TW "BOLEK" to pikuś w porównaniu do TW "PRAWNIK" więc taka zamiana z pewnością wyszłaby Polakom na dobre.

  Co prawda byłaby to zamiana ostrego syfilisu na łagodną kiłę lecz zawsze to lżejsze stadium choroby :D :D

  (widać co znaczy nieznajomość prawdziwej historii i "ludzi")
 • @ninanonimowa 00:26:06
  Nie, Tymoszenkowa nie jest Zydowka. Po ojcu jest Lotyszka, po matce Ukrainka.
 • 35STAN DYSKUTUJ DALEJ! :)
  Napisales dobry tekst - dobry do dyskusji (nie znaczy to, ze musiales w nim koniecznie nie mylic sie). Dzieki za niego! A wiec come on, dyskutujmy dalej. Jest okay razem dochodzic do prawdy, a po drodze mylic sie. :)

  Czy nie uwazasz, ze Putin dlatego zaproponowal leczenie Tymoszenkowej przez ruskich lekarzy, bo choc prezydent Janukowycz i rzadzaca Partia Regionow sa pro-moskiewscy, Putin i Moskwa sa "politycznie zaklopotani" sposobem w jaki Janukowycz i spolka potraktowali Tymoszenkowa? Jest tez moze pojednawcza, ale durna z punktu widzenia politycznego wypowiedz Janukowycza, ze sad ukrainski potraktowal Tymoszenkowa niezgodnie z "normami europejskimi." Czy Putin po prostu nie ugial sie pod presja Europy, nie uznal Janukowycza za glupca, i czy nie stawia na Tymoszenkowa jako przyszla wazna polityk, moze nawet rzadzaca na Ukrainie?

  Co o tym myslisz?
 • @35stan 21:40:30
  No to wytłumacz nam z czyich to "rąk" wyrywa Kaczyński Ukrainę i wciska w łapy putina. A może Ty myślisz, że Ukraina jest niezależna? Albo jest częścią Polski?
 • @widziane z USA 02:48:12
  Chylę czoła przed twoją wiedzą i mądrością w zakresie polityki globalnej i tej na szczeblu krajowym-polityki opozycji.
  Mam tylko jedno zastrzeżenie, nie chciałbym tego by polityk, którego popieram (od 1989 roku jestem jego stałym wyborcą) miał nie do końca prawdziwe rozeznanie w grze mocarstw wobec Polski. Chciałbym, żeby polityka przez niego prowadzona, wzorowana była na tej jaką prowadzą poważne mocarstwa(np. USA, Rosja, Niemcy), czyli aby liczył się wyłącznie i tylko interes Polski. Jak rozumiem taką politykę?
  Otóż wszelkie porozumienia sojusznicze muszą mieć charakter coś, za coś i to już, a nie tak jak Polska czyni: daje już coś, np. udział w wojnie , która jest interesem USA i Izraela, w zamian za obietnice na papierze, że może kiedyś pomoże(jak wiemy, dużo nas w przeszłości takie obietnice UKi Francji kosztowały, bo pozostały tylko papierem, a Polska realnie walczyła w interesie UK i Zachodu). Chciałbym, byśmy się rozumieli, więc wyłożę to "kawa na ławę"(wszak jak twierdzisz, mnie wolno więcej chlapać ozorem niż np. J.Kaczyńskiemu).
  Otóż uważam, ze w stosunkach sojuszniczych np. z USA, w zamian za udział wojnie prowadzonej w interesie USA i Izraela, poważny polityk nie powinien się dać nabrać na preteksty USA(były Prezydent Kwaśniewski, pytany o motywy udziału armii polskiej w wojnie w Iraku powiedział, że USA go oszukało w sprawie broni masowego rażenia, którą rzekomo miał mieć Irak), ale np. zażądać konkretów np. Rozmieszczenia w Polsce amerykańskich instalacji militarnych, bo to by dawało jakieś realne gwarancje obrony Polski przez USA w razie zagrożenia. Można takich przykładów coś za coś(tak czyni i USA i Rosja w swych relacjach).
  Gdyby Jarosław Kaczyński miał świadomość roli USA, Niemiec, Francji w mordzie smoleńskim, to nie apelował by w 2011 roku o udział Polski w interwencji w Libii(to był interes USA , UK, Francji), to przecież logiczne.
  Tusk się nie zdecydował na udział Polski, bo to nie było interesem Niemiec(nie wzięły udziału), a Tusk realizuje (to każdy interesujący się polityką musi widzieć i czuć) politykę i interesy Niemiec, zarówno w Polsce jak i na arenie międzynarodowej.
  Dziękuję za merytoryczny komentarz i zapraszam częściej.
  Chodzi mi po głowie temat o groźbie wojny w Iranie, w kontekście ewentualnego udziału w niej polskich wojsk i wpływu tej ewentualnej wojny na politykę wewnętrzną w Polsce. Może napiszę coś na ten temat.
  Pozdrawiam serdecznie.
 • @Marky 07:50:40
  "Nie, Tymoszenkowa nie jest Zydowka. Po ojcu jest Lotyszka, po matce Ukrainka."

