Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
162 posty 2349 komentarzy

Tylko prawda jest ciekawa

35stan - mgr inż.inżynier urządzeń sanitarnych, projektant. Obserwuję, analizuję i wyciągam wnioski. Jeśli piszę, to o konkretach i faktach,lanie wody czy bicie piany mnie nie interesuje, choć zjawiska te nie są mi obce.

Kim jest Piotr Duda?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Uaktywnił się na przełomie lat 80. i 90.(okres przygotowań i trwania Okrągłego stołu)

 

czyli czy w PRL-u bis władza odpuściła sobie ręczne(z tylnego siedzenia)sterowanie związkami zawodowymi w Polsce?
Najliczniejsza organizacja związkowa czyli OPZZ, była i jest "nasza", natomiast druga co do wielkości czyli NSZZ "Solidarność" ....?
Do października 2010 roku, pod kierownictwem Śniadka, NSZZ Solidarność urządzała protesty, w których nie unikała konfrontacji z siłami porządkowymi, a po wyborze P.Dudy, który zapowiedział odpolitycznienie związku, mamy tylko gadanie i akcje protestacyjne w formie happeningów.
Kim jest P.Duda:

"Piotr Duda do związku należy od 1980 r., kiedy zaczął pracę w Hucie Gliwice na stanowisku tokarza. W latach 1981-83 jako komandos służył w elitarnej VI Pomorskiej Dywizji Powietrzno-Desantowej, w tym w siłach ONZ w Syrii. Po skończeniu służby wojskowej wrócił do pracy w hucie.
W 1992 r. został wybrany na przewodniczącego komisji zakładowej. Trzy lata później został wybrany do Prezydium Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego. Od 8 lat jest członkiem Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność". "

//wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,...

"Po wyjściu z wojska Duda wrócił do Gliwic, do huty. W „Solidarności” nie udzielał się zbyt aktywnie. – Był wtedy raczej ostrożny – mówi Marek Kempski(człowiek J. Buzka, TW Karol, odwołany z funkcji wojewody śląskiego po skandalach w urzędzie i wokół jego osoby-przp. mój), działacz „S”, były wojewoda śląski. – Zresztą mówił potem wprost, że był po prostu za młody.

Uaktywnił się na przełomie lat 80. i 90.(okres przygotowań i trwania Okrągłego stołu- przyp. mój) Huta wpadła wtedy w tarapaty. – Ku naszemu zaskoczeniu wziął udział w programie Elżbiety Jaworowicz, bronił tam huty. Sam jakoś to zorganizował – bez pośrednictwa zarządu regionu – wspomina Kempski.

Zwrócił na niego uwagę Marian Krzaklewski(przekręt z PZU na rzecz Eureko jako firma ludzi z KE założona specjalnie po to, by przejąć PZU-relacje L.Millera na ten temat w jego książce),razem z J.Buzkiem; za co ten ostatni dostał na dwa lata szefostwo PE- przyp. mój), wówczas lider związku. Duda współorganizował strajk w hucie w latach 90. – Pokazał, że ma zdolności przywódcze. Umie pociągnąć za sobą ludzi – wspomina. "

//www.rp.pl/artykul/553368.html

Jarosław Kaczyński na konwencji PIS w Rzeszowie w 2007 roku powiedział: "21 października, jeśli oni zwyciężą, jak niektórzy uważają, to nie będzie nowy 4 czerwca 1992 roku (ujawnienie "listy Macierewicza", co doprowadziło do upadku rządu Jana Olszewskiego); to będzie nowy 13 grudnia 1981 roku."
Zamach smoleński i wszystkie działania tego rządu z aferami na czele, potwierdziły w 100% jego przewidywania.
Dlatego biorąc pod uwagę kim był Piotr Duda(z jakiego środowiska się wywodzi), przeszłość w wojsku(L.Wałęsa TW Bolek, został skaptowany w wojsku) w stanie wojennym, obecna postawa "apolityczności", uprawnia do sformułowania poszlaki , że jest to być może Bolek II.
Za obecną władzą stoją te same siły ze WSI, które stworzyły TW Bolka, wiedziały po co, a praktyka dowiodła jak trafna była ta decyzja, to dlaczego na trudne czasy II PRL-u nie miałyby stworzyć Bolka II?