  Nie jest wg zasad żydowskich, bo nie miała matki Żydówki.
  Swoją drogą, Julia Tymoszenko przedstawia się uporczywie... jako Ormianka, na Ukrainie powszechnie "podejrzewana" o ukrywanie, że jej ojciec był łotewskim Żydem. Zabawne jest to, że u Tołstoja i Turgieniewa żydowski handlarz z reguły podaje się właśnie za Ormianina.
 • @pocztax 08:08:37
  "No to wytłumacz nam z czyich to "rąk" wyrywa Kaczyński Ukrainę..."

  W obszarze posowieckim, po rozpadzie ZSRR i objawieniu się USA jako jedynego supermocarstwa(przy znanych kłopotach Rosji Jelcyna), USA i Zachód wchodzić zaczęli do tej strefy(państwa bałtyckie, Ukraina, Białoruś, Azja Środkowa, Kaukaz). Putin postanowił zatrzymać ten proces i odwrócić jego bieg(przywrócić sowiecką strefę wpływów dla Rosji).
  To co się dzieje na Ukrainie, to właśnie realizacja tej polityki Putina.
  L.Kaczyński prowadził politykę wschodnią, w tym zwłaszcza wobec Ukrainy, by ją przyciągać do Zachodu, do UE, ale by w ramach UE, Ukraina z Polską i innymi krajami Europy Środkowo Wschodniej stanowiła sojusz tych państw, który byłby podstawą podmiotowego traktowania tych państw zarówno przez UE jak i przez Rosję, w ramach projektu UE- Rosja zwanego Unią Eurazjatycką(od Atlantyku po Pacyfik).
  Nawołując do bojkotu Euro 2012(organizowanego przecież w naszych krajach z uwagi na zaangażowanie oligarchów ukraińskich, wykładających pieniądze na budowę obiektów sportowych i liczących na zyski- obiekty w Doniecku i Dniepropietrowsku są budowane za prywatne pieniądze oligarchów), nastawia ich wrogo do Zachodu , to chyba oczywiste, czyli de facto wpycha w ręce Putina. J.Kaczyński zapomina o priorytetach polityki Brata , który dla dobrych relacji z Ukrainą, poświęcał bolesne sprawy z wojennej historii polsko ukraińskiej na Kresach Wschodnich.
  Pozdrawiam.
 • 35stan 04.05.2012 10:09:23
  Radzilbym Ci bardziej kolego patrzec co ludzie robia a nie co mowia bo to nie to samo.Czy slyszales kiedys z ust Lecha Kaczynskiego ze bedzie budowal koalicje panstw w skrocie europy wschodniej?czy slyszales z ust Jaroslawa kiedykolwiek ze bedzie sie staral wplatac armie amerykanska w obrone Polski (tarcza antyrakietowa)to sie robi malymi krokami i z przebiegloscia lisa.Gdyby tutaj powstala tarcza to wywrocilaby caly uklad w Polsce ale i nie tylko bo amerykanie nie pozwoliliby sobie na to aby pod bazami ich armi buszowali szpiedzy czy tez pozyteczni idioci.Teraz spojrzyj na polityke niemiec rosji czy USA czy oni mowia glosno jakie sa ich cele polityczne?czy slyszales oficjalnie ze USA zmieniaja kierunek swojej polityki?NIE!!!!ale to sie dzieje.Czy kiedykolwiek slyszales z ust niemcow ze za wojne chca obciazyc innych?NIE!! ale to sie dzieje i czy slyszysz ze rosja chce odbudowac imperium?NIE!! ale to sie dzieje.I tak w nieskonczonosc.Radzilbym Ci abys patrzyl co ludzie robia a nie mowia to co musza powiedziec.Bo tak jak z bojkotem Ukrainy to z polskiego punktu jest nam nie na reke ale patrzac na to co sie dzieje to kiedy zaczna zamykac polskich opozycjonistow to tez swiat nie znajdzie odpowiedniej chwili aby zareagowac bo zawsze beda jakies imprezy czy spotkania.Dlatego z punktu opozycji to nie tylko powinno sie bojkotowac Ukraine ale i wprowadzac sankcje o ile to tylko mozliwe.
 • @Marky 08:04:15
  Putin musi utrzymać Ukrainę we własnej strefie wpływów, nawet wtedy, gdy projekt Unii : UE-Rosja będzie się rozwijał.
  Na Ukrainie Rosja posiada w Sewastopolu ważną bazę morską na Morzu Czarnym z wyjściem na Morze Śródziemne(gdyby Rosjanie brali kiedykolwiek pod uwagę taki wariant, że Ukraina odejdzie z ich strefy wpływów, to wybudowaliby nową bazę dla Floty Czarnomorskiej, a nie przedłużali dzierżawę Sewastopola na lata do 2042 roku(stan tej floty pozostawia dużo do życzenia).
  Niemcy też mają tego świadomość i zapewne liczą na jakieś swoje tam wpływy gospodarcze i korzyści z tym związane dla niemieckiej gospodarki.
  Jeśli sytuacja na świecie będzie zmierzała w takim kierunku, że będzie postępować dalsza "deamerykanizacja" Europy z uwagi na coraz większe zaangażowanie USA w Azji, w strefie Pacyfiku i na Bliskim Wschodzie, a także z uwagi na coraz większe kłopoty finansowe USA(już Obama zapowiedział obniżenie budżetu Pentagonu o przeszło 400 mld$), to Niemcy mogą podjąć próbę podniesienia swojej pozycji w UE nie tylko jako hegemona gospodarczego i politycznego, ale też militarnego w ramach związku francusko-niemieckiego(technologia i infrastruktura broni atomowej). Mogłoby to grozić w przyszłości ryzykiem starcia interesów Zachodu(Niemcy , Francja) z interesami Rosji, jak to już w przeszłości bywało.
  Dlatego moim zdaniem, sprawa Ukrainy jest dla Rosji kluczowa i nie do ruszenia, a umowy w ramach resetu USA -Rosja potwierdzają to, ze USA musi ,przyciśnięta kłopotami w Azji i na Bliskim Wschodzie, w celu uzyskania poparcia Rosji w tamtym rejonie świata, godzić się na warunki Rosji w przestrzeni Eurazjatyckiej.
  Pozdrawiam.
 • @35stan 10:18:38
  Ona przedstawia sie jako Ormianka? Ja w wikipedii (angielskiej) czytam, ze ona wyraznie oswiadczyla, ze po ojcu, od dziesieciu pokolen jest Lotyszka, po matce Ukrainka. Podana jest jej wypowiedz:""On my father’s side – everyone is Latvian for ten generations, and on my mother's side – everyone is Ukrainian for ten generations" (Po stronie mego ojca, od dziesieciu pokolen kazdy jest Lotyszem, po stronie mojej matki, od dziesieciu pokolen kazdy jest Ukraincem.)

  Patrz: http://en.wikipedia.org/wiki/Yulia_Tymoshenko

  pod: "Genealogy, family and personal life"

  Z jakiego zrodla wziales to, ze ona przedstawia sie jako Ormianka?

  Aha, u Tostoja i Turgieniewa Zyd-handlarz przedstawia sie jako Ormianin? W jakich utworach?
 • @35stan 11:04:16
  Przekonujaco piszesz o tym, ze dla ruskich trzymanie Ukrainy jest bardzo wazne. W ogole swietna, elokwentna analiza "geopolityczna" (to modne ostatnio slowo - geopolityka, czyz nie tak?).