KOMENTARZE

 • @Autor
  Bardzo cenne spostrzeżenia.

  Pozdrawiam.
 • "Za obecną władzą stoją te same siły"
  Dokładnie takie same siły stoją za władzą jak i za opozycją.

  Centrala durna nie jest.. skanalizowała obie ( trzy, cztery, pięć) strony rzekomego sporu.

  Wobec tego dobrze jest przypomnieć przeszłość Kaczyńskich, Palikota, ..i kto tam jeszcze..?

  W tym fachu nie ma ludzi z przypadku.. wszyscy wywodzą się z Łubianki.
 • mam podobne wrażenie
  nie ufam Dudzie za jego zakłamanie. Związek zawodowy jest niczym innym jak głosem pracobiorcy w rozmowie z pracodawcą i Państwem, które tworzy tło dla tej rozmowy. czymże zatem jest ta relacja , jeśli nie ścisle polityczną układanką wspólczesnej struktury społecznej ???

  Ktoś kto mówi że można prowadzić działalność związkową w oderwaniu od polityki , jest takim samym ignorantem jak sternik , który mówi że można płynąć żaglówką bez używania żagla...pewnie można , ale to nie jest pływanie tylko dryfowanie.

  To jest własnie to co dzieje się teraz z Solidarnością i z całym jej niepodległościowym dorobkiem...DRYFUJE
 • Syria
  Warto zwrócić uwagę na czas zasadn. służby wojskowej Dudy (lata 1981-83) i jego wyjazd na misję ONZ w Syrii. Przypadkowi żołnierze z poboru raczej wysyłani nie byli. To była niezła fucha - chyba nawet z dodatkiem dolarowym.
  Wysłano go najwcześniej dopiero w r. 1982, czyli już w stanie wojennym.

  Jeśli dobrze pamiętam, kontyngent polski zajmował się logistyką; m.in. rozwożono wodę do posterunków obserwacyjnych ONZ na Wzgórzach Golan. Walk tam raczej nie było; może jakieś incydenty.
 • @konserwatystka 11:29:22
  To nie są spostrzeżenia, ale gdybanie bez dowodów. Równie dobrze można napisać że mamy w Polsce samy Bolków.
  Można też napisać, że Ci co rozpowszechniają takie plotki dostali zadanie od wiadomych służb żeby wokół Pana Dudy robić smrodek.
 • @ratafia77 11:54:43
  "Po owocach ich poznacie".

  Jak Pan wskaże jakieś zdrowe i dorodne to proszę napisać.

  A przy okazji.. czy to nie sławny Mizikowski promował się przy szlabanie...
  Ten to dopiero nie ma wstydu.. no ale tylko takich się tam angażuje.
 • PASZKWILNE DOMYSŁY-POMÓWIENIA NA DUDĘ TO NIE DOWODY !!!
  35stan:
  "Dlatego biorąc pod uwagę kim był Piotr Duda(z jakiego środowiska się wywodzi), przeszłość w wojsku(L.Wałęsa TW Bolek, został skaptowany w wojsku) w stanie wojennym, obecna postawa "apolityczności", uprawnia do sformułowania poszlaki , że jest to być może Bolek II.

  ratafia77:
  "@konserwatystka 11:29:22
  To nie są spostrzeżenia, ale gdybanie bez dowodów. Równie dobrze można napisać że mamy w Polsce samy Bolków.
  Można też napisać, że Ci co rozpowszechniają takie plotki dostali zadanie od wiadomych służb żeby wokół Pana Dudy robić smrodek."
  =======================================

  Słusznie ! nie ma żadnej analogii pomiędzy Bolkiem i Dudą

  tak jak to sugeruje "maskirowszczik" 35stan.

  Nie ma też żadnych dowodów, że Duda został "skaptowany w wojsku".

  To są wszystko domysły-pomówienia !

  W przypadku Bolka sprawa jest wyjaśniona !