  A jak widzisz polozenie Polski w tej calej opisanej przez ciebie sytuacji - z Rosja z jednej strony, Niemcami i Francja z drugiej, itd.? Jakie sa twoje prognozy, czy oceny rozwoju wypadkow, czy raczej jak powinna Polska zachowywac sie w tych okolicznosciach?
 • @widziane z USA 10:55:55
  "Czy slyszales kiedys z ust Lecha Kaczynskiego ze bedzie budowal koalicje panstw w skrocie europy wschodniej?"
  Nie kompromituj sie takimi stwierdzeniami. L.Kaczyński nigdy nie ukrywał celów swojej polityki wschodniej, bo i po co , skoro dla poważnych państw(Rosja, Niemcy) była ona oczywista.
  Jego przemówienie na wiecu w Tbilisi podczas wojny rosyjsko gruzińskiej, dał temu dobitny wyraz.
  Widzę, ze masz jakąś skłonność do traktowania pewnych publicznych gestów polityków, jako gestów skierowanych dla zmylenia innych , obcych polityków. Tak nie jest, publiczne gesty i słowa polityków mają tylko i wyłącznie na celu wpływania na opinię publiczną swego i obcych państw, a nie polityków obcych państw, bo te mają swoje służby tajne i dyplomatyczne po to, by wiedzieć o co naprawdę Kaczyńskiemu chodzi.
 • @Marky 11:25:17
  "...jak powinna Polska zachowywac sie w tych okolicznosciach?"
  Trudne pytanie zadałeś, bo odpowiedzieć na nie wprost nie można, gdyż to "jak", musi zależeć od konkretnych warunków wewnętrznych i zewnętrznych w jakich jesteśmy i będziemy, a to w jakich będziemy zależy w części od nas samych, a w części od świata zewnętrznego i otoczenia geopolitycznego w jakim Polska funkcjonuje.
  Dla odpowiedzi na to pytanie, ważne byłoby postawienie diagnozy stanu polskich spraw doby dzisiejszej, zinwentaryzowanych szczegółowo, oraz zbudowanie planu strategicznego polskiej polityki na wiele lat naprzód, z wariantami postępowania w różnych zmieniających się warunkach zewnętrznych i wewnętrznych.
  Aby nie rozwijać szczegółowo tego problemu, bo to zagadnienie bardzo obszerne i trudne, wymagające pracy analitycznej wielu specjalistów w różnych dziedzinach(w tym polityków z doświadczeniem w polityce wewnętrznej i zagranicznej) powiem tyle:
  - na obecne czasy, gdy sytuacja geopolityczna, jest dla naszego polskiego interesu narodowego niekorzystna(jesteśmy w UE i w NATO, gdzie nie mamy wiele do decydowania, nasza gospodarka jest zniszczona i przekształcona w gospodarkę komplementarną dla gospodarki Zachodu, głównie niemieckiej(rynek zbytu i rezerwuar taniej siły roboczej), nasza armia zredukowana do kilku korpusów ekspedycyjnych na potrzeby służenia interesom "sojuszników"(szykują nam kolejną wyprawę na wojnę z Iranem- umowa wojskowa polsko-izraelska z 2011 roku, ćwiczenia naszych F-16 w marcu na pustyni Negew w Izraelu, zakup uzbrojenia w USA dla F-16, w tym dużych bomb burzących, raczej nie potrzebnych dla obrony polskiej przestrzeni powietrznej), zdewastowaną służbę zdrowia, celową akcję niszczenia oświaty (na wzór polityki oświatowej w GG Hansa Franka) i wiele innych spraw, za najważniejsze uważam pracę na rzecz odbudowy świadomości narodowej i patriotycznej dużych grup społecznych(głównie wyborców PO, Ruchu Palikota, SLD), którzy padli padli ofiarą wojny informacyjno-ideologicznej prowadzonej przeciwko Polsce i Narodowi Polskiemu po 1989 roku.
  Skala zniszczeń w tej wojnie jest ogromna, zarówno w sferze materialnej(rozgrabiony materialny majątek Polski, który w większej części został przekazany w niepolskie ręce) jak głównie w sferze świadomościowej Polaków.
  Odbudować majątek materialny jest łatwiej, gorzej z odbudową świadomości Polaków.
  Zadanie odbudowy tej świadomości uważam za najważniejsze zadanie doby obecnej.
 • @35stan 12:08:20
  Tak, odbudowanie swiadomosci istotnie wazne. Poprzez tworzone oddolnie media, na przyklad?