  Mamy setki dowodów jego agenturalnej (także dzisiaj) działalności

  na rzecz esbecji, komuny i rosji !!
 • @Zbigniew-Grzymski 12:33:07
  pan ma normalnie rację ...to jest już utrącanie człowieka który szybko zdobywa popularnośc wsród społeczeństwa,proszę uważnie obserwować kto to robi ??? a pojawiają się zwykle nicki osób ktorzy od zawsze albo mieszają na tym portalu albo są ukrytymi postbolszewikami...i teraz widać tą samą regułę...jeśli by tak było z DUDĄ to raczej daliby mu czas na UWIARYGODNIENIE ,czyli jakaś otwarta nawalanka z policją ,gdzie DUDA byłby niekwestionowanym zwyciezcą ,a tak nie jest ,FACET zwyczajnie jest za cwany aby dać się wciągnąc w nawalankę w miejscu i czasie przygotowanym przez platformerców,i to bardzo ich drażni ,gdyż czasu coraz mniej,a on ich zwyczajnie punktuje i schodzi na czas z linii ich strzału...ale do czasu,on sam szykuje dla TUSKA niespodziankę ,cierpliwosci...
 • @Zbigniew-Grzymski 12:33:07
  Fakt, o tylko poszlaki i nie można człowieka z gruntu porównywać do Bolka.
 • @Zbigniew-Grzymski 12:33:07
  A z jakiego powodu nie przeprowadzono w III RP lustracji- jak Pan sądzi?
  Może z przyczyn humanitarnych aby nie naruszać spokoju ducha kapusiom?

  Pozdrawiam.
 • @val 12:47:35
  ile płacą za taką agitkę?
 • Nie ma sensu zachwycać się socjalistami, nazywanymi przez GW prawicą.
  Jak ktoś stawia na działaczy związkowych to błądzi. Socjalista czy współpracował czy nie to i tak socjalista, który chce pełnego koryta i okradania ludzi w imię sprawiedliwości społecznej.
 • @AlterNemo 11:54:39
  Pół roku snu na piachu za olbrzymie pieniądze. Tak to wyglądało.
 • @Zbigniew-Grzymski 12:33:07
  "W przypadku Bolka sprawa jest wyjaśniona ! "
  A niby przez kogo wyjaśniona?
  Może przez artystę i "autorytet" Wajdę?
 • @Zbigniew-Grzymski 12:33:07
  I jeszcze dodatkowe pytanie: sprawa śmierci gen Sikorskiego też jest wyjaśniona?(a ty czekaj na razie do 2050 roku, aż odtajnią dokumenty z nią związane- oby, bo przecież jesteś taki wrażliwy na oficjalne pieczęcie , wyroki sądów i trybunałów)
 • @val 12:47:35
  "...to jest już utrącanie człowieka który szybko zdobywa popularność wsród społeczeństwa...."
  Bolek I był nie tylko popularny, był uwielbiany i przez wielu jest dalej "autorytetem" i mędrcem Europy. Naiwnych nie sieją, sami rosną i są przyczyną nieszczęść, bo na nich bazują bezwzględni przestępcy nazywający się władzą wszelaką.
 • @michal43 14:00:11
  Cytat: „chce pełnego koryta i okradania ludzi w imię sprawiedliwości społecznej”.

  Ciekawa jestem jak Pan rozumie tą sprawiedliwość społeczną?

  Nie wiem czy tekst dobrze zrozumiałam, ale z Pana tekstu wynika, że w dzisiejszych realiach najbardziej ideowi socjaliści to ludzie z Platformy Obywatelskiej, nikt tak nie dba o pełne koryta swoich wielbicieli.
  I weź tu traf, kto w naszym kraju jest prawicą a kto lewicą. Dla mnie kryterium, to podejście do kwestii niezawisłości Polski i szacunek dla narodu którego się reprezentuje.
 • @ratafia77 14:51:16
  SOCJALISTA to taki, który na cudzy koszt umie tylko żyć. To też taki, który w frazesami "dobra wspólnego" bardzo chętnie sięga do cudzej kieszeni, aby jednym dać okruchy dla siebie zachować zaś cały łup.
  Wreszcie to taki, co bardzo chętnie zabierze willę "bogaczowi" aby samemu w niej zamieszkać.
  Natomiast to kryterium, które Pan podał w swoim komentarzu (14:51:16) nijak się ma do przeprowadzenia rzetelnej analizy podziału na lewicę i prawicę. Jest on po prostu wydumany, albo inaczej mówiąc czysto propagandowy.

  Pozdrawiam.

  ps. to kryterium podane przez Pana bardzo często przytaczają byli spadkobiercy bolszewickiej nomenklatury, którzy przykleili się na bardzo dobrych posadkach np. przy PiS-sie.
 • @35stan
  Trzeba się Dudzie przyglądać, ale bolkowi przyglądano się od 1970 roku kiedy pojawiła się już PEWNOŚĆ kim jest i cóż z tego? Możemy coś podejrzewać nawet słusznie i niczego nie zapobiegniemy. Lud o tym nie wiedział, czy zresztą uwierzyłby? Głosowałem na bolka w 1990, zapewne niestety dałbym się nabrać na Dudę gdyby był bardziej radykalny, bardziej obywatelski (trzecia droga bez wasalizmu względem PiS), bo to swój chłopak, mówi gwarą blogersko-podwórkowo-robotniczą itd Miną dekady zanim to obiektywnie ocenimy. Genialnie nas zwodzi, albo to swój chłop jednak co byłoby CUDEM w III RP. Układ jest szczelny przecież. Ewentualnie swój chłop ma zrobić swoje, czyli to czego oczekuje układ, rola pożytecznego idioty, który mając dobre intencje podjął się roli Dmowskiego co go przerasta intelektualnie.

  Czy członków Solidarności nie werbowano w wojsku do wojskowej bezpieki? Przecież chyba bolka właśnie wtedy zwerbowano, nie wierzę że dopiero w 1970 po zajściach.

  Z drugiej strony Duda po ludzku wygląda na uczciwego, prostolinijnego i bądź tu mądry. Przyglądać się bacznie i czekać... z osądem. To być może przyszły kandydat na prezydenta, może ministra braku pracy itd

  To my róbmy swoje, czyli niezależny ruch obywatelski. Zmiana PO musi być bowiem na naszych, na Suwerena, a nie na kolejnych partyjniaków służących zagranicy. Nie daj Boże nam palikotów z SLD, to będzie armagedon przy którym zapateryzm w Hiszpanii to pikuś.
 • Nie ma co liczyć na związki i partie,trzeba zmienić system.
  Mamy partię demokracji bezpośredniej w Polsce.

  Z programu partii
  "a) wprowadzenie w Rzeczpospolitej Polskiej referendum na kształt szwajcarskiego (wniosek obywateli o referendum wiążący dla Sejmu),
  b) uproszczenie wymogów obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej (krótszy termin zbierania podpisów, specjalny tryb rozpatrywania projektów obywatelskich),
  c) możliwość odwołania polityka w trakcie kadencji poprzez referendum w jego okręgu wyborczym (recall),
  d) możliwość uchylenia przepisów prawa przez obywateli poprzez weto ludowe;"