  A jak uwazasz ze Polska powinna reagowac na wydarzenia zewnetrzne, takie jak sytuacja na Ukrainie, albo zachowanie Rosji? Czy zgodnie z tym, co zadecyduja wspolnie w UE i NATO, czy tez calkowicie samodzielnie, czy moze kompromisowo pomiedzy interesem UE i NATO a naszym wlasnym?
 • @Marky 12:15:36
  Gdyby w Polsce był rząd polski(bez przymiotników), to jego wyłącznym priorytetowym zadaniem byłoby realizowanie wyłącznie POLSKIEGO INTERESU(a nie żadnego "europejskiego" , bo taki nie istnieje, jest wytworem realizatorów wojny informacyjnej przeciwko Polsce).
  Interes ten, w ramach UE może być realizowany metodą kompromisów, ale wzajemnie korzystnych(i dla nas i dla nich, a nie jednostronnie korzystnych dla jednej strony.Np. pakiet Klimatyczny UE to przykład kompromisu jednostronnie korzystnego dla Niemiec i Francji, a zabójczego dla polskiej gospodarki i polskich gospodarstw domowych z uwagi na generowanie wysokich cen energii, przez co nasza gospodarka będzie tracić konkurencyjność, a polskie rodziny ubożeć. Jeśli dodamy do tego, że podstawy do jego wdrażania są fałszywe i celowo sprokurowane przez ONZ-owski IPCC, przy udziale skorumpowanych grantami "uczonych").
  Tak przecież postępujemy w naszym codziennym życiu w kontaktach z innymi ludźmi; w rodzinie także musimy postępować 'kompromisowo", by życie było harmonijne i bez niszczących starć.
 • Podziękumy autorowi za łaskawość, wszak mógł wysłać do psychuszki, a wysłał zaledwie na emeryturę
  Nie wiem jakie sracze projektujesz, ale jeżeli są takie jak twoje poglądy, to wolałbym chodzić do wygódki
 • @35stan 14:10:25
  "Gdyby w Polsce był rząd polski(bez przymiotników)"

  Otóż panie mgr inż, "polski" jest przymiotnikiem e he he he he
  Wykształciuszek z pana wychodzi zyg zyg
 • @gallux 14:23:19
  Można napisać i tak i tak, rząd polski (jaki, jaka, jakie?), albo rząd Polski kraju - państwa, nazwa własna, a nie przymiotnik, czasem ludzie wiedząc o tym, że to słowo polski w odpowiednim kontekście jest przymiotnikiem piszą i tak to słowo z wielkiej litery, aby w ten sposób podkreślić słowo związane z naszą Polskością, Polską, Polakami i Polskimi Polakami. :))))
 • @gallux 14:21:47
  Wybierz się za stodołę i zabierz wiecheć słomy, cobyś miał czym fujarę podetrzeć.
 • @35stan 16:47:57
  "Wybierz się za stodołę i zabierz wiecheć słomy, cobyś miał czym fujarę podetrzeć."

  (a nie lepiej pokrzywy? :D :D)
 • @35stan 18:30:29
  nie wiem czy jest pan zakutym łbem, ale samo poczytanie sobie stron geopolityki, geopolityka z pana nie uczyni. Od wielu, bardzo wielu lat USA starają się tak ułożyć swoją geopolitykę, by układanki władców Kremla diabli wzięli. Putinowsko-kagebowskie plany Eurazji, do których zapędzili -tak im się wydaje, że zapędzili, Niemcy i Francję, sa tylko chwilowymi manewrami. Potencjał gospodarczy tych dwóch państw (o UE nie wspominając) to wobec możliwości kagebistów z Kremla, potęga niezmierzalna. Rzecz jasna, mają kagebiści atomową maczugę, ale mają też w rękach rozsypujące się imperium i problemy, które nadejdą. Potęga Chin-przed którą czują kagebiści repsekt-stąd to machanie ogonkami wobec Pekinu, te ukłony iście mongolskie, nie daje im spokojnie spać. A USA uparcie wskazuje Pekinowi, że jego cele geopolityczne są związane z rozpadem państwa kagebistowskich dziadów. A zasoby Syberii staną wtedy dla Kitaja otworem.

  Chiny interesują się Polską nie z miłości do Warszawy, ale z wyrachowania. I co się stanie tutaj nad Wisłą za kilka, kilkadziesiąt lat, tego nie wiemy. Im więcej Chiny tu zainwestują, tym bardziej kagebowska Eurazja bedzie rozsypywać się w pył. Jak będzie się rozsypywać dominacja Niemiec i Francji w UE.

  Rzecz jasna, to tylko jeden z wariantów rozwoju sytuacji, więc puknij się człowieku w głowę, nim wyszydzisz ową rzekomo tępą "kaczkę".

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930