  Widzimy, że niema co liczyć na związki zawodowe, które się zajmują urządzaniem heapeningów protestacyjnych.
  Nie możemy liczyć na istniejące partie bo one są wodzowskie i robią to co wódz chce.
  Na to że nasze wojsko zrobi przewrót też nie ma co liczyć.
  Trzeba rewolucji oddolnej.
  Trzeba wprowadzić alternatywę, która zmieni system.
 • wentyl bezpieczeństwa ... jak i poprzednicy ...
  http://tvg9.nowyekran.pl/post/62003,tvg-9-neosolidarnosciowa-rewolucja-z-przerwa-na-dobranocke
 • Chce odpolitycznić związek?
  Czy on wie co oznacza słowo polityka? Czy on wie czym jest polityka?
  Odpolitycznianie takiego związku to śmierć takiego związku. Od razu widać kim jest ten człowiek.
 • @frasobliwy 20:49:39
  Po tragedii smoleńskiej wymieniono przewodniczącego na "odpolitycznionego", a powinni wymienić przecież na bardziej upolitycznionego, coby powymiatał te szuje i zdrajców z parlamentu.
  Ten człowiek ma za zadanie absorbować aktywność związkowców i tłumić ją na jałowych happeningach.
  Pod jego kierownictwem zbierano podpisy pod wnioskiem o referendum w sprawie FUS(Funduszu Ubezpieczeń Społecznych). Gdzie w tym związku są prawnicy, którzy podpowiedzieliby Dudzie, że jest to żądanie niezgodne z prawem:
  Tak to tłumaczył Rostowski w Sejmie: "W ustawie o referendum jest napisane, że referendum z inicjatywy obywateli nie może dotyczyć danin publicznych. Składki są (...) jasno i niedwuznacznie zdefiniowane jako daniny publiczne. "
  Więcej na ten temat u mnie:
  "Referendum emerytalne- podstawy prawne"
  http://stan35.nowyekran.pl/post/57815,referendum-emerytalne-podstawy-prawne
  Po co marnował ludzką aktywność na coś, co z góry było skazane na niepowodzenie?
  Taki sam skutek będzie z akcji protestacyjnych w sprawie uchwalonej ustawy.
  Sytuacja jest jasna, tylko obalenie siłą tej władzy, mogłoby tę sytuację zmienić.
  Czy jest to możliwe? Na razie nie(otoczenie zewnętrzne na to nie pozwoli, gdyż trwanie tej władzy w Polsce, gwarantuje realizację interesów tych krajów. Zamach smoleński i farsa z jego "wyjaśnianiem", powinna rozsądnie myślącym stać się oczywistą.
  Trzeba pracować nad zmianą świadomości dużych grup społecznych w Polsce, bo bez tego nic nie zmienimy.
 • @35stan 21:24:00
  Zgadzam się w 100%
  Natomiast co do wątku obalenia tej (i kolejnych) władzy siłą, otóż Szanowny Panie NIGDY NIE BĘDZIE ZEWNĘTRZNYCH OKOLICZNOŚCI, KTÓRE POZWOLĄ NAM ODSUNĄĆ BOLSZEWIKÓW OD WŁADZY.
  Te okoliczności trzeba dopiero sobie stworzyć.

  Pozdrawiam,
 • @frasobliwy 20:49:39
  cytat: "Czy on wie czym jest polityka? "

  A czy Ty wiesz czym jest związek zawodowy, jakie jest jego statutowe zadanie?
  Myślę że nie bo nie pisał być takich głupot.
  Z boku wszystko wygląda inaczej.
 • Ciekawy był przebieg zeszłorocznej , organizowanej przez Dudę, "antyrządowej" demonstracji,
  Miało być pogodnie i na wesoło . I było. Przedstawicielom rządzących wręczono jakieś "petycje i postulaty". Przekaz telewizyjny był taki , że władza rozumie, i przejmuje się problemami mas pracujących.
  Od czasu do czasu do mediów przebija się ,raczej nieśmiało, informacja , że Krzaklewski nadal jest członkiem Komisji Krajowej Solidarności.
 • Kłamiesz
  Kempski nie był zamieszany w żadne afery. To UBekistan-a pan za UBekistanem jak za ubecką panną powtarza, przygotował "aferę". WSIarnia za pomocą "dziennikarzy śledczych" (Kittel i Marszałek-znany usłużny ubekom duet) stwierdziła, że w urzędzie Kempskiego były afery. Po latach ubeckiego zaangażowania rozgrzanych gnojów w togach, okazało się, żer afery nie było. była ubecka akcja, a dzisiaj k*** nadal wierzą w to, co im ubecja do wierzenia podała.
 • @antykrytyka 10:42:10
  "Marek Kempski znowu przed sądem "
  http://swkatowice.mojeforum.net/temat-vt6432.html

  Kłamię?
  Czego by się ten człowiek nie dotknął, to śmierdzi zaraz aferami.
  To, że w II PRL-u sądy są takie jakie są, nie oznacza, że wszyscy nieskazani przestępcy są niewinni jak niemowlęta.
  Jesteś śmieciem, zarzucając mi bezpodstawnie kłamstwo w sprawie tego czy M.Kempski był lub nie był zamieszany w afery.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31